Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 16:58   #1
"U Iraku do sada poginulo 4000 američkih vojnika." -> PA ŠTA?!

Nedavno sam, gledajući Vijesti RTL-a, naišao na ovu vijest. Ispočetka me je pomalo rastužila, a onda sam shvatio da me nije briga! Ameri su ti koji šalju te vojnike tamo! Ne želim zvučati bezosjećajno, no znate li koja je bila zadnja rečenica u tome dugome prilogu?

"Inače, procjenjuje se da je u ratu život izgubilo i do milijun Iračana, uglavnom civila."

I sad bi ja trebao oplakivati 4000 američkih života koji su i krivi i dužni?! Kako da ne!
I sad, razumijem da će "patnička" Amerika(mislim na medije) 3 puta naglasiti koliko je VOJNIKA poginulo, a tek malim slovima koliko je civila ubijeno, ali naši mediji?! Čemu ta američka propaganda, čemu to žaljenje napadača?!
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:20   #2
...još nisi usvojio ideju da su neki jednakiji među jednakima!?...s obzirom na izvještaje raznoraznih medija možeš lako ustvrditi da ta ideja itekako postoji te je itekako prihvaćena među ljudima...
__________________
Recept iz prakse ili kako stvoriti narod (da, zvuči nevjerovatno) i državu: 1. Fabricirajte poveznicu sa plemenima iz povijesti, 2. Oživite mrtav jezik kako bi opravdali izmišljenu poveznicu, 3. Ukradite teritorij. Za ostalo tu je propaganda a sve to uz pomoć kapitala.
gibrankh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:56   #3
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Inače, procjenjuje se da je u ratu život izgubilo i do milijun Iračana, uglavnom civila.
I sad bi ja trebao oplakivati 4000 američkih života koji su i krivi i dužni?! Kako da ne!
Amerikanci su pokrenuli građanski rat između sunita i šijita u Iraku! Naravno gledajući svoje naftne interese. Treba poznavati prilike u Iraku prije i poslije rata i uvidjeti da se šijiti i suniti (koji su kao manjina vladali Irakom, a šijitima koji su kao većina stalno bili potlačeni, to dopizdilo) međusobno ubijaju. Ni najmanje ne mislim umanjiti američke zločine i ubijanja, ali čini mi se kako su oni samo katalizator u eksplozivnoj reakciji.
sbrbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:57   #4
Već sam imao temu o ovome:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=206301
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 19:00   #5
I vecina poginulih vojnika su bijelci sto pobija tezu kako amerikanci salju hispanicku i crnacku bijedu.
Vukomil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:33   #6
I većibna vojinka je dolje dobrovoljno i plaćena za to.Nitko ih nije tjerao.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:55   #7
U svakom slučaju mene nije žao niti jedne osobe koja umre tamo. Tko kod ide tamo, ili kao vojnik ili kao vozač kamiona si je sam kriv ako nastrada.

Jedino ako neki mirotvorci (tipa oni iz Ramba) nastradaju onda se nekaj može žaliti. Ali ne dugo, i oni su znali kakve su opasnosti i rizici.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:32   #8
Quote:
Vukomil kaže: Pogledaj post
I vecina poginulih vojnika su bijelci sto pobija tezu kako amerikanci salju hispanicku i crnacku bijedu.
Istina. Te teza da ameri šalju samo crnačku i hispaničku bijedu nije potpuno istinita. Ameri šalju i bijelačku bijedu, "white trash from trailers".
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:45   #9
Quote:
narayan001 kaže: Pogledaj post
Istina. Te teza da ameri šalju samo crnačku i hispaničku bijedu nije potpuno istinita. Ameri šalju i bijelačku bijedu, "white trash from trailers".
ima i dobrovoljaca to su ovi klinci sto su se nagledali previse filmova o rambu i naslusali prica o patriotizmu
sharpie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 14:08   #10
Mislim da su pravi dobrovoljci rijetki, većina je zbog para tamo.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:58   #11
Da , cuj 4000 vojnika samo poginulo . kako samo lazu . Hocemo lii ikad dobiti konktretne podatke ili ce sve biti ko sa Kenedijevima . Da se razumijemo da se broj nastradalih , dakle samo ranjenih popeo na vise od 100 tisuca vec davno a da nam to nikad nije rekao na tv koja se kontrolisu . Naprimjer u nekim japanskim novinama procitam ( izdanje na engleskom ) da je u Iraku samo u 2004 i 2005 dezertiralo skoro 8000 vojnika i niko ne zna gdje su sada je 2008 . Mentalno poremecenih od ptsp-a se ne zna broj jer je to drzavna tajna . Sta im je samo Juba rahmet mu dusi , belaja zado Zalim da okupatorska vojska nije dozivila jos vise gubitaka ali polahko sada su se pomirili suniti i shiti . Ako se dogovore kako treba bitce prpe okupatorima . I na kraju ce biti ko u sajgonu , bejzimo odavde . Bagdad ce biti drugi Alamo za jenkije usrane
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:25   #12
Suniti i Šiti su se doista malko približili, i doista se žele boriti protiv stranih agresora, Al Kaide i ostalih manijaka...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 19:11   #13
To ti je kad ides u rat bez ikakvog cilja (oruzje za masovno unistenje koje vise niko i ne spominje).Vojska im je jako niskog morala za razliku od pobunjenika kojih nije nimalo strah umrijeti (slicno Japancima u ww2).Bore se protiv neprijatelja kojeg i ne vide (vecina ih gine od bombi i snajpera).Taktika "zavadi pa vladaj" im ne pali vise.Sve u svemu crno im se pise.
Don Tario is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 19:27   #14
šije i suniti ubijaju jedni druge, uglavnom civile, i tako već 1300 godina.

a, kriva je amerika...

nevjerojatno.
AlBakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:13   #15
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Nedavno sam, gledajući Vijesti RTL-a, naišao na ovu vijest. Ispočetka me je pomalo rastužila, a onda sam shvatio da me nije briga! Ameri su ti koji šalju te vojnike tamo! Ne želim zvučati bezosjećajno, no znate li koja je bila zadnja rečenica u tome dugome prilogu?

"Inače, procjenjuje se da je u ratu život izgubilo i do milijun Iračana, uglavnom civila."

I sad bi ja trebao oplakivati 4000 američkih života koji su i krivi i dužni?! Kako da ne!
I sad, razumijem da će "patnička" Amerika(mislim na medije) 3 puta naglasiti koliko je VOJNIKA poginulo, a tek malim slovima koliko je civila ubijeno, ali naši mediji?! Čemu ta američka propaganda, čemu to žaljenje napadača?!
I koja je poanta ovoga ? Da netko tuguje ili smatra da je tih 4.000 američkih poginulih vojnika neka teška stvar ?

Amerikanaca je poginulo cca. 4.000, Arapa blizu milijun.

SAD su stavile šapu na iračke naftne izvore (ima li još hlebinaca koji misle da naftovodi, koji rade prektički cijelo vrijeme, ne donose profit baš SAD ?), preko svojih iračkih marioneta još imaju utjecaj u OPEC-u kakav nisu imali, i u jačoj su poziciji nego ikad.

I pederasti demolrati cvile zbog 4.000 ljudi (u SAD oko 60.000 savke godine pogine u prometnim nezgodama), materijalno najuspješnije vojne operacije u povijesti- zbog toga što je privremeno pao standard i neka lijeva zanovijetala bi i ovce i novce- i naftu bi trošili koliko hoćeš, i hladili bio jajca kod kuće.

Svašta, Dubya rocks.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:20   #16
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
ima li još hlebinaca koji misle da naftovodi, koji rade prektički cijelo vrijeme, ne donose profit baš SAD ?
idiotarije
šta sve ljudi nisu u stanju napisati
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:36   #17
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Zalim da okupatorska vojska nije dozivila jos vise gubitaka ali polahko sada su se pomirili suniti i shiti . Ako se dogovore kako treba bitce prpe okupatorima . I na kraju ce biti ko u sajgonu , bejzimo odavde . Bagdad ce biti drugi Alamo za jenkije usrane
U znak dobre volje i pomirenja, danas su digli samo par desetaka onih drugih, umjesto uobicajenih par stotina
globalni_dzihad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:38   #18
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
idiotarije
šta sve ljudi nisu u stanju napisati
Aj ne lupetaj.

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/IB28Ak01.html

http://www.alternet.org/waroniraq/43045/

Dubya rocks.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:52   #19
Nije to ništa, Na Clintonicu pucalo devesšeste kod Tuzle. U junačkim snovima, doduše
__________________
dude, if you ask you're never gonna know.
hand/som is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:40   #20

ovo je naprosto preglupo. i prije si se znao posrati ovako. nudio si nekakve linkove o iračkom naftnom zakonu pa sam te morao educirati da taj zakon još nije donesen i nikakve koncesije nisu podijeljen američkih naftnim kompanijama. ovaj put ponavljaš istu grešku. drugi put razmisli prije nego nešto napišeš. naftovodi donose profit SAD?
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.