Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2013., 11:30   #241
Quote:
vjeverica34 kaže: Pogledaj post
1. Trebala bih obrazac za sporazumni razvod braka pa da li mi ga netko moze poslati?!

PREDLAGATELJI:
Sunčica Oblak, Trg radosti 1, Zagreb, i
Vedran Oblak, Trg radosti 1, Zagreb


REPUBLIKA HRVATSKA
OPĆINSKI SUD U ZAGREBU
Ulica svijetle budućnosti 99
10000 Zagreb


PREDMET: Prijedlog za sporazumni razvod braka


Predlagatelji suglasno podnose Naslovu sljedeći

PRIJEDLOG ZA SPORAZUMNI RAZVOD BRAKA


Predlagatelji su brak zaključili 1, travnja 1900. godine u Zagrebu, koji je evidentiran sukladno vjenčanom listu (Privitak 1: Vjenčani list, Privitak 2: Izvod iz matice vjenčanih).

U braku je rođeno petoro djece:
- mlt. Vedran Oblak jr., rođen 1. siječnja 1901. u Zagrebu (Privitak 3: Rodni list),
- mlt. Sunčana Oblak jr., rođena 1. siječnja 1902. u Zagrebu (Privitak 4: Rodni list),
- mlt. Kišni Oblak, rođen 1. siječnja 1903. u Zagrebu (Privitak 5: Rodni list),
- mlt. Niski Oblak, rođen 1. siječnja 1904. u Zagrebu (Privitak 6: Rodni list), i
- mlt. Bry Oblak, rođena 25. lipnja 1912. u Malom Lošinju (Privitak 4: Rodni list).

Predlagatelji su živjeli zajedno u Zagrebu na adresi Trg radosti 1, što im je i posljednje zajedničko prebivalište.

Zbog različitih naravi, bračni su odnosi između predlagatelja već dulje vrijeme poremećeni. Nema nade da se ponovno uspostavi bračna zajednica te se predlagatelji ne žele pomiriti.

Predlagatelji su se složili da mlt. Vedran Oblak jr., mlt. Sunčana Oblak jr., mlt. Kišni Oblak, mlt. Niski Oblak i mlt. Bry Oblak žive s majkom i postigli su dogovor da s ocem djeca provode vrijeme na sljedeći način:
- dva vikenda u mjesecu;
- dva dana tijekom tjedna;
- polovicu školskih praznika i blagdana;
- izvan gore navedenih termina, kada djeca to budu željela.

Predlagatelji su postigli dogovor da otac doprinosi za uzdržavanje djece mjesečno 20.000 kn (dvadeset tisuća kuna).

Slijedom navedenog, predlagatelji su došli do spoznaje da su bračni odnosi između njih toliko ozbiljno i trajno poremećeni da se ne mogu ponovno uspostaviti i normalizirati, te sporazumno predlažu Sudu da donese:


Presudu o razvodu braka


predlagateljice Sunčice Oblak, Trg radosti 1, Zagreb, rođene 1. siječnja 1885. u Beču (Austrija) od oca Hinka i majke Žužy,
i
predlagatelja Vedrana Oblaka, Trg radosti 1, Zagreb, rođenog 1. siječnja 1850. u Grazu (Austrija) od oca Vilibalda i majke Ana-Marije Kriste Lucinde,

zaključenog 1. travnja 1900. g. u Zagrebu i upisanog u maticu vjenčanih kao u Privitku 2.



U Zagrebu, 20. kolovoza 1913.


Predlagatelji:



Sunčana Oblak Vedran Oblak



U privitku:
- Privitak 1: Vjenčani list
- Privitak 2: Izvod iz matice vjenčanih
- Privitak 3: Vedran Oblak jr. – rodni list
- Privitak 4: Sunčana Oblak jr. – rodni list
- Privitak 5: Kišni Oblak – rodni list
- Privitak 6: Niski Oblak – rodni list
- Privitak 7: Bry Oblak – rodni list
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 12:53   #242
Hvala...nadam se da ce mi netko oko drugih informacija pomoci...
vjeverica34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:01   #243
Ajde ovako, nadam se da na pravom mjestu trazim odgovore i isto tako djelim s vama ovaj problem koji imam.
Naime, suprug je podnio zahtjev za rastavu, nista cudno, vec godinu dana ne funkcioniramo, odnos nam je katastrofa, znaci vidjeti se jedno vrijeme nismo mogli.
Međutim, tu je to divno dijete koje imamo, u 12.mj ce 3 godine.
I sad, mene interesira, kolike su mogucnosti da dijete nakon rastave pripadne njemu?
Ja sam trenutno nezaposlena, duze vrijeme nisam radila jer mi on nije dao, ima dobru placu i to, tako da nam moj posao "nije trebao"..
Naravno sad trazim posao i sve, ali me samo zanima, moze li dijete pripasti njemu? I koliko uopce proces rastave traje?
Receno je da imamo 2 parnice..
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 14:04   #244
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Ajde ovako, nadam se da na pravom mjestu trazim odgovore i isto tako djelim s vama ovaj problem koji imam.
Naime, suprug je podnio zahtjev za rastavu, nista cudno, vec godinu dana ne funkcioniramo, odnos nam je katastrofa, znaci vidjeti se jedno vrijeme nismo mogli.
Međutim, tu je to divno dijete koje imamo, u 12.mj ce 3 godine.
I sad, mene interesira, kolike su mogucnosti da dijete nakon rastave pripadne njemu?
Ja sam trenutno nezaposlena, duze vrijeme nisam radila jer mi on nije dao, ima dobru placu i to, tako da nam moj posao "nije trebao"..
Naravno sad trazim posao i sve, ali me samo zanima, moze li dijete pripasti njemu? I koliko uopce proces rastave traje?
Receno je da imamo 2 parnice..
Traži uz alimentaciju za dijete, alimentaciju i za sebe na koji imaš pravo tijekom godinu dana (baš zbog razloga da se nađe neki posao), imovinu ako imate podijelite i nemaš se šta briniti. Jel imaš di živjeti? jel ti ima tko pomoći? ako ima navedi da te npr. roditelji financijski potpomažu
Nickname 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:35   #245
Quote:
Nickname 000 kaže: Pogledaj post
Traži uz alimentaciju za dijete, alimentaciju i za sebe na koji imaš pravo tijekom godinu dana (baš zbog razloga da se nađe neki posao), imovinu ako imate podijelite i nemaš se šta briniti. Jel imaš di živjeti? jel ti ima tko pomoći? ako ima navedi da te npr. roditelji financijski potpomažu
Zar to postoji? Alimentacija za mene?? Nisam ni znala..
Da, da, zivjet cemo kod mojih roditelja, oni su mi i najveca podrska u ovim trenucima.
Hvala ti puno.
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:42   #246
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
moze li dijete pripasti njemu? I koliko uopce proces rastave traje?
Receno je da imamo 2 parnice..
Teoretski, može. U praksi, samo ako si luda ili raspadnuta od droge ili tako nešto.

Trajanje ovisi o brzini suda, brzini CZSS-a i želji zakonitog da odugovlači.

Imaš jednu parnicu u kojoj se razvodite, odlučujete o tome s kim će dijete i kolika je alimentacija. Podjelu imovine možete dogovoriti ili se oko nje beskonačno suditi - to je ta "druga parnica" za koju ti je rečeno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:59   #247
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Zar to postoji? Alimentacija za mene?? Nisam ni znala..
Da, da, zivjet cemo kod mojih roditelja, oni su mi i najveca podrska u ovim trenucima.
Hvala ti puno.
Da naravno da postoji. eto vidiš , nemože ti uzeti dijete, za alimentaciju uzmi neku stariju iskusnu ženu odvjetnicu, moj savjet i kod sudskih troškova priloži da nemaš primanja da te oslobode. Sve će biti ok, ne brini se previše. Za godinu dana nećeš se ni sjećati ovog stresa i tuge.
Nickname 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 18:19   #248
Quote:
Nickname 000 kaže: Pogledaj post
Da naravno da postoji. eto vidiš , nemože ti uzeti dijete, za alimentaciju uzmi neku stariju iskusnu ženu odvjetnicu, moj savjet i kod sudskih troškova priloži da nemaš primanja da te oslobode. Sve će biti ok, ne brini se previše. Za godinu dana nećeš se ni sjećati ovog stresa i tuge.
A hvala ti puno. Iskreno se nadam da ce biti sve ok, najteže razdoblje u mom životu valjda.
Raspitat cu se malo za odvijetnike, vrijeme je.
Hvala još jednom :*
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:13   #249
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
A hvala ti puno. Iskreno se nadam da ce biti sve ok, najteže razdoblje u mom životu valjda.
Raspitat cu se malo za odvijetnike, vrijeme je.
Hvala još jednom :*
ako imaš još kakvih pitanja ili se trebaš izjadati, javi se na pm.
Nickname 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 20:37   #250
Znas da imas pravo na besplatnog odvjetnika?
Louissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 12:42   #251
Quote:
pimki kaže: Pogledaj post
Nemam dokaze da je bolovao prije braka.
Ok. Normalno je da nemaš dokaze da je bolovao jer ti ne možeš imati uvid u njegov karton. Ako nemaš dokaze, to ne znači da tvoje pretpostavke nikako nisu točne. Sa dijagnozama psihičkih bolesti je jako jako teško, a i sa takvim bolesnicima, mnogi takvi znaju preveslati i obitelj (svoju matičnu, tj. roditelje, braću, sestre) i ženu i radni kolektiv, a ponekad i doktore...

Mislim da ne treba ženu odmah osuđivati, ne znamo nikakve detalje, kakva je to bila epizoda itd. I teško je za vjerovati ako je neka teža dijagnoza da se pojavila niotkuda samo tako, bez veze...

Možda si sada revoltirana i ne znam što pa ti je stalo do poništenja i dokazivanja da je bio bolestan i prije,... o tome stigneš još razmisliti... Neki ovdje su rekli da to dokazivanje može potrajati, ja ne znam, ali pretpostavljam da su u pravu.

Ono što možeš napraviti dok ste još u braku jest to da imaš pravo kao supruga zajedno sa njim (a i odvojeno / npr. kad on obavi pregled, ti ulaziš kao supruga) otići kod specijaliste psihijatra kod kojeg se liječi upravo kao supruga i razgovarati sa njim o svemu što je vezano za bolest tvog supruga, od toga kako i kada je došlo do toga i kako ta bolest utječe na brak i na tebe. Ti imaš na to pravo i imaš pravo zaštiti se. Imaš pravo znati kakav tijek bolesti se predviđa... a sa vremenom možda dođete do teme ima li smisla i može li se dokazivati vještačenjem (ili čak uvidom u karton - ali ne znam kako i tko to može/smije učiniti - sama sigurno ne možeš) da je on bio bolestan i ranije pa se najvjerojatnije nije liječio (tj. najčešće takvi dok funkcioniraju u društvu zanemare uzimanje lijekova i odlaske na kontrole).

Ako želiš više, čujemo se na pp.
Sretno
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 10:51   #252
Evo ne znam di koga pitati,pa mi mozda netko tu malo pomogne...naime,pokrenuli smo sporazumno razvod,prije 5mj.Zbog praznika i sl,smo izgubili na sudu 2mj,ali bez obzira na sve ne mogu se pozaliti.Imamo malo dijete,i socijalna i sve je proslo stvarno glatko...on je nezaposlen,tj student.Rekla je psihologica da nas sudac moze vec razvesti na prvom rocistu ak ce imat uvid u primanja njegova tj ako ce moc odrediti alimentaciju...radi se o sljedecem.On se ne drzi nicega,dodje kad mu se sprdne,po 2mj ga nema,nit pita nit dodje...onda se samo pojavi.Meni je to postalo grozno sve a trpim bar do te rastave jer ne zelim jos vecih problema.Neki dan nam je stigao poziv za rociste za 3mj tek.Pripremno rociste,ali ujedno moze biti i glavna rasprava ako sudac naravno vidi da je za to..ali zanima me jedna stvar u cijeloj prici.Bar koliko sam ja shvatila,to znaci da sudac moze i prije samog rocista bez nas doniejt presudu i obavijestit nas pismenim putem?! Citiram:ako je udovoljeno uvjetima za donosenje presude bez odrzavanja rasprave,sud nece odrzati pripremno rociste nego ce strankama dostaviti pisani otpravak presude...jel netko upoznat s time??

Znam da i ovo ide ekstra brzo,ali vec mi je to postalo psihicki katastrofa tesko...
Luna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 07:07   #253
Podigla bih sporazumni razvod braka, prema obrascu koji se nalazi na ovom topiku.
Znam da se s tim slaže i ex, no on nije u mom gradu i da li ja njemu moram poslati predloške da se potpiše?
Ako netko zna..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 08:56   #254
Koliko znam, sporazumni mora biti potpisan od oba predlagatelja - kako bi inače sud mogao znati da je sporazumni?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 09:03   #255
da li i za punoljetnu djecu se mora priložiti rodni list?
kalipoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 10:16   #256
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Podigla bih sporazumni razvod braka, prema obrascu koji se nalazi na ovom topiku.
Znam da se s tim slaže i ex, no on nije u mom gradu i da li ja njemu moram poslati predloške da se potpiše?
Ako netko zna..
A sve sam ti lijepo objasnila preko pm
Baš si nevjerni Toma
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 10:24   #257
Pozdrav.

Negdje sam pročitala da se sudu dostavlja zahtjev za sporazumni razvod braka u 4 primjerka... E sad, dali samo zahtjev treba biti u 4 primjerka ili i ostalo (vjenčani,rodni list...) ?
Ili uopće ne treba 4 primjerka?

Trebaju li vjenčani list, izvod iz matice, i rodni listovi biti novi ili mogu priloziti ove koje imam iako su stariji od 6 mjeseci?
Fizicara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:29   #258
Quote:
Fizicara kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Negdje sam pročitala da se sudu dostavlja zahtjev za sporazumni razvod braka u 4 primjerka... E sad, dali samo zahtjev treba biti u 4 primjerka ili i ostalo (vjenčani,rodni list...) ?
Ili uopće ne treba 4 primjerka?

Trebaju li vjenčani list, izvod iz matice, i rodni listovi biti novi ili mogu priloziti ove koje imam iako su stariji od 6 mjeseci?
Zahtjev za sporazumni sam poslala u 2 primjerka.
Prilozi samo u jednom primjerku, s biljezima, ne stariji od 6 mjeseci.
Ja poslala tako i za par tjedana dobili oboje poziv da se pismeno očitujemo o Centru koji želimo da provodi posredovanje - dakle, to kaj sam poslala je bilo ok
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 04:50   #259
Pozdrav, suprug i ja predali bismo zahtjev za sporazumni, imamo malo dijete od godinu i pol dana pa me zanima što nas nakon predaje zahtjeva čeka? Trebamo li proći onaj rok od godinu dana "mirenja" i živjeti neko vrijeme odvojeno? Kako ide sa CZSS? Također, htjeli bismo to sve odraditi mirno i tiho, po moućnnosti bez da obavještavamo rodbinu i prijatelje dok ne bude gotovo....ima li utjecaja na ishod suda zajedničko ili odvojeno stanovanje? Naime, suprug je gotovo bez primanja, predložila bih mu da ostane u zajedničkom kućanstvu dokle god ne rješi stanovanje. Nemamo zajedničke imovine osim automobila i nešto ušteđevine, to bismo podijelili pola-pola. Trebamo li sve to navesti u zahtjevu? Može i na PM da ne spamam temu.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 07:28   #260
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
što nas nakon predaje zahtjeva čeka?
Ako je sve doista sporazumno, čeka vas prvo ročište, razgovor u CZSS, drugo ročište na kojem se može donijeti i presuda.
Quote:
Trebamo li proći onaj rok od godinu dana "mirenja"
To je odredba novog zakona koji još nije stupio na snagu. Ne trebate uopće živjeti odvojeno - nikog se ne tiče hoćete li nastaviti živjeti zajedno i nakon razvoda, odvojiti se sada odmah, nešto treće...
Quote:
Kako ide sa CZSS?
Općenito, ako ste se dogovorili oko toga s kim ostaje dijete i koliko će ga drugi roditelj viđati - a da pritom taj dogovor nije nešto suludo - i sa CZSS i sa sudom ide jednostavno: niste im zanimljivi .

Ozbiljno: nemaju se zašto petljati u razvod koji je "dobro postavljen" od onih koji se razvode.
Quote:
Također, htjeli bismo to sve odraditi mirno i tiho, po moućnnosti bez da obavještavamo rodbinu i prijatelje dok ne bude gotovo...
Ovo je, po mome mišljenju, pogrešno i u zbroju će vam ispasti "skuplje" - ali, vaša odluka, vaše okolnosti, vaši razlozi .
Quote:
Trebamo li sve to navesti u zahtjevu? Može i na PM da ne spamam temu.
Imaš gore primjer zahtjeva za sporazumni. Sud zanima samo to da se želite razvesti, da ste se dogovorili o djetetu i o alimentaciji. Ništa drugo ih ne zanima: ni imovinska podjela, ni to gdje ćete i kako živjeti (osim u nekakvom ekstremnom slučaju kada bi to življenje narušilo djetetovu dobrobit, ali to je krajnost o kojoj je ovdje bespredmetno govoriti).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.