Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 03:17   #21
Pardon, ja sam mislio da je venera vladarica moje vage, ali vidim da tu spominjete da je vladarica biku? Pa nemojte nam sad otet veneru, imamo i mi vage kao malo smisla za lijepo hehe

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 16.07.2009. at 03:49.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 13:37   #22
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pardon, ja sam mislio da je venera vladarica moje vage, ali vidim da tu spominjete da je vladarica biku? Pa nemojte nam sad otet veneru, imamo i mi vage kao malo smisla za lijepo hehe
pa venera je vladarica i bika i vage, kao što je npr. mars ovnu i škorpionu
samo što ima nekih finesa... u biku se manifestira kao putena, senzualna itd, što važi i za vagu, ali vaga joj daje neki umjereniji i profinjeniji štih
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:12   #23
Otkud Maji Lončarić ona dostojanstva koja navodi u knjizi?

Mo egzaltiran i u Ribama, Me egzaltiran u Škorpionu, Ve u Raku, Jupiter u Biku, a Uran, Neptun i Pluton su suvladari oba znaka gdje su tradicionalno vladari Saturn, Jupiter i Mars.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:32   #24
... meni se njezino shvaćanje astrologije čini pomalo površno i nedorečeno ....
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:01   #25
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Otkud Maji Lončarić ona dostojanstva koja navodi u knjizi?

Mo egzaltiran i u Ribama, Me egzaltiran u Škorpionu, Ve u Raku, Jupiter u Biku, a Uran, Neptun i Pluton su suvladari oba znaka gdje su tradicionalno vladari Saturn, Jupiter i Mars.
Pa nema u modernoj astrologiji univerzalnih pravila. Odnosno u vecini toga svatko si uzima za pravo postaviti neke svoje teorije i prezentirati ih bas ko Loncaricka - kao da je to tako oduvijek bilo. No to su ustvari razliciti pristupi i nacini razmisljanja po kojima se uostalom moze vidjeti i logika astrologa...

Loncaricka je valjda zabrijala na neku jednakost (sta nije ona Vodolija?) pa je to na kraju zavrsilo tako da je Uran vladar Jarca. Ono, lijepa je to osobina, taj neki out of the box nacin razmisljanja, al u Astrologiji radi vise stete nego koristi.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 13:37   #26
Nisam ju ranije čitala, činila mi se malo trashy
Tražila sam nešto o dostojanstvima pa sam i nju konzultirala kad tamo...
Al kaje najbolje, nije da se ne slažem, a lijepo da je i Škorpion dobio nešto.
Možda se referirala na Tarot? Hierophant - Jupiter u Biku, The Moon - Ribe?
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:03   #27
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Nisam ju ranije čitala, činila mi se malo trashy
Tražila sam nešto o dostojanstvima pa sam i nju konzultirala kad tamo...
Al kaje najbolje, nije da se ne slažem, a lijepo da je i Škorpion dobio nešto.
Možda se referirala na Tarot? Hierophant - Jupiter u Biku, The Moon - Ribe?
Hmmm... ne bih znala. Istina jeste da se moze naci dobrih argumenata i za Mjesecevu egzaltaciju u Ribama i Jupiterovu u Biku i Merkurovu u Skorpionu. ALI... Ono sto ja do sada znam jest da su dostojanstva (odnosno egzaltacije i padovi) direktno naslijedjena jos iz pradavnih vremena. U helenistickoj astrologiji su objasnjena kroz Themu Mundi (sa Rakom na ASC-u), a pravilo koje vazi za njihovo odredjivanje jest da se egzaltacija ne moze naci u znaku koji je lose konfiguriran prema ASC-u (Raku), odnosno u losoj kuci (tradicionalno, a i danas 2. 6. 8. 12.). To su kuce koje nisu sa ASC-om niti u jednom od glavnih aspekata (sekstil, trigon, kvadrat, opozicija) pa se kaze da ne podrzavaju direktno zivot (koji simbolizira ASC).

Iz toga slijedi da egzaltacija ni jednog planeta ne moze biti u Blizancima, Strijelcu, Lavu ili Vodenjaku (mada su danas Sjeverni i Juzni cvor egzaltirani u Blizancima i Strijelcu). A ostala mjesta egzaltacije omogucuju odredjenom planetu da se osjeca sto je moguce bolje kada je vec izvan svoje kuce.

Prema tome mislim da Mekuru ne moze biti bolje u Skorpiji nego sto mu je u Djevici, jer je Skorpija prefiksna, presumnjicava i preparanoicna da bi ga mogla ushititi (nije da nema i pozitivnih osobina). Bik je za jednog Jupitera previse materijalno orjentiran (s obzirom da je Jupiter vec i sam sklon hedonizmu i simbolizira novcano bogatstvo, u Biku postoji mogucnost da zanemari sve duhovne kvalitete), dok je Mjesec u Ribama ipak prenestabilan (zato mu je idealna egzaltacija u Biku - stalozenom, a ipak ne pregrubom znaku).
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:52   #28
@ veruška

To odakle Maji Lončarić upravo ta vladarstva koja si navela morala bi nju pitati budući da je u tom mišljenju usamljena. No kako je ona mrtva pa dok ne nađeš spis s objašnjenjem s njenim potpisom i DNK dokazom da je to ona pisala - možeš samo nagađati.




Htjela bih samo napisati nešto jako važno, a to je da su tradicionalna i moderna astrologija dva potpuno različita sustava koja imaju svoja točno određena pravila.

Nekakva "bazična" razlika između tradicionalne i moderne astrologije u smislu pravila jest da je moderna astrologija umnogome otvorenija prema novome (nije toliko zatvoren sustav u odnosu na tradicionalni) ali to definitivno ne znači da si svatko može uzeti za pravo da radi i piše što hoće.


A što se samih vladarastava tiče postoji razlika naravno - budući da tradicionalna astrologija koristi sustav s sedam tijela a moderna sustav s deset tijela. Također, moderna astrologija jako uzima u obzir praksu (promjenu koja je sama srž života) što je jedan od razloga zbog kojeg npr. još nije egzaktno definirana egzaltacija/pad Plutona i sl.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:31   #29
Ovdje se samo raspravlja o izgonu i padu, jel netko čuo kad za peregrin kad planeta nema nikakvo dostojanstvo nego je "lutalica"
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:55   #30
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Ovdje se samo raspravlja o izgonu i padu, jel netko čuo kad za peregrin kad planeta nema nikakvo dostojanstvo nego je "lutalica"
lijepa karta djevojko rođena 29.01.89.u 14,20 pretpostavljam tu gdje piše na profilu

je čuli smo.. .peregrinaciju ti više prakticira tradicionalna astrologija, makar ja mislim da bi trebale obje
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:16   #31
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
lijepa karta djevojko rođena 29.01.89.u 14,20 pretpostavljam tu gdje piše na profilu

je čuli smo.. .peregrinaciju ti više prakticira tradicionalna astrologija, makar ja mislim da bi trebale obje
Hvala, ali ja nisam zadovoljna

Ma znam ja da je više prakticira Tradicionalna astrologija ali svejedno mislim da bi neke pojmove Ta trebali koristiti u Ma, ne valja se ograditi samo na jednu stranu
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:46   #32
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Hvala, ali ja nisam zadovoljna

Ma znam ja da je više prakticira Tradicionalna astrologija ali svejedno mislim da bi neke pojmove Ta trebali koristiti u Ma, ne valja se ograditi samo na jednu stranu
u pogledu procjene digniteta i recepcija planeta po metodama TA potpuno dijeliim tvoje mišljenje i već ga debelo primjenjujem u radu s natalima i predikcijama i u MA i rezultati su više nego izvanredni...

samo kada kreneš u tu priču, onda više nema superlativa u predikcijama.. nema više divno krasno... a to ti baš ne vole svi klijenti...
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:57   #33
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
u pogledu procjene digniteta i recepcija planeta po metodama TA potpuno dijeliim tvoje mišljenje i već ga debelo primjenjujem u radu s natalima i predikcijama i u MA i rezultati su više nego izvanredni...

samo kada kreneš u tu priču, onda više nema superlativa u predikcijama.. nema više divno krasno... a to ti baš ne vole svi klijenti...
Kako to misliš pa prema Ta baš su predikcije izuzetne..., ne znam na što konkretno misliš ...predikcija ima mali milion

Jel misliš na sekundarne u natalu naglašenog vodenog elementa, ili na direkcije za vatru....
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 23:42   #34
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš pa prema Ta baš su predikcije izuzetne..., ne znam na što konkretno misliš ...predikcija ima mali milion

Jel misliš na sekundarne u natalu naglašenog vodenog elementa, ili na direkcije za vatru....
ne ne.. ne mislim na to...
misim na načine tumačenja predikcija... vjerno istinito i bez uvijanja... to mislim
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:14   #35
Saradonija, možeš li mi malo pogledati da li mi je vladar sunca i merkura uran ili saturn?
Rođena sam u 5 ujutro,- asc, merkur je blizu asc, ali sunce je nešto dalje- onda ispada da je vladar sunca- saturn, a merkura- uran???
http://tinypic.com/r/b8wns6/6
nomera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 07:35   #36
znam da je jarac ambiciozan, izdržljiv, postojan, temeljit...zašto je njemu dodijeljen vladar saturn koji je simbol karme, sudbine...i zašto je vodenjak dobio dva vladara saturn i uran, kao takvi su kontradiktorni, jer saturn je simbol ograničenja a uran slobode
natalys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 13:45   #37
Smile Vladari

Kada se gledaju vladari znakova koji imaju i suvladara uvijek se prvo gledaju planete do Saturna , što bi značilo planete koje su vidljive, Mars kod Škorpiona, Saturn kod Vodenjaka i Jupiter kod Riba te nam opisuju ono što je vidljivo i stalno dok Uran, Neptun i Pluton daju nam događanja koja se zbivaju u vremenu, povremeno ili izrazito jako, što ovisi o samoj natalnoj karti.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 15:33   #38
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Kada se gledaju vladari znakova koji imaju i suvladara uvijek se prvo gledaju planete do Saturna , što bi značilo planete koje su vidljive, Mars kod Škorpiona, Saturn kod Vodenjaka i Jupiter kod Riba te nam opisuju ono što je vidljivo i stalno dok Uran, Neptun i Pluton daju nam događanja koja se zbivaju u vremenu, povremeno ili izrazito jako, što ovisi o samoj natalnoj karti.
slažem se...
vrlo referentna astrološka literatura (čak i ona newageovska, doduše ne sva) utjecaje tras saturnovskih planeta definira kao neodredive u smislu moći djelatnog činjenja...

negdje sam od neke autorice pročitao (čak mislim da je to napisala Liz Green) kako 90% i više ljudi uopće nemaju osviještene Urana, Neptuna i Plutona i mogu reći da se poprilično slažem s njom..

utoliko bi iste te planete trebalo uzimati i kao vladare kuća... koliko ih je natus svjestan utoliko su i kao vladari djelatni, a to ne možemo znati napamet, sve dok sa natusom ne ostvarimo tijesnu interakciju da bi znali "kako diše"..

znam da se mnogi s ovim neće složiti, ali hvala Bogu, što je tu je
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 15:58   #39
Uvijek gledam vladarstva obzirom na modernu astrologiju. Tradicionalne vladare uzimam kao suvladare. Dakle škorpion/Pluton, vodenjak/Uran, riba/Neptun.

Ljudi naravno da u zemaljskom životu funkcioniraju u domeni do trans-satruna no upravo planete koje se nalaze nakon Saturna su nosioci ljudske evolucije (i pojedinačne i kolektivne). To što mnogi ljudi koji su pod njihovim uplivom nisu svjesni tih sila odnosno neprobuđeni ne umanjuje utjecaje tih tijela na njihove osobnosti i živote. Hoću reći, kod Urana, Neptuna i Plutona stvari postaju bez-lične i povezane su s pojedinčevim potencijalima za duhovni rast. Mislim da je to zato jer su Uran, Neptun i Pluton povezani s znanjem i iskustvima stečenima "u prošlim inkarnacijama" a nama ljudima je dano da se u svakom svom životu susrećemo s njima čitaj samima sobom - jer naš život jest zbir svih prethodnih iskustava sjećali se mi njih ili ne.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:09   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uvijek gledam vladarstva obzirom na modernu astrologiju. Tradicionalne vladare uzimam kao suvladare. Dakle škorpion/Pluton, vodenjak/Uran, riba/Neptun.

Ljudi naravno da u zemaljskom životu funkcioniraju u domeni do trans-satruna no upravo planete koje se nalaze nakon Saturna su nosioci ljudske evolucije (i pojedinačne i kolektivne). To što mnogi ljudi koji su pod njihovim uplivom nisu svjesni tih sila odnosno neprobuđeni ne umanjuje utjecaje tih tijela na njihove osobnosti i živote. Hoću reći, kod Urana, Neptuna i Plutona stvari postaju bez-lične i povezane su s pojedinčevim potencijalima za duhovni rast. Mislim da je to zato jer su Uran, Neptun i Pluton povezani s znanjem i iskustvima stečenima "u prošlim inkarnacijama" a nama ljudima je dano da se u svakom svom životu susrećemo s njima čitaj samima sobom - jer naš život jest zbir svih prethodnih iskustava sjećali se mi njih ili ne.
dakle pitanje je svjetonazorsko sa astrološkog aspekta gledanja... moderno ili tradicionalno

to je jedno...

a drugo je stav o inkarnacijama, ako dopustimo da ne mora svatko tko prakticira astrologiju smatrati da je inkarnacija u smislu ciklusa rađanja / umiranja jednog te istog natusa izvan svakog pitanja..

to što zovemo talogom inkarnacija, može biti i talog genskih predaka i donos svekolikog njihovog životnog iskustva unesen u nas putem DNA koji itekako utječe na svakog pojedinca, kako je to genetika egzaktno dokazala

u svakom slučaju, apsolutno uzimam u obzir i moderne vladare, ali njihovo specifično značenje u kartama pojedinaca uvijek kombiniram sa tradicionalnim vladarima koje, eto, stavljam na prvo mjesto....

no duboko poštujem i svaki drugi pristup, posve svjestan činjenice da su neka moja gledišta u manjini, što, ako ništa drugo, znači da proaktivno razmišljam o matricama, a ne samo da ih bezrezervno koristim kao "gotov proizvod"
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.