Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 11:24   #2881
Veliki minus za Zooplus,naruđbu od 16.04 su poslali u dvije pošiljke,jučer stigla jedna,druge još nema!
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 14:17   #2882
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Veliki minus za Zooplus,naruđbu od 16.04 su poslali u dvije pošiljke,jučer stigla jedna,druge još nema!
Zašto veliki minus? Jesi li pročitala uvjete pod kojima si kupovala?
Quote:
4. Dostava
U ostale države osim Savezne Republike Njemačke zooplus dostavlja samo krajnjim potrošačima.
Vrijeme dostave iznosi, osim ako nije u ponudi drugačije navedeno, 3-5 dana. Informacije o uvjetima dostave i slanja su ovdje dostupne.
Ako svih naručenih proizvoda nema na zalihi, zooplus je ovlašten da na vlastiti trošak poduzme djelomičnu dostavu ako je to za kupca prihvatljivo.
Zatim:
Quote:
Sve se narudžbe u pravilu predaju našem centru za slanje unutar 24 sata. Kad je roba dostupna, primit ćete pošiljku unutar 3-5 radnih dana. Većina narudžbi se dostave unutar 24 sata.
Unutar Republike Hrvatske pošiljke isporučuje naš partner DHL.
Naručila si 16., stiglo je jučer. To je pet radnih dana - 17., 20., 21., 22., 23.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:05   #2883
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Zašto veliki minus? Jesi li pročitala uvjete pod kojima si kupovala?


Zatim:


Naručila si 16., stiglo je jučer. To je pet radnih dana - 17., 20., 21., 22., 23.
Da a što s drugom pošiljkom koja je krenula isti dan kad i prva jer je to jedna naruđba koju su oni podijelili u dvije??
Nema,evo vidim i dalje stoji....

Prvi puta kad sam naručila kod njih došlo za 3 dana,nisam se mogla načuditi ljudima ovdje koji su pisali da imaju loša iskustva i naravno druga naruđba koja je duplo veća šteka....krasno
Ne moram ni reći da je u toj drugoj pošiljci ono što mi je prioritetno i što mi treba još jučer.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:13   #2884
je narudžba zapela kod njih ili u našoj pošti. preko trackinga možeš vidjeti gdje je
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:32   #2885
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
je narudžba zapela kod njih ili u našoj pošti. preko trackinga možeš vidjeti gdje je
Evo ovako stoji

cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:45   #2886
Na putu prema nama, ovaj CL broj prati na ips.posta.hr
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:51   #2887
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:54   #2888
Vidio i zato sam to napisao, na proputovanju prema nama.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:11   #2889
Može prijevod,jel u pošti ili je do Zooplusa?
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:16   #2890
Pet shopovi (lokacije, cijene, popusti, iskustva...)

21.4. je paket preuzela njemacka posta nakon cega se dva dana kiselio kod njih te je tek jutros krenuo prema HR - sad je na putu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:20   #2891
Možda jednostavno nisu mogli sve spakirati u jednu kutiju, pa su poslali dvije i druga se zagubila u dostavi. Ako je to slučaj, nisu oni krivi za pogreške DHL-a i mislim da nisu zato zaslužili negativnu kritiku.
Ja svaki tjedan dobijam robu iz EU i skoro svaka od dostavnih je bar jednom zagubila paket, trebao im je jedan-dva dana da ga lociraju pa je shodno tome i pošiljka kasnila. Svakako, to nije bio razlog da krivim pošiljatelja a bila je riječ o puno većim iznosima od hrane i dodataka za ljubimce.
Na kraju krajeva, ak ti je "jučer trebalo", trebala si koji dan prije naručiti, baš zbog takvih situacija pa bi na vrijeme dobila sve.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:26   #2892
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva, ak ti je "jučer trebalo", trebala si koji dan prije naručiti, baš zbog takvih situacija pa bi na vrijeme dobila sve.
Točno to. Ako nešto ono baš trebam onda se neću pouzdati da će se zvijezde savršeno posložiti i paket mi stići za 2 dana.
Ili ću naručiti dosta ranije da sam koliko-toliko siguran da će i uz nepredviđene situacije najvjerojatnije stići na vrijeme.
Ili ću otići u dućan, kupiti i donijeti sam doma.

Radi se o kupovini-prodaji na daljinu. Toliko toga može poći po krivu da se uvijek iznenadim kada nešto stigne na vrijeme
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:33   #2893
Kao prvo nisam mogla naručiti kad sam htjela jer ne plivam u novcu,morala sam čekati da mi se uplati novac od aukcije za mačke...za dalje se neću raspravljati s vama,negativnosti na ovom forumu ima dosta i previše.

p.s zato i jesam naručila u četvrtak,računajući da bude došlo u srijedu-četvrtak,a sad ću fino čekati do ponedjeljka-utorka....
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:53   #2894
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Kao prvo nisam mogla naručiti kad sam htjela jer ne plivam u novcu,morala sam čekati da mi se uplati novac od aukcije za mačke...za dalje se neću raspravljati s vama,negativnosti na ovom forumu ima dosta i previše.

p.s zato i jesam naručila u četvrtak,računajući da bude došlo u srijedu-četvrtak,a sad ću fino čekati do ponedjeljka-utorka....
Nisi li ti počela s negativnošću? Velikom.
Dala si Zooplusu veliki minus jer tvoja narudžba nije stigla kada si ti računala da treba stići.
Što bi neki rekli: "Znaš li računati? Onda računaj da si se zajebala."

Ako ti nisi mogla naručiti zbog svojih razloga ranije, onda dopusti da i oni imaju pravo zbog svojih razloga ne isporučiti ti robu kada si ti zamislila. Pogotovo s obzirom na to da ti lijepo "crno na bijelo" pišu svi uvjeti pod kojima kupuješ.

P. S.
Samo jednom kupio kod njih i sve bilo ok. No, isto tako, ako ću opet kupovati, čitajući iskustva drugih, svjestan sam da mi sljedeći put može biti loše.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 17:05   #2895
Ne budi bezobrazan,ako lijepo napišu da će biti isporučeno u roku 3-5 radnih dana onda neka to ispoštuju ili neka tu stavku obrišu jer očito ispoštovati ne mogu,bilo do njih ili nekog trećeg petog ili desetog.

I moja ocjena kao negativna nema veze sa ovom tvojoj negativnošću,ti prosipaš žuž a ja sam napisala svoj dojam na koji imam pravo,s toga,sjaši.

Angelsss
Da,naruđba je velika,ne čudi me toliko što je u dvije kutije,ne jasno mi je zašto,a krenule su skupa,jedna je došla,ona manje vrijedna i potrebna, a ova druga ne.

Prva naruđba,prošli mj. je došla treći dan.

Zadnje uređivanje cupanka : 24.04.2015. at 17:19.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 19:40   #2896
Ni kad čovjek ide direktno u dućan ne može biti siguran da će nešto nabaviti. Nije mi se jednom desilo da nakon par mjeseci pokušam otići po isti proizvod, a ono, ne samo da nema proizvoda, nego nema ni dućana. OK. ne govorim smao o trgovinama za kućne ljubimce.

Internetske narudžbe i dostava većinom dobro funkcioniraju, a onda se javi Murphy i kaže: "Kad nešto ne treba krenuti po zlu, budi siguran da će se upravo to dogoditi."

Nisam do sada imala problema sa Zooplusom, ali mi je sada upao u oči dio njihovih uvjeta naveden u Coco Nutovom postu: ako je to za kupca prihvatljivo.

Tko određuje je li nešto za kupca prihvatljivo? Prema ovoj formulaciji, kupac. Što znači da ga najprije treba pitati, od njega tražiti suglasnost.

Ne vjerujem da Zooplus to radi. I najvjerojatnije je tekst pogrešno preveden s njemačkog.

Zadnje uređivanje Didi : 24.04.2015. at 20:52.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 20:40   #2897
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Angelsss
Da,naruđba je velika,ne čudi me toliko što je u dvije kutije,ne jasno mi je zašto,a krenule su skupa,jedna je došla,ona manje vrijedna i potrebna, a ova druga ne.

Prva naruđba,prošli mj. je došla treći dan.
Ova druga ti je vjerojatno u dostavi otisla u krivi kamion i onda kad su ovi u dhl-u skuzili, vracali su ali to je dovoljno da ne stigne kad i prva.
Ceste su te situacije, jer oni nikako ne mogu povezati kutije koje idu na istu adresu pa se zna dogoditi pogreska prilikom pretovara robe.
Ne ulazim u razloge zasto nisi ranije narucila, ali zbog mogucih komplikacija i treba predvidjeti i ranije naruciti ako je moguce. Ako cemo realno, zna se i pet centru u Zg-u dogoditi da ti ne isporuce robu isti dan u grad iako je uplacena ujutro u 9. Ali u tvom slucaju ovo zaista nema apsolutno nikakve veze sa zooplusom, jer su oni robu na vrijeme poslali.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 20:41   #2898
Pet shopovi (lokacije, cijene, popusti, iskustva...)

Da, pogresno je preveden i to bi ih moglo kostati jer olako jamce dostavu iako ne salju takvom uslugom.

Evo s UK weba:
Quote:
Orders are processed and dispatched within 24 hours and our delivery service partners provide online parcel tracking facilities, active from 2-3 working days after dispatch. Delivery time will vary depending upon your distance from the Courier’s National Hub, but a typical GB mainland delivery will reach the recipient within 2-3 working days.
U njemackoj verziji stoji "oko 2-5 dana", isto kao sto nema nigdje formulcije "ako je kupcu prihvatljivo" nego da ce o svom trosku poslati u vise paketa.

Kad ih netko nagazi budi zazalili sto im je susjedov mali prevodio web na hrvatski.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 09:19   #2899
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nisam do sada imala problema sa Zooplusom, ali mi je sada upao u oči dio njihovih uvjeta naveden u Coco Nutovom postu: ako je to za kupca prihvatljivo.

Tko određuje je li nešto za kupca prihvatljivo? Prema ovoj formulaciji, kupac. Što znači da ga najprije treba pitati, od njega tražiti suglasnost.

Ne vjerujem da Zooplus to radi. I najvjerojatnije je tekst pogrešno preveden s njemačkog.
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Da, pogresno je preveden i to bi ih moglo kostati jer olako jamce dostavu iako ne salju takvom uslugom.

U njemackoj verziji stoji "oko 2-5 dana", isto kao sto nema nigdje formulcije "ako je kupcu prihvatljivo" nego da ce o svom trosku poslati u vise paketa.

Kad ih netko nagazi budi zazalili sto im je susjedov mali prevodio web na hrvatski.
Ne sjećam se pita li Zooplus, ali sam na nekim web dućanima vidio da pitaju, tj. pri naručivanju postoji kućica za potvrditi slažete li se da vam robu šalju u više paketa kako je roba raspoloživa ili želite da sve stigne u jednom paketu pa onda ne šalju dok nemaju sve.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:59   #2900
Pet Centar do 15.5.

MP4G3R5M2

Dobio mejlom, iščupao iz URL-a, jer u mejlu ne piše ništa
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.