Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2003., 10:22   #1
Velika ocekivanja

evo inspirirana DK-ovim podyebavanjima na LJES-u na temu ljubavi i love... sjetila sam se necega o cemu cesto razmisljam osluskujuci i gledajuci svoje prijateljice, poznanice itd...

zasto zene ocekuju da im muskarci nesto trebaju dati?
pitanje je jednostavnije puno vishe nego odgovor i ne odnosi se samo na novce...

znam.. jedva cemo sve docekat da sa velikom preciznoscu nabrojimo sto smo sve same postigle...

ali velika ocekivanja UVIJEK stoje... UVIJEK...
oni su ti koji ce od nas ucinit postene zene jer ce nas ozenit... dat ce nam time identitet... ako je poznat i mocan... daje nam ugled...

zasto mislimo da nama neko nesto treba dat... i di to u stvari pise da nama muskarci trebaju nesto dat...
zasto se to podrazumijeva...?????

btw... koliko vas iskreno vjeruje da je muskarac taj koji ce joj kupit bundu... pa makar onu kratku zecju ... i nakit...?

koliko ste nakita kupile same sebi?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:39   #2
Re: Velika ocekivanja

Quote:
Claire kaže:
evo inspirirana DK-ovim podyebavanjima na LJES-u na temu ljubavi i love... sjetila sam se necega o cemu cesto razmisljam osluskujuci i gledajuci svoje prijateljice, poznanice itd...

zasto zene ocekuju da im muskarci nesto trebaju dati?
pitanje je jednostavnije puno vishe nego odgovor i ne odnosi se samo na novce...

znam.. jedva cemo sve docekat da sa velikom preciznoscu nabrojimo sto smo sve same postigle...

ali velika ocekivanja UVIJEK stoje... UVIJEK...
oni su ti koji ce od nas ucinit postene zene jer ce nas ozenit... dat ce nam time identitet... ako je poznat i mocan... daje nam ugled...

zasto mislimo da nama neko nesto treba dat... i di to u stvari pise da nama muskarci trebaju nesto dat...
zasto se to podrazumijeva...?????

btw... koliko vas iskreno vjeruje da je muskarac taj koji ce joj kupit bundu... pa makar onu kratku zecju ... i nakit...?

koliko ste nakita kupile same sebi?
Claire, morat cu prestati odgovarati na tvoje postove jer cu se zabrinuti da nisam zena ili normalna zena. ili normalna zena u normalnom braku...

ne zelim od njega novce i predmete. razmjenjujemo poklone i dogovor je da je uvijek reciprocno (omjer 1:1 i uvijek sitnice 50-100 eura), sve troskove dijelimo 50:50 ili koliko tko potrosi. nema medjusobnog uzdrzavanja jer je to neprvedno. naravno, da je netko u neprilici, drugi bi mu pomogao, svakako pa i novcano.

veza se temelji na davanju i primanju ljubavi i podrske. ne predmeta i novaca.
zasto on i ja ostajemo vec godinama skupa? ne zato jer nas vezu zajednicke materijalne stvari, nego jer nas vezu nasi osjecaji.

ugled? status u drustvu? identitet?


ubila bih se da ocekujem da mi netko to dade. ja sebe gradim sama i ocekujem to od drugih ljudi. meni partner stvrno sluzi za ljubav i bliskost.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:43   #3
Re: Re: Velika ocekivanja

Quote:
luca kaže:
ne zelim od njega novce i predmete. razmjenjujemo poklone i dogovor je da je uvijek reciprocno (omjer 1:1 i uvijek sitnice 50-100 eura), sve troskove dijelimo 50:50 ili koliko tko potrosi. nema medjusobnog uzdrzavanja jer je to neprvedno. naravno, da je netko u neprilici, drugi bi mu pomogao, svakako pa i novcano.

veza se temelji na davanju i primanju ljubavi i podrske. ne predmeta i novaca.
zasto on i ja ostajemo vec godinama skupa? ne zato jer nas vezu zajednicke materijalne stvari, nego jer nas vezu nasi osjecaji.

ugled? status u drustvu? identitet?


ubila bih se da ocekujem da mi netko to dade. ja sebe gradim sama i ocekujem to od drugih ljudi. meni partner stvrno sluzi za ljubav i bliskost.
potpis
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:48   #4
Da, to sam se i ja uvjek pitala...

Daleko sam od braka ali to se javlja i u vezi... Ženska definicija veze je da je ista uspješnija čim ti muškarac više daje... To brdo žena misli ali neće priznati.... Ili enzna priznati...

Mojoj frendici dečko plaća večere - njihova veza je po tome super.
Meni dečko nikad nije platio više od kave i kutije cigareta - zar on samim time manje zaslužuje biti moj dečko??

Ključna riječ je samostalnost, pa ne treba meni stup da se na njega naslanjam... Niti košara iz koje ću samo uzimati.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:49   #5
Re: Re: Velika ocekivanja

Quote:
luca kaže:


ubila bih se da ocekujem da mi netko to dade. ja sebe gradim sama i ocekujem to od drugih ljudi. meni partner stvrno sluzi za ljubav i bliskost.
luce, nemoj zayebavat...
jos cu pomislit da su te dvije lezbache teske feministice odgajale...

cim ti meni spominjes tu nesto 50:50... omjere, brojeve... to meni smrdi...

cim se nesto broji, znaci da ti je stalo do racuna...


ajmo malo bit zenski iskrene... pa yebemu misha... necemo se preseravat...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:50   #6
Vidi - prošli post - 100-ti post.

Dalje razmišljam.. Ipak, nekako sam dobila dojam kako muški ipak podsvjesno vole kad žene od njih očekuju štošta.. Vole biti oslonac ženama... Kako god im 'ne paše' kad nešto očekuju od njih - podsvjesno im je drago..

Al to meni jopet nevalja...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:58   #7
Evo Tija je dobila komp..i čini mi se da joj je jako drago, šta fali..

Ma očekujemo mi, (sad jel se tu priča samo o materijalnom ili šta?)..al bome očekuju i oni od nas..pa kad se sve to nekako otprilike uravnoteži, šta fali tome?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:00   #8
Ili sam ja luda ili sto ali ovakve stvari sam cula samo iz muskih usta. Sve zene se lijepe na novce itd. to mi je tipicno muska spika i stvarno nisam nikad cula zenu koja je to izjavila ( OK, znam da ima sponzorusa ali osobno ni jednu ne poznajem)
Od nikoga ne ocekujem nista niti ne zelim jer bi to znacilo da moram biti podlozna i strepiti da on jednog dana ne ode a ja ostanem na cesti. Za vrijeme faksa sam davala instrukcije i sebi ispunjavala hirove a poslije sam uvijek radila. Sve sto imamo je rezultat i mog i njegovog rada. On ima vecu placu ali i vise radi, zato ja vise potegnem u kuci i oko kuce. Tako je bilo i kod mene doma ( a i kod velike vecine obitelji koje znam), ne mislim da su muski uvijek imali veca primanja nego se sve radilo i trosilo zajednicki. Ako mi sto treba kupim sama, on mi za rodjendan i godisnjicu obavezno donese ruzu i to je to. Ja njemu napravim kolac. Parfeme mu ne kupujem da ne zeznem a da njega moram cekat na zlato ne bi imala ni vjencani prsten valjda bi imali vjencane cipele.
Mislim da si imala temu o strahu od braka. Tebe su, izgleda, gadno sjebali u tom pogledu
Nije tako strasno, vjeruj mi.
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:05   #9
Re: Re: Re: Velika ocekivanja

Quote:
Claire kaže:
luce, nemoj zayebavat...
jos cu pomislit da su te dvije lezbache teske feministice odgajale...

cim ti meni spominjes tu nesto 50:50... omjere, brojeve... to meni smrdi...

cim se nesto broji, znaci da ti je stalo do racuna...


ajmo malo bit zenski iskrene... pa yebemu misha... necemo se preseravat...
slusaj: mater mi je feministica i baba... tako da sam ja kontra feminizma

stalo mi je do racuna, itekako. da bude cist. mrzim neravnopravnost koja se moze izbjeci. on je visi, jaci i inteligentniji od mene, moze pisati na stojecki i nema mengu. to je prirodna nepravda i na to ne mogu utjecati.

ali ima nepravdi koje na koje mogu utjecati.

samo pitaj ako zelis, iskrenija od ovoga ne mogu biti. bit cu radije sama nego u neravnopravnom odnosu....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:06   #10
Quote:
penelopa kaže:

Mislim da si imala temu o strahu od braka.
ne... nego od majcinstva

pokushavam se sjetit imam li ijedan komad nakita koji sam sama kupila...
i bogami nemam... sve su pokloni... muski naravno...

e cure... zamislite ovu divnu scenu...
rodile ste mushkarcu svog zivota prekrasnog sina... nasljednika...
ponosni tata dolazi sa cvijecem u posjetu... i paf... vadi kutiju... a unutra dijamant...
ajde... koliko je imalo istu ovu fantaziju?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:09   #11
Je pa naravski da bi ga gledala na nož da mu utekne iz glave rođendan i ostali velevažni datumi

Sreća moja, pa očito mu tajnica puno organiziranija nego šta mi se čini pa ga podsjeća.. kenjam, lud je od sreće kupovat mi poklone van svih normalnih datuma... pa čovjek ima već onu jebenu karticu od Wolforda za skupljanje bodova koliko mi se veša nakupovao al to je na mutual pleasure
Sreća njegova, mrzim nakit i mrzim bunde.

I da, u neku ruku ima računice, obožavam mu kupovat perverzno skupe poklone.. vodim ga na dugi vikend u Genovu, Lago di Commo.. my treat... jebi ga, takva sam, radije mu ne bi poklonila ništa nego ne znam.. glupavu croata kravatu...
nazovi to kako hoćeš..
A on isti ko ja.. uvali se u ženski odjel Bossa i sav sretan lamata vrećicama kad dođe s puta.... zna da sam luda za high tech stvarčicama pa kupuje top stvari i sav ponosan na sebe jer sam prva koja to ima...

I eto, uživamo u međusobnom spoilingu i nas dva sretni i veseli... pa sad ako su to očekivanja... a onda si valjda u pravu.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:11   #12
Nemam nerealnih ocekivanja
Mozda propustam najbolje u zivotu ali jebi ga. Takva sam se samostalna rodila. Ne ocekujem od njega ni da odnese gajbu vode u podrum a kamoli da mi pokoni bundu. Da mu tako nesto kazem on bi vjerojatno odgovorio, sto si izgubila karticu, zaboravila PIN ili ne znas di je ducan
Nasla krpa zakrpu u romantici
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:11   #13
Quote:
indian kaže:
Evo Tija je dobila komp..i čini mi se da joj je jako drago, šta fali..

Ma nije da se hvalim.....
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:13   #14
Quote:
Claire kaže:


pokushavam se sjetit imam li ijedan komad nakita koji sam sama kupila...
i bogami nemam... sve su pokloni... muski naravno...

e cure... zamislite ovu divnu scenu...
rodile ste mushkarcu svog zivota prekrasnog sina... nasljednika...
ponosni tata dolazi sa cvijecem u posjetu... i paf... vadi kutiju... a unutra dijamant...
ajde... koliko je imalo istu ovu fantaziju?
ja svoj nakit imam od sebe, muza, mame, tate, tete, bake... od sebe najvise, ovo ostalo sve pojednako (pokloni za kakve prigode).

klara, ova divna scena je za pobljuvat se
1. trudna?!
2. rodit?!
3. "nasljednika"?! ubijem prvu osobu koja se mom potencijalnom djetetu tako obrati
4. pokolon jer sam bila inkubator?!

ti stvarno imas grozote u glavi
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:16   #15
Ja imam sasvim realna ochekivanja - On da se brine o financijama i nekretninama, ja o troshenju i svemu drugome

Da rodim josh koje dijete nekom drugom mushkarcu, nema ni teoretske shanse...znachi sve shto ce chiniti on meni i ja njemu bit ce samo iz ljubavi i poshtovanja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:17   #16
Valjda se mora brinuti i o kojoj pokretnini
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:19   #17
Jebote Claire, ako je 10% onoga sto insinuiras istina, valja mi cim prije postati homoseksualcem...
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:20   #18
Quote:
Mikilegendocare kaže:
Jebote Claire, ako je 10% onoga sto insinuiras istina, valja mi cim prije postati homoseksualcem...
ma daj, znas da nije bas tako
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:24   #19
Quote:
Claire kaže:
e cure... zamislite ovu divnu scenu...
rodile ste mushkarcu svog zivota prekrasnog sina... nasljednika...
ponosni tata dolazi sa cvijecem u posjetu... i paf... vadi kutiju... a unutra dijamant...
ajde... koliko je imalo istu ovu fantaziju?
Prekrasno

1. djete-rodeno njemu, valjda kao poklon
2. nasljednika- koje je ovo stoljece, meni 21, a tebi
3. prekrasna fantazija-cudno, nikada je nisam imala

viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:25   #20
Quote:
luca kaže:
ma daj, znas da nije bas tako
Ne znam bas, nije da se ekipa polomila oko demantiranja (cast tebi i njih par )
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.