Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 12:14   #21
... pitanje je vezano uz posao, malo je općenito pa ću ga staviti ovdje: općenito gledano - ako su vladari 06. i 02. u kvadratu, a vladari 05. i 02. u skladnom aspektu, bi li to moglo značiti da je materijalizacija rada ( zarada kroz 02. kuću ) lakše ostvariva preko hobija i ostale simbolike 05. kuće ( 05. ) nego preko oblika posla koji predstavlja samo dužnost ( 06. kuća )?

I još nešto: vladar 06. je otišao u 05.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 06.01.2010. at 12:27.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 14:04   #22
... htjela bih ovo smisleno povezati ali nisam baš sigurna jesam li na pravom putu: shvatila sam da ako je na vrhu 12. znak Bika to ukazuje na podsvjesni strah od promjena ( " osoba nema problema u svladavanju poteškoća ali je prisutan strah od promjena " ). Ako tomu pridodamo znak Blizanaca na ASC čiji je vladar ( Me ) otišao u 12. u konjukciju sa Ve, može li ovakav ASC i položaj vladara smanjiti strah od promjena ili ga uvećati?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:35   #23
ko je vladar trece kuce ako su znakovi tocno na stupnju, merkru?
http://img94.imageshack.us/img94/8774/70961986.jpg
dal je to isto ko i kad je planet na samom kraju znaka pa treba gledat oba polja.. u ovom slucaju i merkura i veneru?
a kao vladara 2ge kuce se uzima iskljucivo venera?

i jos samo, ako su znakovi zodijaka normalno postavljeni (ovan je kod prve kuce, vaga kod 7me) to je pretpostavljam dobar znak?
znaci ak nisu zbrljani kao kod mene di mi je vaga na asc a ovan na 7moj
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:20   #24
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
ko je vladar trece kuce ako su znakovi tocno na stupnju, merkru?
http://img94.imageshack.us/img94/8774/70961986.jpg
dal je to isto ko i kad je planet na samom kraju znaka pa treba gledat oba polja.. u ovom slucaju i merkura i veneru?
a kao vladara 2ge kuce se uzima iskljucivo venera?

i jos samo, ako su znakovi zodijaka normalno postavljeni (ovan je kod prve kuce, vaga kod 7me) to je pretpostavljam dobar znak?
znaci ak nisu zbrljani kao kod mene di mi je vaga na asc a ovan na 7moj
na ovom linku se baš dobro ne vidi gdje je vrh 3.k., na 29°Bika ili 0°Blizanca? I gdje završava 3.kuća? Jel cijela u Blizancima? Uvijek je vladar kuće vladar znaka u kojem je vrh kuće.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:46   #25
pa u tom je poanta. kog uzimat ko vladara ak je granica na liniji
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 19:50   #26
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
pa u tom je poanta. kog uzimat ko vladara ak je granica na liniji
Svakako uzmi u obzir da se ovdje radi o rođenju s razlikom od jedne minute....tako da u gornjem primjeru vladar 3.k. je Merkur
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:31   #27
... ako je vladar 02. kuće u 02. kući, znači li to da osoba zarađuje vlastitim radom i uz pomoć vlastitih talenata? Sposobna je na takav način zaraditi bez da joj netko sa strane pomaže ( jer to bi onda uključilo i tuđi novac - 08. kuću )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:52   #28
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ako je vladar 02. kuće u 02. kući, znači li to da osoba zarađuje vlastitim radom i uz pomoć vlastitih talenata? Sposobna je na takav način zaraditi bez da joj netko sa strane pomaže ( jer to bi onda uključilo i tuđi novac - 08. kuću )?
Vladar bilo koje kuće u istoj kući gdje vlada pojačava značenje te kuće. U primjeru vladara 2.k.u 2.k. osoba je jako fokusirana na zaradu svojim trudom i u tome se ne oslanja na nikoga. Najbolje funkcionira kao privatnik pa bi trebala težiti takvim(samostalnim) poslovima. Ako je vladar dobro aspektiran u tome će uspjeti bez problema, a ako ima pretežno loše aspekte isto će uspjeti ali uz puno više truda i vremena, ali i u jednom i u drugom slučaju mora se osloniti samo na svoje sposobnosti, drugi ljudi joj tu ne mogu puno pomoći.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 12:21   #29
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Vladar bilo koje kuće u istoj kući gdje vlada pojačava značenje te kuće. U primjeru vladara 2.k.u 2.k. osoba je jako fokusirana na zaradu svojim trudom i u tome se ne oslanja na nikoga. Najbolje funkcionira kao privatnik pa bi trebala težiti takvim(samostalnim) poslovima. Ako je vladar dobro aspektiran u tome će uspjeti bez problema, a ako ima pretežno loše aspekte isto će uspjeti ali uz puno više truda i vremena, ali i u jednom i u drugom slučaju mora se osloniti samo na svoje sposobnosti, drugi ljudi joj tu ne mogu puno pomoći.
... baš sam ovakav odgovor tražila. A što ako osoba nema vlastiti početni kapital u obliku vlastitih materijalnih sredstava? Onda počinje koristeći osobne resurse - talente koje posjeduje, zar ne? Oni također spadaju pod 02. kuću?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 17:50   #30
mzoe li mi netko samo rec misljenje, ako je vladar 9te u 6toj neaspektiran (osim sa mcem trigon a sa asc opozicija), moze li se to prevest kao da putovanja (velika zelja osobe te natalne karte) nece uopce bit, eventualno neka sica vezana sa karijerom (mc)?

isto tako, neka druga osoba, vladar 7me je mars u 2goj kuci skorpionu aspektiran samo sa egzaltiranim suncem, a u 7moj kuci merkur..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:55   #31
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vladar polja ili još drugačije zvan vlasnik ili gospodar kuće uvijek najbolje opisuje kuću koju predstavlja, a ona kao kuća preko njega najbolje izražava svoju izvornu energiju.

...
Nisam prezadovoljan s ovakvim objašnjenjem. Može li se reći da vladar kuće pokazuje "vrstu energije" koju moramo upotrijebiti za uspjeh baš tog područja života?
Npr. ako 2 kućom vlada Merkur onda je idealno koristiti takvu energiju za povećanje bogatstva? Jer u tom primjeru koristimo komparativnu prednost kojom raspolažemo, kako bi rekli ekonomisti.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 13:46   #32
Pošto je tema vezana uz vladare kuća, interesira me koliku važnost pridajete suvladarima kuća?
Primjetila sam kako u određenim natalima jače djeluju suvladari nego vladari kuća, slučajnost ili ne, ali interesantno!


Također, ako dopuštate, interesira me što se kod vladara kuća zapravo gleda?
Recimo da 5 kuća počinje u djevici, a vladar - merkur nalazi se u lavu u 4 kući, kako bismo mogli protumačiti ovakav položaj?
Indikativno jest da su mi se oduvijek sviđali momci merkurijanskog tipa s naglaskom na djevice, ali i blizance, nisam ih nikada nalazila u simbolici merkura u lavu u 4 kući u smislu da bi mi se svidio lav ili netko vezan uz simboliku 4 kuće
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:28   #33
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Nisam prezadovoljan s ovakvim objašnjenjem.
Paa...probaj se malo više uživiti.

Shalim se malo....no osim što je teško napisati univerzalan odgovor (ovo napisano je bio pokušaj toga )...baš je bila riječ o tipu energije koji neka kuća predstavlja (to je ovo što napisah - "izvorna energija"). Dakle, radi se o tipu planetarne energije koju u sebi nosi vladaoc polja.

To je npr. najočitije kada je u pitanju polje koje nema planeta pa onda to polje svoju energiju "izražava" preko svog vladaoca.
Quote:
Može li se reći da vladar kuće pokazuje "vrstu energije" koju moramo upotrijebiti za uspjeh baš tog područja života?
Npr. ako 2 kućom vlada Merkur onda je idealno koristiti takvu energiju za povećanje bogatstva? Jer u tom primjeru koristimo komparativnu prednost kojom raspolažemo, kako bi rekli ekonomisti.
Pa globalno - da. Ovisi o cjelini, te da li ima i drugih planeta u tom polju koji zajedno bojaju cijelu tu situaciju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:21   #34
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Vladar bilo koje kuće u istoj kući gdje vlada pojačava značenje te kuće. U primjeru vladara 2.k.u 2.k. osoba je jako fokusirana na zaradu svojim trudom i u tome se ne oslanja na nikoga. Najbolje funkcionira kao privatnik pa bi trebala težiti takvim(samostalnim) poslovima. Ako je vladar dobro aspektiran u tome će uspjeti bez problema, a ako ima pretežno loše aspekte isto će uspjeti ali uz puno više truda i vremena, ali i u jednom i u drugom slučaju mora se osloniti samo na svoje sposobnosti, drugi ljudi joj tu ne mogu puno pomoći.
Zvjezdoznanac, kako bi u ovom gore slučaju opisao znak Raka na vrhu 02., a Mjesec u 02. ( vl 02. u 02., jako je skladno aspektiran osim kvadrata s Plutonom )?
Čemu naginje takav položaj, koje je prikladno " područje " za zaradu vlastitim radom? Baš me zanima tvoje mišljenje.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:46   #35
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Zvjezdoznanac, kako bi u ovom gore slučaju opisao znak Raka na vrhu 02., a Mjesec u 02. ( vl 02. u 02., jako je skladno aspektiran osim kvadrata s Plutonom )?
Čemu naginje takav položaj, koje je prikladno " područje " za zaradu vlastitim radom? Baš me zanima tvoje mišljenje.
Treba zarađivati od vlastitog rada. Mjesec je prirodni vladar 4.kuće, znači može se raditi nešto iz polja doma, kući se može organizirati posao. Mjesec je i planet skrbi i brige pa možemo zarađivati i od brige o drugima(npr.njegovateljica,teta u vrtiću,med.sestra). Ali osnovno je da vladar 2.k.u 2.k "vuče" duplo u privatni posao pa na tome treba raditi. Posao može biti i povezan sa tekućinama jer Mjesec predstavlja vodu.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:49   #36
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Treba zarađivati od vlastitog rada. Mjesec je prirodni vladar 4.kuće, znači može se raditi nešto iz polja doma, kući se može organizirati posao. Mjesec je i planet skrbi i brige pa možemo zarađivati i od brige o drugima(npr.njegovateljica,teta u vrtiću,med.sestra). Ali osnovno je da vladar 2.k.u 2.k "vuče" duplo u privatni posao pa na tome treba raditi. Posao može biti i povezan sa tekućinama jer Mjesec predstavlja vodu.
... hvala na odgovoru. Oprosti ako te previše gnjavim, samo bih još upitala - kako se u sve to uklapa glazba? I uklapa li se uopće?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:55   #37
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... hvala na odgovoru. Oprosti ako te previše gnjavim, samo bih još upitala - kako se u sve to uklapa glazba? I uklapa li se uopće?
Glazba je više predstavljena Venerom ili Neptunom i njihovim položaima u karti, ako imaju aspekte(barem jedan) na Mjesec mogla bi se uklopiti
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:02   #38
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Glazba je više predstavljena Venerom ili Neptunom i njihovim položaima u karti, ako imaju aspekte(barem jedan) na Mjesec mogla bi se uklopiti
So0Ve u 12. (u Biku), Me(Bliz)0Ve(Bik) u 12. rade sekstil na Mo u 02., MC u Ribama, vl Ne u 06. u Strijelcu?
Znam da podloga za glazbu postoji no povezala bih ju sa 02. kućom i zaradom. Kako ti se čini?

P.S. Zapravo dvojim spada li glazba u vid " brige " o drugima ...

Zadnje uređivanje 12.kuća : 27.01.2010. at 14:09.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:12   #39
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
So0Ve u 12. (u Biku), Me(Bliz)0Ve(Bik) u 12. rade sekstil na Mo u 02., MC u Ribama, vl Ne u 06. u Strijelcu?
Znam da podloga za glazbu postoji no povezala bih ju sa 02. kućom i zaradom. Kako ti se čini?
Da, So i Ve u Biku(venerinom znaku) i još sextil na Mo i Mc u ribama a vladar(Neptun) u polju posla, nego šta, može se baviti muzikom. Ali prvo treba na njoj puno raditi(vladar10 ne u polju rada(6)), a tek kasnije slijedi zarada
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:20   #40
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Da, So i Ve u Biku(venerinom znaku) i još sextil na Mo i Mc u ribama a vladar(Neptun) u polju posla, nego šta, može se baviti muzikom. Ali prvo treba na njoj puno raditi(vladar10 ne u polju rada(6)), a tek kasnije slijedi zarada
... oh, to mi ne smeta, baš sam takav tip ( Sco na vrhu 06., vl Pl u 05. - rad predstavlja zadovoljstvo ). Malo me je bunilo to što zarada ide kroz određeni vid " brige " o ljudima, a glazbu bih možda opisala i na taj način ( " briga " o tomu da ljudima bude ugodno ), a opet, nisam bila sigurna razmišljam li u pravom smjeru ).

Hvala na svim odgovorima.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.