Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 14:59   #21
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post


o čemu ti sinek ovom rečenicom? poanta je bila na extra profitu. sinek mali
žalosno je da uopče ima takvih ljudi kao ti.


baš zato jer svatko može sve država mora voditi brigu da osigura kredite po nelihvarskim uvjetima.
deda o čemu ti?
kakav extraprofit?

država je odredila kolika je maksimalna kamata,a to što nam je država u svjetskim razmjerima jednaka zambiji je kriv narod

da problem je nekima što je komunizam gotov i što nismo svi jednaki i država ne brine o nama,što da mislimo i radimo

nego gdje ti to vidiš da su krediti kod nas skuplji nego "vani"?
jeftinije kredite u njemačkoj potiće njemačka vlada
ali teško je to nekima shvatiti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 24.08.2009., 15:07   #22
Ekactly killer... Vani su stambeni krediti subvencionirani od strane poreznih obveznika. Medjutim, i uprkos tome, banke ih nevoljko daju, jer je kamata premala. Kad natjeras nekoga da prodaje nesto po cijeni nizoj od trzisne, onda on bas ne zeli to prodavat.
A rizik je u Hrvatskoj znatno veci nego vani, sto dodaje kojih parsto baznih bodova na kamatu automatski. Onako od oka, izmedju DEU i HRV, razlika bi trebala biti bar 2 %-na boda u kamati.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 24.08.2009., 15:09   #23
Kad bi nam vlada bila fiskalno sposobna,spriječila malverzacije, dala odjebaus svi lažnim partizanima itd itd cijena novca bi pala a samim tim bi se našlo više para sa manjim kamatama. Tako da ... da ,vlada je kriva.
Rookie is offline  
Old 24.08.2009., 15:32   #24
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
deda o čemu ti?
kakav extraprofit?

država je odredila kolika je maksimalna kamata,a to što nam je država u svjetskim razmjerima jednaka zambiji je kriv narod

da problem je nekima što je komunizam gotov i što nismo svi jednaki i država ne brine o nama,što da mislimo i radimo

nego gdje ti to vidiš da su krediti kod nas skuplji nego "vani"?
jeftinije kredite u njemačkoj potiće njemačka vlada
ali teško je to nekima shvatiti

hehe deda
to kaj sam tebe nazval sinekom, je zato jer si po školi i znanju prema meni sinek.
Žalosno je da ima takvih ljudi. prvo pišeš nekaj o čemu pojma nemaš. a drugo braniš lihvare. sramota.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 15:33   #25
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ekactly killer... Vani su stambeni krediti subvencionirani od strane poreznih obveznika. Medjutim, i uprkos tome, banke ih nevoljko daju, jer je kamata premala. Kad natjeras nekoga da prodaje nesto po cijeni nizoj od trzisne, onda on bas ne zeli to prodavat.
A rizik je u Hrvatskoj znatno veci nego vani, sto dodaje kojih parsto baznih bodova na kamatu automatski. Onako od oka, izmedju DEU i HRV, razlika bi trebala biti bar 2 %-na boda u kamati.

malo u jednom postu negirate, a u drugom se složite sa nečime. zavisno kako vam odgovara.

djeca iz srednje. hehe
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 15:34   #26
Quote:
Rookie kaže: Pogledaj post
Kad bi nam vlada bila fiskalno sposobna,spriječila malverzacije, dala odjebaus svi lažnim partizanima itd itd cijena novca bi pala a samim tim bi se našlo više para sa manjim kamatama. Tako da ... da ,vlada je kriva.
naravno.
nema novaca jer se troši na krminalce. naravno da onda građani koji rade, manje imaju, manje mogu štedjeti i eto ti problema i visokih kamata.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 15:36   #27
Ajde malo probaj sa razumijevanjem citat, ok? Ako bi mogao citirati gdje ja nisam konzistentan u svojim tvrdnjama, jako bi pomoglo. Jer tvrdim isto u svim postovima danas.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 24.08.2009., 16:03   #28
Vidim da nema lijeka u HR kad se čak i tamo gdje je očigledno da nas kradu nađe netko tko zapravo i nema korist od toga uzbudi zbog toga.

čitaj ti sa razumijevanjem, jer ti si povrđivao post od onog killera, dakle složio se sa njegovim postovima gdje on tvrdi da, citiram...


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nego gdje ti to vidiš da su krediti kod nas skuplji nego "vani"?
malo se piše jedno, malo drugo.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 16:14   #29
Ja sam se slozio sa killerom u dijelu o subvencioniranju kredita vani od strane drzave, sto sam eksplicite naveo.
Bez obzira na subvencije, krediti u hr moraju biti skuplji nego u npr. Njemackoj, to su zakoni trzista. Rekao sam ti i za kolko, barem za 2 postotna boda. Ako Njemac posudjuje po 5%, Hrvat bi trebao platiti barem 7% (ta razlika nije doduse fiksna i mijenja se kako se mijenjaju uvjeti na trzistu). Nema nikakvog lihvarenja u tome. Uostalom, ako ti se ne svidja kamata, nemoras dici kredit. Meni kad je nesto preskupo, ne kupim. Ili odi u HPB, to ti je banka u drzavnom vlasnistvu pa pitaj njih po koliko ce ti dati kredit.
Osim toga, mogao bi specificirati sto je lihvarenje i po koliko ti mislis da bi trebao dobiti kredit. Kako ces izracunati granicu lihvarenja?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 24.08.2009., 16:23   #30
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ja sam se slozio sa killerom u dijelu o subvencioniranju kredita vani od strane drzave, sto sam eksplicite naveo.
Bez obzira na subvencije, krediti u hr moraju biti skuplji nego u npr. Njemackoj, to su zakoni trzista. Rekao sam ti i za kolko, barem za 2 postotna boda. Ako Njemac posudjuje po 5%, Hrvat bi trebao platiti barem 7% (ta razlika nije doduse fiksna i mijenja se kako se mijenjaju uvjeti na trzistu). Nema nikakvog lihvarenja u tome. Uostalom, ako ti se ne svidja kamata, nemoras dici kredit. Meni kad je nesto preskupo, ne kupim. Ili odi u HPB, to ti je banka u drzavnom vlasnistvu pa pitaj njih po koliko ce ti dati kredit.
Osim toga, mogao bi specificirati sto je lihvarenje i po koliko ti mislis da bi trebao dobiti kredit. Kako ces izracunati granicu lihvarenja?
Tko jer rekao da bi rekao. Pa sad budemo svaki post vadili van. Malo se piše se krediti vani nisu skuplji nego kod nas pa onda jesu ipak jeftiniji. posebno oni koji trebaju biti. stambeni i naraočiti za gospodarstvo.

U HR moraju biti skuplji jer u njemačkoj nema kriminalaca tako duboku u vlasti.pa onda nema novaca za kredite.
A krediti moraju postojati da bi gospodarstvo funkcioniralo. A to ti naravno ne gledaš jer gledaš samo svoju korist.

lihvarenje, definica. to je definiciji ponašanje banaka u HR. otprilike je to definicija.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 16:36   #31
Ne gledaju svi svoju korist, ne sudi po sebi. Ja takodjer placam stambeni kredit. I ne radim za banku niti sam ikako povezan sa njima. Samo postoji ekonomska realnost koje je takva kakva je. Moja osobna ili ne osobna korist ne utjece na moje stavove. Cesto zastupam i stavove koje idu kontra moje osobne koristi.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 24.08.2009., 16:55   #32
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ne gledaju svi svoju korist, ne sudi po sebi. Ja takodjer placam stambeni kredit. I ne radim za banku niti sam ikako povezan sa njima. Samo postoji ekonomska realnost koje je takva kakva je. Moja osobna ili ne osobna korist ne utjece na moje stavove. Cesto zastupam i stavove koje idu kontra moje osobne koristi.

To sam ja tebi napisao da gledaš samo osobnu korist. Ja sam jedan od rijetkih koji gledaju i na druge. I ne samo na forumu.

Ekonomska realnost je da mogu krasti. A to podupirati ne možeš samo ako gledaš korist uskog kruga ljudi.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 18:04   #33
Malo si zabrijao... Mozes ti podrzavat ili ne, stvari funkcioniraju kako funkcioniraju. Uostalom, koliko ljudi umire u Africi od gladi, pa ne vidim bas neku pretjeranu zelju u Hrvata da im se pomogne. Vise ih brine oce biti jeftinih kredita za novi golf ili stancic. Licemjerje bez premca. Ajde bok prijatelju.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 24.08.2009., 18:18   #34
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
Najbolji su pacijenti koji znaju odrecitirati da banka nije socijalna ustanova. Naravno, no zato treba biti sposobna država da omogući građanima da riješe stambeno pitanje, još bitnije da omogući povoljne krediti za gospodarstvo kako bi svi imali posao, da sve može fukncionirati. a ne da extra profit završava u inozemnim zemljama. dal to država mora zakonima, vlastitim bankama svejedno. no morala bi a ne ovako.

no nek vam bude, banke nisu socijalne ustanove.
Ovo je valjda išlo mene. I da, banke nisu socijalne ustanove. Ako sam ja oročio s kamatom 6%, zašto bi nekom banka dala kredit s kamatom 5%. Hoćeš ti doplatiti razliku. Jedini pacijent ovdje si ti, jer ne shvaćaš da kamatna stopa ne može biti jednaka u Njemačkoj i ovdje. Baš zato jer ovdje svatko mora imati riješeno stambeno pitanje, auto i ljetovanje/zimovanje. Al nikom se baš ne da raditi.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Old 24.08.2009., 18:27   #35
@Austin ponavljam se, no zadnji puta .... budeš li se u svojim postovima drugima obraćao sa sinko, djeca, nazivao ih pacijentima i sličnim za svaki post kažnjavam ... zar nije bilo dosta?

apropo tih jeftinijih kredita u inozemstvu ... tako je masa ljudi prije cca 2-3 godine govorila o tim jeftim kreditima u inozemstvu kao i o hipotekanim kreditima u kojima se ne gleda kreditna sposobnost ... pa sad pogledajmo gdje su nas ti jeftini krediti doveli
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Old 24.08.2009., 18:57   #36
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
@Austin ponavljam se, no zadnji puta .... budeš li se u svojim postovima drugima obraćao sa sinko, djeca, nazivao ih pacijentima i sličnim za svaki post kažnjavam ... zar nije bilo dosta?

apropo tih jeftinijih kredita u inozemstvu ... tako je masa ljudi prije cca 2-3 godine govorila o tim jeftim kreditima u inozemstvu kao i o hipotekanim kreditima u kojima se ne gleda kreditna sposobnost ... pa sad pogledajmo gdje su nas ti jeftini krediti doveli
Bravo Lavice.

Sa svime se slažem a pogotovo s jeftinim hipotekarnim kreditima.
erri is offline  
Old 24.08.2009., 19:33   #37
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
@Austin ponavljam se, no zadnji puta .... budeš li se u svojim postovima drugima obraćao sa sinko, djeca, nazivao ih pacijentima i sličnim za svaki post kažnjavam ... zar nije bilo dosta?

apropo tih jeftinijih kredita u inozemstvu ... tako je masa ljudi prije cca 2-3 godine govorila o tim jeftim kreditima u inozemstvu kao i o hipotekanim kreditima u kojima se ne gleda kreditna sposobnost ... pa sad pogledajmo gdje su nas ti jeftini krediti doveli
kao prvo ne piši plavim slovima kao odgovor meni. onda se čini kao da si nešto važno napisala.
I malo pogledaj da svaki put kad tako nekoga tako nazovem to je zato jer je taj netko drugi počeo. Znam da si tu duže od mene no ne možeš raditi kaj hoćeš. jel tako?

A to kaj sam ja u manjini jer gledam realnu sliku i pišem istinu, a istina najviše i jedina boli na internetu, briga me za to da se netko zbog istine uzbudi.
A vratiti pravo imam. kaj se tiće ovih naziva.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 19:37   #38
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Malo si zabrijao... Mozes ti podrzavat ili ne, stvari funkcioniraju kako funkcioniraju. Uostalom, koliko ljudi umire u Africi od gladi, pa ne vidim bas neku pretjeranu zelju u Hrvata da im se pomogne. Vise ih brine oce biti jeftinih kredita za novi golf ili stancic. Licemjerje bez premca. Ajde bok prijatelju.

po tko zna koji put moram pisati jednu te istu stvar.

Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
a to kaj večina ovdje se odma automatski napali u obranu banaka jer su zavidni susjedu kaj je uzeo auto na kredit preko svojih mogučnosti...jbg. nisam ja kriv
Vidim da sam u manjini jer večina brani lihvarenje. Zato i jesmo tako u banani država. Takav smo narod.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 19:40   #39
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Ovo je valjda išlo mene. I da, banke nisu socijalne ustanove. Ako sam ja oročio s kamatom 6%, zašto bi nekom banka dala kredit s kamatom 5%. Hoćeš ti doplatiti razliku. Jedini pacijent ovdje si ti, jer ne shvaćaš da kamatna stopa ne može biti jednaka u Njemačkoj i ovdje. Baš zato jer ovdje svatko mora imati riješeno stambeno pitanje, auto i ljetovanje/zimovanje. Al nikom se baš ne da raditi.

evo sad ako mu napišem odgovor da bude doma plakao kaj bude?
lavica?

to kaj si ti oročio...lijepo.
No kako država troši na sve strane dajući onima koji nisu zaslužili, nema se novaca, slabi se gospodarstvo pa ljudi sve manje štede. To povlači samo sebe u krug. pa se k tome malo i lihvari i evo ti ga na.
AustinPowers is offline  
Old 24.08.2009., 19:44   #40
Evo lavica ovdje imam ugovor o stambenoj štednji (2x). prošlo je 5 godina. uplaćen je na svaku od njih traženi iznos.

jel se sječaš prije par dana kako si automatski napisala da mi budu kamate ako uzmem taj stambeni kredi fiksne. Kaj misliš o tome svome postu. ili da ga tražim i citiram?

Ni jedna stvar iz ugovora do sad nije poštivana. sve naknade su povisili, DPS smanjili, i kamate smanjili.
Da piše da ako uzmem kredit da kamate bude fiksna kroz cijelo razdoblje. a naravno na kraju ugovora piše da se kamata usljed eventualne erekcije nekoga može promijeniti.


p.s.
ovu stambenu štednju počeo sam uplaćivati dok sam još bio student. sada se stvarno ne bi zajebavao tako dugo zbog 11000euro*2x - 50 000 kn uplačenoga, i to 5 god. (ne bitno)

Zadnje uređivanje AustinPowers : 24.08.2009. at 19:56.
AustinPowers is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.