Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2004., 16:01   #1
Razvod braka

Kakvo se dijeli imovina pri razvodu braka i tko dobija skrb nad djecom. Znam da ovisi od slučaja do slučaja ali zamolio bih one koji znaju nešto o tome da mi kažu. Može li muž dobiti skrb nad djecom ako je agresivan?

Hvala unaprijed.
J-C is offline  
Old 25.04.2004., 18:32   #2
zajednička bračna imovina (bračna stečevina) dijeli se u posebnom sudskom postupku , odvojeno od samog postupka razvoda. što se tiče "podjele" djece, male su šanse da agresivan muž dobije djecu, ali taj segment o daljnjem životu djece ispitat će centar za socijalnu skrb koji ionako mora dati svoje mišljenje sudu nakon provedene obrade.
__________________
... drago dormiens nunquam titillandus.....
krijesnica is offline  
Old 26.04.2004., 00:45   #3
bracna stecevina se dijeli po jednake dijelove, odnosno na pola.a sto se djece tice, u vecini slucajeva pripadne skrbnistvo majci, al opet...ne uvijek. ide cijeli postupak pred css-om i prije rastave itd.
Katrin is offline  
Old 26.04.2004., 12:49   #4
Puno hvala.Pitam za svoju sestru koju je muž maltretirao pa će se sad najvjerovatnije rastati.On tvrdi da djeca njemu pripadaju a ne vjerujem ni da je spreman na bilo koji ustupak glede imovine.
J-C is offline  
Old 26.04.2004., 13:02   #5
Quote:
J-C kaže:
Puno hvala.Pitam za svoju sestru koju je muž maltretirao pa će se sad najvjerovatnije rastati.On tvrdi da djeca njemu pripadaju a ne vjerujem ni da je spreman na bilo koji ustupak glede imovine.
Pazi, ne dijeli se sva imovina popila, nego samo ono što je stvoreno radom ili potječe od toga, a za vrijeme trajanja bračne zajednice. Primjerice, ako si ti sestri poklonio kuću ili auto, to ona ne dijeli s mužem, već je to njena posebna imovina. Ako tvoja sestra u parnici može dokazati da joj je muž nasilnik, sud će sigurno djecu dodijeliti na roditeljsku skrb i odgoj majci.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Old 26.04.2004., 13:09   #6
Quote:
baobab kaže:
. Ako tvoja sestra u parnici može dokazati da joj je muž nasilnik, sud će sigurno djecu dodijeliti na roditeljsku skrb i odgoj majci.
Teško jer je ona psihički obolila od maltretiranje njene svekrve.
J-C is offline  
Old 26.04.2004., 17:52   #7
Quote:
J-C kaže:
Teško jer je ona psihički obolila od maltretiranje njene svekrve.
Ako je zaista psihički obolila, onda bi nadležno tijelo socijalne skrbi i kasnije sud mogli zaključiti da bi otac bio bolji skrbnik. Dakle, odgovor nije jednoznačan. Bilo bi dobro da se pokuša izliječiti prije nego što cijeli postupak počne.

Inače postaje logično da djeca idu roditelju koji je psihički zdrav.

Nego, ima li kakvih dokaza da je on nasilnik? Je li zvala policiju? Je li bila ozlijeđena? Sve to može služiti kao dokaz na sudu da otac nije prihvatljiv za skrbnika. Jer, ako je ona psihički obolila, a otac dođe na ročište onako uredan i pristojan, bez podizanja glasa, ne moram dalje obrazlagati kako stvar može ići...

Zadnje uređivanje Vojky : 26.04.2004. at 18:38.
Vojky is offline  
Old 28.04.2004., 10:54   #8
Quote:
Vojky kaže:
Ako je zaista psihički obolila, onda bi nadležno tijelo socijalne skrbi i kasnije sud mogli zaključiti da bi otac bio bolji skrbnik. Dakle, odgovor nije jednoznačan. Bilo bi dobro da se pokuša izliječiti prije nego što cijeli postupak počne.

Inače postaje logično da djeca idu roditelju koji je psihički zdrav.

Nego, ima li kakvih dokaza da je on nasilnik? Je li zvala policiju? Je li bila ozlijeđena? Sve to može služiti kao dokaz na sudu da otac nije prihvatljiv za skrbnika. Jer, ako je ona psihički obolila, a otac dođe na ročište onako uredan i pristojan, bez podizanja glasa, ne moram dalje obrazlagati kako stvar može ići...
Nažalost nije otišla liječniku kad je imala modrice, ja sam joj govorio da ode ali moja stara je željela da mu to progleda kroz prste.Sad je kasno.
J-C is offline  
Old 28.04.2004., 19:03   #9
Quote:
J-C kaže:
Nažalost nije otišla liječniku kad je imala modrice, ja sam joj govorio da ode ali moja stara je željela da mu to progleda kroz prste.Sad je kasno.
Zasto bi bilo kasno? Vi ste svjedok koji moze nesto reci o njihovom braku i o tome kako se tko ponasao u njemu, a sigurno niste i jedini.
Dobri i uvjerljivi svjedoci mogu dosta uciniti u pogledu odluke suda.
Kakva je psihicka bolest u pitanju, tko je rekao da je ona uopce psihicki bolesna? Njen lijecnik opce prakse? Psihijatar? Netko joj je morao dati kakav lijek i odrediti terapiju, znaci nekome je o tome pricala, i mora biti trag kada je dosla i razlog dolaska..
Ja bih uzela dobrog, ali stvarno dobrog odvjetnika i krenula u "borbu", kao prvo, iznenadila bih tog supruga "punog sebe" kaznenom prijavom za k.d. nasilnickog ponasanja u obitelji.
Nista nije nemoguce...
zuba is offline  
Old 28.04.2004., 19:11   #10
Quote:
zuba kaže:
Zasto bi bilo kasno? Vi ste svjedok koji moze nesto reci o njihovom braku i o tome kako se tko ponasao u njemu, a sigurno niste i jedini.
Dobri i uvjerljivi svjedoci mogu dosta uciniti u pogledu odluke suda.
Kakva je psihicka bolest u pitanju, tko je rekao da je ona uopce psihicki bolesna? Njen lijecnik opce prakse? Psihijatar? Netko joj je morao dati kakav lijek i odrediti terapiju, znaci nekome je o tome pricala, i mora biti trag kada je dosla i razlog dolaska..
Ja bih uzela dobrog, ali stvarno dobrog odvjetnika i krenula u "borbu", kao prvo, iznenadila bih tog supruga "punog sebe" kaznenom prijavom za k.d. nasilnickog ponasanja u obitelji.
Nista nije nemoguce...
Nije kasno, neka ona sama odluči što će poduzeti dok se to malo slegne. On se zbog svega toga jako povukla u sebe i depresivna je.Troši neke tablete za smirenje.Razlog je njena primivna svekrva koja ju je zlostavljala i koja je napravila cijeli incident.
J-C is offline  
Old 28.04.2004., 19:18   #11
Quote:
J-C kaže:
... On se zbog svega toga jako povukla u sebe i depresivna je.Troši neke tablete za smirenje..
Pa to sto koristi nesto za smirenje ne znaci da je psihicki bolesna osoba, eto vec smo nesto razjasnili.
Treba samo dobru podrsku svojih bliznjih da se suoci s problemom koji je pred njom, a on nije nerjesiv, i ne treba unaprijed gledati da ce sve zavrsiti po nju najgore...
zuba is offline  
Old 28.04.2004., 19:22   #12
Quote:
zuba kaže:
Pa to sto koristi nesto za smirenje ne znaci da je psihicki bolesna osoba, eto vec smo nesto razjasnili.
Treba samo dobru podrsku svojih bliznjih da se suoci s problemom koji je pred njom, a on nije nerjesiv, i ne treba unaprijed gledati da ce sve zavrsiti po nju najgore...
Znam, ali ona ipak ima problema što se previše povukla u sebe i mislim izgubila je volju da bilo što poduzme u svom životu. Treba joj vremena i pažnje da se oporavi i započen neki normalniji život.
J-C is offline  
Old 05.05.2004., 10:26   #13
Quote:
J-C kaže:
Znam, ali ona ipak ima problema što se previše povukla u sebe i mislim izgubila je volju da bilo što poduzme u svom životu. Treba joj vremena i pažnje da se oporavi i započen neki normalniji život.
S obzirom na gornje, ako uz to otac nije bio agresivan prema djeci (nego samo prema zeni), ne bi me uopce cudilo da otac dobije skrbnistvo.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 06.05.2004., 10:24   #14
Quote:
J-C kaže:
Nije kasno, neka ona sama odluči što će poduzeti dok se to malo slegne. On se zbog svega toga jako povukla u sebe i depresivna je.Troši neke tablete za smirenje.Razlog je njena primivna svekrva koja ju je zlostavljala i koja je napravila cijeli incident.
Tako jasno da se povukla u sebe i da je depresivna to joj je od tableta.
Neka baci tablete i zavrne rukave pa ce odmah ozdraviti.
Tvoja familija bi joj morala biti100% podrska!
Denys is offline  
Old 06.05.2004., 10:56   #15
Quote:
Denys kaže:
Tako jasno da se povukla u sebe i da je depresivna to joj je od tableta.
Neka baci tablete i zavrne rukave pa ce odmah ozdraviti.
Tvoja familija bi joj morala biti100% podrska!
A i ti lupaš...

Depresija se dijelom liječi i tabletama (v. topic o Depresiji na Zdravlju https://www.forum.hr/showthread.php?t...0&pagenumber=1 ) i uz profesionalnu pomoć. Naravno da je i podrška obitelji i okoline jako bitna.

Vidim da je tvoje medicinsko znanje iznimno kada na osnovi tri reda posta postaviš dijagnozu, većini liječnika specijalista treba barem nekoliko seansi da spoznaju točnu dijagnozu psihičke bolesti kod neke osobe.

Inače, depresija zna biti i toliko jaka da osoba ni iz kuće ne izlazi, a kamoli da će se nekog posla prihvatiti.
Vojky is offline  
Old 06.05.2004., 23:10   #16
Quote:
Vojky kaže:
A i ti lupaš...

A ti mi pokazi jednu osobu koja se izlijecila sa antidepresivima pa ce mo viditi tko lupa.
Denys is offline  
Old 06.05.2004., 23:18   #17
Ipanema na spomenutom topicu kaze:
Teorija o uzrocima ima na desetke, od virusne do psiholoških što govori da pravu još ne znamo.
Ipak, naše znanje svakodnevno se povećava i nakon sinapse, upoznajemo membranu, jezgru i grane. Nije daleko dan kada ćemo o uzrocima depresije pisati s više samopouzdanja.
------------------------------------------------------------------------------------

Znaci uzrok se ne zna a lijek se zna?
Jako logicno i mudro!
Denys is offline  
Old 06.05.2004., 23:20   #18
Vjerujem da je zena depresivna, to je posebni oblik koji je nastao na temelju ozbiljne psihosocijalne problematike, ali ne treba potcjenjivati medikamente, oni svakako pomazu, ali naravno ne u potpunosti.

Ja zelim nesto drugo pitati...Kolika je sansa da djed dobije skrb nad unukom pored roditelja koji zele svoje dijete, otac ili majka (rastavljeni), a dijete je bilo neko vrijeme kod djeda zbog nesredjenih problema. Djed sada inzistira na tome i proglasava roditelje da su zlostavljali dijete (sto nije tocno), cak i podnosi krivicnu prijavu Centru za soc. skrb, medjutim enma nikakvih dokaza, jer se to nije dogodilo. Dijete je samo reklo da ga je tata/mama udarala po glavi, sto se znalo ponekada dogoditi (za usi). Ima li onu sansu? Ja mislim da ne, ali me zanima strucno misljenje.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 07.05.2004., 18:19   #19
Quote:
skeptik kaže:
S obzirom na gornje, ako uz to otac nije bio agresivan prema djeci (nego samo prema zeni), ne bi me uopce cudilo da otac dobije skrbnistvo.
Nije on sposoban da ih odgoji, koliko znam nije bio agresivan prema njima ali ide u drugu krajnost i dopušta im da žive bez ikakvog ograničenja.
J-C is offline  
Old 07.05.2004., 23:20   #20
Quote:
Denys kaže:
A ti mi pokazi jednu osobu koja se izlijecila sa antidepresivima pa ce mo viditi tko lupa.
Liječenje težih oblika depresije se vrši uglavnom kombinacijom lijekova i psihoterapije. Ukoliko imaš saznanja da su lijekovi kod liječenja depresije nepotrebni - svakako ih objavi u nekom priznatijem medicinskom časopisu s CC indeksiranjem, jer bi uštede raznih mirovinskih fondova bile ogromne.

Također, s obzirom na tvoju dijagnozu "Tako jasno da se povukla u sebe i da je depresivna to joj je od tableta." koja je izrečena tako rezolutno, a ne u obliku pretpostavke - izgleda da je došlo ili do greške kod pripisivanja tableta, ili su same tablete štetne. U oba slučaja bi trebao o svojim saznanjima obavijestiti nadležna tijela za kontrolu rada liječnika, odn. medikamenata.

No, možda je to što govoriš samo tvoje mišljenje, a ne znanstveno temeljen zaključak? Mogao bi navesti i svoja iskustva u načinu liječenja pacijenata s depresijom, jer većina specijalista govori da to može predstavljati dosta tešku psihičku bolest, a izgleda da se - prema tebi - lako rješava?

Dodatno napominjem da govorim o liječenju medikamentima koji su pripisani od strane liječnika jer - kod nas popularno - uzimanje tableta iz kućne apoteke može zaista dovesti do daljnjih problema.

Inače, zapjenio sam se je mi je nedavno poznanik pričao o problemu sa suprugom koja boluje od nečeg sličnog i koja npr. uopće ne izlazi iz kuće ako je on ne izvede. Depresija je ozbiljna bolest koja se mora na isto tako ozbiljan način liječiti. Ponekad i dugo vremena.

Zadnje uređivanje Vojky : 08.05.2004. at 10:08.
Vojky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.