Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2012., 15:47   #41
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
koji su to ostali?
Postoje fakulteti koji su direktnije vezani uz Venerinu simboliku, npr. pravo, ekonomija (zemljana Venera), umjetnost (glazbena), tekstilni dizajn, moda...

Kao i oni koji su posredno vezani uz njenu simboliku npr. generalno fakulteti društvenog tipa jer Venera opisuje ponašanje i kulturu unutra društva. Zatim fakulteti vezani uz profesije konzultantskog, diplomatskog, pravosudnog, pregovaračkog tipa. Također fakulteti koji njeguju osjećaj za lijepo i osjećaj za takt. Itd. Što te konkretno zanima?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:49   #42
Koja kombinacija bi dala studij antropologije na filozofskom?
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 16:33   #43
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Koja kombinacija bi dala studij antropologije na filozofskom?
Antropologija je disciplina koja proučava ljudski život i kulturu, te sličnosti i razlike među ljudima: kako ljudi žive, što rade, što misle i kako se odnose prema okolini. Osim toga, antropologija proučava kako se razvijala ljudska rasa, te kako su nastajala i nestajala ljudska društva, ali je okrenuta i sadašnjosti i budućnosti ljudskog roda. Mogli bismo reći da se predmet antropologije svodi na jedno pitanje: što to znači biti čovjek? (wiki)

Društvena polja: 3. polje, 7. polje i 11. polje.

Antropologiju kao studij predstavlja Jupiter u 9. polju jer je to filozofija. No kako se pobliže radi o disciplini koja opisuje razvoj ljudske rase važno ja da 9. polje (fakultet) to unutar sebe pobliže opisuje. Npr. vaga na vrhu 9. polja se bavi pitanjima razvoja društva i njegove kulture, no vodenjak na vrhu 9. polja se na fakultetu bavi pitanjima razvoja ljudskog roda i ukupnog čovječanstva. Ili vladar 11. polja (svjetonadzor) u 9. polju opisuje filozofske zamisli koje se tiču općeljudskog razvoja i razvoja čovječanstva okrenutog budućnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:40   #44
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Antropologija je disciplina koja proučava ljudski život i kulturu, te sličnosti i razlike među ljudima: kako ljudi žive, što rade, što misle i kako se odnose prema okolini. Osim toga, antropologija proučava kako se razvijala ljudska rasa, te kako su nastajala i nestajala ljudska društva, ali je okrenuta i sadašnjosti i budućnosti ljudskog roda. Mogli bismo reći da se predmet antropologije svodi na jedno pitanje: što to znači biti čovjek? (wiki)

Društvena polja: 3. polje, 7. polje i 11. polje.

Antropologiju kao studij predstavlja Jupiter u 9. polju jer je to filozofija. No kako se pobliže radi o disciplini koja opisuje razvoj ljudske rase važno ja da 9. polje (fakultet) to unutar sebe pobliže opisuje. Npr. vaga na vrhu 9. polja se bavi pitanjima razvoja društva i njegove kulture, no vodenjak na vrhu 9. polja se na fakultetu bavi pitanjima razvoja ljudskog roda i ukupnog čovječanstva. Ili vladar 11. polja (svjetonadzor) u 9. polju opisuje filozofske zamisli koje se tiču općeljudskog razvoja i razvoja čovječanstva okrenutog budućnosti.
Hvala.

A s obzirom da je antropologija prije svega humanistička disciplina, pretpostavljam da bi za nju bili vezani ljudski znaci:
Blizanci, Djevica, Vaga, Vodenjak ???

Ide li u prilog ovome što si rekla i vladar 11. (Jupiter) u 7.?

Antropologija proučava, osim kulturnog i biološki razvoj čovjeka. Kako gledati na to u astro smislu?
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 23:38   #45
Kako bi tumačili Veneru u 9 kući za vrijeme studiranja, ako osoba ne studira u Venerinoj simbolici? Da li bi to značilo uživanje pri kraju faksa, ako je Venera u sekstilu sa Saturom ili ljubav pred kraj faksa? Može li se tako tumačiti? Jer trenutno ne uživam pretjerano nego ronim u knjigama
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 02:49   #46
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što te konkretno zanima?
moja venera je u jarcu u devetoj kući. nisam završila nijedan faks, a to je jedna od stvari koje smo i ja i moja okolina doslovno podrazumijevale i uzimale zdravo za gotovo. ne znam tko je "krivac" za to. možda saturn koji je retrogradan i smješten u vagi i šestoj kući.
e sad, ja sam tip koji je učio jer sam to voljela i u tome uživala, a ne zbog toga što sam morala (moranje samo po sebi mi inače stvara problem i revolt). ta ljubav i želja za učenjem su ostale i dan danas i stalno me nešto vuče prema tome, ali je skroz nedefinirano i još uvijek (31 g.) ne uspijevam ništa realizirati.

ja zapravo nemam pojma što ja to hoću, što mogu, u čemu se vidim i to je ono što me najviše muči. puno je stvari koje me privlače, i u kojima sam dobra, dosta dobro i brzo svladavam nova znanja i vještine (radila sam dosta međusobno nespojivih i različitih poslova i nigdje nisam podbacila. dapače, moglo bi se reći da sam u nekima i briljirala. problem je što se u nijednom od njih nisam "našla" ) ali osjećam veliku potrebu (taj poriv je sve jači i jači, btw) pronaći se baš u jednoj određenoj stvari i tu ostvariti taj svoj potencijal, a i maksimum. ponekad se pitam jesam li možda samo tip svaštara...svugdje pomalo, nigdje predugo i prečvrsto.

kako na astrologiju gledam kao na jedan od načina da spoznam tko sam i što sam, eto me ovdje. još uvijek nisam odbacila ideju studija, prekvalifikacije....nečega, iako pojma nemam kako, što, ni na koji način. moglo bi se reći da sve skupa samo osjećam negdje u zraku, iako je potpuno nevidljivo i nedokučivo.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 20:56   #47
Da li je za stručne studije- koji su uže specijalizirani važniji položaj plutona ili marsa?????? Upisala sam stručni studij no shvatila sam da se ne mogu duže vrijeme baviti jednom istom stvari, jer mi je to zamorno. Inače mi je pluton u 9. u kvadratu sa venerom u 1. Mislim da sam previše svestrana zbog te venere u 1.???

Zadnje uređivanje nomera : 11.05.2012. at 21:05.
nomera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:38   #48
Quote:
nomera kaže: Pogledaj post
Da li je za stručne studije- koji su uže specijalizirani važniji položaj plutona ili marsa?????? Upisala sam stručni studij no shvatila sam da se ne mogu duže vrijeme baviti jednom istom stvari, jer mi je to zamorno. Inače mi je pluton u 9. u kvadratu sa venerom u 1. Mislim da sam previše svestrana zbog te venere u 1.???
Za ovakva konkretna pitanja koja se tiču konkretne osobe nije dovoljno ostaviti par natuknica, već uz natalnu kartu pitanje postaviti na topicu Natalne karte - pitanja.

Mars je osobna planeta koja pokazuje kamo je usmjerena energija, Mars je djelatna energija koja ima potrebu da se aktivno ispolji pa je u tom smislu on definitivno važniji kada se promatra fokus bavljenja nečim i usmjerena djelatnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 01:24   #49
Da li je jupiter u 10. dobar za studij informatike?? Ili je to jupiter u 11??
nomera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 01:40   #50
Quote:
nomera kaže: Pogledaj post
Da li je jupiter u 10. dobar za studij informatike?? Ili je to jupiter u 11??
Ovo drugo. No, najprikladnije je obrnuto - Uran (informatika) u 9. polju (studij).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:58   #51
Ja sam mislila da je 11.polje- računarstvo- programiranje.??
Zanimala me informatika i organizacija (više društveni smjer). Sedma kuća??
nomera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:46   #52
Quote:
nomera kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je 11.polje- računarstvo- programiranje.??
Zanimala me informatika i organizacija (više društveni smjer). Sedma kuća??
Pa dobro si mislila.

Za računalstvo i programiranje su važne dvije serije: serija 3. (Merkur - informacija, podatak, "data") i serija 11. (Uran - računalo) te obavezno njihova veza Merkur/Uran (programiranje).

Što se tiče informatike, u informatici je naglasak na informacijama, postupcima i načinima obrade podataka, dok je manje riječ o samim računalima i njihovoj unutarnjoj građi (čime se više bavi računarstvo). Pa je kod informatike Merkur sistematičniji i metodičniji, fokus mu je na obradi podataka pa mu treba utjecaj djevice ili jarca (Saturna).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 23:33   #53
Hm..ovo je zanimljivo.
Ja sam u 46 godini nastavila studirati i ide mi uspješno za sad...oduvijek sam htjela nešto završiti, istina možda ne baš poslovnu ekonomiju koju studiram ali ona mi je trenutno bila najjednostavnija i zapravo sam prilično time zadovoljna.
Upisala sam faks kaa je Uran ušao u moj znak, pa nekako to povezujem sa njime, jer oduvijek to želim, ali...to je bio samo neki trenutak u kojem sam se prijavila i krenula...malo čudno, ali me veseli. I naravno da ga mislim završiti jer kada sam prvi puta upisala fakultet apsolutno me nije zanimao.
Meni je 6 kuća u Blizancima, Merkur je u 3 kući u Ovnu.
Mislim da ću završiti samo ove tri godine (dakle Viša škola), jer mi se baš ne studira dalje, mislim da je ovo dovoljno s obzirom na godine.
Makar bih ja...da imam vremena sada studirala do vječnosti...ta želja za znanjem, još da imam više vremena, vauuu...a u mladosti sasvim drugačije želje.
9 kuća mi je u Vagi, a Venera u 4 kući u Ovnu, pa mi se čini da je to vjerojatno odmah u nekom sukobu, pa se neću niti truditi dalje...
10 kuća mi je u Škorpionu i tamo je Mjesec...a 7 u Raku...ma tko bi to sad shvatio, ali eto, htjela sam upisati fakultet i nešto još napraviti. Mislim da nikada ne treba odustati.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:40   #54
Po čemu bi se gledao drugi fakultet? Nakon što osoba već završi jedan?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:39   #55
Dragi moji ljubitelji astrologije, molim vas za pomoć

Dakle, da li se u natalnoj karti može vidjeti hoće li netko ili neće završiti fakultet tj. koji stupanj obrazovanja će postići.
Pretpostavljam da bi vladar devete ako je dobro postavljen išao u prilog tome, što loši i dobri aspekti vladara devete govore o tome?
Pretpostavljam da bi vadar devete trebao biti u dobrom aspektu sa vladarom treće.

Dajte mi neke smjernice :-)
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:01   #56
Quote:
nomera kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je 11.polje- računarstvo- programiranje.??
Zanimala me informatika i organizacija (više društveni smjer). Sedma kuća??
bas ovo kad se spominje. Ja sam isla na fakultet isto, tehnicka skola? uglavnom mozda zbog moje zelje isto za programiranjem. No posto mi je djevica u 11 kuci merkur u 7, znam da bi uspjela samo kad bi recimo se potrudila. Posto imam MC trigon uran... ali posto osjecam da nemogu toliko tog zapamtit pa sam odustala. No i dan danas odsveg sto sam ucila programiranje mi je najdraze bilo. Da imam priliku ici za to isla bi bez razmisljanja. Isto tako moja 9 kuca pocinje u raku, mjesec u 4 kuci-vodenjaku?,,, i cisto iz osjecaja sam krenula bas prema tom.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 11:31   #57
Da li se za preddiplomski (po bolonji) gleda 7. kuća kao visoka škola ili 9. kuća (studij)?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:24   #58
Za humanističke znanosti je potrebno imati saturn u 6.kući (djevice)???
pawisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:36   #59
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Po čemu bi se gledao drugi fakultet? Nakon što osoba već završi jedan?
Ovo i mene zanima. Ili paralelno studiranje 2 faksa
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 08:50   #60
neka općenita pitanja

Pozdrav!
Evo uvijek me zanimalo da li u astrologiji postoje neki opći pokazatelji koji bi mogli ukazivati na studiranje u inozemstvu, studiranje u kasnijoj životnoj dobi?
Koji bi bili pokazatelji cijelo životnog obrazovanja znači stalnog usavršavanja?
Znam da su pitanja preopširna i preopćenita ali da li stvarno postoje neki opći pokazatelji ili neke smjernice koji bi mogla ukazivati na neka od tri opisa ili je to toliko specifično da se mora detaljno pogledati karta natusa da bi se došlo do takvih pokazatelja?
Vidim da su slična pitanja već postavljanja bez odgovora pa se nadam da će netko ipak odgovoriti makar da kaže da ipak ovisi o karti pojedinca,hvala!
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.