Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 16:14   #281
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi je žao što muž nije spreman napraviti isti korak al' dobro, možda ga privučeml
i meni je žao što moj muž nije oduševljen sirovom hranom kao i ja,i to me toliko mučilo...
baš zbog toga stavila sam sirovu hranu na stranu na par mjeseci ali osjećala sam se teško,tromo i napuhnuto od kuhane hrane,jako mi se spavalo...

i rekla sam dosta, i rekla sam mu:"nije me brige više što stavljaš u sebe i što hoćeš da naručimo pizzu za večeru,ja to ne jedem više!"
na kraju sam skužila da je mene više mučilo što ja ne jedem više kuhano nego njega,njemu je bilo svejedno i još mu je svejedno a od kada je meni svejedno što je njemu svejedno lakše se živi

više ga ne nagovaram,ali u zadnje vrijeme primjećujem da se navukao na svježe sokove iz sokovnika i na raw palačinke,zeleni kašasti sok mu je još uvijek bljak,kao i voće...ali voli pojesti salatu,naravno uz njegovu majonezu i bijeli kruh al šta ćeš......

nego postoji izreka s kim si takav si...pa ako je istinita on bi još malo trebao pokleknuti i početi više voljeti sirovu hranu...a i ako ne zavoli neće to mene spriječiti da ja jedem sirovu hranu nekako sam živnula od kada sam "sirova"

meni je super ova emisija provjereno-sirova hrana http://youtu.be/qCs6OriSe8M

super mi je ovo na kraju što su rekli da im nitko ne bi trebao govoriti što da bi trebali jesti a što ne,ipak je nepristojno gledati u tuđi tanjur...pa da zaključimo neka nam muževi jedu šta oće,neka nam ne prigovaraju i neka svako jede što želi,to je tvoje tijelo,tvoja odluka...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 19.02.2013. at 16:26.
-KLEOPATRA is offline  
Old 20.02.2013., 01:44   #282
Shake/Smoothie s lanenim sjemenkama

Evo jedan od mojih najdražih recepata.

Varijanta 1:
2 srednje ili veće jabuke
30-35 grama lanenih sjemenki (to je nešto manje od 1/2 šalice od 2 dl)
1 zrela banana (ona s malim crnim točkicama po sebi)
1 dl vode ili malo manje

Priprema:
Lanene sjemenke ostaviti da se namaču preko noći. Staviti vode par cm iznad razine sjemenki jer će se preko noći napiti vode.

Staviti u blender prvo usitnjene jabuke (ne morate odstraniti koštice) , zatim bananu i na kraju lanene sjemenke koje su se namakale. Dodati do 1 dl vode. Miksati ovisno o jačini blendera ali dobro je da se sve čim bolje usitni. Ja miksam ovo oko 2-3 minute.

Varijanta 2:
Sve isto ali kad je sezona kupina, malina ili jagoda, dodajte još 10 kupina ili istu količinu malina ili jagoda. Znači malina dodate više od 10 pošto su manje od kupina a jagoda manje jer su velike.

Varijanta 3:
Meni je ova najdraža. Kao i ova druga, i do ove sam došao eksperimentiranjem.
Sve je isto kao u osnovnom receptu ali se još na kraju doda 2 velike do vrha pune žlice kokosovog brašna (ili ista količina kokosove jezgre), jedna mala žlica meda puna do vrha i malo više lanenih sjemenki. Dodati i jednu kocku leda jer je hladnije ukusnije i miksati bar 3 minute.

Sami vidite koja vam varijanta najbolje paše. S vremenom ćete vidjeti i koji omjeri sastojaka vam najbolje odgovaraju. Meni su najbolji rezultati s navedenima.

I na kraju, neki tvrde da je kokosovo brašno sirovo ali po informacijama koje imam ipak se termički obrađuje. Zato možete uzeti pravi kokos pa staviti istu količinu koliko je otprilike za 2 velike pune žlice. Glavni problem će biti što je kod nas gotovo nemoguće naći dobar i ukusni kokos. Sto puta sam ga kupio i samo jednom je imao baš onaj svoj pravi karakteristični okus i miris, a kakav ipak ima kokosovo brašno. Odlučite sami. Ako se odlučite za brašno, preporučam Franckovo.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 20.02.2013., 08:32   #283
Kleopatra hvala za linkove

I tebi Ibrahime hvala za recepte
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Old 20.02.2013., 10:42   #284
Imam prilike češće pričati i „profitirati“ od iskustva dugogodišnjeg „sirovojedca“, koji više od 10-ak godina živi od sirove hrane.

On napominje još neke stvari koje bi trebalo uzeti u obzir (kad je moguće):

1. Namirnice jesti zasebno, npr. jedan obrok samo jabuka, drugi samo banana pa rajčica itd.
- Probava na taj način izvlači iz svega najbolje
- Kasnije sam taj princip pronašao u knjizi „Fontana mladosti“, to je način prehrane tibetanskih monaha/svećenika

2. Duhovni aspekt
- Npr. jabuka se ubire sa grane samo kad ti kao skoro sama padne u ruku (to znači da je zrela), i jede se takva, cijela… kad se miksa/usitnjava onda se i njena „duša“ rasprši
- Idealno je kad se sam čovjek brine za svoj vrt i na kraju sam ubire i jede te plodove, onda se dobiva i zatvara ta neka cjelina

Možda netko iskoristi nešto i od tih principa, kad se da…

Osobno mi još malo fali da pređem skroz na sirovo… onda svima dobar tek!
__________________
"Svijet je u svakome trenutku savršen" - Siddhartha -
Siddhartha7 is offline  
Old 20.02.2013., 13:09   #285
Ančice,plivač početnik ne skače u nabujalu rijeku da pomogne davljeniku.
Mogao bi i sam završiti pod vodom.
Ako još nisi učvrstila praksu prehrane sirovom hranom,ne pokušavaj umnažati sirovojelce.
Neka tvoja praksa i tvoj novi način života sami govore za sebe onima koji žele da slušaju.
I sve što treba da uradiš je da ništa ne uradiš.Pusti neka stvari idu svojim tokom.
"Sama budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu."M.Gandhi
Ljudi kojima si okružena vidjet će u tebi i na tvom licu promjenu.I što više ćutiš o tome prije će biti na tvojoj strani!
Svi težimo prema djelovanju,akciji.Želimo druge uvjeriti u ispravnost naših stavova.
Ali najveće djelovanje proizilazi iz ne-djelovanja.
Ne-djelovanje je najsnažnije ljusko oruđe.Ono proizilazi iz mudrosti...
Samo se opusti i vjeruj a stvari će se same od sebe pravilno posložiti.

Siddhartha7...u pravu si mada prvašići koji uče slova ne znaju za padeže.
Postoji prvi ali i drugi razred.Također,postoji i 3.,4.,5,..srednja škola i fakultet.
Ako se tvoje pisanje odnosi na sirovojelca početnika-nepotreban je u ovom momentu ali kako vrijeme prolazi,dobiva na smislu.

Dobri Ibrahim u receptima mješa sjemenke i voće i pravi divne i ukusne obroke no sam sam to mješanje izbacio jer stvara težinu u želudcu.
Ranije mi je isto to mješanje pomagalo kako bi dulje vremena osjećao sitost što je most od staroga ka novome načinu prehrane.
Vidite,sve je to put.
Netko je tek krenio putem,netko već odmakao ,ali svi dijelimo istu radost otkrivanja.
Samo nam ponekad treba malo vjetra u ledja.
vanglung is offline  
Old 20.02.2013., 13:47   #286
-KLEOPATRA, Ibrahim-Pr i vanglung, naprosto ste sjajni, hvala vam od srca za vaše postove.

Kako nisam toliko kreativan u pisanju, pribjeći ću "prepisivanju" dobrih tekstova. Jako mi se sviđa opis videa Nestašica razlog za slavlje :

Citiram:
"Bolno je što su još prije najmanje sto godina rukovodeći nutricionisti dokazali da je biljna prehrana superiorna za ljude, a danas netko ima obraza izazivati paniku jer cijene mesa i mlijeka skaču, a tu je i nestašica ulja, šećera i brašna. Neupotreba ulja, šećera, brašna, mesa i mlijeka jednako je neupotreba otrova!

Pa, ovo je razlog za slavlje!

Što će nam povijest ako ne učimo iz nje? Trebamo ići korak naprijed, a ne nazadovati! Zar nije pametnije da se umjesto dizanja panike i laganja ljudi o toj besramnoj, prljavoj laži o proteinima ponudi daleko ljepša stvarnost? Daleko ljepši stil života od kojeg će svi ljudi imati koristi na toliko nivoa?"

Quote:
Siddhartha7 kaže: Pogledaj post
1. Namirnice jesti zasebno, npr. jedan obrok samo jabuka, drugi samo banana pa rajčica itd.
- Probava na taj način izvlači iz svega najbolje
- Kasnije sam taj princip pronašao u knjizi „Fontana mladosti“, to je način prehrane tibetanskih monaha/svećenika
Ovo je sasvim točno.

Quote:
Siddhartha7 kaže: Pogledaj post
2. Duhovni aspekt
- Npr. jabuka se ubire sa grane samo kad ti kao skoro sama padne u ruku (to znači da je zrela), i jede se takva, cijela… kad se miksa/usitnjava onda se i njena „duša“ rasprši
Složio bih se također, naime Lazarev (autor serije knjiga "Dijagnostika karme") piše u jednoj od svojih knjiga: "Kad se jabuka ubere i pojede u roku od tri sata, ona je dobra za dušu i tijelo, a nakon tri sata za tijelo."

Isto tako imam pitanje, kad se već spominje usitnjavanje voća (i povrća) u mikseru. Naime, puno puta čuo sam info da se nije zdravo hraniti metalnim beštekom (žlica, vilica,...) već je potrebno koristiti drveni beštek. Nikad nisam uspio doći do odgovora zašto je to tako? Znamo npr. da se mnogi azijati služe drvenim štapićima pri jelu. Tu se automatski postavlja pitanje, ako metal šteti voću, onda ni blenderi nisu ok, jer imaju metalne noževe. Ako je sve to tako, onda bi trebalo u konačnici jesti samo cijele plodove, kako kažeš Siddhartha7, i koristiti isključivo drvene žlice i vilice. Zna li netko o tome nešto više? Bio bih vrlo zahvalan

Za kraj jedan interesantan video o čovjeku koji uopće ne kupuje hranu već se hrani onim što nađe u svom dvorištu i okolici
Marec is offline  
Old 20.02.2013., 14:17   #287
Quote:
Siddhartha7 kaže: Pogledaj post
......
znaš kad razmisliš ne treba ti puno da se sam uvjeriš da bi i trebali jesti samo jednu vrstu po obroku...nekad davno dok smo još živjeli u prirodi nepoznavajuć sela,gradove i civilizaciju sasvim je normalno da smo naišli na npr grm divljih malina i najeli se...a poslje da smo naišli na divlju mrkvu i najeli se samo mrkve...baš o tome i priča viktoria boutenko da ne samo da bi tebali jesti jednu vrstu hrane za obrok nego i da bi trebali jesti raznovrsno,to se odnosi na zeleno lisnato samoniklo bilje koje u sebi ima tzv zaštitu za preživljavanje...pa tako ako npr tri dana jedemo samo lišće maslačaka biti će nam zlo...priroda je to tako napravila da jedan dan jedemo lišće maslačaka,maline i mrkvu a drugi dan da nam je ta ista hrana odbojna i da poželimo nešto drugo...

kad gledaš na taj način i onda pogledaš kako se ljudi hrane kuhanom hranom...(npr za doručak,ručak i večeru gotovo da uvijek jedu kruh a on se radi od pšenice,zatim tjestenina...znači svaki dan pšenica...zatim krumpir i riža...svaki dan šećer,zatim kava...)vidiš da to jednostavno nije nimalo raznoliko i nije prirodno da se jede isto svaki dan jer ta hrana u velikim količinama čini veliku štetu tijelu,a ljudi ni ne razmišljaju što jedu,samo odmahnu rukom i kažu mi nemamo novaca jesti raznoliko to je skupo...što je daleko od istine,da pače sirova hrana je jako jeftina,pogotovo ako npr jedemo puno samoniklog bilja,klice koje sami uzgajamo i jabuke i orah koje sami poberemo...

ali zato dok jedeš sirovu hranu svjestan si što jedeš i paziš što unosiš u sebe to je još jedna velika prednost i veliki plus sirovog načina prehrane

možda i jednoga dana budemo svi bili u prilici imati svoj vrt i sami ubirati svoje plodove i pojesti ih u prirodnom obliku
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 20.02.2013. at 14:28.
-KLEOPATRA is offline  
Old 20.02.2013., 14:20   #288
sirova hrana je užasna
Vintage1 is offline  
Old 20.02.2013., 16:18   #289
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Isto tako imam pitanje, kad se već spominje usitnjavanje voća (i povrća) u mikseru. Naime, puno puta čuo sam info da se nije zdravo hraniti metalnim beštekom...
Čitao sam kod V.Schaubergera, kod obrade zemlje, da metalno oruđe (koliko se još sječam) "uzima naboj" zemlji i vodi pa se njihova korisnost drastično smanjuje. Kad se koriste npr. bakreno oruđe, bez ikakvih gnojiva, špricanja, prinos se povečava do 9 puta!

U knjizi je to bolje objašnjeno, ovo je skraćena verzija, ali mislim da je to jedan od razloga za izbjegavanje metala...
__________________
"Svijet je u svakome trenutku savršen" - Siddhartha -
Siddhartha7 is offline  
Old 21.02.2013., 01:17   #290
Idealno bi bilo jesti hranu upravo onakvu kakvu je stvorila priroda. Čim je više izmijenjena od svog prirodnog oblika to više gubi na kvaliteti. Dakle, idealno bi bilo jesti samo sirovu hranu biljnog porijekla, i to voće, povrće, orašaste plodove i sjemenke. Drugo nam ne treba. Hrana treba biti organski uzgojena, pravilno kombinirana (samo jedna vrsta u obroku), potpuno zrela, poželjno one kulture koje uspijevaju u našem podneblju, i da se jedu onakve kakve se nađu u prirodi. Bez ikakve obrade.
Znači, ubereš zrelu krušku ili onu koja je pala na pod i to je to. Eventualno je oprati vodom.

Ove kombinacije s blenderom su vrlo ukusne i hranjive i odličan "prijelaz" za početnika. Brzo se pripremaju, dovoljno su zasitne i nakon nekog vremena privikavanja postanu ukusnije od dosadašnjih kuhanih jela. I sam mogu svjedočiti da se na ovaj način odvikavanje od kuhanog može itekako ubrzati. Ja sad mogu istog trena ostaviti sve kuhano i jesti samo plodove. Jedino je problem što bih povremeno još osjećao potrebu za nekim kuhanim jelima koja jedem u sve manjoj količini i sve rjeđe. Jednostavno se želim dovesti do faze da mi kuhano više uopće ne bude privlačno i da neću imati nikakvu potrebu za njim.
I osjećam dobar napredak po tom pitanju i to me čini sretnim.

Znam i sam da bi idealno bilo hraniti se ovako kako sam gore napisao i kako kažu cijenjeni forumaši.
Pošto ovdje ima nekih koji bi željeli započeti, svakako je bolje da to počnu na ovakav način, kao i da postepeno smanjuju količine kuhanog a povećavaju sirovo, nego da odmah počnu jesti samo sirove plodove, što bi svakako bilo idealno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 21.02.2013., 17:12   #291
Shake s narančama i mrkvom

Evo još jedan recept. Ni on nema idealnu kombinaciju jer se miješaju naranče i mrkve ali je vrlo ukusan i dobar način, pogotovo za početnike koji ne znaju kako bi jeli sirovu mrkvu, da upoznaju dobar način za to.

3 naranče
2 manje ili 1 veća mrkva
1 velika žlica meda, navrh puna, koliko god se može zahvatiti
3 dl vode

Miksati 3 min da se mrkva čim bolje usitni.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 22.02.2013., 22:35   #292
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Evo još jedan recept.

3 naranče
2 manje ili 1 veća mrkva
1 velika žlica meda, navrh puna, koliko god se može zahvatiti
3 dl vode

Miksati 3 min da se mrkva čim bolje usitni.
njam,energija u naranđastome

u ovoj knjizi ima isto puno mmmmm i mmmmm recepata za početnike

http://i48.tinypic.com/aw36v.jpg


http://www.4shared.com/file/88244096...njeg_dana.html
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Old 23.02.2013., 21:12   #293
Zatajena Isusova ljubav prema životinjama

Ovdje nije tema vjera, niti religije imaju neke veze sa vegetarijanstvom (?), no bio netko vjernik ili ne, predlažem da pročita ovaj dobar tekst, koji se, ako ništa drugo, može računati kao rad na sebi:
Zatajena Isusova ljubav prema životinjama
Marec is offline  
Old 26.02.2013., 00:25   #294
Imam jedno pitanje za sirovojelce!

Tek nedavno sam odlučila više sirove hrane uvesti u svoju prehranu i sve super, jako mi se sviđa i počela sam se fizički i psihički bolje osjećati. Nestao mi je niski tlak koji me pratio otkad znam za sebe.

Međutim, primjetila sam da me salata jako zna naduti. U salatu nadrobim ponekad i 15 vrsti sirovog povrća (mladi luk, češnjak, zelena salata, crveni radić, riga, matovilac, koraba, crna rotkva, rotkvice, kelj, mrkva, cvjetača, brokula...). Prošli put me takav mix tako naduo, da sam mislila da ću puknuti. Zanimljivo je da se isto desilo mojoj mami, a mužu ništa.

Možda pretjerujem u broju različitog povrća?
Gardinija is offline  
Old 26.02.2013., 08:33   #295
Gardinija,svaka nova hrana za organizam je otrov.
Postepeno uvodi svaku promjenu.
I neka promjena bude jednostavna.
Neka salata bude s manje sastojaka.
I pojedi manju količinu.
Možda ćeš otkriti(to možeš samo ti)da ti crna rotkva stvara poteškoće,možda nešt drugo.
Smanjit ćeš je,i bit će sve u najboljem redu.

Ne očekuj zlatnu formulu niti zlatni savjet.Prehrana nije matematika.

Želim da sa dragim forumašima podijelim radost početka branja i pripremanja jestivog samoniklog bilja.
Počeo sam s branjem rusomače čije su zelene lisne rozete već sasvim spremne za branje.
Tu su i prvi mladi listovi maslačka,mladi izdanci koprive,listovi trputca(bokvice),crvene koprive i stolisnika.

Sve ubrano,operem i mješam u zelenim kašastim sokovima.
Punog su okusa i jako jako zdravi.
Ne koštaju ništ,a mnogo daju.

Tijekom zime brao sam špinat i razne vrste salata iz vrta,sadio mlado žito,za vrijeme nepogode,našla se i pokoja uzgojena kristalka ili putarica is supermarketa.
Ali ovo sada je sjajno.
Odite u prirodu,šetajte,dišite,berite,spremajte i jedite.
Živite život punim plućima.
Osjetite dah prirode u vlastitom tanjiru.
vanglung is offline  
Old 26.02.2013., 23:43   #296
video o jednom sirovom restoranu u new yorku...pogledajte što se tamo jede....njami

link http://www.youtube.com/watch?v=UTpPJ...6i8sf3O0-c71sQ

pogledajte i video raw kristine koje jede sirovu hranu oko 7 godina


http://i56.tinypic.com/33di7tx.jpg


video http://www.youtube.com/watch?v=RhJPb...03FECF25888C5F

web stranica http://fullyraw.com/
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 27.02.2013. at 00:44.
-KLEOPATRA is offline  
Old 27.02.2013., 11:24   #297
Quote:
vanglung kaže: Pogledaj post
Gardinija,svaka nova hrana za organizam je otrov.
Postepeno uvodi svaku promjenu.
I neka promjena bude jednostavna.
Neka salata bude s manje sastojaka.
I pojedi manju količinu.
Možda ćeš otkriti(to možeš samo ti)da ti crna rotkva stvara poteškoće,možda nešt drugo.
Smanjit ćeš je,i bit će sve u najboljem redu.

Ne očekuj zlatnu formulu niti zlatni savjet.Prehrana nije matematika.
Vanglung, hvala na savjetu.

Jučer sam pomiješala samo 2,3 vrste lisnate salate i bilo mi je OK. Mislim da mi škodi nešto korjenasto.
Gardinija is offline  
Old 27.02.2013., 12:02   #298
Pozdrav svima
Prije mjesec dana dijagnosticirana mi je auto imuna bolest štitnjače Hashimoto te hipotireoza. Bio je to očiti poziv upomoć moga tijela,nisam od onih štp će reći Bože zašto ja i tako dalje,već shvaćam da je moj način života počeo uništavati moje tijelo i napravit ću sve da moje tijelo ozdravi.
Nabavila sam si bio identične hormone za razliku od par sintetičkih lijekova koje se prepisuju kod nas,to za mene nije bila opcija. Uglavnom uz neke ostale promjene odlučila sam kupiti blender pa viditi di će me to odvesti
svidilo mi se, voće,povrće,sjemenke mljac mljac
osićam se mnogo bolje iako me drugi dan uhvatila strašna migrena,kakvu nisam imala od početka terapije hormonima, pa se pitam dali je to možda samo reakcija tijela na možda neku detoksikaciju?
I ima možda netko što savjetovati vezano za autoimune bolesti i hashimoto?
julianna-24 is offline  
Old 27.02.2013., 13:20   #299
Julianna-24...Indijska narodna medicina(ayurveda)kaže kako je bolest dar s neba!?
Na bolesti treba zahvaljivati Bogu!?
Bolest nam kaže kako nešto ne radimo dobro,kako narušavano prirodne zakone u našem tijelu.
Kada ne bi bilo bolesti,nastao bi trenutni prekid filma-smrt.
I zato je bolest samo znak,upozorenje.

Zapravo,bolesti niti ne postoje!?
Postoje samo bolesni organizmi.
U bolesnom organizmu,bolest se ispoljava na najslabijim organima.
Bolestan organizam je cjelina izašla iz ravnoteže.
Svjestan bolesnik uravnotežuje organizam.
Uravnoteženjem organizma nestaju bolesti.

Nije li to sjajno.
Sve je tako jednostavno.
Vjeruj u prirodu i vjeruj u izlečenje.
Vjeruj u sirovu hranu,ali budi mudra.
Daj prirodi vremena,ne očekuj rezultat preko noći.
Priroda sve rješava polagano.(Nestrpljenje je štetni proizvod ljudskog uma.).

Upusti se u avanturu samoizlečenja,čitaj,razmišljaj i vjeruj.
Budi pozitivna i smješkom dočekaj nadolazeću promjenu.
vanglung is offline  
Old 27.02.2013., 13:27   #300
Quote:
vanglung kaže: Pogledaj post
Julianna-24...Indijska narodna medicina(ayurveda)kaže kako je bolest dar s neba!?
Na bolesti treba zahvaljivati Bogu!?
Bolest nam kaže kako nešto ne radimo dobro,kako narušavano prirodne zakone u našem tijelu.
Kada ne bi bilo bolesti,nastao bi trenutni prekid filma-smrt.
I zato je bolest samo znak,upozorenje.

Zapravo,bolesti niti ne postoje!?
Postoje samo bolesni organizmi.
U bolesnom organizmu,bolest se ispoljava na najslabijim organima.
Bolestan organizam je cjelina izašla iz ravnoteže.
Svjestan bolesnik uravnotežuje organizam.
Uravnoteženjem organizma nestaju bolesti.

Nije li to sjajno.
Sve je tako jednostavno.
Vjeruj u prirodu i vjeruj u izlečenje.
Vjeruj u sirovu hranu,ali budi mudra.
Daj prirodi vremena,ne očekuj rezultat preko noći.
Priroda sve rješava polagano.(Nestrpljenje je štetni proizvod ljudskog uma.).

Upusti se u avanturu samoizlečenja,čitaj,razmišljaj i vjeruj.
Budi pozitivna i smješkom dočekaj nadolazeću promjenu.
Sve se događa sa razlogom i za razliku od većine bolesnih,ja ne mislim da me bog kažnjava s nečim niti sam ljuta na cili svit. Bolest je nastala s razlogom i trenutno je prisutna. Naglašavam trenutno

Evo što sam danas smućkala
1 banana
1 naranča
1 limun
par listova blitve
sjemenke suncokreta i lana
julianna-24 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.