Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 10:03   #101
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
To je hrana, Zendra. Ljude prirodno privuče miris i okus prženih krompirića, filanog patlidžana, graha sa suhim rebrima, dinstanog graška. filanih tikvica, sirom filanih gljiva iz pećnice itd...

Vitamine i antioksidante dobijau iz svježeg voća i raznih salata isto kao i ti. Ni u čemu nisu ostali uskraćeni, ali ti jesi. Jedemo iste sirove stvari, s' tim što je naša ishrana bogatija od tvoje koja se hraniš samo sirovim.

To ti samo misliš, ali jasno mi je i zašto. Rudolf Steiner, otac antropozofije, jednom je lijepo rekao: "Čovjekovo nastojanje da zavara samoga sebe je neizmjerno."
zendra is offline  
Old 04.05.2012., 10:16   #102
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Do toga sam došao na temelju vlastitog iskustva.
Onda tako i napišeš. MENI je sada dovoljno 10 puta manje hrane. Jer ne postoji mjerna jedinica za ljude "jedan Zendra". Ti si jedan od 6 milijardi i kao takav statistički potpuno beznačajan, a ne mjerilo nečega.
Što je tebi dovoljno ne mora biti, a i nije, svima.
I to "10 puta" je malo preuveličano, ne? Prije bi pojeo kilu mesa da se najedeš a sad ti je dosta 10 dkg jabuke za istu razinu sitosti?
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Vjerovao/la ili ne, DA, jučer sam jeo jabuke. Ne samo jabuke, jeo sam ih recimo za ručak, iako je to teško tako nazvati. Naime, ja više nemam doručak, ručak i večeru. Kad osjetim potrebu, pojedem neku voćku i to je to. Jučer su to bile jabuke. Danas su naranče. Znam da je to većini teško shvatiti, ali neću se ni ubijati objašnjavajući. Meni je dobro, štoviše, super mi je!
U tome je bit. I meni je super što je tebi super.
Ali meni bi, recimo, na cjelodnevno jedenje jabuka trbuh tako zavijao da bi se čulo u Bukureštu.
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
To ti samo misliš, ali jasno mi je i zašto. Rudolf Steiner, otac antropozofije, jednom je lijepo rekao: "Čovjekovo nastojanje da zavara samoga sebe je neizmjerno."
S ovim se u potpunosti slažem. S time da si i ti čovjek, Zendra.
Anida is offline  
Old 04.05.2012., 10:30   #103
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
To ti samo misliš, ali jasno mi je i zašto. Rudolf Steiner, otac antropozofije, jednom je lijepo rekao: "Čovjekovo nastojanje da zavara samoga sebe je neizmjerno."

Želiš reći da ne jedem svježe voće i najrazličitije salate, već samo tako mislim ? Nemaš pojma koliko u svojim kuharicama imam recepata samo za hladne salate i čitava jela od njih, sve od svježeg voća i povrća. I skoro sve ih pravimo u tijeku godine. A vidi vraga - nisam vegetarijanac niti sam poklonik isključivo sirove hrane. Kako to pobogu ?

Svi ovdje jedemo sirovo. Voće. I svježe krastavce. I svježe rajčice. I luk. I češnjak. I radić. I zelenu salatu. I kupus crveni i bijeli. I mrkvu. I korabicu naribanu za salatu. I paprike razne, I rotkvicu. I avokado. Vjerovao ili ne - svi ih ovdje jedemo sirove u najrazličitijim kombinacijama.

Dakle jedemo sirovo, ali i više od toga. Pored sve sirove hrane koju također jedemo kao i ti, konzumiramo hranu i na drugoj razini, termički obrađenu čime se mjenjaju okusi i mirisi.

Pojest ću sada svakako svježu naranču i jabuku. No neću ostati samo na tome, pojest ću također i pačja prsra u umaku od naranče, a zasladiti tufahijom. Vaša je ishrana siromašnija koji ste se ograničili samo na sirovo.

Zadnje uređivanje Morf : 04.05.2012. at 10:35.
Morf is offline  
Old 19.05.2012., 22:39   #104
Fascinantno je kako se uvijek netko nade koji obavezno tvrdi da on zna najbolje a da ostali nemaju pojma. Da su cudaci, da ne uzivaju kao oni, da se zakidaju, da pretjeruju, da su u zabludi, da ce oboliti ako ne rade kao i vecina, da ako je to tako -ajde im dokazi, ali obavezno mora biti znanstveno inace ne valja, pa da ovo, da ono...Ma pustite ljude da jedu sto hoce i koliko hoce i kad hoce.. Uostalom, covjek moze zivjeti bez hrane i biti sasvim zdrav...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Old 22.05.2012., 11:39   #105
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
To ti samo misliš, ali jasno mi je i zašto. Rudolf Steiner, otac antropozofije, jednom je lijepo rekao: "Čovjekovo nastojanje da zavara samoga sebe je neizmjerno."
morao sam "quote"-at ovo jer je isti taj Steiner također rekao:

"...Sigurno ste upoznati s svim novim ludostima u vezi prehrane — na primjer, pomodarstvo sirove hrane, oni koji neće više ništa kuhati, sve će jesti sirovo. Kako je do toga došlo? Zato jer ljudi više ne znaju što je što od materijalističke znanosti, i stide se duhovne znanosti, tako da su sami smislili par stvari. Kompletna moda sirove hrane je fantazija. S vremenom netko živeći na sirovoj hrani može šibati tijelo s kraja na kraj — u toj situaciji tijelo mora koristiti veoma velike snage, tako da mora biti išibano — a naposljetku će se potpuno slomiti...."
Dostoj is online now  
Old 23.05.2012., 08:27   #106
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
To je hrana, Zendra. Ljude prirodno privuče miris i okus prženih krompirića, filanog patlidžana, graha sa suhim rebrima, dinstanog graška. filanih tikvica, sirom filanih gljiva iz pećnice itd...

Vitamine i antioksidante dobijau iz svježeg voća i raznih salata isto kao i ti. Ni u čemu nisu ostali uskraćeni, ali ti jesi. Jedemo iste sirove stvari, s' tim što je naša ishrana bogatija od tvoje koja se hraniš samo sirovim.
Znači, vaša ishrana koji se hranite termički obrađenom hranom je bogatija od ishrane sirovom hranom? Jesam li ja to dobro pročitao???
A što se to događa u procesu kuhanja i pečenja što obogaćuje tvoju hranu?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 23.05.2012., 08:53   #107
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Znači, vaša ishrana koji se hranite termički obrađenom hranom je bogatija od ishrane sirovom hranom? Jesam li ja to dobro pročitao???

Što ti je tu čudno ? Naravno da je bogatija: hranimo se sirovim voćem i povrćem kao i ti, ali i termički obrađenim isto tako. Nisi valjda zaboravio prije no što si zavrbovan od pokreta jedača isključivo sirove hrane kako si još od malih nogu u ranom djetinjstvu pored pržene jetrice koju su ti davali, također znao pojesti i naribanu sirovu mrkvu, i najrazličitije salate, a o voću da i ne pričamo. Ista stvar i sa jedačima termički obrađene hrane koje se ne žele odreći.


Quote:
A što se to događa u procesu kuhanja i pečenja što obogaćuje tvoju hranu?

Prvo, izbacivanje goitrogena iz sirovih kupusnjača, oksalata i oksalne kiseline iz sirove blitve i špinata, hidrazina iz sirovih gljiva, fitohemaglutinina iz sirovog graha, konalbumina i avidina iz sirovih jaja, solanina iz sirovih patlidžana i krompira.
Uz to, nismo uskraćeni za ove namirnice kojih se vi uzdržavate. Plus, i jednako važno - tu je i stvaranje novih mirisa i okusa

A drugo, znam da uvijek tu i tamo iskoči poneki firaun kao vrhunski sportista koji kaže da se hrani sirovom hranom, no također ne zaboravi priupitati i ogromnu masu također vrhunskih sportista, inžinjera i znanstvenika koji nikad nisu ni pomislili hraniti se isključivo sirovom hranom, odakle im pravo, tko im je dozvolio drznuti se da postanu to što jesu čime tako drsko krše ideološke odredbe pokreta jedača isključivo sirove hrane.

Zadnje uređivanje Morf : 23.05.2012. at 09:50.
Morf is offline  
Old 23.05.2012., 09:48   #108
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
Što ti je tu čudno ? Naravno da je bogatija: hranimo se sirovim voćem i povrćem kao i ti, ali i termički obrađenim isto tako. Nisi valjda zaboravio prije no što si zavrbovan od pokreta jedača isključivo sirove hrane kako si znao pojesti još od malih nogu naribanu sirovu mrkvu, i najrazličitije salate, a o voću da i ne pričamo. Ista stvar i sa jedačima termički obrađene hrane.
Baš. Nije mi jasna ta isključivost. Zašto je potrebno postati fanatik da bi se zdravo hranilo?

Quote:
Prvo, izbacivanje goitrogena iz sirovih kupusnjača, oksalata i oksalne kiseline iz sirove blitve i špinata, hidrazina iz sirovih gljiva, fitohemaglutinina iz sirovog graha, konalbumina i avidina iz sirovih jaja, solanina iz sirovih patlidžana i krompira.
Uz to, nismo uskraćeni za ove namirnice kojih se vi uzdržavate. Plus, tu je i stvaranje novih mirisa i okusa
...trihineloza iz sirovog mesa..
Anida is offline  
Old 23.05.2012., 14:21   #109
Mozda misli na kuhanu hranu bez mesa i masnoca?
BISS9831 is offline  
Old 24.05.2012., 08:15   #110
Evo još jednog sirovojelca Dvije godine ne jedem meso, jaja, ne pijem mlijeko, a otprije 2 mjeseca ne jedem kruh ni ništa kuhano ni pečeno, od hrane životinjskog porijekla jedem samo domaći kravlji sir i vrhnje, dakle vegetarijanac, zamalo vegan

Ujutro prvo čaša vode, nešto kasnije voće (npr. naranča, ananas, banane, dinja, itd. naravno ne sve već ponešto od nabrojanog).

Za ručak sir i vrhnje, eventualno uz tanjur mljevenih oraha

Popodne ili pred večer povrće, jednostavna svježa salata uz maslinovo ulje, jabučni ocat, limun, plus u salatu narežem bijelog i crvenog luka ukoliko ne izlazim više taj dan

Rekreativni sportaš sam, teretana, bicikl, trčanje,...Naravno da se osjećam sasvim normalno, pun tjelesne energije i životnog optimizma.

Volio bih podijeliti iskustva ako ima sličnih, ili ako nekog nešto interesira da raspravimo.

Zadnje uređivanje Marec : 24.05.2012. at 08:16. Reason: .
Marec is offline  
Old 24.05.2012., 09:22   #111
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
Što ti je tu čudno ? Naravno da je bogatija: hranimo se sirovim voćem i povrćem kao i ti, ali i termički obrađenim isto tako. Nisi valjda zaboravio prije no što si zavrbovan od pokreta jedača isključivo sirove hrane kako si još od malih nogu u ranom djetinjstvu pored pržene jetrice koju su ti davali, također znao pojesti i naribanu sirovu mrkvu, i najrazličitije salate, a o voću da i ne pričamo. Ista stvar i sa jedačima termički obrađene hrane koje se ne žele odreći.





Prvo, izbacivanje goitrogena iz sirovih kupusnjača, oksalata i oksalne kiseline iz sirove blitve i špinata, hidrazina iz sirovih gljiva, fitohemaglutinina iz sirovog graha, konalbumina i avidina iz sirovih jaja, solanina iz sirovih patlidžana i krompira.
Uz to, nismo uskraćeni za ove namirnice kojih se vi uzdržavate. Plus, i jednako važno - tu je i stvaranje novih mirisa i okusa

A drugo, znam da uvijek tu i tamo iskoči poneki firaun kao vrhunski sportista koji kaže da se hrani sirovom hranom, no također ne zaboravi priupitati i ogromnu masu također vrhunskih sportista, inžinjera i znanstvenika koji nikad nisu ni pomislili hraniti se isključivo sirovom hranom, odakle im pravo, tko im je dozvolio drznuti se da postanu to što jesu čime tako drsko krše ideološke odredbe pokreta jedača isključivo sirove hrane.
Ja sam oduvijek smatrao da je forum mjesto gdje se razmjenjuju iskustva i da oni koji nešto o nečemu znaju jer su to probali žele podijeliti s drugima.
Međutim, ovdje se događa suprotno.
Oni koji su probali znaju dobrobiti toga a oni koji nisu probali ne znaju. Pitam se zašto uopće ovdje i pišu. Zato ovo tvoje niti nisam pokušao čitati, ionako svi vi žderači raspadajućih životinjskih leševa pišete po istoj šabloni koju sam davno apsolvirao, kao da ste je napamet naučili.
Tu bi se trebala razmjenjivati konkretna iskustva a ne pretpostavke, izmišljotine i neiskustva. Ne budem vise ovdje pisao jer me ni najmanje ne zanima što ti i tebi slični pretpostavljate i čime se sve tješite i lažete, a još me manje zanima rasprava s takvima. Ne bolujem od te bolesti.
Svima onima koji su probali sirovu hranu i koji su svjesni dobrobiti - sve vaše pisanje jest i treba biti potpuno nebitno.
Otpuštam te u miru, kao i ostale nesretnike poput tebe koji imaju ovakve potrebe.
A ostali koji žele razmijeniti iskustva mogu mi poslati privatnu poruku, jer nemam namjeru ovdje čitati besmislice. Imam i puno knjiga u pdf-u o sirovoj hrani i sličnim temama pa ako kome zatreba rado ću poslati. :-)
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 24.05.2012. at 09:37.
Ibrahim is offline  
Old 24.05.2012., 09:39   #112
Dobar tek svima, pa i onima koji se truju pečenim strvinama!
zendra is offline  
Old 24.05.2012., 09:50   #113
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
morao sam "quote"-at ovo jer je isti taj Steiner također rekao:

"...Sigurno ste upoznati s svim novim ludostima u vezi prehrane — na primjer, pomodarstvo sirove hrane, oni koji neće više ništa kuhati, sve će jesti sirovo. Kako je do toga došlo? Zato jer ljudi više ne znaju što je što od materijalističke znanosti, i stide se duhovne znanosti, tako da su sami smislili par stvari. Kompletna moda sirove hrane je fantazija. S vremenom netko živeći na sirovoj hrani može šibati tijelo s kraja na kraj — u toj situaciji tijelo mora koristiti veoma velike snage, tako da mora biti išibano — a naposljetku će se potpuno slomiti...."

Skidam kapu Steineru što se tiče duhovne znanosti, ali taj isti Steiner se teško razbolio već ubrzo nakon šezdesete, a nakon toga i umro. Svi sirovojelci žive preko devedeset godina, npr. Helmut Wandemaker 93 godine, Norman Walker 116 godina...
zendra is offline  
Old 24.05.2012., 10:15   #114
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
Želiš reći da ne jedem svježe voće i najrazličitije salate, već samo tako mislim ? Nemaš pojma koliko u svojim kuharicama imam recepata samo za hladne salate i čitava jela od njih, sve od svježeg voća i povrća. I skoro sve ih pravimo u tijeku godine. A vidi vraga - nisam vegetarijanac niti sam poklonik isključivo sirove hrane. Kako to pobogu ?

Svi ovdje jedemo sirovo. Voće. I svježe krastavce. I svježe rajčice. I luk. I češnjak. I radić. I zelenu salatu. I kupus crveni i bijeli. I mrkvu. I korabicu naribanu za salatu. I paprike razne, I rotkvicu. I avokado. Vjerovao ili ne - svi ih ovdje jedemo sirove u najrazličitijim kombinacijama.

Dakle jedemo sirovo, ali i više od toga. Pored sve sirove hrane koju također jedemo kao i ti, konzumiramo hranu i na drugoj razini, termički obrađenu čime se mjenjaju okusi i mirisi.

Pojest ću sada svakako svježu naranču i jabuku. No neću ostati samo na tome, pojest ću također i pačja prsra u umaku od naranče, a zasladiti tufahijom. Vaša je ishrana siromašnija koji ste se ograničili samo na sirovo.

Ne nisam to htio reći, htio sam reći da ti samo misliš da sam ja za nešto zakinut.
zendra is offline  
Old 24.05.2012., 10:16   #115
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Onda tako i napišeš. MENI je sada dovoljno 10 puta manje hrane. Jer ne postoji mjerna jedinica za ljude "jedan Zendra". Ti si jedan od 6 milijardi i kao takav statistički potpuno beznačajan, a ne mjerilo nečega.
Što je tebi dovoljno ne mora biti, a i nije, svima.
I to "10 puta" je malo preuveličano, ne? Prije bi pojeo kilu mesa da se najedeš a sad ti je dosta 10 dkg jabuke za istu razinu sitosti?

U tome je bit. I meni je super što je tebi super.
Ali meni bi, recimo, na cjelodnevno jedenje jabuka trbuh tako zavijao da bi se čulo u Bukureštu.


S ovim se u potpunosti slažem. S time da si i ti čovjek, Zendra.
Jesam, hvala Bogu, baš kao što je bio i sam Steiner, koji je to rekao.
zendra is offline  
Old 24.05.2012., 16:35   #116
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Skidam kapu Steineru što se tiče duhovne znanosti, ali taj isti Steiner se teško razbolio već ubrzo nakon šezdesete, a nakon toga i umro. Svi sirovojelci žive preko devedeset godina, npr. Helmut Wandemaker 93 godine, Norman Walker 116 godina...
glupost... da svi sirovojelci žive preko 90.... možda 2... ali svi... hm... vrlo upitno.... a vidim da se oko walkera stvorio mit... neki govore da još uvijek živi .... a mislim da nije doživio ni stotu (umro mlad s 99)... al' svejedno svaka mu čast... a ne znam kakve veze ima Steinerova smrt s njegovom prehranom... da li misliš da veliki duhovni učitelji umiru zbog loše prehrane?!
Dostoj is online now  
Old 25.05.2012., 09:05   #117
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
glupost... da svi sirovojelci žive preko 90.... možda 2... ali svi... hm... vrlo upitno.... a vidim da se oko walkera stvorio mit... neki govore da još uvijek živi .... a mislim da nije doživio ni stotu (umro mlad s 99)... al' svejedno svaka mu čast... a ne znam kakve veze ima Steinerova smrt s njegovom prehranom... da li misliš da veliki duhovni učitelji umiru zbog loše prehrane?!
Svačiji život i smrt ima veze s prehranom. Kako jedeš, tako živiš. Nije to nikakva nova mudrost niti moj zaključak, to se zna još od Hipokrata.
zendra is offline  
Old 25.05.2012., 09:07   #118
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
glupost... da svi sirovojelci žive preko 90.... možda 2... ali svi... hm... vrlo upitno.... a vidim da se oko walkera stvorio mit... neki govore da još uvijek živi .... a mislim da nije doživio ni stotu (umro mlad s 99)... al' svejedno svaka mu čast... a ne znam kakve veze ima Steinerova smrt s njegovom prehranom... da li misliš da veliki duhovni učitelji umiru zbog loše prehrane?!
Pardon, ispravka: to se znalo još puno, puno prije Hipokrata.
zendra is offline  
Old 17.06.2012., 16:09   #119
moj stav u vezi sirovoj prehrani je:

svi treba da se zdravije hranimo, medjutim ne treba ni s tim preterivati

Postoji i bolest -Ortoreksija :http://en.wikipedia.org/wiki/Orthorexia
trno is offline  
Old 17.06.2012., 17:32   #120
Quote:
trno kaže: Pogledaj post
moj stav u vezi sirovoj prehrani je:

svi treba da se zdravije hranimo, medjutim ne treba ni s tim preterivati

Postoji i bolest -Ortoreksija :http://en.wikipedia.org/wiki/Orthorexia
Znaš li nekog osobno tko je obolio od te bolesti jedući sirovu hranu, ili si taj podatak pronašao u bespućima interneta.

Inače, moj komentar na to je "super". A ajmo sad nabrajati koje bolesti čovjek dobiva jedući kuhanu, prženu, smrznutu hranu...uppsss...zapravo ne da mi se nabrajati, morao bih o tome pisati najmanje do prekosutra ujutro, a to mi se neda
Marec is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.