Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 23:21   #21
"Kod psorijaze stanice se razmnožavaju brže nego obično, pa ne mogu proizvoditi "keratin", tvar koja koži daje tvrdu površinu. "

"Stručnjaci smatraju da je psorijaza tzv.autoimuna bolest pri kojoj imunološki sistem uzrokuje upalu kože, a često i zglobova. Kronična upala zglobova uz psorijazu naziva se psorijatični artritis. "

Ovdje se prema ovim navodima također osim gore navedenih može vidjeti i upletenost Ur također ( boldirani dijelovi )
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:14   #22
Onda bi Mars u Blizancima (ramena) upućivao na ožiljke od mladenačkih akni poradi podivljalih hormona (con. Jupiter) ?

Jesam to shvatila kako treba? Ali ja nemam nikakav aspekt između Saturna i Marsa, a mislim da to treba.

Zadnje uređivanje znashtikosam : 01.11.2011. at 20:42.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:43   #23
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Onda bi Mars u Blizancima (ramena) upućivao na ožiljke od mladenačkih akni poradi podivljalih hormona (con. Jupiter) ?

Jesam to shvatila kako treba? Ali ja nemam nikakav aspekt između Saturna i Marsa, a mislim da to treba.
Evo sam premjestila tvoj post na odgovarajuću temu pošto je tvoj problem vezan uz kožne probleme a ovdje smo već pisali dosta o tome.

Dakle bilo bi dobro da staviš ukupnu natalnu kartu jer takvi tragovi mogu imati veze s Venerom (hormoni, koža) i Plutonom (unutrašnji upalni procesi).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:52   #24
pročitao sam sve što je pisalo ovdje, ali naravno nije mi jasno

imam problema sa kožom takvih da mi se na zglobovima jako suši i stvrdne se, pa ju moram skoro svaki dan onako ribati skoro do krvi i mazati nekakvim kremama koje osvježavaju kožu, ako ne želim da mi bude tako. također mi je i jako osjetljiva koža na svašta. Recimo znal mi se dogoditi da obučem u trgovini majicu neku samo da isprobam i dobijem osip po svuda. ne mogu ništa kupljeno obući prije nego se opere jer odmah neki osip dobijem. jednom je toliko jak bio osip od obične majice da sam morao ići mjesec dana na tretmane, a majicu sam za kaznu zapalio

e sad čitao sam što je ovdje pisalo i pročitao sam dosta na netu što sam našao, ali nisam uspio pronaći baš specifično za kožu. Našao sam da su Venera i Saturn uglavnom najvažniji za kožu, ali nisam uspio pronaći specifično za moj slučaj. Saturn mi je u škorpionu u devetoj kući a venera u lavu u sedmoj kući. piše i za vagu da je bitna za kožu, vaga mi je u 8. kući i nema planeta u njoj. e sad kako ja nemam pojma kako se čita natalna i ne znam kako se gledaju aspekti između planeta, jel bi mogao netko malo prokomentirati možda što mi moji aspekti donose po pitanju kože.

Recimo prije nisam imao problema sa suhom kožom, to je počelo prije nekih 5-6 godina, ali koža mi je cijeli život bila osjetljiva jako na svašta. (iako kao klinjo nisam bio jedan od onih koji su uvijek morali biti čisti kad su se igrali, đipao sam i po prašini i po šumama i igralištima, svuda sam bio, pa mi je imunitet relativno dobar)

Evo moja natalna karta pa ako bi mi netko samo mogao reći koji odnosi su mi bitni, i koje bitne aspekte planeta za kožu imam pa da znam što tražiti dalje, hvala.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 14:09   #25
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
pročitao sam sve što je pisalo ovdje, ali naravno nije mi jasno

imam problema sa kožom takvih da mi se na zglobovima jako suši i stvrdne se, pa ju moram skoro svaki dan onako ribati skoro do krvi i mazati nekakvim kremama koje osvježavaju kožu, ako ne želim da mi bude tako. također mi je i jako osjetljiva koža na svašta. Recimo znal mi se dogoditi da obučem u trgovini majicu neku samo da isprobam i dobijem osip po svuda. ne mogu ništa kupljeno obući prije nego se opere jer odmah neki osip dobijem. jednom je toliko jak bio osip od obične majice da sam morao ići mjesec dana na tretmane, a majicu sam za kaznu zapalio

e sad čitao sam što je ovdje pisalo i pročitao sam dosta na netu što sam našao, ali nisam uspio pronaći baš specifično za kožu. Našao sam da su Venera i Saturn uglavnom najvažniji za kožu, ali nisam uspio pronaći specifično za moj slučaj. Saturn mi je u škorpionu u devetoj kući a venera u lavu u sedmoj kući. piše i za vagu da je bitna za kožu, vaga mi je u 8. kući i nema planeta u njoj. e sad kako ja nemam pojma kako se čita natalna i ne znam kako se gledaju aspekti između planeta, jel bi mogao netko malo prokomentirati možda što mi moji aspekti donose po pitanju kože.

Recimo prije nisam imao problema sa suhom kožom, to je počelo prije nekih 5-6 godina, ali koža mi je cijeli život bila osjetljiva jako na svašta. (iako kao klinjo nisam bio jedan od onih koji su uvijek morali biti čisti kad su se igrali, đipao sam i po prašini i po šumama i igralištima, svuda sam bio, pa mi je imunitet relativno dobar)

Evo moja natalna karta pa ako bi mi netko samo mogao reći koji odnosi su mi bitni, i koje bitne aspekte planeta za kožu imam pa da znam što tražiti dalje, hvala.

Pa gledaj ova venera i mars su ti dipozitori sunca, budući da su oba u lavi a tvoje sunce radi kvadrat na uran, on je taj koji ti donosi isušivanje, a i satur ti je u kvadratu sa venerom i marsom i također donosi isušivanje (jer su u lavu) a saturn u škorpionu donosi razne upalne procese, trljanje kože do krvi i sl
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 14:12   #26
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa gledaj ova venera i mars su ti dipozitori sunca, budući da su oba u lavi a tvoje sunce radi kvadrat na uran, on je taj koji ti donosi isušivanje, a i satur ti je u kvadratu sa venerom i marsom i također donosi isušivanje (jer su u lavu) a saturn u škorpionu donosi razne upalne procese, trljanje kože do krvi i sl
Ne znam ja sam imala sličnih problema kao i ti, pa sam počela koristiti ulje od kantarijona pa je sve otišlo, a i dobro ti je i melem da koristiš, neznam za nikakve stručne ljekove jer mi niti jedan nije pomogao, samo su mi pogoršali stanje
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:50   #27
Moja pok. baka je bila psorijatičar, i imala je ovaj aspekt Mars square Saturn.

S tim da je bila Vagica.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 15:42   #28
imam kroničnu kožnu bolest sličnu psorijazi. čak su u djetinjstvu jedno vrijeme i sumnjali da se radi o tome, ali su na koncu zaključili da se radi o neurodermitisu, po novome- atopijskom dermitisu. e sad, kad gledam svoju kartu, dosta toga se poklapa. venera u jarcu- suha koža. u kvadratu s plutonom asocira na neke otrove (upalne procese) iznutra.
alergična sam na koješta, ali ne ferman to dva posto već desetljećima jer nisam vidila neki pomak na bolje tako da sam konstantno u kontaktu sa svim tim alergenima. bolest držim pod kontrolom na najdebilniji mogući način- kortikosteroidima. uklanjaju samo simptome, a imaju milijun štetnih nuspojava nakon dva desetljeća tretmana istima više nisam ni sigurna koja mi je konkretno dijagnoza (postoji mogućnost da je boleščina transmutirala )

zanima me pokazuje li tu sličnost psorijazi u mom natalu to što mi je i saturn (osim urana) dispozitor mom marsu, a i veneri (aspekt mars/saturn nemam)?
dalje, saturn (dispozitor venere) u konjunkciji sa jupiterom koji je dispozitor neptuna- nejasan/nedefiniran uzrok bolesti?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:10   #29
Moja majka ima neki blagi oblik psorijaze, što se povremeno pojavljuje. Prvi put prije 30 g., i drugi prije godinu. Ima konjunkciju Marsa i Saturna u Strijelcu.
Ne znam kako nije gore prošla.
Venera inače nema veze sa Saturnom, osim što je u Vodenjaku.

A moja Venera u padu mi nije ni u pubertetu stvarala probleme s aknama.
Tu i tamo bi se poneka pojavila. Ipak, koža mi je strašno osjetljiva na vanjske utjecaje.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 22:34   #30
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Moja majka ima neki blagi oblik psorijaze, što se povremeno pojavljuje. Prvi put prije 30 g., i drugi prije godinu. Ima konjunkciju Marsa i Saturna u Strijelcu.
Ne znam kako nije gore prošla.
Venera inače nema veze sa Saturnom, osim što je u Vodenjaku.
Kako nema kad joj je on dispozitor.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 10:29   #31
I ja imam problem sa kozom.
Seboreicni dermatitis (navodno), imam ljuskice na vlasistu i kutevima usana te nosa.
Dr mi daju kortiko od kojih mi trenutno bude bolje pa tako u krug.

Jesu li strije problem sa kozom?

Ja imam Venericu u jarcu u 12oj kuci, SA mi je u 8oj u vagi
Imaju medjusobni kvadratic.

Neznam sto da pokusam, inace mi je cili organizam u disbalansu.
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:56   #32
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
I ja imam problem sa kozom.
Seboreicni dermatitis (navodno), imam ljuskice na vlasistu i kutevima usana te nosa.
Dr mi daju kortiko od kojih mi trenutno bude bolje pa tako u krug.

Jesu li strije problem sa kozom?

Ja imam Venericu u jarcu u 12oj kuci, SA mi je u 8oj u vagi
Imaju medjusobni kvadratic.

Neznam sto da pokusam, inace mi je cili organizam u disbalansu.
a kakvo ti je stanje 6.k, jel Rak na vrhu? Stanje Mjeseca?
Strije imaju vezu s Jupiterom.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:26   #33
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a kakvo ti je stanje 6.k, jel Rak na vrhu? Stanje Mjeseca?
Strije imaju vezu s Jupiterom.
jeee vrh 6-e je racic, mjesec je u 1-oj u ribama
Radi trigon sa SA (08k,vaga), trigon JU (08k, skorpija),Kvadrat UR (09k, strijelac), sextil NE (10k, strijelac) trigon PL (08k, vaga)
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:52   #34
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
jeee vrh 6-e je racic, mjesec je u 1-oj u ribama
Radi trigon sa SA (08k,vaga), trigon JU (08k, skorpija),Kvadrat UR (09k, strijelac), sextil NE (10k, strijelac) trigon PL (08k, vaga)
Kako si ranije spomenula VE90SA i oboljenja kože, obrati pažnju na kozmetičke proizvode koji radi ovog aspekta uvijek moraju biti kvalitetni i novi. Dočim je Rak na vrhu 6k i Mjesec tako bogato aspektiran puno možeš napraviti pravilnom prehranom i unošenjem dovoljne količine tekućine. Mjesec ti ima samo jedan napet aspekt, a to je 90 UR u Sag što bi opisalo jedenje brze hrane s nogu što naravno loše utječe na metabolizam...vladar Urana je Jupiter u 8k u Sco pa velik dio problema koje imaš se odnosi na nagomilavanje otpada i lošu eliminaciju. Jupiter je jetra čija se funkcija odnosi na neutraliziranje loših tvari, a ukoliko ne jedeš kako treba i ne unosiš dovoljno tekućine, onda se sve to skupa loše odražava na organizam.

Znači, nema smisla da rješavaš probleme kože, što su ustvari simptomi, a ne uzroci tvog zdravstvenog problema. Koža često bude suha i perutava kod kronične dehidracije organizma.
Od ovih povoljnih Mjesečevih aspekata odličan je ovaj 120 SA Li jer podržava liječenje biljem, tj prirodnim biljnim čajevima. A MO Pi 60 NE eterična ulja, aromaterapije i sl.
VE90SA traži da se smanje i/ili izbaci sve što je slatko (VE) a suho/tvrdo (SA), znači čokolada, keksi, bomboni i sl. Suho (SA) voće (VE) je poželjno i orašasti plodovi.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:29   #35
Moja je koza dosta masna i imam hiperpigmentaciju na licu kad potamnim. To mi se u zadnjih par godina pojavilo. Venera vlada 6. kucom. Smjestena je u Blizancu u 7.oj. Radi konjukciju s Jupiterom (volim slatkooooo ), opoziciju s Neptunom i Mjesecom u Strijelcu u prvoj i sekstil sa Saturnom i Merkurom u Lavu u 9oj.

I jos da priupitam, sto utjece na rast bradavicica i madezica i slicno. I to me nesto pogodilo u zadnjih par godina. Pretpostavljam da ima veze s Plutonom. Jedini bitniji aspekti u tih zadnjih par godina je bio Saturn konjukcija Pluton (vladar natalne) u 10oj i Neptun opozicija Merkur (dispozitor Venere) i kvadrat ASC.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:06   #36
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kako si ranije spomenula VE90SA i oboljenja kože, obrati pažnju na kozmetičke proizvode koji radi ovog aspekta uvijek moraju biti kvalitetni i novi. Dočim je Rak na vrhu 6k i Mjesec tako bogato aspektiran puno možeš napraviti pravilnom prehranom i unošenjem dovoljne količine tekućine. Mjesec ti ima samo jedan napet aspekt, a to je 90 UR u Sag što bi opisalo jedenje brze hrane s nogu što naravno loše utječe na metabolizam...vladar Urana je Jupiter u 8k u Sco pa velik dio problema koje imaš se odnosi na nagomilavanje otpada i lošu eliminaciju. Jupiter je jetra čija se funkcija odnosi na neutraliziranje loših tvari, a ukoliko ne jedeš kako treba i ne unosiš dovoljno tekućine, onda se sve to skupa loše odražava na organizam.

Znači, nema smisla da rješavaš probleme kože, što su ustvari simptomi, a ne uzroci tvog zdravstvenog problema. Koža često bude suha i perutava kod kronične dehidracije organizma.
Od ovih povoljnih Mjesečevih aspekata odličan je ovaj 120 SA Li jer podržava liječenje biljem, tj prirodnim biljnim čajevima. A MO Pi 60 NE eterična ulja, aromaterapije i sl.
VE90SA traži da se smanje i/ili izbaci sve što je slatko (VE) a suho/tvrdo (SA), znači čokolada, keksi, bomboni i sl. Suho (SA) voće (VE) je poželjno i orašasti plodovi.
Saradonija hvala na iscrpnom odgovoru.
Vidis, kad bolje promislim, imam povisene jetrene enzime.
Dr mi je rekla da to nije masna jetra, jer na uzv je skroz ok.
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 12:16   #37
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Saradonija hvala na iscrpnom odgovoru.
Vidis, kad bolje promislim, imam povisene jetrene enzime.
Dr mi je rekla da to nije masna jetra, jer na uzv je skroz ok.
da, kod povišenih jetrenih enzima ne smiješ pit alkohol, i obavezno promijeniti prehranu. Čitav niz bolesti je vezan uz to, pa nije loše na vrijeme da rješiš....tranzitni Jupiter ulazi u Rak i tvoje 6p bolesti kroz neka 2 mj ... pravo vrijeme za oporavak...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 20:57   #38
Poznajem mušku osobu s vrlo lijepom, nježnom kožom (ni većina žena nema takvu) a njegova je Venera u Škorpionu. Ima stelij u Vagi (tu mu je i Sunce) i sve zapravo dispozicijom ide u Vagu, pa je i Venerin dispozitor u Vagi. Je li moguće da je iz tog razloga koža tako profinjena?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 22:00   #39
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Poznajem mušku osobu s vrlo lijepom, nježnom kožom (ni većina žena nema takvu) a njegova je Venera u Škorpionu. Ima stelij u Vagi (tu mu je i Sunce) i sve zapravo dispozicijom ide u Vagu, pa je i Venerin dispozitor u Vagi. Je li moguće da je iz tog razloga koža tako profinjena?
Ve je mekani potkožni dio, sama koža je Sa...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 18:29   #40
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ve je mekani potkožni dio, sama koža je Sa...
Pa u uvodnom postu piše da izgled kože određuje Venera, pa se ja pitam zašto Ve u Škorpionu daje u ovom slučaju tako lijepu kožu. Saturn ovdje ne aspektira Veneru, a nalazi se u Blizancima.
Inače, što bi dalo blijedu kožu?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.