Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 22:18   #1
Auto osiguranja - iskustva

Frenda lupio auto koji je bio osiguran u EH osiguranju, a frend razbio 4 g. staru Octaviju. Došo je procijenitelj, vidio stvar, i pitao oče li u salonu ili na nagodbu, frend veli nagodba ako bude dobra jer mu šogi limar pa ruke ne budu skupe.

Ponudili mu 15 000 kn., on pristao jer su dijelovi koštali oko 13 000 kn, a rabljeni još i manje.

Čeka on tako 2 tjedna, vele ništa, pa još 2 tjedna..., proslijede ga u pravnu službu i tamo ŠOK!!! Vele da su oni naknadno ustanovili da je on kriv 40% jer se nije maknuo na obližnje brdo i procjena je 7500 kn., ali kao budu "fer" i daju mu 9000 kn. On se sa time nije složio, pa mu rekli da ih tuži.

Javio se odvjetniku, ovaj mu rekao da dobivaju 100%, ali kroz cca. 3 g. Frendu auto trebao zbog posla i na kraju prihvatio ovih 9000 kn. a ostalo dodao sam.

Tetak je imao isti slučaj, samo kaj je on svoj godinu dana star auto odlučio popraviti u ovlaštenom, a EH na kraju odbio platiti, pa je tetak morao na rate otplaćivati ovlaštenom jer ga ovlašteni htio tužiti, sud je dobio sad nedavno nakon cca. 2 g.

Zato dva puta razmislite o tom osiguranju, naročito ako će se kako najavljuju od iduće godine šteta isplaćivati iz vaše police, a onda vaše osiguranje refundirati od osiguranja krivca nesreće.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:44   #2
Jadransko same shit!!!! Izbjegnem idiota koji izleti iz sporedne ulice,naravno preko bankine i znaka stop preletim i rasturim si komplet trap na autu.
Policija napravi zapisnik da je on kriv ali idioti nežele isplatiti punu cijenu popravka nego pola jer nije bilo kontakta,hoće da idemo na podjeljenu odgovornost.
Što sam trebao pogoditi u tog trulog yuga i ubiti ih da dobijem punu odštetu za moj auto???Naravno da sam ih tužio i postigli nagodbu na prvodogovoreni iznos.Jadransko i Euroherc izbjegavati u širokom luku,nisu ni drugi cvijeće da se razumijemo,al ovo je dno dna
tufo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:58   #3
Katastrofa, dno dna.I onda neko brani ta osiguranja , fuj

stvarno za jadransko cujem najvise prigovora , nisam znao da je i euroherc takvo smece od osiguranja.
Na kakvo brdo da se covjek makne?kakvo sranje..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:02   #4
Ovo ljeto sam imao dva sudara, u prvom me frajer opizio, puko mi je zadnji branik i oštetio felgu koje sam sve 4 platio 400kn, dobio sam od Euroherca 5800kn...auto star 22 god

Realno sam imao štete felge koje sam prodao u staro željezo i dobio 200kn, i kupio druge za 500.
Branik sam dobio.

Drugi slučaj,neka studentica me opizdila dan prije lakiranja,ono, filer gore i sve, moj stari je imao posla cca 30 sec, lupio je dva puta čekićem, za to sam dobio 1300 kn... HOK osiguranje...

Oba osiguranja su mi isplatila lovu u roku od 8 dana.

Prvi sudar je bila policjia jer je drugi sudionik mene krivio, dok je studentici došao otac, fino odradili Europsko i fino se pozdravili ko ljudi.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:28   #5
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Frenda lupio auto koji je bio osiguran u EH osiguranju, a frend razbio 4 g. staru Octaviju. Došo je procijenitelj, vidio stvar, i pitao oče li u salonu ili na nagodbu, frend veli nagodba ako bude dobra jer mu šogi limar pa ruke ne budu skupe.

Ponudili mu 15 000 kn., on pristao jer su dijelovi koštali oko 13 000 kn, a rabljeni još i manje.

Čeka on tako 2 tjedna, vele ništa, pa još 2 tjedna..., proslijede ga u pravnu službu i tamo ŠOK!!! Vele da su oni naknadno ustanovili da je on kriv 40% jer se nije maknuo na obližnje brdo i procjena je 7500 kn., ali kao budu "fer" i daju mu 9000 kn. On se sa time nije složio, pa mu rekli da ih tuži.

Javio se odvjetniku, ovaj mu rekao da dobivaju 100%, ali kroz cca. 3 g. Frendu auto trebao zbog posla i na kraju prihvatio ovih 9000 kn. a ostalo dodao sam.

Tetak je imao isti slučaj, samo kaj je on svoj godinu dana star auto odlučio popraviti u ovlaštenom, a EH na kraju odbio platiti, pa je tetak morao na rate otplaćivati ovlaštenom jer ga ovlašteni htio tužiti, sud je dobio sad nedavno nakon cca. 2 g.

Zato dva puta razmislite o tom osiguranju, naročito ako će se kako najavljuju od iduće godine šteta isplaćivati iz vaše police, a onda vaše osiguranje refundirati od osiguranja krivca nesreće.
A da on ipak prihvati odšetu tako da si uzme barem nešto novaca i da ih naknado ipak tuži???
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:35   #6
A croatija ? nemam ni snjima bajna iskustva..
Kad se sve pogleda sva osiguranja su sranje kad treba isplatit lovu i hvataju se za slamke i odugovlače da ti ne isplate..

Ugl svi su ljubazni kad treba uzet lovu a zabušanti kad treba ispljunut..
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:42   #7
Uf Croatia najveća moguća gamad po mom iskustvu...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:45   #8
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Katastrofa, dno dna.I onda neko brani ta osiguranja , fuj

stvarno za jadransko cujem najvise prigovora , nisam znao da je i euroherc takvo smece od osiguranja.
Na kakvo brdo da se covjek makne?kakvo sranje..
Rekli su mu da je mogao izbjeći sudar tako da udari u brdo sa desne strane (nije veliko) uglavnom i da ga je mogao izbjeći razbio bi sebi auto i nebi dobio ni lipe.
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
A da on ipak prihvati odšetu tako da si uzme barem nešto novaca i da ih naknado ipak tuži???
Sad je već kasno, bilo to pred dva mjeseca, neki dan bili na kavi pa mi pričao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:45   #9
tema je smijesna jer nema tog osiguranja koje s veseljem isplacuje lovu jer je sve to isti klinac, meni je sad recimo euroherc super posto znam ljude tamo, znam procjenitelja ono sve jasno.. jer jedino tako mos u rvatskoj
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:46   #10
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
stvarno za jadransko cujem najvise prigovora , nisam znao da je i euroherc takvo smece od osiguranja.
Na kakvo brdo da se covjek makne?kakvo sranje..
ista firma.

merkur osiguranje jednako loše iskustvo.

za croatiu i allianz sam čuo da nisu cigani, al ne vjerujem dok me netko nedajbože ne opizdi
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:46   #11
BTW, Jadransko i Euroherc osiguranje su od istog vlasnika.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:47   #12
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
tema je smijesna jer nema tog osiguranja koje s veseljem isplacuje lovu jer je sve to isti klinac, meni je sad recimo euroherc super posto znam ljude tamo, znam procjenitelja ono sve jasno.. jer jedino tako mos u rvatskoj
Istina da nema, ali osobno sa Triglavom imam najbolja iskusva, Croatia je ok., isplaćuju, ali manje nego Triglav, ali barem se dobije lova kroz 15 dana. To su moja iskustva.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:15   #13
Problem je Joža što se osiguranja ponašaju ko pravi kokošari - ako nanjuše da bi mogao uzet lovu, umjesto da oteraš auto u servis pa nek se oni međusobno jebu, garantirano ćeš izgubiti. Čak idu namjerno na prevaru (jer ovo gore je prevara) budući da od 100 slučajeva u kojem su nekog prevarili samo njih par završi na sudu.

Banda - nemam druge riječi za njih.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:24   #14
opet problemu prilazite sa pogresne strane.za takve stvari nisu osiguranja niti naj manje kriva vec hrvatsko sudstvo koje je totalno korumpirano i prepuno ljudi koji nemaju poima o poslu koji rade.
svako osiguranje ima pravo za svaki sudar reci da nije niti naj manje kriv ljihov osiguranik,to je njihovo pravo i oni to pravo koriste kao sto ga i svi ostali imaju pravo koristiti jer nitko nije kriv dok mu se ne dokaze suprotno.
da nase sudstvo takve jednostavne slucajeve rijesava u roku od mjesec-dva i da stranka koja izgubi spor placa sve troskove nastale zbog podnasanja tuzbe onda takvi jasni slucajevi uopce nebi zavrsavali na suda a ako i bi bili bi skupi za stranku koja bi izgubila spor u ovom slucaju osiguranje.
za tako stanje je krivo iskljucivo hrvatsko sudstvo.
kunde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:32   #15
pa i Sunce je njihovo , koji ce im k 3 osiguranja?i agram osiguranje, to je sve isti koncern valjda .. rođački koncern, ak se ne varam
Ja imam ajmo rec ok iskustva s croatijom , je da su malo odugovlacili, nije bas bila jasna situacija , al kad sam zaprijetio odvjetnikom isplatili su uredno sve.

Ja se ne slazem da je sudstvo iskljucivi krivac, osiguranja moraju raditi po nekakvim i moralnim normama , ako je jasno da je njihov osiguranik kriv moraju bez odlaganja isplatiti novce.Ako ne zele tako raditi, ja bih im uzeo licencu, pa nek se onda oni zale upravi vodovoda i sude s upravom vodovoda.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:39   #16
Quote:
kunde kaže: Pogledaj post
opet problemu prilazite sa pogresne strane.za takve stvari nisu osiguranja niti naj manje kriva vec hrvatsko sudstvo koje je totalno korumpirano i prepuno ljudi koji nemaju poima o poslu koji rade.
svako osiguranje ima pravo za svaki sudar reci da nije niti naj manje kriv ljihov osiguranik,to je njihovo pravo i oni to pravo koriste kao sto ga i svi ostali imaju pravo koristiti jer nitko nije kriv dok mu se ne dokaze suprotno.
da nase sudstvo takve jednostavne slucajeve rijesava u roku od mjesec-dva i da stranka koja izgubi spor placa sve troskove nastale zbog podnasanja tuzbe onda takvi jasni slucajevi uopce nebi zavrsavali na suda a ako i bi bili bi skupi za stranku koja bi izgubila spor u ovom slucaju osiguranje.
za tako stanje je krivo iskljucivo hrvatsko sudstvo.
Ja odavno tvrdim da je HR sudstvo gnoj ovog društva. I SVA sranja, ponavljam SVA sranja, izviru iz te nepobitne činjenice.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:42   #17
Isti slučaj, isto Euroherc osiguranje, prije 4 godine vozio sam Škodu Superb staru pola godine, auto imao full kasko, osiguran u Eurohercu, lik me opali u desnu stranu, razbije mi vrata i blatobran. Dolazi policija, on priznaje krivnju, idemo kod procjenitelja i tu počinju drame. Kao prvo čekaju zapisnik mjesec dana od policije, preko poznanstva im sredim zapisnik u 5 dana, drugo terete me da priznam i snosim troškove 30%, rekao im da nema teorije da sam kriv ni 1 % što je i mali koji me opalio priznao pred njima. Drž nedaj, natezao se sa njima mjesec dana dok i ja i stari koji je vlasnik vozila nismo zajedno otišli do procjenitelja i u facu mu stresli da će isti dan završiti u lokalnim novinama (Glas Slavonije) a ako treba ići ćemo i na tužbu. Na kraju kad je auto već bio popravljen snose svu štetu i još mi se pismeno ispričavaju. Gamad pokvarena. Nikad više kod njih.
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 06:34   #18
Osiguranje će uvijek, ali pazi UVIJEK pokušati ne isplatiti štetu osiguraniku, dok god izračuna da će time bolje proć. "lopovska" osiguranja, tj euroherc, jadransko...po defaultu ne isplaćuju štete i čekaju tužbu. većina ljudi nema love i resursa se godinama parničiti, jedino ako nastupiš agresivno, prijetiš medijima i poznanstvima možeš izvuć neku kintu, dok za full troškove treba ipak tužba u 90% slučajeva.

sva osiguranja(koje ja znam, možda ima neko iznimka) računaju da će im troškovi tužbi biti daleko manji nego poštena isplata šteta. I to ne samo u rh.

Budite sretni da niste negdje u usa pa da vam osiguranje ne odbije platiti kemoterapiju, jer su procijenili da ćete umrijeti prije nego dobijete spor

nasljednici vam možda izvuku koju milju $, ali moraju prvo platiti gerilski rat sa odvjetnicima krvopijama...

Kako se radi o automobilu, a ne o životu(ako pogineš tuđom krivicom svejedno ti je) još je dobro voziti staru kršinu. Mene su u 2 god vožnje po ZG već 2put napucali odiza(a ni kočnice ni reflexi mi nisu baš), krivci su dobro fasovali(jedan je čak bio pijan u 3 popodne), a meni ništa, jedino tuđa boja odiza, taman za csi. Jasno da nismo čekali policiju, nego rastanak u najboljoj volji uz stoju za duš. bol...

Stanje kod nas je takvo kakvo je.riba smrdi od glave.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 07:29   #19
Prvo imaš problema sa osiguravateljem, pa onda sa sudstvom. Gdje je kraj?
Dok se ne provede revolucija i ne maknu svi lopovi ništa od toga neće funkcionirati.
auto 112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 08:38   #20
Znam jedan slučaj sa Croatiom. Frend je imao zajeb sa Škodom RS. tocnije stradao je motor od prodora vode. I sve pet ustanove oni da je greška cesta zagreb i on ima full kasko itd. I na kraju su mu rekli da on ima osiguranje na auto ali da motor NIJE dio auta u tom smislu stoga mu plačaju samo 75 % cijene novog motora. Ono wtf??
__________________
Bolje se rodit bez one stvari nego bez sriće, ako imaš sriće i ona stvar će ti narasti.
tomeek1503 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.