Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 13:22   #41
Ove godinice u ožujku band Metronomy izbacio je singl I'm Aquarius u kojem govori o new-age ljubavnoj romansi između vodenjaka i bika. Pa tako Metronomy-ovci vele:

"You said our love was
Written in the stars
But I never paid attention to my charts."







Čitah da bend poručuje da ćete ga najiskrenije doživjeti u otvorenom prostoru gledajući u nebo i tražeći zviježđe vodenjaka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:16   #42
Arrow

Jeste li citali The Luminaries, od Eleanor Catton, ovogodisnjeg dobitnika nagrade Booker?

Svako poglavlje pocinje nekom astro odrednicom, npr. prvo poglavlje je Mercury in Sagittarius.

Pogledajte link i kliknite na ,look inside, da prelistate prvih par stranica:

http://www.amazon.co.uk/The-Luminari...rds=luminaries
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 22:11   #43
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Anime Saint Seya (u italiji poznatiji pod nazivom I Cavalieri dello Zodiaco - Vitezi Zodiaka)

Kako bi spasili reinkarnaciju božice Atene naši junaci moraju proći kroz 12 kuća zodiaka koje brane zlatni vitezi povezani sa pojedinim znakom. Naravno da je svaka kuća i izazov povezana sa znakom te kuće. Neki su pozitivni , neki neutralni a neki zločesti. Najveći pozitivac je Strijelac a negativca neću otkriti u slučaju da netko želi pogledati seriju.

Zlatni Vitezi (poredani po horoskopskim znakovima, Ovan, Bik....)



Naši junaci :



Po redu predstavljaju sazviježđa : Feniks, Andromeda (ovo je galaksija, valjda je zato najmekši i najjači), Labud, Zmaj, Pegaz



Aaaaa, ovo ide na skidanje



OT - Zodiac Clock u Oslu
http://en.wikipedia.org/wiki/Oslo_Astrological_Clock


Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.12.2013. at 22:22. Reason: resize
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 01:16   #44
Brigitte Bardot: "Le Carre de Pluton" ("Plutonov kvadrat"), drugi dio memoara poznate francuske glumice, u kojem opisuje svoje krizne godine, a mi prema naslovu znamo koje su to godine otprilike...

http://livres.rencontres.bardot.barb...r0019_jpg.html
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:07   #45
Meni jedan od najdražih hrvatskih pjesnika Dobriša Cesarić rođen je u znaku jarca s Mjesecom u jarcu, Saturnovac samo takav (pet planeta u tom znaku). Nije on čak ni puno pjesama za svog života napisao...za više od pola stoljeća napisao ih je svega stotinjak od kojih rijetko koja prelazi na sljedeću stranicu. Stvarao je prilično sporo i bio vrlo kritičan prema vlastitom umjetničkom radu. Sve su njegove pjesme tako jednostavne, ali tako "izvorna doživljaja" ili kako veli Kravar - "pa čak i spoznajno isplativa suočenja s ružnim, uvijek plaćaju sviješću da se glavnina životnoga prostora i biografskoga vremena ne da estetički preraditi."

Zoran Kravar, hrvatski povjesničar jednom je napisao osvrt u kojem tako zorno opisuje prirodu Saturna kojeg je Cesarić tako jako nosio u sebi. Pa kaže:

"Cesarićevu tematskom svijetu nedostaju, ponajprije, prostori transcendencije u religijskom ili mitskom smislu. Nakon smrti, iz njega se ne prelazi "u zvijezde" (Šimić), u "eter plavih visina" (Nazor), nego u "crve i u zemne grude" (Kad budem trava).

Cesarićev svijet nema ni kozmološku dubinu. Kranjčeviću je popularnoznanstvena lektira okrenula pogled spram "Kola" i "Vlašića sitnih", Ujević je pjevao da čak i "igle/za dnevne radove" valja navijati "po računu zvijezda" (Kozmogonije), a Krleža je imao viziju Zemlje kako plovi "nad pojasima neba, blizanaca, vage" (U predvečerje). Cesariću su, naprotiv, zvijezde samo romantičan ukras gradske večeri i noći, one se "pale", gotovo puput predratne zagrebačke plinske rasvjete."








I čitam tako nekidan opet njegove pjesme...i vidim kako astrologija uvijek tako snažno progovara iz ljudske duše. Tako i Cesarić...on čak ima pjesmu koju je posvetio Saturnu (Kronosu).




Kronos


Sat govori: "Ja kucam
Neprekidno i čilo.
Vremena ja sam bilo."


I jednakim se zvukom
Iz utrobe mu javlja
Čas nevolje i slavlja.

I teku, teku, teku
Trenuci koji grade
Sve bolove i nade,

Sva zla, sva očajanja,
Sve strasti, sva čeznuća,
Sve sne, sva nadahnuća.

I tkaju, tkaju, tkaju
Sve zanose nam žarke,
Sve istine i varke.

Nad svime bog je Kronos:
Ko vječni teče vrutak,
A dah mu je trenutak.

On daje, da nam uzme;
On uzima, i daje,
I traje, traje, traje.

Ne dira njeg naš uzdah,
Ni plač, ni nijemi ponos
Ravnodušan je Kronos.

I vječno njime gonjen,
U nevolji il sjaju,
Svak svojem ide kraju.

- - - - - - - - -
- - - - - - - - -

Sat govori: "Ja kucam
Neprekidno i čilo.
Vremena ja sam bilo."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:18   #46
Tek kada smo u stanju vidjeti ljepotu u ružnom onda razumijemo Saturna. Princip Saturna je sabijanje, odbacivanje svega što je nepotrebno, on je neminovnost, on je sura odrednica i struktura, bit svih stvari...Saturn nas određuje prihvaćenjem svih iskustava, tako je realan, određen i svrhovit.

Da ne bude post jako dug evo prelamam u drugi jer ne mogu se ne nadovezati, meni najljepša njegova pjesma...tako je MjuJevska:



Sakriveni bol


Netko sa svojim bolom ide
Ko sa otkritom ranom: svi neka vide.
Drugi ga čvrsto u sebi zgnječi
I ne da mu prijeći u suze i riječi.

Rad'je ga skriva i tvrdo ga zgusne
U jednu crtu na kraju usne.
Zadršće, zadršće u njoj kadikad,
Ali u riječi se ne javi nikad.

Duša ga u se povuče i smjesti
Na svoje dno: ko more kamen
U njega bačen. More ga prima
Dnom, da ga nikad ne izbaci plima..
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 21:27   #47
OK procitala sam o cem se pise Fish i mislim da sad necu pogrijesit.


Takodjer anime oMjesecevoj ratnici
Predivna prica o Princezi Seleni i Endimijonu.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:12   #48
Nekidan čitah nešto u vezi ljudske percepcije u snovima i arhetipskih slika pa sa naišla na ove slike umjetnika i ilustratora Damon Hellanbranda. Tako bi u njegovoj viziji izgledala tamna strana svakog zodijačkog znaka (makar ja nekako u njima prepoznajem i utjecaj Guillermo del Toroa). Eeh da i mislim da je tip vodenjak.


Evo nekoliko sličica:

ovan





blizanac






lav






djevica





škorpion




vodenjak




....
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 13:08   #49
http://http://static8.depositphotos.com/1066611/909/i/950/depositphotos_9091794-Historic-clock-in-the-Goethe-museum.jpg

Astronomski sat u Goethehaus, Frankfurt

P.S. Ima još par astroloških sitnica u toj kući, ali mi se ne stavljaju moje slike
Kad potražim na netu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 01:03   #50
autorica je australska vještica wendy rule. pjesme joj se uglavnom bave "vještičjom" tematikom, božanstvima, mitologijom...

"full moon in scorpio"
https://www.youtube.com/watch?v=537jkb4tvTc

i, s obzirom da je upravo prošlo valentinovo, "guided by venus"
https://www.youtube.com/watch?v=F28UuS2EmdU

ps. sjetila sam se i agallocha. stvar se zove "cor serpentis" što je zvijezda unukalhai
https://www.youtube.com/watch?v=4x_4GxQaoJ4
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 00:07   #51
Još jedna zanimljivost, ekipa se sjetila zgodne ideje, kreirati vina obzirom na zodijački znak s točno odabranim sastojcima.



Vatra:



Zemlja:



Zrak:



Voda:
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 01:46   #52
Evo i Rundeka malo: Znak
I on je vodenjak pa mora valjda astrologiju predstavit kako zna i umije, kako je Fish rekla
spejs peznt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:52   #53
Evo nešto staro, Diana Ross pjeva o tome kako nije važno koji si znak u svojoj No Matter What Sign You Are gdje i pjeva o nekome tko je zapalio njenu vatru očito aludirajući na svog ovnića.


Lyricsi
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 18:06   #54
Još jedna zanimljiv osvrt na astrologiju kroz pjesmu Curtis Mayfielda naziva Readings in astrology...kuži mu se Mjesec u vodenjaku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 18:22   #55
...jedan potpuno zračni uradak, pogađate Aquemini je složenica dvojca vodenjak + blizanac sastava Outkast.




Outkast - Aquemini
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 19:53   #56
Astrologija se često koristi i u domeni kulinarstva pa su tako tijekom prošlih desetljeća izdavane različite astrološke kuharice u kojima se recepti slažu obzirom na astrološki znak. Paa ako se odlučite kuhati, evo nekih poznatijih:































Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 20:39   #57
Kako je Salvador Dali vidio znakove zodijaka

https://www.brainpickings.org/2013/0...e-zodiac-1967/
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:21   #58
Američka dizajnerica Heather Lins dizajnirala je zodijak kalendar. Svaki mjesec pripada određenom znaku koji se dobije spajanjem točkica pomoću igle i svjetlećeg konca pa cijela konstelacija svijetli u mrakiću. U svakom slučaju mora da Heather ima djevičicu (ručni rad/djevica) izraženu u natalnoj karti.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 22:23   #59
...a ako želite kafu ili čaj miješati žličicom svoje omiljene konstelacije sad i to možete izabrati u kolekciji.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 22:52   #60
A evo i zodiac čajeka.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.