Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 11:54   #3721
Quote:
Maja Lo kaže: Pogledaj post
Nemamo još nijedan, prosli mjesec bila na provjeri prohodnosti jajovoda, nazalost skroz neprohodno, tako da mi je ginekolog rekao da se javim za mpo. Dosta sam citala o ovom doktoru i odlucili odmah njemu, ne da mi se gubiti vrijeme po bolnicama. Inace je spermiogram super, i ja imam uredne ovulacije jer smo godinu dana pokusavali i pratila sam ovulaciju onim digitalnim testovima i kod ginekologa. Ja cu za mjesec dana 28 godina, zarucnik je navršio 30, ali eto s mojom dijagnozom nemamo kaj cekati vise. Tako da se nadam da su samo jajovodi bili problem i ajde barem iz druge da uspije. Tebi želim sreću, ti si već sve nalaze pripremila?
Jesam, pripremila nalaze i u postupku sam....i ja sam pocela sa dvadeset i koju...ali eto kao da sam na pocetku, samo starija dosta. Uglavnom mislim da bi ti trebala procistit jajovode i onda bi mogla prirodno zatrudnit....meni je problem bio muski faktor. Pitaj lucija svakako za to....jer svakako si mlada da nebi procistila jajovode. Ne razumijem zasto ti dr nije to rekao, a ne odmah mpo
Brigita Ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:00   #3722
Quote:
Brigita Ana kaže: Pogledaj post
Jesam, pripremila nalaze i u postupku sam....i ja sam pocela sa dvadeset i koju...ali eto kao da sam na pocetku, samo starija dosta. Uglavnom mislim da bi ti trebala procistit jajovode i onda bi mogla prirodno zatrudnit....meni je problem bio muski faktor. Pitaj lucija svakako za to....jer svakako si mlada da nebi procistila jajovode. Ne razumijem zasto ti dr nije to rekao, a ne odmah mpo

Da, doktor je odlican, pravi covjek, i sve najbolje mislim o njemu i ekipi...mozes ga sve pitat, reci ce ti, a ono sto ti rece slusaj ga. Eto, zelim ti svakako sve najbolje...ako budes trebala kakve informacije, pitaj slobodno
Brigita Ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:47   #3723
Jajovodi se ne mogu pročistiti. Ako su na hsg začepljeni i ne odčepe se, nema se više što raditi. Koliko sam upoznata. A i da se nešto napravi, ništa ne garantira da se za mjesec-dva-tri-xy opet neće začepiti. Zato se kod lošeg nalaza hsg ide odmah u mpo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:17   #3724
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Jajovodi se ne mogu pročistiti. Ako su na hsg začepljeni i ne odčepe se, nema se više što raditi. Koliko sam upoznata. A i da se nešto napravi, ništa ne garantira da se za mjesec-dva-tri-xy opet neće začepiti. Zato se kod lošeg nalaza hsg ide odmah u mpo
Da nije doktor ništa spominjao za to, jel mislim da se ništ tim nebi dobilo, a s obzirom kolko je bolio taj pregled mislim da apsolutno nista ne prolazi i da nemamo kaj vise cekati. Budemo u petak vidli sta ce doktor L. reci. Dosta me tješi što ovdje ga svi većinom hvale prvenstveno kao osobu, i što ima strpljenja sa svime 😁 .
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:19   #3725
Quote:
Brigita Ana kaže: Pogledaj post
Da, doktor je odlican, pravi covjek, i sve najbolje mislim o njemu i ekipi...mozes ga sve pitat, reci ce ti, a ono sto ti rece slusaj ga. Eto, zelim ti svakako sve najbolje...ako budes trebala kakve informacije, pitaj slobodno
Ma joj bit cu vam vjerojatno i predosadna s pitanjima hehe... neka sam sve krene i da sve sto prije imamo svoje srecice prvo u nama pa brzo i kraj nas
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:50   #3726
Quote:
Maja Lo kaže: Pogledaj post
Ma joj bit cu vam vjerojatno i predosadna s pitanjima hehe... neka sam sve krene i da sve sto prije imamo svoje srecice prvo u nama pa brzo i kraj nas

Ok, ne znam, ako ti je dr rekao da ne moze dobro, ali isto ti pitaj Lucija, nista ne kosta) cesto i sama zelim nesto znati, a ne pitam, on ce sve rec, nije problem, dapace objasni lijepo....donesi mu nalaze sto si radila, da pogleda....
Brigita Ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:56   #3727
Quote:
Brigita Ana kaže: Pogledaj post
Ok, ne znam, ako ti je dr rekao da ne moze dobro, ali isto ti pitaj Lucija, nista ne kosta) cesto i sama zelim nesto znati, a ne pitam, on ce sve rec, nije problem, dapace objasni lijepo....donesi mu nalaze sto si radila, da pogleda....
Uglavnom se nemas cega bojat..samo vjeruj pozitivno i bit ce :-) :-) pikanje nista ne boli, ide potkozno u trbuh, mozes sama bez problema, a mozes dolazit sestri...na preglede uglavnom svaki drugi, treci dan( kratko na uzv)
I ako sve ide ok punkcija nakon desetak dana, a transfesr par dana iza...zelim nam puno srece :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Brigita Ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:37   #3728
Quote:
Brigita Ana kaže: Pogledaj post
Uglavnom se nemas cega bojat..samo vjeruj pozitivno i bit ce :-) :-) pikanje nista ne boli, ide potkozno u trbuh, mozes sama bez problema, a mozes dolazit sestri...na preglede uglavnom svaki drugi, treci dan( kratko na uzv)
I ako sve ide ok punkcija nakon desetak dana, a transfesr par dana iza...zelim nam puno srece :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Ma bude to sve super. Javim se u pet s doživljajima sa prvog pregleda
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:29   #3729
Quote:
Brigita Ana kaže: Pogledaj post
Bog MareEmi, vidim da se spremas za listopad...trebaju ti brisevi, papa test, a muzu i tebi krvna grupa, rh faktor, HBsAg, anti HBs, anti HBc, anti HCV-EIA, antireponemski test, anti HIV 1 i 2., kopija osobnih i vjencani list. Mozes ovo odmah pripremit, jer sam ja za ove krvne pretrage cekala deset dana, a za papa mjesec...uputnice ti da tvoj ginekolog, a muzu dr opce prakse. Sve ove pretrage su jedno vadjenje krvi na transfuziji, osim naravno papa i brisa....
Hej! Ovo sve sto si napisala i meni je doktor rekao, samo nije nista spominjao a vidim ni ti za hormone stitnjace, to onda ne trazi svakoga? Jel sam negdje citala samo ne znam tocno jel tu ili na klokanici.. imace doktor je super bas smo lijepo popricali, i ohrabrio nas je u 11 mj idemo krenuti s postupkom
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:41   #3730
Quote:
Maja Lo kaže: Pogledaj post
Hej! Ovo sve sto si napisala i meni je doktor rekao, samo nije nista spominjao a vidim ni ti za hormone stitnjace, to onda ne trazi svakoga? Jel sam negdje citala samo ne znam tocno jel tu ili na klokanici.. imace doktor je super bas smo lijepo popricali, i ohrabrio nas je u 11 mj idemo krenuti s postupkom
Ja sam pravila hormone stitnjace i donijela ih, ipak ti je bolje provjerit jesu li u redu, pa i ako ne trazi...jer mogu jako utjecat ako nisu u redu, pa eto, cisto da znas jeli stitnjaca ok.
Brigita Ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:29   #3731
Curke, pitanjce jedno. Ako na nalazima krvi piše Anti-HBs pozitivno, kaj me bilo jako splašilo,na kraju su mi objasnili da je to zato kaj smo cijepljeni. A na uputama od doktora piše ako smo cijepljeni da se ponese i potvrda. Jeste to morale nositi,i jel se to vadi kod doktorice opće prakse?
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:58   #3732
Ja imam 42,5 godine.
Spremam se k njemu, jer su mi nalazi jako dobri, iako se ništa ne događa već jaaaaako dugo vremena. Šteta, izgubila sam vrijeme, ovo je ili sad ili nikad.
Ima li on kakve anestezije prilikom punkcije? Ima li koja približno s mojim godinama?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:46   #3733
A kako se to jajovodi mogu pročistiti? To još nisam čula, ide se na prohodnost jajovoda i tu se djelomično jajovodi mogu odčepiti ukoliko je neko manje začepljenje pa tekućina prođe, ukoliko ne prođe jajovodi su začepljeni i nažalost nema tu nikakvog više pročiščavanja, eventualno se još može ići na laparaskopiju da se potvrdi dijagnoza jer je ona pouzdanija metoda od hsg-a i to je to, nekome se jajovodi moraju ukloniti ako puštaju toksičnost koja je štetna za embrije,, nažalost...
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:12   #3734
Quote:
Cekalica kaže: Pogledaj post
A kako se to jajovodi mogu pročistiti? To još nisam čula, ide se na prohodnost jajovoda i tu se djelomično jajovodi mogu odčepiti ukoliko je neko manje začepljenje pa tekućina prođe, ukoliko ne prođe jajovodi su začepljeni i nažalost nema tu nikakvog više pročiščavanja, eventualno se još može ići na laparaskopiju da se potvrdi dijagnoza jer je ona pouzdanija metoda od hsg-a i to je to, nekome se jajovodi moraju ukloniti ako puštaju toksičnost koja je štetna za embrije,, nažalost...
Ne znam zbilja kako bi se mogli, a s obzirom da meni na prohodnosti valjda onak ni jedan posto nije prolazilo koliko je boljelo,odmah smo se javili doktoru. Makar je rekao doktor da je imao žena koje su s takvim nalazom uspjele ipak između postupaka i prirodno zatrudnjeti,meni se sa 28 godina ne isprobava jel će se desiti čudo. Brar meni nije ništa spominjao za anesteziju prilikom punkcije, to ću ti iz iskustva za 3 tjedna moći reći,sad čekamo M nekih jos 10ak dana i krećemo
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:04   #3735
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Ja imam 42,5 godine.
Spremam se k njemu, jer su mi nalazi jako dobri, iako se ništa ne događa već jaaaaako dugo vremena. Šteta, izgubila sam vrijeme, ovo je ili sad ili nikad.
Ima li on kakve anestezije prilikom punkcije? Ima li koja približno s mojim godinama?
Ja sam 39, skoro u menopauzi.
Ima anesteziju, lokalnu, 500kn
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:21   #3736
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Ja sam 39, skoro u menopauzi.
Ima anesteziju, lokalnu, 500kn
Bijelaorhideja imas pp.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:58   #3737
Pozdrav!
Moze pomoc molim vas ko ide kod dr da mi se javi..
Waterfall0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:48   #3738
Itko?
Waterfall0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:15   #3739
Quote:
Waterfall0407 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Moze pomoc molim vas ko ide kod dr da mi se javi..
Ja idem kod dr.Lučingera..
Tajcika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 01:59   #3740
Quote:
Waterfall0407 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Moze pomoc molim vas ko ide kod dr da mi se javi..
Nama je ovo prvi postupak kod doktora u subotu je bila prva folikulimetrija..
Maja Lo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.