Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 11:57   #3661
Meni je nakon prve trudnoće bilo čudno da neko dobije samo 7kg cijelu trudnoću, ili samo 12, ono, to mi se činilo kao nemoguća misija
Prijateljica ušla u trudnoću sa dobrim viškom kg, udebljala se samo 5kg i nakon poroda imala 5kg manje od početne To mi je tada bilo neshvatljivo, jer sam ja prvu trudnoću dobila 17kg do kraja (porodila se sa 39+5).

Sada sam na početku trudnoće imala nekih 83-85kg (s toliko sam išla roditi prvu curu ) i jedini cilj mi je bio da ne pređem 100kg Na prvom vaganju kod gina koje je bilo 19.1. sam imala 81kg, svaki naredni mjesec sam dobijala po 1-2kg. Ovaj zadnji nisam ništa ni dobila. Sada sa 37+5 imam 93kg. Nadam se da neću preći 95
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 09:32   #3662
30+5 +2,5kg
naomi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 22:56   #3663
19 tt, a 6.5 kila u plusu.
Međutim, do prije mjesec-dva bila dosta fizički aktivna i odjednom prestala (nakon posla mirujem) pa imam osjećaj da izgledam kao da sam dobila 10 kg (jer su mišići otišli, a špek došao )
Trbuh mi je ogroman, a sise narasle za 2 broja. Bojim se što će biti do kraja trudnoće Samo se tješim da sam nekad u životu imala puno više kila no sad, a nisam bila trudna


Jel istina da se na početku dobiva manje nego kasnije? Da li je neminovno da ću zadnja 2,3 mjeseca dobiti puno više nego u 1. ili 2. tromjesečju?
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:16   #3664
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
19 tt, a 6.5 kila u plusu.
Međutim, do prije mjesec-dva bila dosta fizički aktivna i odjednom prestala (nakon posla mirujem) pa imam osjećaj da izgledam kao da sam dobila 10 kg (jer su mišići otišli, a špek došao )
Trbuh mi je ogroman, a sise narasle za 2 broja. Bojim se što će biti do kraja trudnoće Samo se tješim da sam nekad u životu imala puno više kila no sad, a nisam bila trudna


Jel istina da se na početku dobiva manje nego kasnije? Da li je neminovno da ću zadnja 2,3 mjeseca dobiti puno više nego u 1. ili 2. tromjesečju?
nije...ja sam dobila nekih 8 do 25. tjedna ak se dobro sjecam i nakon toga, do sadasnjih 37 + 3 jedno 5...s tim da zadnjih mjesec dana nisam skoro nista...tesko mi je rec jer mi kilaza varira kilu, dvije svaki dan...al ugl. bile smo na istoj kilazi otprilike u tim tjednima i ja sam pred kraj, a dobila nekih 13 - 14...
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:23   #3665
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
nije...ja sam dobila nekih 8 do 25. tjedna ak se dobro sjecam i nakon toga, do sadasnjih 37 + 3 jedno 5...s tim da zadnjih mjesec dana nisam skoro nista...tesko mi je rec jer mi kilaza varira kilu, dvije svaki dan...al ugl. bile smo na istoj kilazi otprilike u tim tjednima i ja sam pred kraj, a dobila nekih 13 - 14...
Hvala. Malo mi je lakše

Mislila sam da ću po ovim vrućinama manje jesti, ali jok. Još mi ide
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:53   #3666
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post

Jel istina da se na početku dobiva manje nego kasnije? Da li je neminovno da ću zadnja 2,3 mjeseca dobiti puno više nego u 1. ili 2. tromjesečju?
Moje prvo iskustvo govori da je to istina, a i logika mi tako nalaže jer dijete je ipak do 20.tt teško u prosjeku 300 grama, rodi se s 3,4 kile više. :-D
Kasnije više nemaš mučnine pa imaš bolji apetit (ili upravo suprotno - nemaš mučnine pa lakše kontroliraš unos hrane).
Ali većina žena ipak više dobije u drugoj polovici.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:39   #3667
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Moje prvo iskustvo govori da je to istina, a i logika mi tako nalaže jer dijete je ipak do 20.tt teško u prosjeku 300 grama, rodi se s 3,4 kile više. :-D
Kasnije više nemaš mučnine pa imaš bolji apetit (ili upravo suprotno - nemaš mučnine pa lakše kontroliraš unos hrane).
Ali većina žena ipak više dobije u drugoj polovici.
ja bas znam dosta cura oko mene koje su najvise dobile do jedno 30.-34. tjedna...frendica je recimo zadnjih mjesec, mjesec i pol izgubila dvije kile...al svacije tijelo je drugacije. ja nisam imala mucnine, ali sam do polovice trudnoce imala uzasan apetit. sto mi je trbuh veci, to mi je teze jest i tako je i tezina prestala rasti...a beba je narasla normalno.😁

objasnjeno mi je da neke zene dobiju puno u pocetku i dok se tijelo ne navikne na naglu promijenu hormona i sl...tako da zaista neka pravila, ali nekako vecinu zena koje znam zadnjih mjesec dana nisu dobile nista, a mjesec, dva prije laganini...

naravno, ovisi sve i koliko se jede. ja sam puno vjezbala i jela veoma zdravo...zdravije nego u pocetku trudnoce...
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 09:58   #3668
Moram priznati da sam krivo pročitala pitanje. Moj je post odgovor na pitanje u kojoj polovici trudnoće se više dobije na težini. Tada je definitivno odgovor u drugoj.
A ako je pitanje jel se u prvom i drugom tromjesečju zajedno dobije više kila nego u trećem, onda je odgovor da da. Naravno da u 6 mjeseci dobiješ više nego u 3. Moje iskustvo i ono što čujem jest da se baš i ne dobiva zadnjih mjesec, dva.
Ja sam dobila skoro 10 kg od 25. do 35. tjedna. Poslije još možda kilu, dvije.
Uglavnom, u drugom tromjesečju sam dobila najviše.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:08   #3669
Ja sam u prvoj T dobila do 35tt 10ak kila, do 40tt još 5
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:08   #3670
13+4 +2kg
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:18   #3671
24+3tt +10 kg
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:34   #3672
Ja sam u početku mjerila na nekoj lošoj vagi, pa sam mislila da sam u prvih 2 mjeseca već dobila 2 kg (čak sam i tu pisala ).
Sad sa 20+2 sam na + 2 kg tek
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:45   #3673
27 tjedana i 15 kila u plusu

Šta da radim? Doktor mi je sad na pregledu rekao da odem na dijetu jer sam dobila 6 kg u mjesec dana, al ja sam stvarno non stop gladna, ne mogu se nikako zasititi, koma

Probala sam povećati unos proteina, stvarno se trudim zdravo jesti, pogotovo u zadnje vrijeme, al ništa me ne može zasititi i baš se mučim užasno
Aktivna sam i plivam svaki dan pa se svejedno tovim ko krme
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:49   #3674
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
27 tjedana i 15 kila u plusu

Šta da radim? Doktor mi je sad na pregledu rekao da odem na dijetu jer sam dobila 6 kg u mjesec dana, al ja sam stvarno non stop gladna, ne mogu se nikako zasititi, koma

Probala sam povećati unos proteina, stvarno se trudim zdravo jesti, pogotovo u zadnje vrijeme, al ništa me ne može zasititi i baš se mučim užasno
Aktivna sam i plivam svaki dan pa se svejedno tovim ko krme
A sto jedes kad ogladnis? I ja sam stalno gladna, al sva sreca taj osjecaj prodje i ako pojedem par badema ili popijem jogurrt, pojedem vocku i sl.

I pokusavam cesce jesti,svaka 2-3 sata nesto stavim u usta i pijem puno vode. Kako ti stojis s vodom?
Sad sam 14 tt i +1, u prosloj sam s 15t bila +4, a pila sam duplo manje vode.

I kako si stajala s kilogramima prije trudnoce?
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:02   #3675
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
A sto jedes kad ogladnis? I ja sam stalno gladna, al sva sreca taj osjecaj prodje i ako pojedem par badema ili popijem jogurrt, pojedem vocku i sl.

I pokusavam cesce jesti,svaka 2-3 sata nesto stavim u usta i pijem puno vode. Kako ti stojis s vodom?
Sad sam 14 tt i +1, u prosloj sam s 15t bila +4, a pila sam duplo manje vode.

I kako si stajala s kilogramima prije trudnoce?
Meni ne prolazi taj osjećaj gladi, u tome je problem. Npr pojedem ujutro zobenu kašu sa jogurtom i bananu, to me uopće ne zasiti ali se natjeram da stanem i za pol sata kruljenje u želucu kao da ništa nisam pojela Pa pojedem kao međuobrok šaku badema i avokado, i dalje sam gladna

Pijem puno vode (oko 3 litre) i ne vjerujem da ju zadržavam jer nisam natečena.

Prije trudnoće sam bila na idealnoj kilaži (180 cm i 65-70 kg), ali sam prije nekoliko godina imala poremećaj prehrane i skoro bila hospitalizirana jer sam pala na 50ak kg, pa moguće da tijelo sad panično skladišti sve što pojedem i traži abnormalne količine hrane da se ne bih opet dovela u stanje gladovanja.
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:18   #3676
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
27 tjedana i 15 kila u plusu

Šta da radim? Doktor mi je sad na pregledu rekao da odem na dijetu jer sam dobila 6 kg u mjesec dana, al ja sam stvarno non stop gladna, ne mogu se nikako zasititi, koma

Probala sam povećati unos proteina, stvarno se trudim zdravo jesti, pogotovo u zadnje vrijeme, al ništa me ne može zasititi i baš se mučim užasno
Aktivna sam i plivam svaki dan pa se svejedno tovim ko krme
Ja sam sa 25tj bila na +15kg. Sada sam 39tj i 23kg sam dobila iako ja sam krcata vode. Noge i ruke jako otecene. Ne stanem u nista osim japanki. Najmanje kila sam dobila u zadnja 3 mjeseca. Jedem normalno raznovrsno. Puno voca i povrca, salata. Kuham rucak. Izbjegavam kruk sto vise iako ujutro pojedem sa nekim namazom. Ne jedem cokolade ni slatkise, cak i sladoled si priustim mozda jednom u 2 tjedna. Nadam se da ce kile otici nakon poroda, ako ne slijedi dijeta i vjezbanje.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:21   #3677
Mamma,jesi radila ogtt il vadila secer? Nekad zna zbog toga biti problem

Moja frendica bila na "dijeti" jer je u 6mj dobila 13kg, i otisla roditi s +13. Nije lako, al kad se mora... I sigurno ima neki razlog tolikoj gladi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:41   #3678
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Meni ne prolazi taj osjećaj gladi, u tome je problem. Npr pojedem ujutro zobenu kašu sa jogurtom i bananu, to me uopće ne zasiti ali se natjeram da stanem i za pol sata kruljenje u želucu kao da ništa nisam pojela Pa pojedem kao međuobrok šaku badema i avokado, i dalje sam gladna

Pijem puno vode (oko 3 litre) i ne vjerujem da ju zadržavam jer nisam natečena.

Prije trudnoće sam bila na idealnoj kilaži (180 cm i 65-70 kg), ali sam prije nekoliko godina imala poremećaj prehrane i skoro bila hospitalizirana jer sam pala na 50ak kg, pa moguće da tijelo sad panično skladišti sve što pojedem i traži abnormalne količine hrane da se ne bih opet dovela u stanje gladovanja.
I ja se tako osjećam sto se tice gladi. I po noći ustajem za jest. Prihvatila sam to kao dio ove trudnoće. Nadam se da će se apetit normalizirati poslije poroda

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:42   #3679
Ogtt mi je super

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:42   #3680
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Ja sam sa 25tj bila na +15kg. Sada sam 39tj i 23kg sam dobila iako ja sam krcata vode. Noge i ruke jako otecene. Ne stanem u nista osim japanki. Najmanje kila sam dobila u zadnja 3 mjeseca. Jedem normalno raznovrsno. Puno voca i povrca, salata. Kuham rucak. Izbjegavam kruk sto vise iako ujutro pojedem sa nekim namazom. Ne jedem cokolade ni slatkise, cak i sladoled si priustim mozda jednom u 2 tjedna. Nadam se da ce kile otici nakon poroda, ako ne slijedi dijeta i vjezbanje.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Mislim da će ti većina toga otić s porodom ako je voda u pitanju, bar tako kažu. Malo si me utješila s ovim da si najmanje dobila u zadnja 3 mjeseca

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mamma,jesi radila ogtt il vadila secer? Nekad zna zbog toga biti problem

Moja frendica bila na "dijeti" jer je u 6mj dobila 13kg, i otisla roditi s +13. Nije lako, al kad se mora... I sigurno ima neki razlog tolikoj gladi
Radila sam ogtt, sve je okej. U principu je sve dobro, svi nalazi super, beba super, i ja se osjećam odlično, samo te kile...
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.