Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 16:46   #3681
Ja sam radila OGTT i bio je super i sad moram opet do slijedece kontrole (valjda sam jedina koja to mora opet vaditi a prvi nalaz je bio ok.


Sta se prehrane tice, mozda da podijelis na 5 obroka? Ja sam to sebi tako odredila, nije da se ne debljam al mozda ne toliko puno koliko sam ocekivala.
Meni nekad dodje da potamanim cijelu kantu sladoleda i ni sama ne znam kako se uspjevam skulirati.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:49   #3682
Ja mastam o slatkom...o palacinkama iz neke palacinkarnice. O sladoledu, keksima... Ma o svemu finom. A ne usudim se, i zbog kg i zbog secera

Iako do sad nisam nesto ekstra dobila. Al place mi se na pomisao o finoj hrani

Inace jedem svaka 2-3 sata, i trudim se sto zdravije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:07   #3683
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Meni ne prolazi taj osjećaj gladi, u tome je problem. Npr pojedem ujutro zobenu kašu sa jogurtom i bananu, to me uopće ne zasiti ali se natjeram da stanem i za pol sata kruljenje u želucu kao da ništa nisam pojela Pa pojedem kao međuobrok šaku badema i avokado, i dalje sam gladna

Pijem puno vode (oko 3 litre) i ne vjerujem da ju zadržavam jer nisam natečena.

Prije trudnoće sam bila na idealnoj kilaži (180 cm i 65-70 kg), ali sam prije nekoliko godina imala poremećaj prehrane i skoro bila hospitalizirana jer sam pala na 50ak kg, pa moguće da tijelo sad panično skladišti sve što pojedem i traži abnormalne količine hrane da se ne bih opet dovela u stanje gladovanja.
Moguce da ti je ti to onda zbog nize pocetne tezine. I koliko vidim jedes zdrave obroke pa se ne bih zabrinjavala previse. I kazes ds puno plivas. Mozda do kraja neces ni dobivati puno vise.
Ako su svi nalazi i ako su mejre bebe ok, ne bih se orevise zabrinjavala. Sad te doktor zabrinuo s tom dijetom vjerojatno
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:48   #3684
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja mastam o slatkom...o palacinkama iz neke palacinkarnice. O sladoledu, keksima... Ma o svemu finom. A ne usudim se, i zbog kg i zbog secera

Iako do sad nisam nesto ekstra dobila. Al place mi se na pomisao o finoj hrani

Inace jedem svaka 2-3 sata, i trudim se sto zdravije


Ja jedem ogromne kolicine sladoleda svaki dan, bar 3 kugle tamnog od cokolade sa listicima tamne, njam.
I uopce se ne mogu sprijeciti, pa sam odustala.

Za dorucak vec mjesecima zobene, sa mlijekom , bananom, suhim sljivama i cimetom.

Krug i proizvode od kruha gotovo uopce ne jedem.
Odvikla se prije 2 g kad sam pocela jesti bez glutena.

Ali zato jako puno povrca, krumpira, batata, mesa i sira- quark.

I puno vode. I kroz dane bademe, indijske oras. I ostale vrste.

Udebljala se 9 kg ukupno do 35t( krenula sa 48).

Hocu reci da jedem stvarno prilicno puno, non stop nesto. Cak i cips bar jednom tjedno.

A najveci porok pommes, to zlo isto cesto jedem.

Uvjerena sam da ovoliko jedem u netrudnom stanju bi imala valjda sto kg.
Uopce ne znam kako se nisam vise udebljala.

Mozda je to isto genetska predispozicija koliko se tko udeblja u trudnoci.

Moja sogorica se udebljala u obje trudnoce 30kg, a uvjerena sam da nije jela vise od mene.

Jos sam ja stalno namjerno sto vise jela jer su mi rekli da beba ne dobiva bas nesto na tezini.
Uopce ne znam koliko sam kikirikija, mesa i krumpira pojela ovu trudnocu.

I moja sogorica oba puta izgubila tih 30 kg u iducih god dana bez puno truda.

Sve se to da dovesti u red i poslije trudnoce, bitno da ste zdrave vi i bebe.
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:16   #3685
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
13+4 +2kg
14+3 +700grama.

Jel se koja susrela s gubljenjem kilograma? Znaci od ponedjeljka do danas -700grama.
Vazem se u isto vrijeme na istom mjestu (jer mi vaga nekad na razlicitom mjestu pokaze razlicitu tezinu) i koliko god sam puta jutros stala ista tezina.
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:53   #3686
29+3
Plus 10kg

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:39   #3687
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
14+3 +700grama.

Jel se koja susrela s gubljenjem kilograma? Znaci od ponedjeljka do danas -700grama.
Vazem se u isto vrijeme na istom mjestu (jer mi vaga nekad na razlicitom mjestu pokaze razlicitu tezinu) i koliko god sam puta jutros stala ista tezina.

Zašto se uopće važeš tako često i opterećuješ time?
Kilaža u danu može varirati kg ili dva, ovisno o tome što smo jeli, jesmo li bili na wc-u, pojeli nešto što veže vodu i sl.
Ja se važem samo prije pregleda. Ne bi ni to, ali u ambulanti za visokorizičnu trudnoću nemaju vagu pa pitaju nas koliko kg imamo. Zadnji put me nisu ni pitali.

Inače, sa 16 tt sam bila na minus 5 kg.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:48   #3688
Ja se isto vazem svaki dan
Frka me zbog dr uputa, dijete, secera i eto
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:23   #3689
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
Zašto se uopće važeš tako često i opterećuješ time?
Kilaža u danu može varirati kg ili dva, ovisno o tome što smo jeli, jesmo li bili na wc-u, pojeli nešto što veže vodu i sl.
Ja se važem samo prije pregleda. Ne bi ni to, ali u ambulanti za visokorizičnu trudnoću nemaju vagu pa pitaju nas koliko kg imamo. Zadnji put me nisu ni pitali.

Inače, sa 16 tt sam bila na minus 5 kg.
I prije trudnoce sam se vagala svaki dan pa mi ostalo u navici.
Da sam od pocetka gubila tezinu bilo bi mi ok,nego ovo gubljenje tek sad mi nekako cudno.
Jasno mi je da udanu varira i da je navecer kilaza veca. Niti se vazem vise puta dnevno nego eto ujutro.
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:48   #3690
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
27 tjedana i 15 kila u plusu

Šta da radim? Doktor mi je sad na pregledu rekao da odem na dijetu jer sam dobila 6 kg u mjesec dana, al ja sam stvarno non stop gladna, ne mogu se nikako zasititi, koma

Probala sam povećati unos proteina, stvarno se trudim zdravo jesti, pogotovo u zadnje vrijeme, al ništa me ne može zasititi i baš se mučim užasno
Aktivna sam i plivam svaki dan pa se svejedno tovim ko krme
Razumijem te za glad.Vidla si moje upise,pratile smo se po kilazi.
Sa 23 tt imala sam +13kg (163cm,83kg).
Ja sam usla sa viskom u trudnocu od cca 15kg.
Isla sam na potpomognutu i tu sam do prvog uzv nabrala 2.5kg.
Uglavnom,ja sam od 20.tt pocela otprilike jeati po onoj dijeti za trudnicki dijabetes.
Ne vazem hranu vec odokativno izmjerim.
Imam 3 glavna obroka,a meduobroci au mi po 1 vocka.
Izmedu jela prode maksimalno 3h.
Jedem sve,nisam nista izbacila.
Prvih par dana je bilo tesko ali vrlo brzo se zeludac nauci na male porcije i organizam shvati da ce vrlo brzo dobit drugi obrok.
Nema velikih oscilacija secera i prestaje ta slonovska glad.
U prvih tjedan dana sam izgubila 3 kg.Vecina je voda jer su mi zglobovi naoticali,a sada ne naoticu.
Sada sam trudna 25+2 i imam 80kg.
Znaci na +10kg.
Nadam se da sam ti pomogla :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:33   #3691
31+6 7kg
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:22   #3692
20+4 tt + 1 kg

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 10:25   #3693
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Razumijem te za glad.Vidla si moje upise,pratile smo se po kilazi.
Sa 23 tt imala sam +13kg (163cm,83kg).
Ja sam usla sa viskom u trudnocu od cca 15kg.
Isla sam na potpomognutu i tu sam do prvog uzv nabrala 2.5kg.
Uglavnom,ja sam od 20.tt pocela otprilike jeati po onoj dijeti za trudnicki dijabetes.
Ne vazem hranu vec odokativno izmjerim.
Imam 3 glavna obroka,a meduobroci au mi po 1 vocka.
Izmedu jela prode maksimalno 3h.
Jedem sve,nisam nista izbacila.
Prvih par dana je bilo tesko ali vrlo brzo se zeludac nauci na male porcije i organizam shvati da ce vrlo brzo dobit drugi obrok.
Nema velikih oscilacija secera i prestaje ta slonovska glad.
U prvih tjedan dana sam izgubila 3 kg.Vecina je voda jer su mi zglobovi naoticali,a sada ne naoticu.
Sada sam trudna 25+2 i imam 80kg.
Znaci na +10kg.
Nadam se da sam ti pomogla :-)
Hvala ti na savjetu Tako nekako ja sad pokušavam, jesti svaka 3 sata manje obroke, izbacila sam kruh a ugljikohidrate se trudim ne jesti nakon 18 h. Za sad mi ne ide baš, jer bude sve super do cca 22 h i onda krene slonovska glad i kao da me napusti sav razum i volja i pojedem 2 sendviča i kekse i sav trud od tog dana padne u vodu. Al pokušat ću ne dobit ništa do idućeg pregleda koji je za malo više od 3 tjedna.
Želim i tebi sreću i ustrajnost
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:54   #3694
36+3 10kg


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:01   #3695
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetu Tako nekako ja sad pokušavam, jesti svaka 3 sata manje obroke, izbacila sam kruh a ugljikohidrate se trudim ne jesti nakon 18 h. Za sad mi ne ide baš, jer bude sve super do cca 22 h i onda krene slonovska glad i kao da me napusti sav razum i volja i pojedem 2 sendviča i kekse i sav trud od tog dana padne u vodu. Al pokušat ću ne dobit ništa do idućeg pregleda koji je za malo više od 3 tjedna.
Želim i tebi sreću i ustrajnost
Nemojnnista izbacivat....ali bas nista jer time si stvaras presing i kontra eekt,poznato je da je zabranjeno voce najslade.
Ja nanormalnije pojedem veceru oko 20h vecinom je to jogurt i sendvic.
Ali poslje odem sa psom u setnju jer taman zahladi :-)
Nemoj se niata ustrucavat,pojedi si i kekse ali samo kolicinski manje.
Lakse je izdrzat sve ako si sami ne nabijemo normu i griznju savjesti.
I da,nemoj imat griznju savjesti.Gledaj na to da je bebica kroz cjeli dan jela kvalitetno,barem mene to tijesi.
A sutra nastavis po rezimu ko da se nikaj nije dogodilo.
Hvala i tebi na lijepim zeljama :-)
Nadam se da ces uspjet obuzdat tu glad :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:39   #3696
Mjesec i pol do poroda. 3 kg manje od startne kilaže. Gin je na zadnjem pregledu rekla da će beba dobiti još cca 2 kg.

Ostala sam trudna sa 96 kg. Dio sam smršala u toku prva 3 mjeseca, ostalo se pazim i aktivna sam.

Joga, biciklo i trotinet. Hodanje mi je najmanje drago, tako da sada većinom svuda idem trotinetom. Ishrana je raznovrsna, velike količine paradajza i čaja protiv bakterija u urinu. To mi reguliše probavu i apetit.

Povremeno me uhvati želja za slatkim, pa dan-dva jedem čokoladu, ali onda presječem i držim se voća, povrća i jednog sladoleda na dan.

Čaj me spašava, spasio me od mučnina i sada me spašava od vrućine i problema sa probavom.

Samo se nadam da ću biti jednako ustrajna i neću se krenuti daviti čokoladom, kao nakon prvog poroda. Tada sam se udebljala oko 13 kg, otišla na porod sa 95 kg, izašla iz bolnice sa 83 kg i u godinu dana sam se udebljala na 97 kg.

Gomile i gomile čokolade. Svaki dan. Stvarno ne želim kroz to prolaziti ponovo.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 07:13   #3697
32 tt, + 5 kg
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:44   #3698
20 tt + 5 kg
23 tt + 7 kg
Dobila sam dakle 2 kg u 3 tjedna.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:04   #3699
39+2 tt

+11
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:17   #3700
33+5 ->+4kg
naomi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.