Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kakva je bila VN Abu Dhabija?
Negledljiva 5 8.20%
Podnošljiva 4 6.56%
Dobra 4 6.56%
Vrlo dobra 8 13.11%
Odlična 12 19.67%
Vrhunska 28 45.90%
Glasovatelji: 61. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2021., 22:40   #1
VN Abu Dhabija (Yas Marina Circuit) 10.-12. prosinca 2021.|Max v Lewis|Zbogom Kimi



Dobro došli dragi čitaoci na otvaranje teme za finale sezone 2021. godine, kakva sezona je iza nas a i posle 21. utrka Lewis i Max imaju isti broj poena (369.5)!



Totalna neizvesnost, a predstoji nam trkački vikend na stazi koja je izmenjena. Opet sve od totalne 0, a Max i Lewis ulaze u Yas Marinu kao da kreću od 0.



Kimi Raikkonen odlazi u penziju sa jednim naslovom, 21. pobjeda, 18 pol pozicija, 46. najbržih krugova, 103 podija i 2 het trika. Hvala mu za sve što je uradio u Formuli 1. Momenti sreće, radosti i veselja će zauvjek ostati u našim srcima a uvek ćemo se nasmejati ako se nađe u motorhomu od sledeće godine.



Yas Marina je pretrpela razne izmene i sve je urađeno da poboljša utrkivanje. Po mom sudu izmene su super i zaista mislim da možemo od sada očekivati nešto više od Abu Dhabija u buduće.







Zone akcija.

Prvi zavoj

2015 - Maldonado v Alonso.



Zavoji 6 & 7

2018 - Grosjean v Hulkenberg.



Pirelli donosi najmekšu mješavinu u Abu Dhabi.



Ni u najbolje režiranom filmu ne možeš ovako iscenirati, 369.5 Max i 369.5 Lewis imaju poena nakon 21. runde 2021. prvenstva! Iako je sezona puna kontroverza koje ne mogu ni komentirati toliko jer bi morao priložiti višestranične priloge zbog ovog onog ali definitivno imamo jednog čovjeka koji nije prirastao svom poslu, Masi. Ako lepom trkačkom borbom Lewis i Max ne riješe prvenstvo onda će definitivno Masi sa nekom kontroverznom odlukom ako ono dvoje budu nastavili sa već sad dosadnim pasivno agresivnim pristupom branjenja pozicija. Yas Marina je staza na kojoj se može nastaviti iako je vozač izbačen tuđom voljom van granica staze stoga biće jako čupavo i ne želim ulaziti u špekulativnu priču.



Mercedesu je jako jako pomoglo Perezovo odustajanje u Jeddahu i mogu doista bez po muke odbraniti naslov. S druge strane Ferrari također ima dobro utaban put da završe treći u poretku, a Alpina sa Oconovim 4. mjestom u Jeddah uradila je sve da pobede Alphataurijevce za peto mjesto. Bilo kako bilo, u momčadskom poretku sve je skoro odlučeno, samo neki problematični sled događaja može promenuti nešto.

Borba u vozačkom plasmanu je jako neizvesna u više područja. Naravno Max i Lewis ulaze sa jednakim brojem poena, a za "naslov" najboljih od ostalih imamo jako blizu Leclerca/Norrisa/Sainza. Lando i dalje ne može sastaviti normalan vikend bez problema, a sve mi se čini da pati od blagog PTSD nakon izgubljene pobjede u Rusiji. McLaren je gadno podbacio u finišu sezone a Ferrari je samo pratio određenu konzistetnost u kojem se ispostavilo da na koncu je dovoljno da pobjede stare rivale. Iskreno ne vjerujem da Lando može pobjediti Leclerca za to 5. mjesto ali ništa ne ostavljam slučaju jer u F1 ima ona "kraj je kad padne karirana zastava".

Ocon je na samo 5. poena iza Alonsa, i ja verujem da mu je cilj pobjediti dvostrukog prvaka. Nije daleko od toga ali sve zavisi od konkurenata i kako će nova trasa njima pasati.



Idealni vremenski uslovi su predviđeni za sva tri dana, dakle jedan faktor koji ostavlja Max v Lewis borbu u dobrim rukama. I tako prođe 21. runda kao da su ništa, uz ovako neizvesno prvenstvo i pregršt novih staza imali smo mogu slobodno reći najbolju sezonu u novoj turbo/hibridnoj eri. Od 2014. na vamo nismo imali borbu vozača iz različitih momčadi koji ulaze u finale kao pretendenti za naslov. 2016. godine bila je to druga prilika ali sa vozačima iz Mercedesovog tabora. Od 2012. godine nije bilo ovako napeto, pre toga 2010. godine je bilo uzbudljivo ali tad smo imali stari Yas i bolide sa jako tvrdim gumama i (ne)čuvenim F-Ductom. Hoće li ovo biti kao 2007. ili 2008. godine? Hoće li iko od vozača iskoristiti nedoslednost sudačkih odluka da bi stekli naslov uz "samo" 10 sekundi kazne? Zašto ovo kažem, jer odustajanje jednog uz recimo u najgorem slučaju 10. mjesta drugog imamo jako eksplozivni epilog sezone!

Ko će osvojiti naslov? Nemamo predstavu, a u ovom momentu dok pišem uvodnu temu stanje prve dvojice je...

VERSTAPPEN - 369.5 - HAMILTON
Alen13ASC is offline  
Old 06.12.2021., 22:42   #2
Satnica (za one kojima se ne učitavaju slike)

Petak

10:30 Prvi slobodni trening
14:00 Drugi slobodni trening

Subota

11:00 Treći slobodni trening
14:00 Kvalifikacije

Nedjelja

14:00 Utrka (58 krugova)
Alen13ASC is offline  
Old 06.12.2021., 23:03   #3
Hvala!
__________________
Mada ga je liječila cijela naša klinika,
On je ipak umro, kakvog li cinika!
D.C.
beyondJBL is offline  
Old 07.12.2021., 09:42   #4
Malo izbacili par zavoja ....najbolje da za sljedecu godinu se vozi samo ravnica
the33 is offline  
Old 07.12.2021., 11:19   #5
Samo neka ova sezona završi.
Neka Lewis bude prvak i neka ovo završi.

Očekujem da će Lewis biti PP, odjuriti na startu i ćao đaci.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 07.12.2021., 11:30   #6
Posljednja utrka za najvećeg vozača ovog stoljeća:


__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 07.12.2021., 12:33   #7
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Posljednja utrka za najvećeg vozača ovog stoljeća:


aj da se u nečem slažemo
aligator1 is offline  
Old 07.12.2021., 18:58   #8
Quote:
beyondJBL kaže: Pogledaj post
Hvala!
Nema na čemu, ode i 2021. sezona apropo GP uvoda. Nisam otvarao za sve utrke ali uleteo sam u pravi čas. Inače hvala svima na podršci. 2022 će biti masna i slasna
Alen13ASC is offline  
Old 07.12.2021., 20:29   #9
Ja cu da stavim jednu koju sam sam uslikao…
COTA 2016…
Roodonja is offline  
Old 07.12.2021., 21:43   #10
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Posljednja utrka za najvećeg vozača ovog stoljeća:





Istog stoljeca u kojem su vozili Alonso, Vetel i Hamilton?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Korespodencija is offline  
Old 07.12.2021., 22:03   #11
Quote:
Korespodencija kaže: Pogledaj post
Istog stoljeca u kojem su vozili Alonso, Vetel i Hamilton?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Fernando Alonso 1.71m
Lewis Hamilton 1.74m
Sebastian Vettel 1.75m
Kimi Raikkonen 1.75m

The Best F1 Driver is offline  
Old 08.12.2021., 02:11   #12
Mekše gume će malo pomoći RB-u.
No svejedno, Max mi se čini da nije sav svoj, kako sezona ide kraju sve mi gore i gore izgleda.
Greška na kraju q3 kruga u SA nije bezrazložna, pod velikim je pritiskom.
A ako dođe do situacije Max vs Lewis u utrci, Max će kao i inače ići do kraja.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 08.12.2021., 02:36   #13
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Fernando Alonso 1.71m
Lewis Hamilton 1.74m
Sebastian Vettel 1.75m
Kimi Raikkonen 1.75m


Ocon je najveci…

Roodonja is offline  
Old 08.12.2021., 11:52   #14
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Ocon je najveci… ...
Hm, ta (Oconova) kilaža je na razini balerine.
Clark is offline  
Old 08.12.2021., 12:48   #15
Lewisu od tih 73 kg, 4 kg otpada na presađenu kosu, a 2 kg na crnačku ćunu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 08.12.2021., 13:29   #16
Očekujem nešto u stilu da Max na startu ili kod promjene guma dođe u vodstvo i kad ga Ham dostigne (pošto trenutno ima brži bolid) da će probati neko očajno sranje ala Schumi u Adelaidu 1994.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Old 08.12.2021., 14:07   #17
Vrijeme je da se Perez umiješa u top4, i da može omesti planove. Da pokuša pokriti Bottasa i onemogući Mercedesu da s Bottasom tjera Maxa na rane pitstopove.

Makar ja sam još uvijek mišljenja da je RB trebao u nekoj od prošlih utrka staviti novi ICE, pa makar to značilo samo 0.1 po krugu, i to je nešto.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 08.12.2021., 14:39   #18
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Vrijeme je da se Perez umiješa u top4, i da može omesti planove. Da pokuša pokriti Bottasa i onemogući Mercedesu da s Bottasom tjera Maxa na rane pitstopove.

Makar ja sam još uvijek mišljenja da je RB trebao u nekoj od prošlih utrka staviti novi ICE, pa makar to značilo samo 0.1 po krugu, i to je nešto.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 08.12.2021., 19:31   #19
Dobar članak sa Motorsport sitea.
Dosad je 6 puta prvak u F1 odlučen sa sudarima u zadnjoj utrci. Link:

https://www.motorsportmagazine.com/a...mV8oNHcuiHmeI4
gooofffy is offline  
Old 08.12.2021., 19:48   #20
Nema problema, cekamo.

I adio Kimi …
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.