Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 18:12   #81
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
kod drugih vidis nacionalizam

sta je sa hrvatskim nacionalizmom,ne zaostajemo ni malo za srbima

ovdje sada savrseno pristaje ona "rugala se sova sjenici"
Da li si spreman i zlocine ustasa izjednacavati sa zlocinima cetnika na podrucju NDH?
Adio is offline  
Old 24.03.2014., 18:35   #82
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Nitko se ne veseli da je ubijeno dijete od 3 god., pobogu !

Iz osobnog iskustva.
Kad je krenulo bombardiranje, moja prva reakcija je bila; "e neka im, tražili su, dobili su".

Nitko, tko je prethodno prošao kalvariju zbog tog istog naroda, u takvom trenutku ne razmišlja o 3-god. djetetu. Niti itko danas piše o smrti djece i i veseli se tome. Piše se o kolektivnoj kazni.

Djeca su tu, na žalost, kolateralna žrtva. O toj djeci, kako srpskoj tako tudjoj, je Srbija trebala mislit' ranije.
Imam dva pitanja.Prvo pitanje je sta je Sloba trebo uradit da umiri situaciju ,a sto nije uradio,kakva bi bila ta magija sem da sam protera Srbe sa Kosova.,krene prodavat Srpske bubrege i srca......?
Drugo ako su Srbi zasluzili bombardovanje za poslednji hiljadu godina zlocina (racunam sve od kradje kile pasulja do silovanja i ubistva),sta su Hrvati zasluzili za zadnju stotinu,potpuno istrebljenje citave populacije?
Sumrak Bogova is offline  
Old 24.03.2014., 18:47   #83
Quote:
Adio kaže: Pogledaj post
Nazalost,kao sto vidimo po upisima pojedinaca na ovom forumu,Srbi jos uvijek nisu prosli svoju kartazu.
Slusam jucer Vesnu Pesic i zena kaze da su danasnji srpski politicari nominalno odbacili nacionalisticku retoriku i politiku ali da se sada ta retorika i politika preselila u kulturu i sto je najgore,u obrazovanje.
"Nacionalisticka retorika u kulturi i obrazovanju", wtf ?
(izjava je Vesnica TM od glave do pete, ovisno o tome kako vjetar puše, tj. na kojem je sastanku. nekad sam je poštivala. s vremenom sve manje. danas jedva. ni m. ona nema od ministrice vanjskih poslova.)

Znam da ne bih trebala sudit Srbiju po nekoliko komentatora na forumu.hr., jer nekoliko pojedinaca nisu "reprezentativni primjerak'. Al, hebemumiša, ponekad mi dignu tlak. Upravo zato izbjegavam ovakve teme, da se ne uzrujavam.

No sve gornje je manje bitno.
Ono bitno. Neka se mladi druže, što više, to bolje. Ratovali su Nijemci i Francuzi npr., a danas su najbolji prijatelji.
Za ilustraciju. Moj svekar sve do 1960. nije smio kupit njemački auto zbog straha od sela. Da ga ne prozovu "izdajica". A danas svi voze njemačka auta usred Francuske (propade nam "renault" i "peugeot", bemti. )

Družit se, al ne zaboravit'. Da se ne bi ponovilo. Zajebali smo se jednom, zahebali smo se drugi put. Nikad više !
Ponavljat' od jutra do mraka, iz jedne u drugu generaciju: "nikad više u savez sa Srbijom !". Ti u tvome dvorištu, ja u mome, "daleko ti lepa kuća".
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 24.03.2014., 19:08   #84
NATO bombardiranje Srbije za Hrvate ne znači ništa. Ono je donijelo nešto dobro samo Albancima na Kosovu (državu i prestanak progona), de facto je smijenilo Miloševića, ali je isto tako opet uvjerilo građane Srbije da su oni žrtve. To bombardiranje bio je logičan završetak sramotnog desetljeća za državu Srbiju i završetak te ere.

Ali, građani Srbije zaista bi se morali zapitati se jesu li barem djelomično oni krivi što je područje kojim je Beograd vladao smanjeno barem za 60 posto u 17 godina, što Srba gotovo više nema ni na Kosovu, ni u Hrvatskoj, što je dugo vremena biti Srbin značilo sramotu na zapadu, što su imali sve one inflacije 1993., što su posvađani s gotovo svim susjedima i što su na kraju bombardirani. Ili su svi drugi na svijetu krivi, ili je kriva Srbija.
West End Blues is offline  
Old 24.03.2014., 19:29   #85
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
A da li su čula za tvorevinu zvanu EU? Ili još bolje, tvorevinu zvanu BiH?
Hrvati u Hrvatskoj nažalost ne razmišljaju više o Hrvatima u BiH kao o Hrvatima. Više ništa ne povezuje Mostar i Zagreb, s tim dodatkom da se to u posljednjih pola godine lagano mijenja nabolje.
West End Blues is offline  
Old 24.03.2014., 19:31   #86
Je l' to nekakav otpor prema Tuđmanu? Takva politika je besmislena i štetna.
Nixma is offline  
Old 24.03.2014., 19:32   #87
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
-za povod bombardovanju je uzeta namestaljka kod Racka, gde su nasi pobili OVK teroriste,
Ma znamo mi tu vasu istinu,namjestaljka je bio i masakr na Markalama,Muslimani su sami sebe bombardirali.

Sto kazes na ovo:http://www.kurir-info.rs/rade-markov...clanak-1182597

http://www.portalanalitika.me/region...ei-1998-godine
Adio is offline  
Old 24.03.2014., 19:38   #88
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Je l' to nekakav otpor prema Tuđmanu? Takva politika je besmislena i štetna.
Ne, to je zatvorenost prema "Balkanu" i činjenica da su građani Hrvatske toliko dugo željeli svoju državu da ih ništa van nje ne zanima. Ja se dam kladiti da u bi u Hrvatskoj više ljudi znalo tko su Milorad Dodik i Aleksandar Vučić, nego tko su Dragan Čović i Željko Komšić.
West End Blues is offline  
Old 24.03.2014., 19:41   #89
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
A da li su čula za tvorevinu zvanu EU? Ili još bolje, tvorevinu zvanu BiH?
Jesam. Za obje, EU i BH.

EU poznam dobro.
O BH danas znam malo, davno sam otišla. Upravo zato ne pišem niti na hrv., niti na BH temama. Jer smatram da nemam pravo solit pamet odavde. Obzirom da ne plaćam porez niti u Hrvatskoj, niti u BH (btw, s BH nemam nikakve veze).

Al kakve veze gornje ima s NATO bombardiranjem ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 24.03.2014., 19:42   #90
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Jesam. Za obje, EU i BH.

EU poznam dobro.
O BH danas znam malo, davno sam otišla. Upravo zato ne pišem niti na hrv., niti na BH temama. Jer smatram da nemam pravo solit pamet odavde. Obzirom da ne plaćam porez niti u Hrvatskoj, niti u BH (btw, s BH nemam nikakve veze).

Al kakve veze gornje ima s NATO bombardiranjem ?
Ima veze jer govoriš o tome nikad više savez sa Srbijom, a Hrvatska je u EU, a Srbija pregovara o člantsvu, pa je onda taj stav malo nejasan.

Da bude jasno nisam ja ni za kakve saveze, ali oni će se desiti.
Nixma is offline  
Old 24.03.2014., 19:45   #91
tebi.
Nixma is offline  
Old 24.03.2014., 20:03   #92
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Ima veze jer govoriš o tome nikad više savez sa Srbijom, a Hrvatska je u EU, a Srbija pregovara o člantsvu, pa je onda taj stav malo nejasan.

Da bude jasno nisam ja ni za kakve saveze, ali oni će se desiti.
Gle, u EU se jako dobro znaju granice svake zemlje.
Roba, radna snaga, OK, nema granica. Al teritorij je jako dobro obilježen. To je jedna strana novca.

To šta će Srbija eventualno za 10 godina uć' u EU ne mijenja ništa na stvari. I skandinavske zemlje su u EU, al to ne znači da je Hrv. s njima u bilo kakvom ekonomskom ili polit. savezu. To je druga strana novca.

Naše granice ostaju naše, bile one ekonomske ili teritorijalne. Vaše ostaju vaše. To je moja jedina poanta.
Nikad više Hrvatska u balkanske saveze. A naročito ne sa Srbijom.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 24.03.2014., 20:07   #93
Kakvih bolesnih komentara sacuvaj boze,ja vec rekoh ovde da me apsolutno ne zanima sta Hrvati misle o agresiji nato-a na Srbiju,jer vecina nece nista normalno napisati to je unapred jasno,tako da mislim da je uzaludno raspravljati.

Inace nato je izvrsio agresiju nad nezavisnom i suverenom drzavom bez dozvole UN-a,krseci medjunarodno pravo i sva moguca prava na ovom svetu i sve to pod izgovorom nekakve humanitarne katastrofe na Kosovo,koje nije bilo,ali su zato izazvali sveukupnu katastrofu nad celom Srbijom.


Njima su "legitimni" ciljevi bili mostovi,bolnice,skole,centri gradova,elektrane pa cak i tv tornjevi.

Unistavanje elektrana da gradjani nemaju struju,je stvaranje humanitarne katastrofe,to su oni uradili,to je valjda legitimni cilj po njima,ostaviti 10.miliona ljudi bez struje,vode,hrane....
Pa imamo zasipanje centra grada Nisa kasetnim bombama (zabranjene), imamo bombardovanje centra Varvarina kuce,stambene zgrade,most na kome su bili civili,onda bombardovanje centra Aleksinca isti slucaj, onda imamo bombardovanje zeleznickog mosta kod Leskovca u trenutku kad preko mosta prelazi medjunarodni voz pun putnika,onda imam bombardovanje zgrade RTS-a gde je poginulo 16 nevinih ljudi,bombardovanje tornja na Avali jedan od simbola Bg.koriscene municije sa osiromasenim uranijumom najvise na Kosovu, pa cak bombardovanje kolone izbeglica i to albanskih....itd

I na osnovu svega toga amerikanci tada smisle novi izraz "kolateralna steta"
LukaKili is offline  
Old 24.03.2014., 20:09   #94
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Kakvih bolesnih komentara sacuvaj boze,ja vec rekoh ovde da me apsolutno ne zanima sta Hrvati misle o agresiji nato-a na Srbiju,jer vecina nece nista normalno napisati to je unapred jasno,tako da mislim da je uzaludno raspravljati.

Inace nato je izvrsio agresiju nad nezavisnom i suverenom drzavom bez dozvole UN-a,krseci medjunarodno pravo i sva moguca prava na ovom svetu i sve to pod izgovorom nekakve humanitarne katastrofe na Kosovo,koje nije bilo,ali su zato izazvali sveukupnu katastrofu nad celom Srbijom.


Njima su "legitimni" ciljevi bili mostovi,bolnice,skole,centri gradova,elektrane pa cak i tv tornjevi.

Unistavanje elektrana da gradjani nemaju struju,je stvaranje humanitarne katastrofe,to su oni uradili,to je valjda legitimni cilj po njima,ostaviti 10.miliona ljudi bez struje,vode,hrane....
Pa imamo zasipanje centra grada Nisa kasetnim bombama (zabranjene), imamo bombardovanje centra Varvarina kuce,stambene zgrade,most na kome su bili civili,onda bombardovanje centra Aleksinca isti slucaj, onda imamo bombardovanje zeleznickog mosta kod Leskovca u trenutku kad preko mosta prelazi medjunarodni voz pun putnika,onda imam bombardovanje zgrade RTS-a gde je poginulo 16 nevinih ljudi,bombardovanje tornja na Avali jedan od simbola Bg.koriscene municije sa osiromasenim uranijumom najvise na Kosovu, pa cak bombardovanje kolone izbeglica i to albanskih....itd

I na osnovu svega toga amerikanci tada smisle novi izraz "kolateralna steta"
A što kad netko zalijepi etiketu "bolestan" onom tko rabi etiketu "bolestan"?
West End Blues is offline  
Old 24.03.2014., 20:17   #95
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
A što kad netko zalijepi etiketu "bolestan" onom tko rabi etiketu "bolestan"?
ako je za tebe bolesno ovo sto sam ja napisao,sto se desilo,onda se slazem jeste bolesno,a ako kazes da je moj komentar bolestan jer se ne uklapa u tvoju percepciju i smatras nekim cudom da to nije istina,onda je suvisno reci sta je tu bolesno i ne samo komentarima vec i inace
LukaKili is offline  
Old 24.03.2014., 20:20   #96
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Kakvih bolesnih komentara sacuvaj boze,ja vec rekoh ovde da me apsolutno ne zanima sta Hrvati misle o agresiji nato-a na Srbiju,jer vecina nece nista normalno napisati to je unapred jasno,tako da mislim da je uzaludno raspravljati.

Inace nato je izvrsio agresiju nad nezavisnom i suverenom drzavom bez dozvole UN-a,krseci medjunarodno pravo i sva moguca prava na ovom svetu i sve to pod izgovorom nekakve humanitarne katastrofe na Kosovo,koje nije bilo,ali su zato izazvali sveukupnu katastrofu nad celom Srbijom.


Njima su "legitimni" ciljevi bili mostovi,bolnice,skole,centri gradova,elektrane pa cak i tv tornjevi.

Unistavanje elektrana da gradjani nemaju struju,je stvaranje humanitarne katastrofe,to su oni uradili,to je valjda legitimni cilj po njima,ostaviti 10.miliona ljudi bez struje,vode,hrane....
Pa imamo zasipanje centra grada Nisa kasetnim bombama (zabranjene), imamo bombardovanje centra Varvarina kuce,stambene zgrade,most na kome su bili civili,onda bombardovanje centra Aleksinca isti slucaj, onda imamo bombardovanje zeleznickog mosta kod Leskovca u trenutku kad preko mosta prelazi medjunarodni voz pun putnika,onda imam bombardovanje zgrade RTS-a gde je poginulo 16 nevinih ljudi,bombardovanje tornja na Avali jedan od simbola Bg.koriscene municije sa osiromasenim uranijumom najvise na Kosovu, pa cak bombardovanje kolone izbeglica i to albanskih....itd

I na osnovu svega toga amerikanci tada smisle novi izraz "kolateralna steta"
Jadni napaćeni srpski narod! Tako iz čista mira napadat nedužnu Srbiju , strašno! I što je bilo s mojim komentarom, nisam s ničim uvrijedio nacionalnu manjinu? Spomenuo sam sastav stanovništva u Vojvodini prije i poslije II rata. Neću više ugrožavat manjinu. Srbi su humanitarci, miroljubiv narod, najbolji, najljepši...
jingo is offline  
Old 24.03.2014., 20:24   #97
Quote:
jingo kaže: Pogledaj post
Jadni napaćeni srpski narod! Tako iz čista mira napadat nedužnu Srbiju , strašno! I što je bilo s mojim komentarom, nisam s ničim uvrijedio nacionalnu manjinu? Spomenuo sam sastav stanovništva u Vojvodini prije i poslije II rata. Neću više ugrožavat manjinu. Srbi su humanitarci, miroljubiv narod, najbolji, najljepši...
Sad su Srbi krivi sto je Hrvat Tito istero Nemce iz Srbije ,i pomalo Madajre.Isto je uradio i u onom sta se zove Hrvatska ,jel i za to Srbo Srbojevic kriv.A sto se tice doseljavanja Srba u Vojvodinu ,pa jel nije i Pavelic imo slicne planove ,da protera Srbe iz Hrvatske i Bosne u Srbiju ,samo sto se bojo da se Srbi nevrate pa ih poklo,Titak se nije mojo bojat .
I za to je Srbija kaznjavana?
Sumrak Bogova is offline  
Old 24.03.2014., 20:25   #98
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
ako je za tebe bolesno ovo sto sam ja napisao,sto se desilo,onda se slazem jeste bolesno,a ako kazes da je moj komentar bolestan jer se ne uklapa u tvoju percepciju i smatras nekim cudom da to nije istina,onda je suvisno reci sta je tu bolesno i ne samo komentarima vec i inace
Za mene je samo diskutabilno korištenje riječi "bolestan" u bilo kojoj raspravi. O tuđim mišljenjima mi ne pada na pamet suditi.
West End Blues is offline  
Old 24.03.2014., 20:27   #99
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
ako je za tebe bolesno ovo sto sam ja napisao,sto se desilo,onda se slazem jeste bolesno,a ako kazes da je moj komentar bolestan jer se ne uklapa u tvoju percepciju i smatras nekim cudom da to nije istina,onda je suvisno reci sta je tu bolesno i ne samo komentarima vec i inace
Istina je za Hrvate bolesna jel da je prihvate morali bi sebe da procenjuju.Stavi umesto Srbije Austriju i umesto Albanaca Turke,umesto Kosova Tirol,vidices potpuno suprotno dozivljavanje
Sumrak Bogova is offline  
Old 24.03.2014., 20:28   #100
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Za mene je samo diskutabilno korištenje riječi "bolestan" u bilo kojoj raspravi. O tuđim mišljenjima mi ne pada na pamet suditi.
Ako neko nabrajanje cinjenica Koje Niko neosporava naziva bolesnim ,onda je lako zakljuciti ko je bolestan
Sumrak Bogova is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.