Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2003., 09:34   #1
kile

Drage moje cure, znam da je ovo valjda tisuciti thread na ovu temu, ali ja zbilja imam problem, a vjerujem da nas ima jos sa tim istim problemom, pa da si medjusobno pomognemo.
Naime, ja sam ovako mlada cura dosta zgodna, ali do ostvarnja mog "punog" potencijala, sto se "fizike" tice mi fali kojih 10-ak kila koje vec godinama pokusavam bezuspjesno skinuti. Uglavnom svakih mjesec, dva krenem na dijetu i odlicno je se pridrzavam (jedem zdravo i ne premalo, idem u teretanu, trcim, vozim bicikl, aerobik, joga, simo, tamo, cile, mile.....sve moguce tjelovjezbe kaj postoje) i tako to ide tjedan, dva i onda nesto opet pukne, i ja se vratim svojoj staroj navici prezderavanja. Kao da mi u zivotu nesto fali pa to pokusavam kompenzirati enormnim kolicinama hrane. Ponekad jedem stari tvrdi kruh sa senfom ak nema nikaj drugo, samo da bi znam kaj bi sama sa sobom. To je ko neki zacarani krug, a rezultnekaj jela. Nisam bulimicna tak da problem nije u tome. Ali brijem da imam neki drugi eating disorder.......Pa dajte mi recite jel ima netko sa slicnim problemom, da li se neka od vas uspjela toga rijesiti??? Dajte neki savjet, vise ne znam kajk bi, to je ko neki zacarani krug a rezlutat je uvijek nezadovoljstvo sa samom sobom. Help!
__________________
Tko umije, njemu dvije.
Lubenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 09:40   #2
Re: kile

Quote:
Lubenica kaže:
...sto se "fizike" tice mi fali kojih 10-ak kila koje vec godinama pokusavam bezuspjesno skinuti.
Dobro jel ti fali 10 kila ili ih morash skinuti
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 09:41   #3
Re: kile

Quote:
Lubenica kaže:
Kao da mi u zivotu nesto fali pa to pokusavam kompenzirati enormnim kolicinama hrane.
Odgovorila si sama
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:00   #4
Kao da o meni pričaš!

Imam istu, totalno istu priču kao i ti... Da, stoji nekoliko stvari

1. Kad je neki bed - jedem... Ne jedem samo kad sam jako tužna i potresena, ali inače... Točno to, nedostatak nečega... Ali ja svejedno mislim da kod nas će biti UVIJEK 'nedostatak nečega' čime ćemo opravdati unos hrane.. I kad imamo sve uvijek nam nešto fali.

Mislim da je bitno naučiti prepoznati stvarnu glad umjesto one umišljene... Stvarna glad je stvarna glad bez obzira imao ti razloga za pretrpavanje hranom ili ne.

2. To jest neki eating disorder samo ne znam koji... Mislim da ga ima puno više žena nego što se misli... Ja imam vrlo vitke frendice koje ga imaju...

Ne znam ni ja još točno kako riješiti to ali javim ti kad saznam... Možda je bitno jesti samo onda kad ti tijelo signalizira glad (tu je bitna disciplina) i isključivo one namirnice koje u tom trenutku tvom tijelu odgovaraju (ne one koje su ti fine, već one koje ti odgovaraju - to se može prepoznati, znam po sebi, samo što često ne želimo)
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:01   #5
magic, opaska: nisam dobila dojam da ti imaš problema s kilama a vrlo si aktivna topicima koji o tome govore.. Imaš li nekih iskustava? Baš me zanima..
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:03   #6
Ne znam kako se zove taj eating disorder, ali je odvratan

Kad me intenzivno shchepa jedem desetak puta dnevno, ogromne kolichine hrane...ustajem nocu...zavrshim jeduci marmeladu zhlicom, jer sam Nutellu vec pojela...svaka briga, tuga ili veliko veselje kod mene rezultira prezhderavanjem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:07   #7
Dakle, jedna od vitkih s tim problemom...

Gadan je, imao ti višak kg ili ne svejedno se osjećaš kao otpad nakon seanse pretrpavanja...

No ja sam sad izazvana - ginić mi je rekao da zbog sindroma PCOS-a NIKAD neću vidno izgubiti višak masnih jastučića, ali da ih jedino mogu držati pod kontrolom...

Ma je.

Vidjet će on, ja ne znam, ovo mi je dosad najveći izazov!
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:11   #8
Quote:
Tinchi kaže:
No ja sam sad izazvana - ginić mi je rekao da zbog sindroma PCOS-a NIKAD neću vidno izgubiti višak masnih jastučića, ali da ih jedino mogu držati pod kontrolom...
Jesu ovo policistični jajnici?
Koja izjava "profesionalca", ne mugu vjerovat gluposti, ne vjeruje mu!
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:13   #9
I mene ponekad uhvate faze prežderavanja...ali se odmah skuliram i onda par dana manje jedem...
Prije nekih 12 godina imala sam 15 kila više...riješila sam ih se u 6 mjeseci...fakat sam dobila volju i znalo se desiti da sam i po dva tjedna u to vrijeme bila samo na jogurtima...bilo je grozno ali se isplatilo...Moja kilaža je od tada varirala kilu gore - kilu dolje ...Uopće nikome ne savjetujem ovakav način djete...ali hebi ga...onda sam imala jasno zacrtan cilj i uopće me nije bilo briga koje će biti posljedice toga...a ima ih...i danas patim zbog njih
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:20   #10
Meni je najgore kad sam puno vremena s nekim (čitaj:muško) tko puno jede (barem za moje pojmove) pa onda i ja počnem povećavat količine..a želudac se samo širi...uh

U biti, zaključila sam što manje razmišljaš o hrani, i jedeš kad si gladan, i to bez osjećaja grižnje savjeti..onda je najbolje.


Ovakve djete ko smotana ni pod razno..samo jogurti, strava
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:23   #11
Ali u tim sam razdobljima ja UVIJEK gladna...imam fizichke simptome - kruljenje u zhelucu, glavobolje, nervozu...

A to da se zheludac shiri, to je tochno. Kad moram izaci sluzhbeno na ruchak ili vecheru, prvo doma jedem kako se ne bih sramila za stolom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:28   #12
Quote:
magic kaže:
...Kad moram izaci sluzhbeno na ruchak ili vecheru, prvo doma jedem kako se ne bih sramila za stolom
Ajojjjj...ja se tek onda razvalim s hranom...grozno
Najgore mi je kad izađem u subotu van...i onda se vratim doma i šta ću sad..otvorim frižider i pobacam sve jestivo na tacnu...pred televizor i smažem sve ...u nedelju se probudim i opet gladna ko pas
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:36   #13
Quote:
smotana2001 kaže:
Najgore mi je kad izađem u subotu van...i onda se vratim doma i šta ću sad..otvorim frižider i pobacam sve jestivo na tacnu...pred televizor i smažem sve ...u nedelju se probudim i opet gladna ko pas
Smotana, nađi si neku bolju zanimaciju kad se vratiš doma u subotu navečer ..ova ti nije baš

Uh, ma svi mi valjda imamo perioda jedeš manje-jedeš više, i to je ok, valjda..samo što neki pretjeruju (npr. prvo sve regularno pa suhi kruh sa senfom..to je malo previše )...di bi bili da brojimo svaki zalogaj!
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:39   #14
Sad se vracamo na ono shto tko smatra normalnim i uobichajenim.

Mislim da svatko od nas mozhe procjeniti da li njegovo odstupa od uobichajenog, odnosno ima li mjesta zabrinutosti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:45   #15
Quote:
indian kaže:
Smotana, nađi si neku bolju zanimaciju kad se vratiš doma u subotu navečer ..ova ti nije baš

Misliš da nisam probala ..al' kad ga vidim onako lijepog bijelog..anatomski oblikovanog i onu ručkicu koja se sjaji u mraku...koja me poziva nježnim glasom i govori Uzmi me...uzmi me...ja sam samo ljudsko biće nesposobno odbit i ne odgovorit na molbu
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 12:16   #16
A jel itko razmišljao o tome zašto smo mi žene sklonije tražiti utjehu u hrani..? Ne kažem da nema muških takvih, al čini mi se da je to kod nas češće... ne samo hrana, i teže se ostavljamo alkohola, pušenja... Što li je tome uzrok? To što su navodno žene po defaultu emotivnije... ili..?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 12:25   #17
Ja već osmi mjesec bukvalno čistim sve pred sobom..U prvim mjesecima trudnoće mučile su me mučnine i bila sam uvjerena da će prestat ak nešt pojedem...sad mi više nije muka..al i dalje jedem.. U plusu sam 13 kila i nikad nisam bila teža .
Poznavajući svoj karakter bolje mi je spriječit nego liječit..al me moj veliki apetit sprečava u tom sprečavanju ..
Ipak, odredila sam si limit..do 23.05. mogu dobit još 2 kile i amen.
Ak će moji postovi u naredna dva mjeseca bit histerični to znači da sam ušla u nedozvoljeni minus, pardon plus
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 12:46   #18
Quote:
Stella kaže:
Ja već osmi mjesec bukvalno čistim sve pred sobom..U prvim mjesecima trudnoće mučile su me mučnine i bila sam uvjerena da će prestat ak nešt pojedem...sad mi više nije muka..al i dalje jedem.. U plusu sam 13 kila i nikad nisam bila teža .
Poznavajući svoj karakter bolje mi je spriječit nego liječit..al me moj veliki apetit sprečava u tom sprečavanju ..
Ipak, odredila sam si limit..do 23.05. mogu dobit još 2 kile i amen.
Ak će moji postovi u naredna dva mjeseca bit histerični to znači da sam ušla u nedozvoljeni minus, pardon plus
Stella ti bar imaš odlično opravdanje što se "prežedaravaš"
Meni emocije ne igraju nikakvu ulogu...tako da to nije razlog... ja samo obožavam hranu
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 12:54   #19
Quote:
Stella kaže:
U plusu sam 13 kila i nikad nisam bila teža .
Poznavajući svoj karakter bolje mi je spriječit nego liječit..al me moj veliki apetit sprečava u tom sprečavanju ..
Pa ti uopće nije tako puno..

KAo normalno je +7-9 kg ako se ne varam.

Ako ću te utješit moja mama se prestala vagat na +25 ..poslije je sve to bez problema skinula!
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 12:55   #20
Kolichina unesene hrane bash i nema prevelike veze s dobivanjem kilograma u trudnoci...

Jela sam k'o da chekam shestorke...a dobila 5 kg.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.