Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 14:17   #10761
Vrijedi li ovo kupiti za 1100 €
SONY KD-49xe8005B
Stradi is offline  
Old 13.10.2017., 14:28   #10762
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Vrijedi li ovo kupiti za 1100 €
SONY KD-49xe8005B
Za takve pare, več dobijaš ovaj veoma dobar model Philipsa veličine 55".
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__45727931
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 14:47   #10763
Bez nekog posebnog razloga sam pomalo rezervisan kada je Philips u pitanju.
Pitam se da li ima smisla uzimati 4k sa dijagonalom 49" ?
Stradi is offline  
Old 13.10.2017., 14:52   #10764
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Zaintrigiran?!
Zasto bi pobogu mijenjao 7005 sa 8000 i opet 55 inca i doplatio i smanjio granciju?!
Mozes to objasniti?
Volio bih cuti?
I da...sta ne valja tj sta te smetalo kod 7005?
Sorry na upadu. Možda ti je promaklo da je 8000 SAMSUNG.
žoss is offline  
Old 13.10.2017., 14:57   #10765
@Stradi
Ne trebaš ništa brinut..A što se tiče veličine 49", zavisi sa koje udaljenosti gledaš. A kao drugo nije sve u resoluciji..
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 15:08   #10766
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Za takve pare, več dobijaš ovaj veoma dobar model Philipsa veličine 55".
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__45727931
Ja sam za 950eur kupio 55ks8000 tako da ni jedan ni drugi pogotovo ne Philips.
Sony 55xd7005 imaš za 700-800eur i bolji je od tog xe8005 i Philipsa.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 13.10.2017., 15:12   #10767
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ja sam za 950eur kupio 55ks8000 tako da ni jedan ni drugi pogotovo ne Philips.
Sony 55xd7005 imaš za 700-800eur i bolji je od tog xe8005 i Philipsa.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Sony 55xd7005 imaš za 700-800eur i bolji je od tog xe8005 i Philipsa.

Sad si stvarno preterao, sa tom izjavom..
Za Samsunga se može kazat, da je u određenim specifikacijama bolji od Sony modela xe8005 i Philipsa 7502. Ali za Sony model xd7005, to je stvarno izvini" velika laž..
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 15:13   #10768
Žoss je, promaknulo mi.
Ides.
No vec mi se sve te oznake i brojevi pomijesalo i smuckalo.

No oboje je OK jedino ta garancija i jos Samsung...kod mene ne dolazi u obzir.

Ako uzmem, idem na VA Sony 55 s 5 godina garancije.
Mislim da je to trenutno, za 6500 kn best buy ulozeno/dobiveno.
Angelbyu is offline  
Old 13.10.2017., 15:15   #10769
Pa taj Filips nema wcg, ima sugava kontrast, crnu boju i još je Filips.
Znači identične specifikacije kao kod Sonya, samo je skuplji jedno 350eura.
Pametnom dosta.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 13.10.2017., 15:20   #10770
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Žoss je, promaknulo mi.
Ides.
No vec mi se sve te oznake i brojevi pomijesalo i smuckalo.

No oboje je OK jedino ta garancija i jos Samsung...kod mene ne dolazi u obzir.

Ako uzmem, idem na VA Sony 55 s 5 godina garancije.
Mislim da je to trenutno, za 6500 kn best buy ulozeno/dobiveno.
A koji Sony VA se može mjeriti sa KS8000, a da košta ispod 10.000 kn?
O kvaliteti neću pričati, jer mislim da od top proizvođača su to samo nijanse Sony, LG, Pani i Samsung.
U jače(skuplje) modele stavljaju bolje komponente, u lošije šrot.
Čisti primjer da nema pravila ti je prošlogodišnji model Sony xd9305 koji je koštao preko 15000 kn, pogledaj na forumu koliko stotina je riknulo nakon manje od godinu dana(otišlo napajanje).
Kod frenda je moj 12 godina stari Samsung LCD sa tko zna koliko tisuća sati rada i vidi čuda još radi.
Ja sam imao više Sony, Samsung, LG uređaja i samo sam se uvjerio da NEMA PRAVILA.

Zadnje uređivanje grga84 : 13.10.2017. at 15:30.
grga84 is offline  
Old 13.10.2017., 15:27   #10771
@grga84
Več sam stavio na tom forumu slike, gdje se ljepo vidi razlika izmedu Sony modela i Philipsa..Gdje je na Philipsu slika osjetno bolja.A ti možeš pričat opet nešto na pamet, i lagat ljudima..Kao što sam več napisao, ako si ti imao Sonya xd7005, ne znači, da je najbolji televizor.. Što se tiče Philipsa 7502, je osjetno" bolji napram Sony modelu XD7005 pa i nešto bolji od modela XE8005..Od oba ima bolji kontrast, osjetnu bolju ostrinu u statiki i dinamiki, isto odlične" boje, a pored toga je izuzetno dobar kod sporta, zbog 100Hz osvežavanja panela i odličnog procesora..A gdje je najviše odličan" ta Philips model je kod prikaza SD i HD sadržaja..Jer danas, uglavnom ionako na svim 4k televizorima slika izgleda odlično, a više problema imaju ti televizori kod prikaza SD i HD sadržaja, a tu je taj Philips model odličan.Nijedan od ta dva Sony modela nema 100Hz osvežavanje panela, i ugraden svoj najbolji procesor..Tako, da tu nema smisla, da usporeduješ te televizore..Samo toliko, ovdje završavam..
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 15:42   #10772
Evo recenzija Darka sa HD televizije za taj Filips.

Summary : Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. On the positive side, it has a modern look with rotatable stand which is a rarity these days. All connection options you might need are present - including Wi-Fi and Bluetooth. Remote has integrated QWERTY keyboard and TV runs on Android 6.0 system which was more stable and faster than any Android TV we have seen before. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.

Meni to ne zvuči kao dobar TV i odličan procesor opet možda ti znaš bolje od ljudi koji rade taj posao.

I Evo recenzije za KS7000 za kojeg znamo da je nešto lošiji od KS8000.

Sažetak: Samsung KS7002 je jako dobro zaokružen televizor koji s obzirom na cijenu nudi brojne mogućnosti i solidnu kvalitetu slike kako za klasične, tako i za UHD HDR sadržaje. Pohvaljujemo poboljšanja u anti-reflektivnom premazu zaslona za ugodnije gledanje u jače osvijetljenom prostoru, kao i bolji prikaz filmova bez podrhtavanja. Iako se radi o LED LCD televizoru s bočno postavljenim LE diodama, HDR prikaz je bio sasvim solidan, živ i dinamičan, uz dobar prikaz boja, veliki kontrast i detaljnost prikaza. Sve navedeno vrijedi prilikom frontalnog gledanja ili iz malog kuta - veći kutovi bitno umanjuju kvalitetu slike i ističu nesavršenosti LED pozadinskog zatamnjenja. Novi Tizen također je korak u pravom smjeru, a isto vrijedi iza novi daljinski upravljač koji je vrlo jednostavan za korištenje. Malo ulazno kašnjenje, na razini prošle godine, također je dobra vijest za igrače. Kvaliteta zvuka ugrađenih zvučnika je tek osrednja, no uz zasebno dobavljiv soundbar sa subwooferom poput testiranog HW-K550 modela, dojam je mnogo bolji i audio-vizualno iskustvo bolje zaokruženo. Sve u svemu, preporuka s naše strane!


A šta reći, koju posluku prorati!?!
To što ti kažeš da je kontrast od 1400:1 dobar kontrast govori o tvom poznavanju televizora.
Do 3000:1 očajan kontrast
Od 3000:1 prosječan kontrast
iznad 5-6000:1 dobar kontrast
Oled odličan kontrast

To što ti slikaš mi znači znaš ...., tako ja mogu uslikati dinosaura :P

Zadnje uređivanje grga84 : 13.10.2017. at 16:00.
grga84 is offline  
Old 13.10.2017., 16:01   #10773
Pa za Darkota se ionako zna več dugo, da preferira Samsung i Lg televizore..Tako, da tu nema smisla gubiti riječi..A nisam ti ja napisao usporedbu za Samsung, več usporedbu između Sonya i Philipsa..Pa kad smo več kod Samsunga, ni taj televizor nije idealan.. Zna se oko stražnjih stranica, mrtvih pixla itd..Taj Samsung je jedino stvarno dobar kod HDR prikaza, a kad pogledamo druge stvari, nije ništa dominatniji napram konkurencije u tom rangu..Recimo modela televizora Sony xe8005 i Philips 7502 imaju dosta naravnije boje, Philips ima več 17 bitno procesiranje boja, ostrinu slike, bolji prikaz SD sadržaja itd..I nisam ja sam" takvog mnenja, več i drugih ljudi koji dolaze kod nas u kupnju televizora..Ma Samsung več dugo, nije to što je bio..Ovdje si možeš i nešto pročitat o Samsungu.A baš smo danas na poslu razgovarali, šta se desilo" jer je Samsung Slovenija, dao do kraja godine na sve televizore 5 godina jamstva.I posle smo razgovarali sa Samsungom, gdje je problem,dali je upala prodaja Samsung televizora, i glavni čovjek kaže da ne..A kod nas i u drugim prodaonicama, toliko, da se nije sasvim zaustavila prodaja Samsung televizora..A sad ko laže..?
http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1507720613
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 16:08   #10774
Stvarno si maštovit.
Ja i dalje mislim da je dat te novce za Filips IPS smiješno.
Da nije smiješno bilo bi...
A vi koji živite od Filipsa trebali bi seminar o etici, a ne o procesorima.
Samsung nema oled pa ne čude brojke, koliko je Filipsov udio u premium segmentu?
Ili općenito udio na tržištu, Samsung je i dalje prvi.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Zadnje uređivanje grga84 : 13.10.2017. at 16:20.
grga84 is offline  
Old 13.10.2017., 16:24   #10775
A može se i ovdje pogledat za Philips model 7502. A bez brige, ne živimo mi samo od Philipsa..
http://www.computerbild.de/artikel/a...-18675697.html
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 16:30   #10776
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Stvarno si maštovit.
Ja i dalje mislim da je dat te novce za Filips IPS smiješno.
Da nije smiješno bilo bi...
A vi koji živite od Filipsa trebali bi seminar o etici, a ne o procesorima.
Samsung nema oled pa ne čude brojke, koliko je Filipsov udio u premium segmentu?
Ili općenito udio na tržištu, Samsung je i dalje prvi.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
A zašto nema OLED..? Ako bi hteli bi mogli imat, ali neče, pošto bi morali platit Lg-ju za panele, a jeftinije je , da napraviš dobar marketing sa svojim panelima i prevaraš ljudi, da je to neka nova tehnologija kao" još bolja od OLEDA itd..
Pa nisu ljudi ovce..
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 16:37   #10777
Jedino ti valjas ljude i praviš ih ovcama sa tim filipsima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 13.10.2017., 16:47   #10778
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Jedino ti valjas ljude i praviš ih ovcama sa tim filipsima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Još jednom, nikoga ne prisiljujem, da kupi Philips televizor..
Samo mu dam preporuku, a na svakom pojedincom je poslije dal če uzet Philips ili nešto drugo..Pa i ovdje ljudi nisu ovce, pa zato znaju, šta se najviše isplati za određene novce..
majstor2 is offline  
Old 13.10.2017., 18:22   #10779
Samsung Electronics:
https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Electronics

TPV Technology:
https://en.wikipedia.org/wiki/TPV_Technology
Crt True Colors is offline  
Old 13.10.2017., 18:42   #10780
Samsung Debuts World’s First Cinema LED Display:
https://news.samsung.com/global/sams...ma-led-display
Crt True Colors is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.