Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 17:11   #81
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post
Imamo beskonacno broj jabuka i sve su jabuke u tom beskonacnom skupu jabuka zelene osim jedne.Jedna je jabuka zuta.
Sad od "cijele" beskonacnosti (sto je tvoj izraz za sve jabuke zajedno i zelene i zute u beskonacnom broju jabuka)oduzmemo jednu zutu jabuku i ostalo nam je dakle beskonacno zelenih jabuka..

Pitanje za naseg genijalca Teodora: Sto ako od Cijele beskonacnosti oduzmemo sve zelene jabuke?Koliko nam jabuka ostaje?
I da li je ta "beskonacnost i dalje beskonacna i kad smo od nje oduzeli zelene jabuke?Da li je ostao beskonacan, ili konacan broj jabuka?
Ako imaš sve zelene jabuke a samo jednu žutu, i ako onda oduzmeš SVE zelene jabuke ostati će ti samo JEDNA, ona žuta.

U čemu je problem?

Opet ti negdje "šteka"?

Treba više vježbati "vijuge", ponekad malo "podmazati" pa neće ništa škripati. Naprotiv!
civilizacija I is offline  
Old 14.03.2015., 17:14   #82
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
O atomskoj bombi su svi brujali vec od 1935 godine, no ljudi su proglasavani ''teoreticarima zavjera''.
H. Truman je za bombu sluzbeno saznao tek u 4. mjesecu 1945.
Sirokoj javnosti je predstavljena u big bang stylu nad Japanom.


Teorije zavjere = sve ono sto vladajuce i paralelnovladajuce elite ne zele da javnost sazna prije vremena

''Gdje ima dima ima i vatre''
(stara narodna)
Ovdje nema samo dima već gori vatra neviđene jakosti, ali mnogi su previše udaljeni od nje da bi ju osjetili.

Treba prići malo bliže i sve će se vidjeti.

Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 14.03.2015., 17:19   #83
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
tadija, opet izmotavanje, razvodnjavanje teme, sve vec viđeno...
nema dokaza niti o jednoj tvojoj tvrdnji => ti si lazljivac
Pa dokaži da moja tvrdnja da svemir NIJE beskonačan, a ni da nikada to neće biti je LAŽNA.

Ajde.

Znaš valjda da se mora pozitiva dokazivati a ne negativa.

Ili barem odgovori da li su štapovi isto ili različito dugi.

Time ćeš dokazati da ovu temu barem malo razumiješ. Pa nije to tako teško. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 14.03.2015., 17:26   #84
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
nema dokaza niti o jednoj tvojoj tvrdnji => ti si lazljivac
ZA SADA još ne.

Ali će ih biti.

Prvo dolazi teorija o nečemu, na papiru, a kasnije s eto i dokaže konkretno kada DOĐE VRIJEME.

Ništa se ti ne boj.

Što god tvrdim to će se i dokazati, uvjeren sam u to kao što sada s tobom razgovaram. Još više.
civilizacija I is offline  
Old 14.03.2015., 17:35   #85
Quote:
cimbino33 kaže: Pogledaj post

Zasto moj pas ne moze napraviti svemir,prostor vrijeme,mulitisvemir materiju....? Iz istih razloga zasto svemoguci Bog ne moze napraviti kamen koji ne moze podici,ili okruglu kocku,ili ne moze stvoriti Boga mocnijeg, ili starijeg od sebe..pa zato sto je moj pas svemoguc,ali se to odnosi samo na ono sto moj pas moze,ali ne i na ono sto ne moze.
Moj pas dake moze jesti,spavati,lajati i trcati i pod pojam "Svemoguci'po tvom vlastitom tumacenju spada samo ono sto moj pas moze,ne i ono sto ne moze
Pa definicija da " Svemoguc"znaci da moze samo ono sto moze,a da tu ne spada i ono sto ne moze je upravo tvoja,zar ne? Pa i moj pas nesto moze,samo je malo poveci dio onoga sto ne moze u odnosu na Boga.

Potpuno si se IZGUBIO prijatel!

SVEMOGUĆ se odnosi na Boga a ne na nas stvorenja, daj malo prouči osnovu teologije. Vidi se da si teološki NEPISMEN.

Točno je da Svemoguć znači "sve što može", ali tko? TI? Ja? Tvoj pas? NE! A čak i kada bi to prebacili na nas stvorenja ne bi bilo moguće da bilo tko od nas bude SVEMOGUĆ.

Zašto? Jer tu lijepo piše da bi onda morali učinit SVE MOGUĆE. A nitko od nas to ne može, pa ni tvoj jadni, stari cucek. Osim Bog, nitko ne može učinit SVE ŠTO JE MOGUĆE. Zato Apostolsko vjerovanje i započinje tako, sa vjerom u BOGA OCA SVEMOGUĆEGA.

Ajde malo to prouči, nije to tako teško za shvatiti. Doista!
civilizacija I is offline  
Old 14.03.2015., 17:53   #86
Onda, je li svemir beskonačan ili nije?

Jesu li štapovi isto dugi ili nisu?

Je li ostao isti broj jabuka ili je ostala jedna jabuka manje?

Je li tko možda u međuvremenu uspio podijeliti metar na beskonačno mnogo?

Da li je beskonačan prostor, BESKRAJ, opisan u prvim rečenicama Biblije zapravo eter u kojemu svi postojimo?

Je li se Isus šalio kada je tvrdio da je STARIJI od cijeloga našega materijalnoga svijeta?

Da postoji KRALJEVSTVO (civilizacija), koje NIJE iz našega svijeta?

A gdje je onda?

Ako je nigdje onda ga nema.

Ako je negdje onda to može biti jedino u NAŠEM PROSTOR-VREMENU.

Koliko je to kraljevstvo UDALJENO od našega svemira?

Koliko treba vremena da se do njega dođe?

Možda netko non-stop vozi u oba smjera, tko će ga znati.

Kamo idu "duše" kada više nisu u tijelu?

Imaju "transport"?

Na ta i mnoga druga pitanja može odgovoriti jedino TEORIJA SVEGA.

Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 14.03.2015., 20:09   #87
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Potpuno si se IZGUBIO prijatel!

SVEMOGUĆ se odnosi na Boga a ne na nas stvorenja, daj malo prouči osnovu teologije. Vidi se da si teološki NEPISMEN.

Točno je da Svemoguć znači "sve što može", ali tko? TI? Ja? Tvoj pas? NE! A čak i kada bi to prebacili na nas stvorenja ne bi bilo moguće da bilo tko od nas bude SVEMOGUĆ.

Zašto? Jer tu lijepo piše da bi onda morali učinit SVE MOGUĆE. A nitko od nas to ne može, pa ni tvoj jadni, stari cucek. Osim Bog, nitko ne može učinit SVE ŠTO JE MOGUĆE. Zato Apostolsko vjerovanje i započinje tako, sa vjerom u BOGA OCA SVEMOGUĆEGA.

Ajde malo to prouči, nije to tako teško za shvatiti. Doista!
Po tvojoj definiciji pojma "svemoguc" i ja sam svemoguc i moj pas je svemoguc..
Pa lijepo pises da bi u tom slucaju mi morali uciniti sve moguce..Pa zar ne cinimo sve sto nam je moguce?
Pa i svemir i zivot u svemiru postoji,a ti ipak tvrdis da Svemoguci i vjecni bog nije stvorio i svemir i zivot u svemiru.Nije stvorio ni zagreb,nije stvorio ni teglicu za cvijece,nije stvorio ni djecja kolica,cak nije stvorio ni cackalicu...Pa i tom bi Bogu nasao poprilican spisak onoga sto ne on ne moze stvoriti.I uopce ne trebaju logicki paradoksi,da bismo zakljucili da takav Bog gotovo nista ne moze stvoriti....
cimbino33 is offline  
Old 14.03.2015., 20:17   #88
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ako imaš sve zelene jabuke a samo jednu žutu, i ako onda oduzmeš SVE zelene jabuke ostati će ti samo JEDNA, ona žuta.

U čemu je problem?

Opet ti negdje "šteka"?

Treba više vježbati "vijuge", ponekad malo "podmazati" pa neće ništa škripati. Naprotiv!
Aha...dakle oduzimanjem "cijelom" beskonacnom broju jabuka,zelene jabuke ostaje, nam jedna zuta jabuka.
Dakle sad si ti uspio beskonacnosti oduzeti nesto,cime je postala konacna. Isto kao i u tvom primjeru sa stapom: Na metar od tocke u kojoj ga je Supermen odezao, prije je bio kraj stapa,a sad je kraj stapa u tocki u kojoj je stap odrezan.
Mislim da uopce ne treba komentirato takvo poimanje beskonacnosti!
cimbino33 is offline  
Old 14.03.2015., 20:28   #89
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa dokaži da moja tvrdnja da svemir NIJE beskonačan, a ni da nikada to neće biti je LAŽNA.

Ajde.

Znaš valjda da se mora pozitiva dokazivati a ne negativa.

Ili barem odgovori da li su štapovi isto ili različito dugi.

Time ćeš dokazati da ovu temu barem malo razumiješ. Pa nije to tako teško. Dapače!
oprosti tadija, jesi li ti glup ili sto? ti si napisao da imas kontakte za vansvemircima, da imas jednadzbu za teoriju svega i da imas dokaz kako se dijeli s nulom. trazi se dokaz tvojih tvrdnji.
kako nema dokaza=>ti si lazljivac i to je to
tvoje razvodnjavanje diskusije i navlacenje na neke druge teme me ne zanimaju.
no, nema veze, pokazali smo svima da ti nemas nista i da si lazljivac.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 14.03.2015., 21:58   #90
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
oprosti tadija, jesi li ti glup ili sto? ti si napisao da imas kontakte za vansvemircima, da imas jednadzbu za teoriju svega i da imas dokaz kako se dijeli s nulom. trazi se dokaz tvojih tvrdnji.
kako nema dokaza=>ti si lazljivac i to je to
tvoje razvodnjavanje diskusije i navlacenje na neke druge teme me ne zanimaju.
no, nema veze, pokazali smo svima da ti nemas nista i da si lazljivac.

Sta ti moze odgovoriti nepismeni troll osim da presipa iz supljeg u prazno. Kad mu predocis dokaze za njegovo trabunjanje samo jeftinim spinom izvrce teze i glavna mu je fora kako ce sve to uzivo na nekom predavanju da objasni, a sve u nadi da ce se neki labilni crackpot upecati u njegovu sumanutu sektu koju planira da osnuje.
__________________
secret love
just curious is offline  
Old 14.03.2015., 22:22   #91
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
ona mora objasniti ne samo KAKO je nastao naš svijet, već SVE SVJETOVE koji postoje paralelno sa našim.
ti pod hitno moraš prestati konzumirati te supstance koje uzimaš... kakvi svi svjetovi?

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Neka vrata moraju ostati zatvorena, dok ne dođe vrijeme da ih otvorimo!
ti isto... kakva te vrata napala i to još zatvorena? da je tako razmišlja leibniz ili faraday ili ramanujan ti bi još čita pod šterikom

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
dokaz kako se dijeli s nulom
uvaženi kolega znamo svi da je dijeljenje s nulom 3,14čkin dim za alternativu samo vi niste dovoljno upućeni

---

za ovu dvojicu pata i mata, civilizaciju i luna: u trenutku kad je čovjek shvatio zašto vidi svoj odraz u prozorskom staklu napravljen je ogroman korak prema spajanju fizike velikog i fizike malog i uputio se na dug i neizvjesan put prema teoriji svega. budući da ćete vas dva sad prebaciti postove u ad hominem mod savjetujem vam da prvo proučite ovo šta san van na3,14sao
strange quark is offline  
Old 15.03.2015., 00:30   #92
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
uvaženi kolega znamo svi da je dijeljenje s nulom 3,14čkin dim za alternativu samo vi niste dovoljno upućeni

---

za ovu dvojicu pata i mata, civilizaciju i luna: u trenutku kad je čovjek shvatio zašto vidi svoj odraz u prozorskom staklu napravljen je ogroman korak prema spajanju fizike velikog i fizike malog i uputio se na dug i neizvjesan put prema teoriji svega. budući da ćete vas dva sad prebaciti postove u ad hominem mod savjetujem vam da prvo proučite ovo šta san van na3,14sao
ti si pripadnik gustera koji vladaju zemljom i vaseljenom, cim pises ovako nerazumljivo sa nekakvim brojkama unutar rijeci i siris ovdje lazi da te se ne otkrije; i kakav je to broj koji nema kraja?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 15.03.2015., 04:22   #93
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Znanost traga za teorijom svega. Njome bi trebali objasniti SVE što postoji. Međutim, da bi teorija svega bila zbilja PRAVA teorija koja sve objašnjava, ona mora objasniti ne samo KAKO je nastao naš svijet, već SVE SVJETOVE koji postoje paralelno sa našim.

Jer jedni BEZ DRUGIH ne bi ni postojali, pa tako i naš svijet, naš svemir. Bit ovdje je u tome da sam sasvim siguran da se teorija svega, kada se bude pronašla, NEĆE MOĆI eksperimentalno potvrditi.

A također teorija svega će MORATI objasniti KAKO su nastale osnove našega postojanja, PROSTOR i VRIJEME, jer bez njih ni mi a ni svemir ne bi mogli postojati.

Ukratko, teoriju svega fizika neće moći dati. Zato i nema tako dugo nikakvoga napretka što se toga tiče. Ove teorije koje danas postoje uopće ne znaju objasniti ni postojanje prostora a ni vremena, kao ni postojanje same svijesti, kao ni nastanak samoga života. To je očito.

Teoriju svega će morati netko drugi dati a ne fizika, koja svojim ograničenim materijalnim instrumentima ne može detektirati ni pola posto onoga što zbilja postoji. Neka ovo bude poruka za blisku budućnost, u kojoj će se to što sam ovdje napisao i dokazati. Pozdrav
Ovo je poruka moderatorima da stave katanac na ovu temu.
Quote:
Civilizcija I kaže:
- netko drugi a ne fizika
- svi svjetovi
- više svemira izvan "našeg svemira"
- paralelni "svjetovi" i i i i i i srać kenj...
- Bit ovdje je u tome da sam sasvim siguran da se teorija svega, kada se bude pronašla, NEĆE MOĆI eksperimentalno potvrditi. vrhunac
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 15.03.2015., 04:49   #94
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Mislim da ti ne shvaćaš da ti ja NISAM tvoj prijatel "Roki". Što prije to shvatiš bolje će biti za tebe. Garant!
Quote:
tadija, ti niti ne mozes biti moj prijatelj, moji prijatelji su pametni i ne znam zasto zazivas doticnog gospodina, ali ako mu imas nesto reci posalji mu poruku,
ovako nije u redu jer covjek ne sudjeluje u razgovoru
Hvala zecopas. No nema potrebe za PM ubuduće.
Nisam htio sudjelovati u ovoj temi ali kad me proziva vaš kolega morao sam reagirati.

No prisjetimo se da teoriji svega predstoji prvo i osnovno temelj a to je kvantna zapletenost u teoriji kvantnog polja koja objedinjuje GR i QM kako je to već objašnjeno na ovom pdf-u.
Kako bi bila moguća daljnja rasprava u uvodu teme se treba prvo osvrnuti na detaljno i točno objašnjenje svega poznatog i stvarnog jer tu postoje nejasnoće kao što su EM val, Gravitacijski val, masa te nepoznanice -Tamna energija, Tamna materija, i tako to ...
(tako to izgleda)
[IMG][/IMG]

Kao što je vidljivo QM je samo dio GR-a opisan unutar ordinata x,y i z koji se sastoji od
(-x,x), (-y,y) i (-z,z)
QM model:
[IMG][/IMG]

Stoga smatram da je ideja i namjera moderatora sasvim opravdana.
Quote:
Što mislite o ideje da ja ovu temu zatvorim? Ne sviđa mi baš u kojem pravcu se razvija rasprava.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 15.03.2015. at 05:05.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 15.03.2015., 10:02   #95
mislim da je uvaženi kolega rocky objasnio teoriju svega na najjednostavniji mogući način... i vizualno oku najugodniji
strange quark is offline  
Old 15.03.2015., 10:19   #96
Sad bi bilo dosta.
Begemotica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.