Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2004., 18:09   #81
za njih sam isto cuo da su imali dobre prinose, cca. 15ak %.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 16:34   #82
Evropski Fond

Ja poznajem dobar evropski fond u kojega možeš ulagati. Info: [email protected]
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 10:44   #83


Pa napisi nesto ovdje o tome, nije valjda tajna
Koji fond, koliki prinosi i kako ulagati tamo? Nekako mi se ne cini bas legalno direktno ulagati u strane fondove, barem je tako s dionicama. Druga je stvar ako nas fond ulaze u strane, tako vecina i radi.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 22:24   #84
Ako ste zaista zainteresirani, pošaljite mi e-mail i sve ču vam objasniti.
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 21:35   #85
Quote:
banderas kaže:

Nekako mi se ne cini bas legalno direktno ulagati u strane fondove, barem je tako s dionicama. Druga je stvar ako nas fond ulaze u strane, tako vecina i radi.
Zašto bi ulagali u strane fondove, kad domaći fondovi imaju zakonsku mogućnost kupovine dionica na stranim tržištima? Dakle, može kupiti iste vrijednosne papire kao i strani fond.
Razlika je u tome što je kod domaćeg fonda upravitelj Društva za upravljanje fondom u Hrvatskoj, tu je i Depozitna banka fonda, a iznad njih je Komisija za vrijednosne papire - Crosec.

Moj favorit je Otvoreni investicijski fond VICTORIA FOND.
Prinos u pet godina je oko 130 %., prosječni godišnji prinos je oko 18 %. Ulazna naknada je 5%, izlazne nema.

Ako uplaćuješ mjesečno isti iznos - primjeni se cost average efekt. Kod jednokratne uplate bi morao malo pratiti da li vrijednost udjela raste ili pada.

Bez obzira na način uplate, ne preporučuje se kratkotrajno ulaganje, radi pokrivanja ulaznih troškova izdavanja dokumenta o udjelu.
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 22:10   #86
Quote:
Vaservaga kaže:
Zašto bi ulagali u strane fondove, kad domaći fondovi imaju zakonsku mogućnost kupovine dionica na stranim tržištima? Dakle, može kupiti iste vrijednosne papire kao i strani fond.
Pa, upravo to sam i rekao
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 22:14   #87
Quote:
Vaservaga kaže:
Moj favorit je Otvoreni investicijski fond VICTORIA FOND.
Prinos u pet godina je oko 130 %., prosječni godišnji prinos je oko 18 %. Ulazna naknada je 5%, izlazne nema.
Ja sam neko vrijeme bio u Hypo Investu - HI Growth. Imali su istu takvu politiku, bez izlazne provizije s krkanskom 5% ulaznom provizijom
No, imali su jako visoke prinose, jedno vrijeme do prije mjesec dana im je prinos u zadnjih godinu dana bio preko 20%. Onda mi je hitno zatrebala veca lova i morao sam prodati sve udjele, a par dana prije su ukinuli ulaznu proviziju i uveli izlaznu, kliznu od 0 do 2%
No, utjeha mi je bila da nakon sto sam sve prodao je cijena udjela pala za 10% u manje od mjesec dana sto je uzasno puno za fond
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 08:19   #88
Quote:
banderas kaže:
Onda mi je hitno zatrebala veca lova i morao sam prodati sve udjele, a par dana prije su ukinuli ulaznu proviziju i uveli izlaznu, kliznu od 0 do 2%
No, utjeha mi je bila da nakon sto sam sve prodao je cijena udjela pala za 10% u manje od mjesec dana sto je uzasno puno za fond
Kod Victoria fonda, ako si odabrao "mjesečne" uplate (ovo je pod navodnicima, jer to ne znači da moraš svaki mjesec platit, tj nema obaveze kao kod otplate kredita) i zatreba ti novac, prodaš određenu količinu udjela, i u roku od 12 mjeseci pri ponovnoj kupovini istog broja udjela ne plaćaš troškove izdavanja dokumenta o udjelu, već paušalne troškove do max 25 EUR.
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:07   #89
Baš sam htjela postavit temu o fondovima, i evo je

Razmišljam o ulaganju u jedan strani fond. 30 eura mjesečno na 20 godina i očekivana dobit je 50-60 tisuća eura. U svakom trenutku možeš prekinut ulaganja i podignut uloženi i zarađeni novac.

Mene zanima, vi koji ste se već upustili u takva ulaganja, na koliko godina ste odlučili? I zašto ste odabrali domaći fond, a ne strani?

Znam da je to vani dosta popularno i puno zastupljenije nego kod nas. Kod nas je tek u povojima.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:13   #90
Bolji nacin puno postizes preko stambene stedionice...za 5 god dobijes 15000 EUR, a onda za 10 god 30000 EUR, impozantno, naiem radi se o ugovoru na 3 clana obitelji te DPS na 6 god. Smireno i sigurno i eto sretnog dobitka na krace vrijeme!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:24   #91
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Bolji nacin puno postizes preko stambene stedionice...za 5 god dobijes 15000 EUR, a onda za 10 god 30000 EUR, impozantno,
i šta onda svejedno si osuđen na kredit, jer sa tom lovom ne možeš ništa
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:30   #92
Quote:
sweet Irma kaže:
i šta onda svejedno si osuđen na kredit, jer sa tom lovom ne možeš ništa
krivo. ako stedis 5 god tu lovu dizes i mos trosit na bilosto, nemora imat veze sa stambenim pitanjem.
No Golden, ipak mislim da 3x stambena (sto je ukupno 165€ mjesecno) nije bas za usporedjivat sa 1x 30€, iako je definitivno sigurniji ulog
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:32   #93
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Bolji nacin puno postizes preko stambene stedionice...za 5 god dobijes 15000 EUR, a onda za 10 god 30000 EUR, impozantno, naiem radi se o ugovoru na 3 clana obitelji te DPS na 6 god. Smireno i sigurno i eto sretnog dobitka na krace vrijeme!
nego, u kojoj stambenoj ti stedis? Meni u RBA ce od 3x stambene bit ukupno cca 12500€ nakon 5god... ovih 3000€ zvuci itekako kao bolja solucija...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:42   #94
Sweet Irmice,

Krivo, ak stedis u brzoj stednji, onda ces dobiti samo kredit, al ak stedis u sporoj stednji u roku od 5 god, dobis cistu lovu.

Ges,

Stedim u RBA, narafski, a sto se tice 15000 EUR to dodje nakon 6 DPS, samo trebas odmjeriti pravo vrijeme i upadnes u zadnji DPS, na koje drzava ti mora isplatiti iako si prakticki vec gotov na kraju sa sporom stednjom...

Tvoja usporedba ti stoji 165 EUR naspram 30EUR, ali ipak ja sam ultrakonzervativac i stambena stednja mi je dosta privlacna i sigurnija od investicijskih fondova...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:45   #95
Quote:
sweet Irma kaže:
Baš sam htjela postavit temu o fondovima, i evo je

Razmišljam o ulaganju u jedan strani fond. 30 eura mjesečno na 20 godina i očekivana dobit je 50-60 tisuća eura. U svakom trenutku možeš prekinut ulaganja i podignut uloženi i zarađeni novac.

Mene zanima, vi koji ste se već upustili u takva ulaganja, na koliko godina ste odlučili? I zašto ste odabrali domaći fond, a ne strani?

Znam da je to vani dosta popularno i puno zastupljenije nego kod nas. Kod nas je tek u povojima.
sa prinosom od 15% godišnje nakon 20 godina imala bi nešto manje od 45'000 eura, sa mnogo realnijim prinosom od 12% opet mrvu ispod 30'000 eura.

probaj naći grešku u računu, a fond koji očekuje preko 15% stabilnog rasta kroz 20 godina po meni je vrlo riskantan - neka ti samo zadnje dvije godine stagnira - ne mora pasti - i ti završiš sa 30% manje para. eksplicitno rečeno umjesto sa 50k sa samo 35k.
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 13:05   #96
Quote:
sweet Irma kaže:
Razmišljam o ulaganju u jedan strani fond. 30 eura mjesečno na 20 godina i očekivana dobit je 50-60 tisuća eura. U svakom trenutku možeš prekinut ulaganja i podignut uloženi i zarađeni novac.
Nekak imam osjećaj da je riječ o E&S, tj. BNP fondovima.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 13:12   #97
Irmice,

Pogledaj slijedeci JAKO koristan link:

http://novac.blog.hr

Upravo pisu o investicijskim fondovima!

JAKO koristan savjet, kao da je to napisao sam presvetli!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 21:03   #98
STAMBENI KREDIT UZ ULAGANJE U INVESTICIJSKE FONDOVE

Drago mi je da ima ljudi sa dobrim savjetima pa da ne stavljam novu temu zanima me da li bi mi mogli reci nesto o kreditima uz ulaganje u invest. fondove (npr.: http://www.hypo-alpe-adria.hr/fizicke_investicijski.asp ).
Zanima me koliko je to doista rizicno jer ako dignem 80k eura nemam zelju da za nekoliko godina ostanem na cesti (postoji li takva mogucnost?).
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 23:09   #99
Quote:
sweet Irma kaže:
[B

Mene zanima, vi koji ste se već upustili u takva ulaganja, na koliko godina ste odlučili? I zašto ste odabrali domaći fond, a ne strani?

[/B]
Nema bitne razlike između domaćeg i stranog fonda. Domaći, a već sam negdje to spomenula, može kupovati vrijednosne papire i na stranim tržištima.
Sigurnos je relativan pojam, ali bar uplate možeš vršiti u Hrvatskoj, a ne da lovu nosiš preko granice. (Paribas itd...)

Bitan je jedino prinos, koji ovisi o dobro složenom portfelju fonda.
Fond u koji sam ja uložila, ima prinos preko 130% u 5 godina, a prosječni godišnji prinos je 18%.
S tim, da prinos u proteklom razdoblju nije indikator budućih prinosa.
Postoje tablice s gotovim izračunima na različit broj godina i različit prosječni godišnji prinos. Želiš li ih, javi na PM.

Na koliko godina?
Ovako, s obzirom da to nije kredit, i da nema sankcija ako ne želiš dalje uplaćivati u fond, nebitno je na koliko godina. Godine su bitne, ako si odlučila za "mjesečne" uplate, tzv. Investicijski plan, jer se broj godina množi s mjesečnom uplatom i s brojem mjeseci da se dobije Planska suma, koja je baza za izračun troškova.
A ako si odabrala Jednokratnu uplatu, na njoj se nigdje ne navodi broj godina, jer se troškovi oduzimaju u istom iznosu kod svake uplate.

Ne preporuča se kratkoročno ulaganje.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 23:31   #100
Re: STAMBENI KREDIT UZ ULAGANJE U INVESTICIJSKE FONDOVE

Quote:
Šubidubi kaže:
Drago mi je da ima ljudi sa dobrim savjetima pa da ne stavljam novu temu zanima me da li bi mi mogli reci nesto o kreditima uz ulaganje u invest. fondove (npr.: http://www.hypo-alpe-adria.hr/fizicke_investicijski.asp ).
Zanima me koliko je to doista rizicno jer ako dignem 80k eura nemam zelju da za nekoliko godina ostanem na cesti (postoji li takva mogucnost?).
fenomenalan kredit... I dižem ga čim si povećam plaću!

80keura je pristojna suma, pa ćeš morati puno ulagati, ali ne zaboravi da burze (na kojima ulažu fondovi) nikada u dugom razdoblju nisu pale... a tebi ni ne trebaju rasti, samo da pokriju inflaciju!

Prijedlog, uzmi balanced fond, bolji su prinosi, a dosta je siguran...
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.