Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 18:12   #101
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne. Ovako odokativno ne znam ni ja jel trol ili je karikatura HDZ-ovskog razmišljanja.
Odluka je samo vaša.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:14   #102
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ok ja neću ulaziti u to tko je tebi što rekao, ali činjenica je je da je npr nama radi gay pridea veleposlanica strane zemlje uletjela u sabor i "očitala bukvicu" kao da je čita svom sinu u svojoj dnevnoj sobi.
Ako se veleposlanica jedne europske zemlje usudila to napraviti u zemlji koja je završavala pregovore sa eu, što se moglo dogoditi tada kada još nismo niti otvorili pregovore?
Moglo se dogoditi baš sve na što smo bili spremni pristati.

Robom se ne postaje silom i prisilom, nego vlastitim pristankom.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:16   #103
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ok ja neću ulaziti u to tko je tebi što rekao, ali činjenica je je da je npr nama radi gay pridea veleposlanica strane zemlje uletjela u sabor i "očitala bukvicu" kao da je čita svom sinu u svojoj dnevnoj sobi.
Ako se veleposlanica jedne europske zemlje usudila to napraviti u zemlji koja je završavala pregovore sa eu, što se moglo dogoditi tada kada još nismo niti otvorili pregovore?
Takve stvari su problem jer smo, da budem iskren, pičke. Na nas u diplomaciji netko samo povisi ton i ekipa se kolektivno okreće i širi guzove radi lakšeg ulaska (još ponudi brus papir). Najtragičnije je da su u to doba neki diplomati namjerno tako provocirali samo da vide da li uopće postoji granica di će netko reći "ok, dosta sada više odjebite". Na žaost, ne. Drugim riječima, ona se to usudila jer smo mi to dozvolili. I to ti je upravo nešto di bi se moglo biti veoma patriotskim da se želi: držati do ugleda svoje države i boriti se za svoje stvari, a ne popuštati svima oko svega i davati što žele jer doslovno _nitko_ nema muda. Bog te mazo, pa mi smo van slali likove poput Drage Štambuka koji je iz Japana de facto protjeran, a iz Egipta je povučen jer nije htio organizirati izbore. Čovjek je došao na glas kao peder kojeg ništa ne interesira osim mladi dečki

Trebaš vidjeti kako u živo izgleda state department ili UN. Naši političari i diplomati su ništa. Nula je broj, ovi naši su baš ništa. Šaka jada i bijede.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:17   #104
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
1. Isticanje hrvatstva i nacionalni ponos
2. Antikomunizam
3. Inzistiranje na moralnim i katoličkim vrijednostima hrvatskog naroda
4. Spremnost na suradnju sa drugačijima koji nisu izdajnici (MOST)
5. Dovođenje stručnjaka na poziciju premjera
Ojme, mašala.
1. Susjed, vlasnik benzinske pumpe, ističe hrvatstvo zastavom, ali obogatio se švercom nafte Srbima u ratu. Ima li se on pravo nazivati Hrvatom?
2. Ideologija se ne smije vezivati uz nacionalno. To je tek krajnji primjer retardiranosti.
3. No, vidjeli smo koji se likovi krste na Klicinom sprovodu, puni moralnih katoličkih vrijednosti.
4. A izdajnici se određuju lakmus papirom ili popisom vlasnika samoborske nekretnine?
5. Pa imali smo stručnjake i prije, doduše za privatizaciju te sticanje privilegija besplatnog zimovanja u Remetincu.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:17   #105
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Takve stvari su problem jer smo, da budem iskren, pičke.
E bogme nismo.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:26   #106
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
E bogme nismo.
Činjenice govore o tome da jesmo, i to poprilične. U krajnjoj linji, primjer koji si dao si ne bi dopustio nitko tko ima imalo muda i samopoštovanja.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:35   #107
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Činjenice govore o tome da jesmo, i to poprilične. U krajnjoj linji, primjer koji si dao si ne bi dopustio nitko tko ima imalo muda i samopoštovanja.
Govorite o članku Denisa Kuljiša na koji sam se referencirao ranije na ovoj temi, a koji se podudario sa mojim stavom oko imenovanja ravnatelja SOA, koji sam stav objavio puno prije no što je Kuljiš objavio članak, uključujući moje još ranije stavove o Lozančiću?

Shodno dokazanome, ne mogu se složiti s tvrdnjom da SMO pičke. Nismo. Da budem iskren.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:41   #108
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Govorite o članku Denisa Kuljiša na koji sam se referencirao ranije na ovoj temi, a koji se podudario sa mojim stavom oko imenovanja ravnatelja SOA, koji sam stav objavio puno prije no što je Kuljiš objavio članak, uključujući moje još ranije stavove o Lozančiću?

Shodno dokazanome, ne mogu se složiti s tvrdnjom da SMO pičke. Nismo. Da budem iskren.

Ne, nismo? To što od nas na međunarodnoj razini svi rade budale je ok? To što mi šaljemo nesposobne, needucirane ljude koji ne govore ni jezik niti su upoznati sa kulturom je ok? Ne znam baš stari. Ti nisi tonuo u zemlju od bruke na regularnoj bazi kada strani diplomati pričaju baš o tome - kolike smo pičke i što sve popuštamo.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:52   #109
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ali HDZ se pod Karamarkom opet pretvorio u domoljubni pokret dostojan HDZ-a devedesetih
Zaista

http://s8.postimg.org/cqulhvqn9/1033...23956662_n.jpg
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:55   #110
Ljudi se mijenjaju i Karamarko 2000 nije nužno ista osoba kao i Karamarko danas
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:56   #111
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ljudi se mijenjaju i Karamarko 2000 nije nužno ista osoba kao i Karamarko danas
Nije nije, slazem se.

Puno je gora

No jos nisi sposoban dati odgovor osim ove demagogije koja se niti na dolcu ne moze naci
Mislio sam da ste vi fanovi Tomice ipak sposobniji, ali corak, i on je za vas SF.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:58   #112
Talking

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne, nismo? To što od nas na međunarodnoj razini svi rade budale je ok? To što mi šaljemo nesposobne, needucirane ljude koji ne govore ni jezik niti su upoznati sa kulturom je ok? Ne znam baš stari. Ti nisi tonuo u zemlju od bruke na regularnoj bazi kada strani diplomati pričaju baš o tome - kolike smo pičke i što sve popuštamo.
Ozbiljno?

Strani diplomati nas stubokom uvjeravaju da smo inferiorni, glupi, nesposobni, lijeni, needucirani, nepristojni, nekulturni, i općenito da smo inferiorni apsolutno bilo čemu što su oni sreli u svojoj dugogodišnjoj svjetskoj karijeri i da smo totalne pičke jer propuštamo sve te svjetske šanse koje nam oni sami kao svjetske veličine velikodušno daju iako smo tako jadni i inferiorni, ali eto mi tako glupi ne želimo pristati na to na vlastitu vječnu štetu?

Ideš.

Da znate koja smo mi katastrofa od nacije. Lako za pičke, ali eto čudim se kako uopće dišemo bez pomoći stranih znalaca koji svima nama žele samo dobro. Svaka kišna glista može disati bez strane pomoći, ali Hrvati?

E pa koje su Hrvati pičke.

PS: Ne.

PPS: Ako smatraju da smo pičke i da ne možemo disati bez njihove pomoći neka nam onda daju umjetno disanje usta na...usta

Zadnje uređivanje ruka-slave : 04.04.2016. at 19:06. Reason: PS: PPS:
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:07   #113
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?

Strani diplomati nas stubokom uvjeravaju da smo inferiorni, glupi, nesposobni, lijeni, needucirani, nepristojni, nekulturni, i općenito da smo inferiorni apsolutno bilo čemu što su oni sreli u svojoj dugogodišnjoj svjetskoj karijeri i da smo totalne pičke jer propuštamo sve te svjetske šanse koje nam oni sami kao svjetske veličine velikodušno daju iako smo tako jadni i inferiorni, ali eto mi tako glupi ne želimo pristati na to na vlastitu vječnu štetu?

Ideš.

Da znate koja smo mi katastrofa od nacije. Lako za pičke, ali eto čudim se kako uopće dišemo bez pomoći stranih znalaca koji svima nama žele samo dobro.
Oho ho. Počeo si stavljati riječi u usta ? Poanta je u tome da prihvaćamo sve što nam se kaže i pristajemo na sve kompromise i sve što netko igdje želi, a ne obratno da ne prihvaćamo. To sam rekao više puta.

I da, stari, kada ti saznaš da ćeš biti ambasador 3 tjedna prije nego odeš u neku zemlju, i kada se pošalje osobu koja jezik taj ne govori i ne zna ništa o toj kulturi, onda si nesposoban i needuciran i tu se nema što puni pričati. Gro ekipe ni ne zna etiketu, ponašanje, nula bodova. Brukamo se strašno. Ne znamo razlučiti dobro od lošega, i kako nema muda ekpa pristaje na svkakave gluposti. Pogotovo kada skužiš da vani ekipa zna 2-3 godine u naprijed di ide i di bitniji ljudi uče hrvatski (možda na savršeno ali bar zna nešto)... kod nas odu ljudi koji ni engleski ne govore.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
PPS: Ako smatraju da smo pičke i da ne možemo disati bez njihove pomoći neka nam onda daju umjetno disanje usta na...usta
Ponovit ću ti opet: nije da ne možemo disati baz njihove pomoći, nego baš suprotno; kad ekipa da što je očito govno mi to uzmemo, pojedemo i velimo kako je bilo dobro i pitamo za još. Jer je onaj koji je to ponudio povisio ton. Znači, baš je suprotno od toga što si rekao.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:13   #114
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Oho ho. Počeo si stavljati riječi u usta ? Poanta je u tome da prihvaćamo sve što nam se kaže i pristajemo na sve kompromise i sve što netko igdje želi, a ne obratno da ne prihvaćamo. To sam rekao više puta.

I da, stari, kada ti saznaš da ćeš biti ambasador 3 tjedna prije nego odeš u neku zemlju, i kada se pošalje osobu koja jezik taj ne govori i ne zna ništa o toj kulturi, onda si nesposoban i needuciran i tu se nema što puni pričati. Gro ekipe ni ne zna etiketu, ponašanje, nula bodova. Brukamo se strašno. Ne znamo razlučiti dobro od lošega, i kako nema muda ekpa pristaje na svkakave gluposti. Pogotovo kada skužiš da vani ekipa zna 2-3 godine u naprijed di ide i di bitniji ljudi uče hrvatski (možda na savršeno ali bar zna nešto)... kod nas odu ljudi koji ni engleski ne govore.
I. Čiji je to problem? Onoga tko ga šalje ili onoga tko je pristao da ga šalju?

Zašto bi uostalom ambasador trebao znati jezik zemlje u koju je došao?

Nama non-stop u HR dolaze ambasadori koji ne znaju beknuti hrvatski niti bh biti srpski, da se razumijemo). Zašto na primjer ako nizozemski ambasador u Hrvatskoj ne zna hrvatski, mi smatramo da naš ambasador mora znati nizozemski, inače bismo mi ispali nekulturni i primitivni?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:13   #115
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da je ta nekolicina javnih osoba koju si naveo (a ima ih još) zaista bezopasna? Naravno ne kažem da su opasni na način da će uzeti pušku i raspaliti. Puno su opasniji zato jer je njihovo djelovanje nenametljivo jer naoko nebitnim stvarima postižu jako puno.
U biti na neki način veliki dio kutlurne i intelektualne scene radi na suptilnom podrivanju hr nacionalnog projekta i identiteta.
Naravno da su ti ljudi bezopasni za hrvatski identitet... o0ni jesu hrvatski identitet, uz ostale hrvatske identitete.
Oni samo pišu i rade predstave.
A postoji i protuteža u vidu desničarskih kolunmnista i kulturnjaka.

A ne pamtim da je ijedan ozbiljni ljevičarski kulturnjak ili pisac jasno i glasno rekao da je protiv Hrvatske.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:23   #116
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I. Čiji je to problem? Onoga tko ga šalje ili onoga tko je pristao da ga šalju?
I jednog i drugog. Država ne bi smjela takve ljude slat.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zašto bi uostalom ambasador trebao znati jezik zemlje u koju je došao?

Nama non-stop u HR dolaze ambasadori koji ne znaju beknuti hrvatski niti bh biti srpski, da se razumijemo). Zašto na primjer ako nizozemski ambasador u Hrvatskoj ne zna hrvatski, mi smatramo da naš ambasador mora znati nizozemski, inače bismo mi ispali nekulturni i primitivni?
Zato jer smo mali i fali nam dosta "artiljerije" koju možemo koristiti. Zato je ambasador koji zna jezik i kulturu u prednosti jer drito može razumijeti ljude se kojima priča, može dirketno kontaktirati koga treba itd. Nema layera ispod i oko sebe o kojima kritički ovisi za aposlutno sve.


Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
mi smatramo da naš ambasador mora znati nizozemski, inače bismo mi ispali nekulturni i primitivni?
To nas ne čini nekulturnim ili primitivnim niti sam ja to rekao igdje. To je za nas strašan taktički propust.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:25   #117
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post

Ponovit ću ti opet: nije da ne možemo disati baz njihove pomoći, nego baš suprotno; kad ekipa da što je očito govno mi to uzmemo, pojedemo i velimo kako je bilo dobro i pitamo za još. Jer je onaj koji je to ponudio povisio ton. Znači, baš je suprotno od toga što si rekao.
Ja to nisam nikada napravio. Dakle nismo MI pičke. Ja eto nisam sigurno.

Iako, eto svi MI evoluiramo. Što je onako dosta čudno jer onda ispada da svi koji evoluiraju po vladajućem sistemu liberalne ideologije da je "sve to isto" nužno se moraju riješiti genetskih malformacija tipa penisa i testisa zato da bi postigli društveni i socijalni sklad.

Što ako bolje pogledamo i nije tako velika stvar jer penis i testisi ionako troše preveliku količinu resursa prosječnog čovjeka, roboti preuzimaju akciju, a i apsolutno su nebitni za disanje. I roboti i penis sa testisima uglavnom ne dišu.

Čudan je taj patriotizam.

Nadam se da neće evoluirati.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 04.04.2016. at 19:39.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:38   #118
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
I jednog i drugog. Država ne bi smjela takve ljude slat.


Zato jer smo mali i fali nam dosta "artiljerije" koju možemo koristiti. Zato je ambasador koji zna jezik i kulturu u prednosti jer drito može razumijeti ljude se kojima priča, može dirketno kontaktirati koga treba itd. Nema layera ispod i oko sebe o kojima kritički ovisi za aposlutno sve.

To nas ne čini nekulturnim ili primitivnim niti sam ja to rekao igdje. To je za nas strašan taktički propust.
Uviđam razliku u mišljenju.

Zašto smatrate da sposoban čovjek u diplomaciji mora znati hrpu jezika?

Zašto smatrate da je osoba koja zna hrpu jezika sposobna za diplomaciju? Ili da je uopće sposobna za bilo što?

Da, znanje jezika i kulture udaljenih zemalja pomaže, ali ne nužno. Često i odmaže jer se osoba identificira sa koristima za udaljenu kulturu/državu..

"Uranjavanje" u stranu kulturu, ako niste savršeno sposobni oprijeti se izazovima, vrlo je opasno. Hrvatski patriot ne ide u Argentinu istraživati argentinsku kulturu, nego prodati hrvatski interes pod svaku cijenu.

Poznavanje argentinske kulture tu može biti plus - ali samo ako isti više prodaje hrvatskih dobara Argentini nego argentinskih Hrvatskoj.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:44   #119
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Naravno da su ti ljudi bezopasni za hrvatski identitet... o0ni jesu hrvatski identitet, uz ostale hrvatske identitete.
Oni samo pišu i rade predstave.
A postoji i protuteža u vidu desničarskih kolunmnista i kulturnjaka.

A ne pamtim da je ijedan ozbiljni ljevičarski kulturnjak ili pisac jasno i glasno rekao da je protiv Hrvatske.

Zaista neću prekapati po internetu da bi dokazao sa svakoga pojedinačano stoga evo ti najfriškiji primjer

https://www.youtube.com/watch?v=3xJmjsaW6G0
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:52   #120
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zaista neću prekapati po internetu da bi dokazao sa svakoga pojedinačano stoga evo ti najfriškiji primjer

https://www.youtube.com/watch?v=3xJmjsaW6G0
Po čemu je Oliver Frljić ljevica i po čemu uopće nije hrvatski patriot u rangu HDZa.

Za sada se čini da je puki siromah koji živi o državnoj plaći na državnim stanovima i koji svojim glupavim i iritantnim ispadima namjerno iritira tzv. "HDZ patriote" zato da bi nešto zaradio. Pisao sam na tome na temi o Frljiću kad je bilo vrijeme. Za sada mu čak i uspijeva.

Frljić i SDP nisu ljevica, kao što niti HDZ nije desnica.

Oni su samo profiteri na malformacijama ove nesretne države.

Pravi hrvatski patriotizam je samo otarasiti se sviju njih, popraviti što su skršili i izgraditi novu, bolju državu.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.