Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 15:52   #21
Mislim da mu je teško otkačiti je kad je ona njegovima u međuvremenu postala dio obitelji. S obzirom na to da ti je sve iskreno rekao, pokazao poruke, otkazao putovanje, mislim da nemaš razloga za histeriju i sumnju. Ako se ona ne iseli u razumnom roku, pokušaj to malo pogurati preko njega i to je to.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:05   #22
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
Mislim da mu je teško otkačiti je kad je ona njegovima u međuvremenu postala dio obitelji. S obzirom na to da ti je sve iskreno rekao, pokazao poruke, otkazao putovanje, mislim da nemaš razloga za histeriju i sumnju. Ako se ona ne iseli u razumnom roku, pokušaj to malo pogurati preko njega i to je to.
Sve se meni čini da će ona njoj kuma na vjenčanju biti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:46   #23
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja ovdje samo vidim pozadinu mekušca..
Koji muškarac bi prešao preko toga da mu bivša maltertira novu djevojku koju svim srcem želi poševit? Nema tu logike. Prva reakcija muškarca kada mu netko dirne parrnericu je napad, mekušac se povuče u sebe, ispričava, predomišlja...
Je, kad je drugi muskarac u pitanju. Ali njemu ocito ili pase imat staru u rezervi iz nekog razloga, ili jos u glavi nije rascistio s njom do kraja. U svakom slucaju da moj decko svako malo prima poruke ili izvjestaje ili trazi pomoc od bivse a ne od mene, meni bi to bio veliki upitnik.
Bilo bi glupo traziti od njega da je nikad vise ne cuje, ne sretne ili ne vidi u zivotu, ali ako je to par puta godisnje a ne par puta tjedno...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:52   #24
Puno toga mozemo samo nagadjati.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 20:27   #25
Svakako i obavezno trebas poceti gubiti povjerenje (sto brze, to bolje za tebe), to je apsolutan i jedini ispravan stav i zakljucak, sve ostalo je samozavaravanje.

U najboljem, ali to kazem u najboljem slucaju, je samo papak i kukavica, a opet jebes takav "najbolji slucaj".
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:44   #26
Ma nije on ni ostavio tu žensku.Pa da je ne znam kak luda, da ju je tak ostavio nakon 9 god.veze i za 2 mj.našao drugu, pa već bi i najluđa odselila.
Tam živi s njegovom obitelji, u njihovoj kući, a prekinuli su i ima kakti dobar posao i love sad.
Ne znam...
Ona valjda misli kak mu je to neka avanturica, a ovaj niš ne govori.Još se dopisiva s njom i drži je doma.
Ja bi se zapitala jel on uopće prekinuo s njom.
I dobro ti je netko tu napisao.Zakaj i tebe jednom ne povede da upoznaš njegovu obitelj?
On je tvoju mamu upoznao.Jel tak?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 12:08   #27
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ma nije on ni ostavio tu žensku.Pa da je ne znam kak luda, da ju je tak ostavio nakon 9 god.veze i za 2 mj.našao drugu, pa već bi i najluđa odselila.
Tam živi s njegovom obitelji, u njihovoj kući, a prekinuli su i ima kakti dobar posao i love sad.
Ne znam...
Ona valjda misli kak mu je to neka avanturica, a ovaj niš ne govori.Još se dopisiva s njom i drži je doma.
Ja bi se zapitala jel on uopće prekinuo s njom.
I dobro ti je netko tu napisao.Zakaj i tebe jednom ne povede da upoznaš njegovu obitelj?
On je tvoju mamu upoznao.Jel tak?
U ovoj situaciji ja ne bih mogla ici sa njim. Prvo karta do njegove zemlje I nazad kosta skoro koliko pola moje plate. Firma nam daje kartu do kuce, tako da on ima besplatno ali ja nemam. Moja karta je rezervisana za moju zemlju I grad. A I svakako nisam luda da idem tamo ako ona jos zivi u njegovoj kuci

Kako se sve namjesti... Sinoc se desila situacija da smo bili sa ekipom vani I porucili picu pijemo pivo I on ostavlja telefon slucajno I ja uocavam chat sa njenim imenom.

U sustini sta se desilo, juce sam izbacila sliku na fb gdje se vide moje I njegove noge sa maratona na kom smo oboje ucestvovali. Bivsa koja me izgleda stalka je to vidjela I javila mu se da ga pita jesu li to njegove noge

Uglavnom otisli smo kod njega doma I izlozila sam mu sve, kako se osjecam, sta ocekujem od njega itd. Branio se dugo pokusavajuci da mi objasni kako zeli da izbjegne konflikt, kako se boji da ne napravi problem, da mu je ranije prijetila samoubistvom, prijavom nasilja itd. Isla po njegovoj porodici I govorila svasta o njemu. Povjerio mi se da ju je kada je imao 20 godina varao I da to nije radio pijan ili slicno vec da je to planirao. Jer mu se ta neka zenska svidjala a nju nije mogao da izbaci na ulicu. I osjeca krivicu zbog mnogih stvari koje je pogresno radio.

Nego, nakon svega ja sam mu objasnila da nije normalno da ga ja ne provjeravam gdje je sta je a da ga bivsa cura provjerava trci li maraton ili ne I sa kim. Da ne zelim 95% njega, vec da hocu sve ili nista. Da ne zelim da se krijem I da hocu normalnu vezu jer sam mu upravo to rekla na pocetku.

I na kraju da ako je odlucio da stavi njene osjecaje ispred mojih, da ja nemam sta tu da trazim I da je najbolje da raskinemo. Kad je shvatio da sam ozbiljna rekao je da ce uraditi sve sto treba samo da ostanemo zajedno, pa I prekinuti intezivan kontakt s njom I da me voli.

Eto ne znam da li da sacekam da vidim kako ce se stvari odvijati... Mada zasto onda brise history na chatu ako nema sta da krije
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 12:36   #28
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
U ovoj situaciji ja ne bih mogla ici sa njim. A I svakako nisam luda da idem tamo ako ona jos zivi u njegovoj kuci

Kako se sve namjesti... Sinoc se desila situacija da smo bili sa ekipom vani I porucili picu pijemo pivo I on ostavlja telefon slucajno I ja uocavam chat sa njenim imenom.

Eto ne znam da li da sacekam da vidim kako ce se stvari odvijati... Mada zasto onda brise history na chatu ako nema sta da krije

Nisi dijete. Mozes ti cekati koliko zelis, ali on ce se i dalje sakrivati, pronalaziti glupe izgovore, a ti ces luditi, kopati mu po stvarima i iscekivato kad ces naici na neki sumnjivi trag.
Iskreno, ne znam bi li ja odabrala zivjeti zivot u kojem se pitam jel on s bivsom prica i o cemu svaku sekundu koju nije samnom, a kad je samnom, da li pizdi sto joj se zbog mene ne moze javiti.
Evo ti brate slobode, pa pricaj i radi s njom ili sa deset drugih kad i koliko zelis.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 12:59   #29
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
U ovoj situaciji ja ne bih mogla ici sa njim. Prvo karta do njegove zemlje I nazad kosta skoro koliko pola moje plate. Firma nam daje kartu do kuce, tako da on ima besplatno ali ja nemam. Moja karta je rezervisana za moju zemlju I grad. A I svakako nisam luda da idem tamo ako ona jos zivi u njegovoj kuci

Kako se sve namjesti... Sinoc se desila situacija da smo bili sa ekipom vani I porucili picu pijemo pivo I on ostavlja telefon slucajno I ja uocavam chat sa njenim imenom.

U sustini sta se desilo, juce sam izbacila sliku na fb gdje se vide moje I njegove noge sa maratona na kom smo oboje ucestvovali. Bivsa koja me izgleda stalka je to vidjela I javila mu se da ga pita jesu li to njegove noge

Uglavnom otisli smo kod njega doma I izlozila sam mu sve, kako se osjecam, sta ocekujem od njega itd. Branio se dugo pokusavajuci da mi objasni kako zeli da izbjegne konflikt, kako se boji da ne napravi problem, da mu je ranije prijetila samoubistvom, prijavom nasilja itd. Isla po njegovoj porodici I govorila svasta o njemu. Povjerio mi se da ju je kada je imao 20 godina varao I da to nije radio pijan ili slicno vec da je to planirao. Jer mu se ta neka zenska svidjala a nju nije mogao da izbaci na ulicu. I osjeca krivicu zbog mnogih stvari koje je pogresno radio.

Nego, nakon svega ja sam mu objasnila da nije normalno da ga ja ne provjeravam gdje je sta je a da ga bivsa cura provjerava trci li maraton ili ne I sa kim. Da ne zelim 95% njega, vec da hocu sve ili nista. Da ne zelim da se krijem I da hocu normalnu vezu jer sam mu upravo to rekla na pocetku.

I na kraju da ako je odlucio da stavi njene osjecaje ispred mojih, da ja nemam sta tu da trazim I da je najbolje da raskinemo. Kad je shvatio da sam ozbiljna rekao je da ce uraditi sve sto treba samo da ostanemo zajedno, pa I prekinuti intezivan kontakt s njom I da me voli.

Eto ne znam da li da sacekam da vidim kako ce se stvari odvijati... Mada zasto onda brise history na chatu ako nema sta da krije
Da. Hm.
Ti si zapravo sada napravila vrlo slicnu stvar koju mu i ona radi - postavila si mu ultimatum - ili ja ili ona.
S jedne strane, tvoja reakcija je 'normalna', no ako je on tip koji nema muda, zbog svojeg nekakvog sjebitisa, odrezati veze i kontakte koji ga ugrozavaju - ovim svojim potexom nisi napravila apsolutno i veliko nista.
On ocito ide linijom manjeg otpora, sto se vidi iz primjera njegovog varanja te cure.
Po toj logici, ti nemas nikakvu garanciju da je istina ono sto ti govori da ce napraviti - prekinuti s njom kontakte. Lako moguce da ce nastaviti, tebi iza ledja.
Zasto on to radi - tesko je reci. Ne vjerujem da gaji neke velike osjecaje prema njoj, vec mozda ima u glavi 'bug' koji ga tjera da nastavi trpiti zlostavljanje.
Jer - ovo sto ona njemu radi, prijetnje suicidom i tako dalje - to jest pravo, nepatvoreno psihicko zlostavljanje.

Mozda ne bi bilo lose da o tome s njim porazgovaras; da ga zamolis da ti objasni zasto tocno on s njom ne zeli prekinuti sve kontakte i da pokusas doci do pozadine te price - sto je to u njemu, sto je to s njime da i dalje komunicira s njom. Zbog cega ( ili koga) se on osjeca tako odgovorno prema njoj.

Dio koji mi je, ali totalno neshvatljiv je - kako je moguce da ona jos uvijek zivi s njegovom obitelji?????
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:49   #30
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Da. Hm.
Ti si zapravo sada napravila vrlo slicnu stvar koju mu i ona radi - postavila si mu ultimatum - ili ja ili ona.
S jedne strane, tvoja reakcija je 'normalna', no ako je on tip koji nema muda, zbog svojeg nekakvog sjebitisa, odrezati veze i kontakte koji ga ugrozavaju - ovim svojim potexom nisi napravila apsolutno i veliko nista.
On ocito ide linijom manjeg otpora, sto se vidi iz primjera njegovog varanja te cure.
Po toj logici, ti nemas nikakvu garanciju da je istina ono sto ti govori da ce napraviti - prekinuti s njom kontakte. Lako moguce da ce nastaviti, tebi iza ledja.
Zasto on to radi - tesko je reci. Ne vjerujem da gaji neke velike osjecaje prema njoj, vec mozda ima u glavi 'bug' koji ga tjera da nastavi trpiti zlostavljanje.
Jer - ovo sto ona njemu radi, prijetnje suicidom i tako dalje - to jest pravo, nepatvoreno psihicko zlostavljanje.

Mozda ne bi bilo lose da o tome s njim porazgovaras; da ga zamolis da ti objasni zasto tocno on s njom ne zeli prekinuti sve kontakte i da pokusas doci do pozadine te price - sto je to u njemu, sto je to s njime da i dalje komunicira s njom. Zbog cega ( ili koga) se on osjeca tako odgovorno prema njoj.

Dio koji mi je, ali totalno neshvatljiv je - kako je moguce da ona jos uvijek zivi s njegovom obitelji?????
Hm. U pravu si, nervira me situacija sto sam ja uopste morala reagovati nakon svega sto se desilo. I sto se toliko borio protiv toga da prekine kontakt.

Pokusavala sam sinoc a I danas da mu postavim takva pitanja. On se pravda time da ne zna kako da se nosi sa situacijom, da se osjeca krivim sto je radio greske u proslosti I sto svaki put kad je krenuo da prekine kontakt komunikacija se pretvori u svadju svjetskih razmjera gdje ga ona optuzuje danima, naziva svakakvim imenima, prijeti, lomi itd. Da mu nabija na nos kako ona nema nikog bez njega a on joj je eto upropastio zivot. Da mu je zao. Da posle 9 godina zajednickog zivota osjeca odgovornost da pomogne.

To je njegov izgovor zasto odrzava kontakt.

Mislim da je pozadina price njegova majka koja se razvela kad su on I brat bili mali, provodila se I pila cijelo njegovo djetinjstvo I mijenjala tipove. Jednom mi je rekao da ju je on tjesio prilikom svakog raskida, gledao je kako place itd I da je vise on brinuo o njoj nego ona o njemu.

Mislim da tu odgovornost I sazaljenje prenosi sad na ovu curu. Ne znam, nagadjam.

Rekao mi je da je predala zahtjev za kredit I da ceka odobrenje da kupi stan. Tako je sve I pocelo, javila mu se da ga pita za savjet sa stan. I nastavila se javljati. Sad koliko sam shvatila, odugovlaci to. (sjecam se da je preseljenje pocelo jos kad smo mi poceli da se zabavljamo sto je bilo pocetkom decembra ). Mislim brze sam se ja preselila u drugu zemlju 7,000 km dalje nego ona u drugi stan
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:13   #31
Cota, ta cijela prica mi poprima oblike vrlo ozbiljnog problema. Mislim da si na dobrom tragu sa ovomusporedbom sa majkom.
Mozda on zaista jest ostao zarobljenikom majcinog destruktivnog ponasanja te ponavlja obrazac.
I to je koma. To je stvarno ozbiljan problem jer takvi obrasci rasturaju srecu, veze, zivote.
Ono sto je relativno dobro u cijeloj prici je da je taj obrazac izasao na svjetlo dana - ne znam dal ga on vidi, al vidis ga ti, sto znaci da postoji nesto konkretno na cemu se moze raditi.
Drugim rijecima, iz nesvjesnog je isplivao konkretan problem, stvari vise nisu zamucene, maglovite i nejasne.
On bi trebao na psihoterapiju. Ti obrasci su toliko duboko ukorijenjeni da ozbiljno sumnjam da ih on, ili vas dvoje mozete rijesiti sami.
Ti mu mozes biti fantasticna potpora u cijelom tom procesu, ali otvaranje Pandorinih kutija te vrste treba raditi profesionalac.

I mislim da moras jako paziti da ne upadnes u tu disfunkcionalnu njegovu dinamiku - a mislim da ti je poprilicno jasno gdje leze zamke.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:28   #32
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
On se pravda time da ne zna kako da se nosi sa situacijom, da se osjeca krivim sto je radio greske u proslosti I sto svaki put kad je krenuo da prekine kontakt komunikacija se pretvori u svadju svjetskih razmjera gdje ga ona optuzuje danima, naziva svakakvim imenima, prijeti, lomi itd. Da mu nabija na nos kako ona nema nikog bez njega a on joj je eto upropastio zivot. Da mu je zao. Da posle 9 godina zajednickog zivota osjeca odgovornost da pomogne.

To je njegov izgovor zasto odrzava kontakt.

Mislim da je pozadina price njegova majka koja se razvela kad su on I brat bili mali, provodila se I pila cijelo njegovo djetinjstvo I mijenjala tipove. Jednom mi je rekao da ju je on tjesio prilikom svakog raskida, gledao je kako place itd I da je vise on brinuo o njoj nego ona o njemu.

Mislim da tu odgovornost I sazaljenje prenosi sad na ovu curu. Ne znam, nagadjam.
Znaš cijelu povijest bolesti i sada se čudiš što je on takav.. pa cijelog života je kao nezreo dječačić morao igrati ulogu odraslog čovjeka koji je tu da tješi svoju majku i rješava njezine probleme i loša emotivna stanja.
Zašto je to radio, pa zato jer nije imao nikoga osim svoje majke kakva god ona bila, a ta majka je bila daleko od onog što je trebala biti prema svom djetetu. On je spižđen da te sam bog sačuva, što nije nešto što se ne da riješiti, ali sasvim logično se da izvući zadatak da on jednostavno igra svoju životnu ulogu koju je igrao od malena. Dotična se samo savršeno utopila u sliku njegove majke, nestabilna i nezrela žena koja mnogo zahtjeva i koristi njegovu dobrotu bolje reći ovisnost i krivnju. On od sebe ne može pobjeći, ostaviti djevojku znači "ostaviti majku", još kad ova zajeca i sa pokojom grubom riječju mu nabije krivnju on je gotov, raspada se kao govno na kiši i konačno popušta, tješi, podržava, plaća, tolerira..jednostavno igra svoju ulogu... To je bolestan odnos u kojem on treba nju da bi kompletirao sebe, a ona koristi i treba njega.
Ti si recimo outsider u toj bolesnoj igri, prije će ostaviti tebe nego okrenuti leđa dotičnoj. Psihoterapija u njegovom slučaju obično traje godinama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 17:41   #33
S time da on ni toj curi baš ne pomaže. Ona koristi te svoje autodestruktivne obrasce između ostalog i zato jer kod njega to pali. I kao što se on iz toga ne može izvući, ne može se ni ona. Svojom neodlučnošću on ne drži zarobljenim samo sebe, nego i nju.

S druge strane ako je ostavi, a ona si stvarno nešto napravi, hoće li se on moći s tim nositi? Slažem se s Nausikajom - to su problemi za stručnjaka.

A što se tiče tebe ... na žalost, nisam pametna. Stvarno ne znam što bih savjetovala. Meni se čini da bih se ja iz te priče izvukla što je prije moguće, ali lako je meni pričati ovako teoretski, kad čovjeka niti poznajem niti volim. Da li bih imala snage izaći iz toga i da sam zaljubljena, stvarno ne znam.

Žao mi je. Baš je grda situacija.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 19:04   #34
Ne znam...
Ja ne bi baš previše ulazila u te psihoanalize i pušila te fore.
I ja sam imala sjebane starce i svašta sam vidla u životu, pa imam super muža i brak.
Kad netko nešto želi napraviti, onda to i napravi.
Da on to želi, već bi ona odavno odselila iz njegove kuće, a i prekinuo bi kontakt.
Sam od sebe.
Očito jedino meni smrdi cijela ta situacija sa kakti "bivšom".Ne bi se dala kladit da je on nju uopće ostavio, niti da bude.
A sad...Ti kak hoćeš.Idi pa vidi...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:02   #35
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
Povjerio mi se da ju je kada je imao 20 godina varao I da to nije radio pijan ili slicno vec da je to planirao. Jer mu se ta neka zenska svidjala a nju nije mogao da izbaci na ulicu. I osjeca krivicu zbog mnogih stvari koje je pogresno radio.

Eto ovo je dosta indikativno. Podsjeća li te možda na nekaj?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 00:40   #36
Dakle, taj mekušac od tvog dečka "spašava" nju, a ti "spašavaš" njega jer vjeruj mi, onog trena kad kreneš s rečenicama "on je takav jer ga je majka... jer je prošao puno toga... jer ga je otac... jer blablatruć" uvukla si se u sindrom spasiteljice.
Znaš koliko ima ljudi na svijetu koji nemaju sjebanu prošlost i bivšu na glavi? Zašto si se baš uhvatila takvog primjerka? Znam ja koliko zabavno može biti analiziranje zašto je netko toliko sjeban, ali i koliko vremena i energije iscrpi. A kamoli tek i analize zašto je i treći krak trokuta (bivša) sjebana i zašto radi to što radi. A dok ti analiziraš, oni održavaju svoj bolestan odnos jer im OBOMA tako paše.

Može on tebe sad voljeti do neba i nazad, ali kad tad će njegov nikakav karakter presuditi vašoj vezi. Uostalom, ona tebi jest sad demon i sjebana tuka, ali nije ni njoj bio dobar, sam je priznao. I ti ne možeš znati dinamiku njihove prošle veze i zašto ona radi što radi i koliko on ima udjela u tome. Nažalost, možda uvidiš jednom. Jer meni on djeluje kao grozan slab karakter i osoba koja nema snage da se nosi sa životom i partnericama. Pa mora nekog spašavati da se sam osjeća bolje.

A i ti si mi sumnjiva, bez uvrede. Većina cura bi glavom bez obzira utekla ma koliko zaljubljene bile, iz takve situacije. Većina cura ne bi kad ugazi u govno analizirala koje je boje nego otišla. Pametna si, ali to je često i problem, sklona si analizi, još veći problem. I voliš krivog čovjeka. Vjerojatno je i ona voljela krivog čovjeka. Koliko god nekad bivše bile trn u oku, na kraju se zna često ispostaviti da imaju više zajedničkog nego što misle jer gospodin oko kojeg se sve vrti itekako ima udjela u njihovoj patnji.

Ali razumijem da je lakše misliti da je on sjebano siroče problematične prošlosti koji se ne može zbog trauma oduprijeti još sjebanijoj zloj manipulativnoj vještici. Ali, koja si ti u toj priči? Ona koja je posve okej, ali se slučajno zatekla u tako toksičnom trokutu i umjesto da se pokupi, analizira zašto se on ponaša kao idiot?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:33   #37
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dakle, taj mekušac od tvog dečka "spašava" nju, a ti "spašavaš" njega jer vjeruj mi, onog trena kad kreneš s rečenicama "on je takav jer ga je majka... jer je prošao puno toga... jer ga je otac... jer blablatruć" uvukla si se u sindrom spasiteljice.
Znaš koliko ima ljudi na svijetu koji nemaju sjebanu prošlost i bivšu na glavi? Zašto si se baš uhvatila takvog primjerka? Znam ja koliko zabavno može biti analiziranje zašto je netko toliko sjeban, ali i koliko vremena i energije iscrpi. A kamoli tek i analize zašto je i treći krak trokuta (bivša) sjebana i zašto radi to što radi. A dok ti analiziraš, oni održavaju svoj bolestan odnos jer im OBOMA tako paše.

Može on tebe sad voljeti do neba i nazad, ali kad tad će njegov nikakav karakter presuditi vašoj vezi. Uostalom, ona tebi jest sad demon i sjebana tuka, ali nije ni njoj bio dobar, sam je priznao. I ti ne možeš znati dinamiku njihove prošle veze i zašto ona radi što radi i koliko on ima udjela u tome. Nažalost, možda uvidiš jednom. Jer meni on djeluje kao grozan slab karakter i osoba koja nema snage da se nosi sa životom i partnericama. Pa mora nekog spašavati da se sam osjeća bolje.

A i ti si mi sumnjiva, bez uvrede. Većina cura bi glavom bez obzira utekla ma koliko zaljubljene bile, iz takve situacije. Većina cura ne bi kad ugazi u govno analizirala koje je boje nego otišla. Pametna si, ali to je često i problem, sklona si analizi, još veći problem. I voliš krivog čovjeka. Vjerojatno je i ona voljela krivog čovjeka. Koliko god nekad bivše bile trn u oku, na kraju se zna često ispostaviti da imaju više zajedničkog nego što misle jer gospodin oko kojeg se sve vrti itekako ima udjela u njihovoj patnji.

Ali razumijem da je lakše misliti da je on sjebano siroče problematične prošlosti koji se ne može zbog trauma oduprijeti još sjebanijoj zloj manipulativnoj vještici. Ali, koja si ti u toj priči? Ona koja je posve okej, ali se slučajno zatekla u tako toksičnom trokutu i umjesto da se pokupi, analizira zašto se on ponaša kao idiot?
Možda se je ona stavila u ulogu spasiteljice, ali koliko vidim nije baš toliko nesvjesna cijele situacije. Spasiteljice obično nisu svjesne situacije već po uhodanom ključu igraju svoju ulogu prirodno bez velike analize kompletne situacije. Ona promišlja, analizira i traži rješenja, i spremna je postaviti ultimatum.

Da je mene žena zbog mojih problema koje sam imao kada smo se upoznali ostavila i etiketirala me kao govno skojim si je zamazala postole ne bi danas završili u braku. Ne mogu se stvari gledati tako crno-bijelo jer je činjenica da je većina nas, i muškaraca i žena, sjebana da te sam bog sačuva, ako ne u jednom dijelu svog života onda u nekom drugom. Sjebanost je sastavni dio života svih nas, svi imamo onu tamnu stranu, pitanje je samo da li se netko ima snage i da li mu se isplati nositi sa takvom osobom i takvim problemima...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:17   #38
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Možda se je ona stavila u ulogu spasiteljice, ali koliko vidim nije baš toliko nesvjesna cijele situacije. Spasiteljice obično nisu svjesne situacije već po uhodanom ključu igraju svoju ulogu prirodno bez velike analize kompletne situacije. Ona promišlja, analizira i traži rješenja, i spremna je postaviti ultimatum.

Da je mene žena zbog mojih problema koje sam imao kada smo se upoznali ostavila i etiketirala me kao govno skojim si je zamazala postole ne bi danas završili u braku. Ne mogu se stvari gledati tako crno-bijelo jer je činjenica da je većina nas, i muškaraca i žena, sjebana da te sam bog sačuva, ako ne u jednom dijelu svog života onda u nekom drugom. Sjebanost je sastavni dio života svih nas, svi imamo onu tamnu stranu, pitanje je samo da li se netko ima snage i da li mu se isplati nositi sa takvom osobom i takvim problemima...
Ja sam uredno bivala analizirajuća spasiteljica pa znam ponešto o tome. Možda nisam bila true spasiteljica, though.

Znam ja to, ne sporim to, ali ovdje je vrlo jasno da je on preslab da riješi nešto krucijalno za njihovu vezu- stjera bivšu u kurac. A i sumnjiv mi je i u vezi bivše i cijele te priče.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:34   #39
Nadam se da ce ovi postovi otvoriti autorici oci jer odnos s bivsom je ocito prica bez zavrsetka. Za nju ostati u toj vezi znaci zivjeti u grcu. Najbolje bi bilo da se makne.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:35   #40
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Možda se je ona stavila u ulogu spasiteljice, ali koliko vidim nije baš toliko nesvjesna cijele situacije. Spasiteljice obično nisu svjesne situacije već po uhodanom ključu igraju svoju ulogu prirodno bez velike analize kompletne situacije. Ona promišlja, analizira i traži rješenja, i spremna je postaviti ultimatum.

Da je mene žena zbog mojih problema koje sam imao kada smo se upoznali ostavila i etiketirala me kao govno skojim si je zamazala postole ne bi danas završili u braku. Ne mogu se stvari gledati tako crno-bijelo jer je činjenica da je većina nas, i muškaraca i žena, sjebana da te sam bog sačuva, ako ne u jednom dijelu svog života onda u nekom drugom. Sjebanost je sastavni dio života svih nas, svi imamo onu tamnu stranu, pitanje je samo da li se netko ima snage i da li mu se isplati nositi sa takvom osobom i takvim problemima...
SI ti imal bivšu djevojku koja je živjela sa tvojim roditeljima kada si upoznal svoju ženu?

Zadnje uređivanje Joshua : 20.04.2016. at 10:54.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.