Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 21:30   #2081
Ali meni >5GB nije ni blizu 8 koliko grafa ima.
Teško je sada nešto konkretno reći jer igra još nije finalna i imamo različite drivere, ti Nvidia, ja AMD.
No čim je nešto na 100% moguće da je bottleneck, a tebi je VRAM na efektivno preko 100% jer grafa ulazi u onih 500MB preko 3.5GB. U nekim igrama to ne smeta puno no u nekima pun VRAM može bitno utjecati.

BTW, mislim da neću kupiti igru, lijepo izgleda i dosta mi dobro izgleda gameplay sa Heroes i Starfighters, no shooter gameplay mi je odviše konzolast i first person baš nema smisla, a čemu sam se nadao da će biti dobro.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:39   #2082
Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
Overclockanje procesora i RAMa koristi samo ako grafička nije zakucana(98-100%) skoro cijelo vrijeme.
Nije mi konstantno na limitu. Varira jer povremeno se spusti do 80% u samoj igri a u menu igre na 60%.

btw kada si ti opet dizo clock svog procesora? Jel si dirao voltazu za 4.2 > 4.3?

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Ali meni >5GB nije ni blizu 8 koliko grafa ima.
Teško je sada nešto konkretno reći jer igra još nije finalna i imamo različite drivere, ti Nvidia, ja AMD.
No čim je nešto na 100% moguće da je bottleneck, a tebi je VRAM na efektivno preko 100% jer grafa ulazi u onih 500MB preko 3.5GB. U nekim igrama to ne smeta puno no u nekima pun VRAM može bitno utjecati.

BTW, mislim da neću kupiti igru, lijepo izgleda i dosta mi dobro izgleda gameplay sa Heroes i Starfighters, no shooter gameplay mi je odviše konzolast i first person baš nema smisla, a čemu sam se nadao da će biti dobro.

Sent from my E6653 using Tapatalk
Mogli bi oni nadodat jos postavki za video settings kad igra izadje, pa bi se ta brojka od 5 mogla povecat.
VRAM mi je i prije znao bit prek 3.5, al to nije utjecalo na fps i fluidnost igre. Ako dignem sve na max postavke onda mi sljede rusenja, gusenje graficke itd.
Zasad nema nikakvog negativnog utjecaja na 3.8 GB kod BF2. Bilo jest dok je pokusavalo vuci vise.
Moze se igrat first person a moze i third person, to je stvar izbora kod igraca. Iako ima par klasa koje si samo za 3rd person ko primjerice Hero's i likovi s jetpackom.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:16   #2083
Kažem, možda nije VRAM, nisu sve igre iste. Moja pretpostavka je bila na temelju tvoje i moje konfe.
Može se igrati first person ali je feel pucanja i dalje sličan kao konzola, nema neke prednosti u odnosu na third person, a manji je field of view.

Btw, rekao si da ti je proc na stocku, to je onda base 3.3, ali turbo boosta više od toga?

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:43   #2084
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Nije mi konstantno na limitu. Varira jer povremeno se spusti do 80% u samoj igri a u menu igre na 60%.

btw kada si ti opet dizo clock svog procesora? Jel si dirao voltazu za 4.2 > 4.3?
OC RAMa je zahtijevao automatski veći napon i na procesoru za isti takt, sad je na 1.24V, RAM na 1.625V(s 1.5). Za 4.3GHz sa stock RAMom je trebao 1.225V
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:10   #2085
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Kažem, možda nije VRAM, nisu sve igre iste. Moja pretpostavka je bila na temelju tvoje i moje konfe.
Može se igrati first person ali je feel pucanja i dalje sličan kao konzola, nema neke prednosti u odnosu na third person, a manji je field of view.

Btw, rekao si da ti je proc na stocku, to je onda base 3.3, ali turbo boosta više od toga?

Sent from my E6653 using Tapatalk
Ovo je svakako drugaciji tip pucacine, i mnogi koji su igrali BF1 2015 tvrde da je feeling skroz drugaciji u BF2, ali na bolje.
Ja sam prvi dan Bete bio prilicno los. Bio sam sretan ako dignem 1000-1300 score na kraju runde. Sada par dana kasnije radim bez problema 4-7000. Treba se samo uhodat malo dok ti taj sistem ne sjedne.
Da su igru napravili manje konzolaskom-vise kao Battlefield, onda bi se igraci zalili da je samo re-skin Battlefielda. Ovako nije lose da je drugacije. I simulatori voznja imaju razlicite fizike kretanja i handling medju naslovima.

Da, turbo boosta na 3.7 GHz.
Na kolko tebi boosta sa 3.8?

Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
OC RAMa je zahtijevao automatski veći napon i na procesoru za isti takt, sad je na 1.24V, RAM na 1.625V(s 1.5). Za 4.3GHz sa stock RAMom je trebao 1.225V
Aha. Znaci nemre bas na 4.3 sa default voltazom.
Moja AsRock ploca za clock procesora nudi samo parne brojeve. Znaci 4.0, 4.2, i 4.4 kao najveci moguci no ja imam u vidu stavit na 4.2 jer mislim da bi to bilo cisto dovoljno.
Ne znam koji je max clock za 2500k ali mi se cini da 4.5 GHz vec krajnji limit, bar za tu generaciju.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 17:54   #2086
Svaki cpu je drugačiji, netko ih može i na 5ghz nategnit
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:49   #2087
Oprobao malo BF II betu...nekako mi je...meh
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:54   #2088
Da se "pohvalim" završio trogodišnju srednju školu, upisao prekvalifikaciju tehničar za računalstvo A kasnije kada to zavrsim neki plan mi je upisati algebru, tečaj za mreže. Pa se nadam i nekom poslu u tom smjeru.. Ali mi je nekak najbitnije da zavrsim i 4 raz, odnosno prekvalifikaciju.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:36   #2089
Čestitam Osmi!!!:klap:
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:35   #2090
Cestitke, za sta si sad zavrsio? Ja taman danas krenuo isto sa 4. godinom odnosno doškolovanjem, tako da postanem tehničar za elektroniku
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:08   #2091
Na kraju ces jos bit i prekvalificiran za ovu drzavu A znamo kako ima puno slobodnih radnih mjesta u HR
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:09   #2092
Hello, imam stari laptop i brdo slušalica koje ne rade, kao i tipkovnicu i miš. Želim se svega toga riješiti, i pritom dobiti novce za to. Da li postoji neko odlagalište koje to skuplja, tipa odlagalište metala itd... Po mogućnosti u Zadru?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:12   #2093
Napravi popis što, pa ćemo ti reći da li što vrijedi, jer nema nekakvo odlagalište tipa "ova tipkovnica 10, ova 15"..mislim ima jakuševac :zubo.

@ Osmi

Kraljino samo tako, naprijed! Čestitam man, nisu to male stvari!

@ Tiki


Možda jednom naučiš raditi i lemilicom, gdje bi ti bio kraj...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:14   #2094
Laptop, tipkovnica, miš, slušalice... Sve je neupotrebljivo.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:16   #2095
Onda najbolji savjet, čisto baci u smeće
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:18   #2096
Zovi one sa oglasnika što otkupljuju stare laptope, možda dobiješ nešto sitno za laptop. Ili ako želiš reciklirati, neko reciklažnom dvorište ili od komunalne službe što preuzimaju kući elektroniku

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:38   #2097
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Onda najbolji savjet, čisto baci u smeće
Nemoj tako...elektronski otpad treba propisno zbrinuti
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:01   #2098
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
@ Tiki


Možda jednom naučiš raditi i lemilicom, gdje bi ti bio kraj...
Ha ono, lemim svaki dan
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:37   #2099
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Nemoj tako...elektronski otpad treba propisno zbrinuti
Moje isprike. Prvo u crnu vreću, pa u smeće

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ha ono, lemim svaki dan
Zato i kažem :klap::klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:54   #2100
Evo onog muzjaka koji se svojim jadanjem referira na svoje neshvacanje nedavnim posjetom Hardveru
Meni najjace kaj tvrdi da su Hardverasi ovog foruma nubare

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ha ono, lemim svaki dan
Svoje osobne stvari?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.