Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 17:47   #2121
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post

ne
Roflaj ti kolko zelis ali postoji jako velik broj ljudi koji se na sve nacine trudi naci poslove. Poznam i osobno primjere takvih. Puno njih.

Tvrdis da ima vise ljencina vjerovatno jer ti ta brojka bazirana na kolicini mladje populacije danas (ovih ispod 25g starosti), a mnogi od njih zbilja ni nisu gladni za poslom sve dok ih neko drugi financira.
Medju mladjima ima ljencina, to se moram slozit.

Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Naravno s druge strane imaš i mnoge koji ne mogu dobiti pravu priliku, a bolji su od kojekakvih uhljeba, zatim ljude koje izrabljivaju i muljaju privatnici i sl. hr priče.
Tocno to.

Znam druge primjere, a i sam sam bio zrtva privatnika koji su bili podmukli, radili na crno, izrabljivali ljude kao besplatnu radnu snagu.

Danas cak i ako nadjes posao puses i na hladno ako si imao negativna iskustva u proslosti s pojedinim poslodavcima, jer nikad ne znas kad ti se to moze ponovit. Opreza nikad dosta.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:58   #2122
Nažalost, evo ja kao privatnik ću to reći, zbog malobrojnih privatnika (kada se pogleda cijeli bazen) koji su muljatori i koji su izrabljivali radnike se baca jako ružan pogled na sve nas ostale..a kakva je realnost? Da većina firmi teško preživljava, radi praktički za svoju plaću + radnika (ako radiš posao gdje ne možeš sam), i nadaš se nekoj zaradi, koja dosta često bude prepolovljena jer moraš ulagati nazad u posao, ili ti baš rikne mašina ili auto za posao. Velik broj ljudi misli da čim si privatnik znači da si pun para i da si govno od osobe. A kada vidim nekoga da otvori firmu, kroz 6mj vozi novi Audi, i ljudi misle da je uspio. A iskreno, onaj tko je u tom poslu, zna da ti banke daju što god želiš ako si transparentan, ili novi pa te žele i oni izrabiti. Ja sebi iskreno, mogu dozvoliti da odem sada i uzmem auto od npr 300 tkn, čisto jer znam da će mi banka DOZVOLITI jer mi gleda plaćanje unazad zadnjih par godina i vidi da uspijevam sve plaćati, i da imam dovoljno velik promet. A jedino od kredita što sam dizao, jest otvorio minus do 30 tkn ako mi ikada zatreba (poslovni), i 60 tkn kada mi je trebalo hitno u roku 1 dan, i stavio na 2g da plaćam.

A da su ljudi lijeni, bogami jesu....dosta njih ne želi ništa raditi, dok sa druge strane imaš ljude koji žele raditi, ali hej, završio sam ekonomiju, barem 8000 kn početna plaća, jel?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 03:25   #2123
Ha, ima pun k* ljudi (vecinom ovih mladjih) koji odbijaju radit za placu ispod 5000 kn jer su oni eto, zavrsili razne fakseve i misle da ce naci bolje jer zasluzuju bolje...
Vidjao sam takve koji se kurce s diplomama, a od posla niti P oko takvih.
Mislim...ako vec neko inzistira na boljem poslu jer neki xy gospon ima finu diplomu, neka se preseli u Njemacku, irsku, Englesku, Kanadu pa mu bude srce na mjestu...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:15   #2124
Naravno da netko s faksom neće radit za siću. Naravno mora se negdje počet i ne možeš očekivati odmah bajnu lovu, ali nije baš u redu ni da si plaćen kao radnik u Konzumu a zadnjih 5 godina si proveo na faksu.

Svatko bi svojim radom trebao biti u mogućnosti platit si neki stan, režije, hranu, robu i sve osnovno + priuštiti si neki normalan hobi i osnovne stvari, prijevoz, mobitel, računalo. Ne voziti najnoviji auto i imat svake godine najnoviji ajfon na pretplatu od 600kn, ali za neki normalan život.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:22   #2125
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Naravno da netko s faksom neće radit za siću. Naravno mora se negdje počet i ne možeš očekivati odmah bajnu lovu, ali nije baš u redu ni da si plaćen kao radnik u Konzumu a zadnjih 5 godina si proveo na faksu.

Svatko bi svojim radom trebao biti u mogućnosti platit si neki stan, režije, hranu, robu i sve osnovno + priuštiti si neki normalan hobi i osnovne stvari, prijevoz, mobitel, računalo. Ne voziti najnoviji auto i imat svake godine najnoviji ajfon na pretplatu od 600kn, ali za neki normalan život.
tako je, svatko, uključujući radnike u Konzumu.
No realnost nije takva, mladi često očekuju odmah plaću od 5000+KN, a imaju faks za kojime ne postoji adekvatna potražnja.
Ne znam zašto bi više zarađivao neki kvazi-ekonomist kojeg nitko ne treba od mehaničara koji je svoj zanat naučio u radioni ili fizikanera koji svoje zaradi znojem.


I Hades, ne bih se složio da su samo mladi lijeni, iako ima nešto u tome, tko nije kruha gladan (a to su ovi koji žive na grbači staraca) neće raditi.

Naime, dobar dio starijih ljenčina je negdje uhljebljen ili se niti ne prave da traže posao pa ih ne vidiš.
No ljenosti ima u svim skupinama, imaš masu ljudi i u gradu i na selu koji realno češkaju testise i čekaju da im netko da neki lagan posao.

Od mojih kolega, cca. 25 godina starosti, od ovih koji su doista htjeli, manje više svi su našli posao, bilo studentski, bilo u struci, a najčešće neki random posao u nekom uredu, komercijali ili sl.

Naglašavam, od ovih koji su doista htjeli. Znam drugi dio ljudi koji navodno traže posao, godinama ga ne nađu, no to su ljudi koje ja osobno ne bih nikada zaposlio, taman za minimalac.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:58   #2126
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Naravno da netko s faksom neće radit za siću. Naravno mora se negdje počet i ne možeš očekivati odmah bajnu lovu, ali nije baš u redu ni da si plaćen kao radnik u Konzumu a zadnjih 5 godina si proveo na faksu.
Jebiga, zivimo u sjebanoj drzavi i oni koji biraju uglavnom zavrse suhih djepova.
Oni koji zbilja zele ici trbuhom za kruhom, ti ce bez problema zapocet i od slabijih poslova.

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Svatko bi svojim radom trebao biti u mogućnosti platit si neki stan, režije, hranu, robu i sve osnovno + priuštiti si neki normalan hobi i osnovne stvari, prijevoz, mobitel, računalo. Ne voziti najnoviji auto i imat svake godine najnoviji ajfon na pretplatu od 600kn, ali za neki normalan život.
To je vise manje sve izvedivo i bez fakultetskog zaposljavanja.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
mladi često očekuju odmah plaću od 5000+KN, a imaju faks za kojime ne postoji adekvatna potražnja.
Ne znam zašto bi više zarađivao neki kvazi-ekonomist kojeg nitko ne treba od mehaničara koji je svoj zanat naučio u radioni ili fizikanera koji svoje zaradi znojem.
Tocno to. Svi mladi bi od starta place za gladit brade, a neki cak i sluzbene aute da im firme pokriju uz dobre place.

Jos pogotovo ovih ekonomista. Njih ima doslovno kao korova i blata, na svakom cosku. Ljudi studiraju ono kaj im se svidja i meni je to skroz jasno, ali nemres krivit sustav ako nema potraznje za istime kasnije.
Cini mi se da je zadnje vrijeme bila aktualna potraznja za doktorima, pa bi ekipa koja je studirala medicinu trebala bit od neke srece pri zaposljavanju.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Znam drugi dio ljudi koji navodno traže posao, godinama ga ne nađu, no to su ljudi koje ja osobno ne bih nikada zaposlio, taman za minimalac.
Nebi ih zaposlio iz koeg razloga? Ako su to oni kaj: drkaju stalno po mobitelima za radnog vremena, i/ili kasne na posao, i/ili zabusavaju i rade greske na poslu, i/ili rade preko volje/kilavo, to mi onda skroz jasno.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 01:43   #2127
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:25   #2128
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Da se "pohvalim" završio trogodišnju srednju školu, upisao prekvalifikaciju tehničar za računalstvo A kasnije kada to zavrsim neki plan mi je upisati algebru, tečaj za mreže. Pa se nadam i nekom poslu u tom smjeru.. Ali mi je nekak najbitnije da zavrsim i 4 raz, odnosno prekvalifikaciju.
Nedavno je bio oglas da u instar informatici traže nekog, i vidio sam da su se ljudi s FERom/TVZom prijavili taj posao. Ja se rekreativno svađam oko komponenti s ljudima, tako da se nisam niti potrudio prijaviti. Što će njima gimnazijalac u životu koji se svađa oko tog zašto je Kingston bolji od Corsaira u memoriji .. karikiram sad. Ali point taken.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:51   #2129
Ma meni je samo bitno da radim nešto vezano za tehniku, eto ne zelim i ne zahtjevam ništa pretjerano.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:00   #2130
Ja nekako imam osjećaj da je posao u IT trgovini kao prodavač jako jako teško dobiti. Ne vjerujem da bi mene uzeli kao gimnazijalca. xD A priča je da smo ja i frend nedavno 3. frendu složili buđet konfu, i fakat je pravo čudo što smo utrpali unutra na taj buđet. Dok je buraz ubio puno para na GTX1080 i Ryzen 1600 konfu, i onda unutra stavi SSD s 3 godine garancije. A da je malo uštedio na cooleru, a ne uzeo Noctuau od 100€, stao bi mu SSD s 5 godina garancije najmanje, ili ako ima sreće Samsung s 10. Tako da sam se morao sudržati od toga da ne prasnem u smijeh kad sam vidio račun. xD
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:04   #2131
Quote:
Jimmy23 kaže: Pogledaj post
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:52   #2132
Quote:
DarkBlue22 kaže: Pogledaj post
Ja nekako imam osjećaj da je posao u IT trgovini kao prodavač jako jako teško dobiti. Ne vjerujem da bi mene uzeli kao gimnazijalca. xD A priča je da smo ja i frend nedavno 3. frendu složili buđet konfu, i fakat je pravo čudo što smo utrpali unutra na taj buđet. Dok je buraz ubio puno para na GTX1080 i Ryzen 1600 konfu, i onda unutra stavi SSD s 3 godine garancije. A da je malo uštedio na cooleru, a ne uzeo Noctuau od 100€, stao bi mu SSD s 5 godina garancije najmanje, ili ako ima sreće Samsung s 10. Tako da sam se morao sudržati od toga da ne prasnem u smijeh kad sam vidio račun. xD
A gle ukoliko si završio "samo" gimnaziju a nemas fakultet, to je kao da si završio osnovnu školu. Pa tesko da bi te primili, naravno to nema nikakve garancije, nemas sto izgubiti ukoliko pošalješ životopis. Bitno je iskustvo u danasnje vrijeme ( u nekim poslovima)
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:59   #2133
Srećom pa iskustva nemam. ^^ Jedino se svađam s ljudima po internetu oko konfi.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:22   #2134
Vjeruj mi posao IT prodavača ni ne želiš dobiti. Moraš pojest sva govna šta ti drugi ljudi serviraju i tamo nema svađanja. Iznimno iscrpno (psihički)
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:39   #2135
Hm. Vjerojatno ovisi od dučana do dučana. Ne bi baš radio u linksu na servisu tj reklamacijama, ali blagajna je druga stvar vjerojatno. Nije vjerojatno ista stvar biti u dučanu gdje su blagajna i reklamacije ista osoba i odvojena.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:56   #2136
Nipošto, sve je to isti užas i sve gdje imaš posla s ljudima je užas. Ne znaš koji su gori, ljudi koji znaju da ne znaju, ili oni koji misle da ne znaju. Radije bih u konzumu slagao police
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:07   #2137
Quote:
DarkBlue22 kaže: Pogledaj post
Ja nekako imam osjećaj da je posao u IT trgovini kao prodavač jako jako teško dobiti.
Vjerovatno jest. Puno se ljudi grebe za takve poslove.

Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
A gle ukoliko si završio "samo" gimnaziju a nemas fakultet, to je kao da si završio osnovnu školu. Pa tesko da bi te primili, naravno to nema nikakve garancije, nemas sto izgubiti ukoliko pošalješ životopis. Bitno je iskustvo u danasnje vrijeme ( u nekim poslovima)
Gimnazijalca ce tesko itko zaposlit, osim ako je preko veze pa ta osoba koja te pokusava negdje ubacit uvjeri tog nekog poslodavca da znas to radit. Mada i onda... kao sta kazes, to je samo produzena osnovna skola.

Ali preko student servisa je lakse poslove nalazit.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:08   #2138
Ironija; frendica je diplomirala ekonomiju i radila u konzumu na blagajni ... ne možeš niti na 2 minute na WC. xD Ne smiješ niti jest. xD Konzum sucks.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:10   #2139
Quote:
DarkBlue22 kaže: Pogledaj post
Konzum sucks.
Znam to. Moja prva susjeda radi kao blagajnica u Konzumu vec jako dugo, tak da mi je sva situacija poznata.
Ali, i to je bolje nego zivit od reciklaze plasticnih boca.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:17   #2140
Ma malo mi je žao kad vidim što sve ljudi kupuju ... i još kakve cijene nabe. I onda kad kupe komp od 8000-9000kn, unutra SSD s 3 godine gare. xD Ne znam za vas, ali mene herz strefi na tako nešt. xD Sebi sam složio jako lijepi buđet PC ... taj frend je dobio super pc isto za malo para. Isto kao i kad čitam komentare po artiklima, kad netko napiše da je dobio nešt za toliko i toliko para. Ja već u glavi imam složeno što je unutra. Samo malo kaskam s nekim kategorijama, npr matične su mi velika muka i to se stalno mora proučavati, ali u ostalome mogu proći. Šteta bi mi bilo da to samo ostane na komentiranjima po forumu.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.