Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 10:48   #441
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Hvala na pojašnjenju. Da li je onda ova tvoja tablica potpuno točna što se tiče talijanskih izdanja? Jer se brojevi ne poklapaju sa koricama naših Zagora (unutarnje korice u kojima se pozivaju na broj originala).
Ja mislim da je tablica točna, nije moja nego sa stripovi com., znam da je jedan forumaš pod nickom "morski" osvježava, te je ima u svom potpisu kao link, zato je uspijem lako naći

Ali zanimljivo je to, ne znam zašto tako ti brojevi u stripu odstupaju sa ovima iz tablice
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Decec: i problematično za stavljati na policu.
Ja isto imam s njima ovakvih problema pa ih stavljam sastrane, posebno.
Quote:
Također, Gigant- Priča o Betty Wilding mi je jedna od najdragocijenijih primjeraka koje imam. Zbilja potresna priča, a u svakoj priči gdje saznajemo više o Zagoru dobijemo neki novi detalj. I zato su mi sve te epizode vezane baš za njega (ima nekih i o podrijetlu Chica) jako bitne. Inače nisam ljubitelj gigant izdanja jer je nepraktično i preveliko za čitanje, kako je netko već primijetio.
Quote:
Uz Betty Wilding, Dvorac na nebu je isto odličan gigant.
Taj gigant Betty Wilding je fora i zato jer je naslovnicu i cijeli crtež u stripu radio Ferri. Htio sam vas pitat za savjet u vezi tog giganta Betty, kad ga je dobro za čitat? Dal bi bilo najbolje poslije epizode "Zagor priča"?

Znam da smo spominjali da se te priče mogu čitati neovisno od extra i redovnih, ali nekako smatram da bi možda bilo zgodno ovako napravit
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:05   #442
Evo koji meni još fale:

Ludens Extra: 91, 92, 106, 116, 145, 260, 261, 264.
Ludens Redovni: 91, 108, 110, 121, 225, 253.
Maxi: 24.Helingenovo nasljeđe.
Gigant: 01. Američka Odiseja, 02. Car Orlova, 03. Duh sa Sjekirom.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:23   #443
Ja ti imam duple ZX 261, 264 i Z 225. Javi se na PM.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:47   #444
Quote:
Ja ti imam duple ZX 261, 264 i Z 225. Javi se na PM.
Ma da ajde mi samo provjeri naslove, da ne dođe do zabune.

Zagor redovni
LU 225: Pokopani Užas

Zagor extra
LUX 261: Lovci na skalpove
LUX 264: Trgovci oružjem

Ako su to ti, može
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:55   #445
Vidio sada da je danas u SNK stigao novi Extra, pa vjerojatno onda sutra i na kioscima

Zagor Extra 278: Glas koji ubija

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli/Marco Torricelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 07:49   #446
Ne znam kak je u originalu, ali vatreni bikovi mi bolje zvuči nego glas koji ubija.
Sljedeće epizode do kraja godine bi trebali biti jeti i tajna sedam moći, ako se ne varam. Čitao sam te epizode, možda će mi ponovnim čitanjem biti bolji.
U novijim epizodama kad se Ramath bori protiv Sitha, nije me previše interesiralo usprkos vrlo dobrom crtežu.
Old 12.09.2017., 20:54   #447
Jednom rodjaku sam svojevremeno dao da procita ZAROBLJENICI CRVENE VJESTICE (Zagor br 7, secam se bio je podebeo tj sa vise strana nego uobicajeno ) ) i dan danas posle mnoogo god tvrdi da ne moze da ga nadje . grrrr jbmte rodjake
LepoJebiTiFin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:43   #448
Ha, ha, sorry, ali razumijem te i suosjećam s tobom. Zato ja rijetko nešto nekome posuđujem. Imao sam nekoć prijatelja s kojim sam dijelio stripove u osnovnoj. Označavao bi dvjema kvačicama pročitane stripove. Ma nekoliko vrijednih stripova je zagubio. A dosta njih sam uspio spasiti od njega. Bio sam klinac, ali danas popizdim kad se sjetim kad sam našao svoje stripove u smeću u garaži. Uništen, naravno.
Old 12.09.2017., 22:01   #449
Quote:
Ne znam kak je u originalu, ali vatreni bikovi mi bolje zvuči nego glas koji ubija.
Sljedeće epizode do kraja godine bi trebali biti jeti i tajna sedam moći, ako se ne varam.
Orginal je La voce che uccide, ali nemam pojma talijanski pa ne znam

Mislim da si u pravu, ako se ne varam, ovaj extra koji je izašao bi trebao odgovarati epizodama iz Zlatne serije:

ZS 909: Zmajevo grotlo
ZS 910: Vatreni bikovi

Ako Ludens do kraja ove godine objavi još 3 epizode (10., 11. i 12.mjesec), to bi trebalo biti:

ZS 917: Jeti

ZS 918: Tajna sedam moći

ZS 925: Lov na čoveka
ZS 926: Klanac bele smrti

Ove zadnje 2 epizode bi trebale biti u jednom stripu. Meni je inače Klanac bele smrti prvi ikad pročitan Zagor, a kad bude u prosincu na kiosku, ne moram skrivat koje će to oduševljenje biti banda spljoštenog nosa

A u siječnju trebaju Demoni biti
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:24   #450
Quote:
Sljedeće epizode do kraja godine bi trebali biti jeti i tajna sedam moći, ako se ne varam. Čitao sam te epizode, možda će mi ponovnim čitanjem biti bolji.
U novijim epizodama kad se Ramath bori protiv Sitha, nije me previše interesiralo usprkos vrlo dobrom crtežu.

Prevoditelji se ravnaju originalu, doista talijanski original glasi onako kako ga je prevoditeljica u Ludensu prevela.
Oni u ZS i LMS-u su ponekad morali izmišljati, izbacivati, cenzurirati ili skraćivati tekst zbog vjerojatno lijenosti.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 00:26   #451
Danas sam u knjižnici proveo jedno vrijeme čitajući Libellus izdanje Zagora. Mogu reći da ga Riječani mahnito grabe s polica, praktički je nemoguće naići na epizodu koju poželiš pročitati baš tada, ima i rezervacija na već zauzete epizode. Osvježavajuće je bilo vidjeti koliko je Zagor zapravo živ. Ima jedna zanimljiva informacija koju sam danas zaprimio od jednog ljubaznog forumaša. Naime, rečeno mi je da je postignut određeni dogovor između foruma sa stripovima i Libellusa. Libellus se smatra luksuznim izdanjem, za razliku od drugih izdanja koja možemo naći na kiosku. Navodno, nakon 3 godine od izdanja ovih stripova na kioscima forumaši imaju pravo taj strip objaviti u digitalnom formatu na javnim forumima. Sve to vrijedi i za luksuzno Libellus izdanje, samo u ovom slučaju vremenski interval iznosi 5 godina. Što Vi kažete na to?
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 05:36   #452
Libellus je zakon!
Old 13.09.2017., 08:18   #453
Super ovo za demone ludila. Onda još samo 1000 lica straha.
Old 13.09.2017., 09:05   #454
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Danas sam u knjižnici proveo jedno vrijeme čitajući Libellus izdanje Zagora. Mogu reći da ga Riječani mahnito grabe s polica, praktički je nemoguće naići na epizodu koju poželiš pročitati baš tada, ima i rezervacija na već zauzete epizode. Osvježavajuće je bilo vidjeti koliko je Zagor zapravo živ.
Ovo je baš lijepo za čut kolega u temi MisterNo007 je isto nešto slično komentirao za prijatelja koji isto tako ode ponekad u knjižnicu ja osobno ne znam jel bi mogao tako da imam mogućnosti, nekako mi draže doma čitati
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Ima jedna zanimljiva informacija koju sam danas zaprimio od jednog ljubaznog forumaša. Naime, rečeno mi je da je postignut određeni dogovor između foruma sa stripovima i Libellusa. Libellus se smatra luksuznim izdanjem, za razliku od drugih izdanja koja možemo naći na kiosku. Navodno, nakon 3 godine od izdanja ovih stripova na kioscima forumaši imaju pravo taj strip objaviti u digitalnom formatu na javnim forumima. Sve to vrijedi i za luksuzno Libellus izdanje, samo u ovom slučaju vremenski interval iznosi 5 godina. Što Vi kažete na to?
Znači, ovi na kiosku što su danas, za 3 godine mogu ići u digitalnom obliku? Libellus za 5? Mislim da je to super možda će se ljudi malo načekat dok to bude u digitalnom izdanju, ali mislim da je ok. Znam da se jedno vrijeme pričalo da ti digitalci loše utječu na samu prodaju stripova

Ne znam, meni nekad dobro i dođu, recimo da nisam vidio skenirani gigant 1 i ono što sve ima u predgovoru, možda se ne bi nikad na njega odlučio da ga uzmem, ovako ću ga sigurno uzeti zahvaljujući skenu a ako i ne nađem neke od ovih brojeva ranijih što mi fale, opet ima u digitalnom obliku da vidim što je bilo u toj određenoj epizodi
Quote:
Super ovo za demone ludila. Onda još samo 1000 lica straha.
Brzo će to

Ja bih dodao da isto jedva čekam "Zeleno blato" i "Ljudi žabe", sjećam se kad sam ih kupio na kiosku to su jedne od rijetkih epizoda koje sam imao kompletno, ono kad se strip nastavlja i u drugom vidiš kraj te priče. Uvijek ili sam imao epizodu koja se nastavlja pa ne bih znao kako je ta priča završila (što je bilo pomalo frustrirajuće), ili epizodu na pola radnje koja je imala kraj (ali nisi znao što je prije toga bilo).
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:15   #455
Upravo tako ReemCP. Sutra je pet godina od izdavanja pete i šeste knjige Libellusa. Dakle od sutra se one mogu očekivati na forumima.

Mene zanima ima li tko kakva iskustva s Ludensovom izdanjima u obliku knjige, opasno me to mami, taj tvrdi uvez, hahah. Odlikuje li se to još nečim u odnosu na standardna izdanja, postoji li kakav dodatan sadržaj?

Hvala unaprijed na odgovorima.
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:37   #456
@Grim Reaper - jesi mislio mozda na Ludens biblioteku knjige, one koje smo radili usporedbu sa Libellusom?

Ako jesi, zaista ne znam da li postoji kakav uvod ili dodatan sadrzaj, jedino sto znam da knjiga ima kompletne epizode i crno/bijele naslovnice unutra
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:36   #457
Da, tako je, mislio sam na Ludens biblioteku. No, i dalje se nećkam. Da je Libellus izdanja lako naći sasvim sigurno bih odmah krenuo u nabavu. Još uvijek istražujem opcije. "Duh sa sjekirom" je prva knjiga, i više nije dostupna kod izdavača. Ali nisam se predavao, pregledao sam sve, SNK, stripovi.com, AsteroidB612, Babilon-strip i tako dalje. Odlučio sam se za aukciju na stranici stripovi.com. Vidim iz nekih prijašnjih aukcija da se može proci relativno dobro na taj način

Ima li tko kakva iskustva?
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:01   #458
Ne znam što da ti kažem, ali čuo sam za te aukcije da su super stvar, da se mogu naći mnogi stripovi jedino što moraš biti tamo registriran da bi mogao sudjelovati u aukcijama, a treba ti orginal email adresa providera, ja se upravo zbog toga ne mogu tamo registrirati

Da sam znao tamo 2012. za taj Libellus, vjerujem da bi i ja njega skupljao i pratio redovno kako izlazi. Ali što se tiče ovih kiosk izdanja, prednost je što će oni puno brže od svih izdati epizode Zagora, a ove ostale (Libellus, Ludens Biblioteka) mislim da će trebati duže pričekat dok izađu
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:39   #459
U SNK stigao danas i novi redovni Zagor moguće da sutra na kioscima.

Zagor 265: Preko granice svijeta

Original #584

Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Giuseppe Prisco
Naslovnica: Gallieno Ferri

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:33   #460
@decec - hvala ti puno na stripovima 3 manje sad

Stanje:

Ludens Extra: 91, 92, 106, 116, 145, 260.
Ludens Redovni: 91, 108, 110, 121, 225.
Maxi: 24.Helingenovo nasljeđe.
Gigant: 01. Američka Odiseja, 02. Car Orlova, 03. Duh sa Sjekirom.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.