Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 17:52   #9121
Update: Prije odlaska u banku zvala sam službu za korisnike gdje me gospođica na liniji uvjeravala da je nemoguće da je nepoznata transakcija jer je paypal jako pouzdan i da nije možda netko od ukućana (živim sama, informatički sam pismena, znam sve mjere sigurnosti i kupujem online i prije nego li je došao paypal) Srećom me spojila s normalnom osobom u odjelu zloupotreba. Čekamo odgovor od paypala i ako bude problema s povratom kontaktirat će ih i american.

Pišem sve ovo za slučaj ako se još netko nađe u sličnoj situaciji, meni je ovo prva takva i jako mi otežava nedostatak informacija.
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Old 03.09.2017., 13:56   #9122
Ja se nekako nadam da ce amex to stornirat, od paypalove sluzbe nema bas neke koristi...
Lake is offline  
Old 04.09.2017., 23:01   #9123
Može li mi tko korak po korak objasniti kako na paypal-u podici dispute u resolute centru,ne kužim to...a tražim po net-u i ništa opisno ne nalazim,ja sam kontaktirao sellera ali mi se ne javlja,pa bi podigao dispute na paypal a neznam kako,na ebay-u ne mogu više prošao rok.hvala
nenno77 is offline  
Old 05.09.2017., 10:00   #9124
Nades transakciju i onda kod nje ti pise nesto claim ili slicno.. i onda samo pratis korake

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 05.09.2017., 22:51   #9125
nekako sam skužio,al mi neće na kraju poslat poruku selleru,piše da nešto nije uredu da pokušam kasnije,slao oko 10 puta i ista poruka za tog sellera,za drugog sellera mi poslano sve bez problema ali za ovog prvog neće,kao da nije aktivan više na ebayu,kako do novaca ako nije više aktivan?
nenno77 is offline  
Old 07.09.2017., 19:02   #9126
Jel neko zna ako imas ovrhu u fini dal ce ti skinut pare sa prepaid kartice na tvoje ime?
__________________
The machinery is too much for me..
Stonerlord is offline  
Old 07.09.2017., 19:20   #9127
Ja mislim da oce ako je ista otvorena u banci te je "vidljiva" ovim na fini

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 07.09.2017., 19:32   #9128
Msm da ipak nece jer to je neovisno ko american expres ako ga imas mozes ga idalje koristit jer nije vezan za tekuci racun,nezz mozda cu jednostavno otic u banku i pitat..
__________________
The machinery is too much for me..
Stonerlord is offline  
Old 08.09.2017., 11:24   #9129
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Strasno!

Sutra idem u banku vidjeti što i kako i tražiti novu karticu, s obzirom da american garantira da neću biti odgovorna za troškove nastale zlouporabom kartice (http://www.americanexpress.hr/sigurn...online-kupnje/), nadam se da će mi bez problema stornirati iznos.

Imam osjećaj da se o ovakvim stvarima jako malo zna i još manje piše, a ispada da nisu rijetkost.
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Update: Prije odlaska u banku zvala sam službu za korisnike gdje me gospođica na liniji uvjeravala da je nemoguće da je nepoznata transakcija jer je paypal jako pouzdan i da nije možda netko od ukućana (živim sama, informatički sam pismena, znam sve mjere sigurnosti i kupujem online i prije nego li je došao paypal) Srećom me spojila s normalnom osobom u odjelu zloupotreba. Čekamo odgovor od paypala i ako bude problema s povratom kontaktirat će ih i american.

Pišem sve ovo za slučaj ako se još netko nađe u sličnoj situaciji, meni je ovo prva takva i jako mi otežava nedostatak informacija.
Evo danas se to meni isto desilo. Oko cca 10 tak kupovina u eurima i funtama da ti mozak stane. Kad sam ujutro vidjela pristigle mailove, skoro sam se onesvjestila. Brzo zvala amex odjel zlouporabe kartica koji i nije bio od neke pomoći osim da mi blokira karticu da se spriječi daljnja zlouporaba kartice, a nastale troškove oko neautoriziranih transakcija da riješim direktno sa paypalom. Iako je rekao da ću teško što dokazati u svoju korist jer je moj account i sve je moje. Uglavnom to neko džubre mi je napravilo trošak od cca 9200 kn.
Digla sam dispute u resolution centru i opisala navedene slučajeve i za pola sata su mi javili iz paypala da su odlučili u moju korist. Međutim još jedno 4-5 transakcija stoje "pending" a na njih ne mogu dignut dispute i sad ne znam šta će s time biti.

Uglavnom teško sranje, sad sam stavila dvostruku autentifikaciju i promjenila sve jebene passworde. Majku mu milu.
Daisy28 is offline  
Old 08.09.2017., 14:38   #9130
Ako prijavite te transakcije kao unauthorized i paypal vidi da nisu napravljene s vase uobicajene IP adrese u 99% slucajeva bi vam trebali vratit novce. U onih 1% bi se jos trebali moc zalit direktno banci i to bi trebalo radit u 100% slucajeva barem je tako u svijetu, a s nasim bankama nemam iskustva.
Anonimi is offline  
Old 08.09.2017., 15:35   #9131
upravo sam unlinkala paypal od ebaya. strah u kosti ste mi utjerale.
usput sam skužila i da imam pod permissions you've given nekog trgovca na ebayu pa sam i njemu maknula ovlasti za koje blage veze nemam kad sam ih dala. security key aktiviran, sigurnosna pitanja postavljena... valjda je to dovoljno.

@daisy ako ti te 4 transakcije paypal ne riješi, piši amexu. ne ih zvati; piši! i priloži sve pisano između tebe i paypala. dužni su to riješiti s paypalom.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 10.09.2017., 17:36   #9132
Nemam otvoren PayPal, kod plaćanja koristim Visu. Nedavno sam imao transakciju na ebayu, platio Visom, mailom mi stigne obavijest od PayPala (This email confirms that you have paid Bedifol GmbH ([email protected] ) €5.99 EUR using PayPal.)

Kako je to moguće ako nemam otvoren PayPal račun? Može li se nekako zaobići PayPal? Pitam najviše zbog tečaja, obračuna mi tečaj eura 7,8.
pearljam is offline  
Old 11.09.2017., 10:38   #9133
Pa paypal je posrednik i za placanje karticama, nece valjda ebay nekog drugog uzeti kad su ista firma?! Napravis paypal account i stavis da ti konverziju radi po tecaju banke, ne paypala i bude ti ok.
ZeroW is offline  
Old 11.09.2017., 11:56   #9134
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Pa paypal je posrednik i za placanje karticama, nece valjda ebay nekog drugog uzeti kad su ista firma?! Napravis paypal account i stavis da ti konverziju radi po tecaju banke, ne paypala i bude ti ok.
Ne, nisu ista firma, a ako su ikad i bili razdvojeni su već više od godinu dana.
A što se tiče konverzija - ne staviš ništa, već za svako plaćanje direktno s kartica treba izabrati tu opciju posebno. Konverzije (kod plaćanja s PayPal računa!) su prema njihovoj banci u Lux. to je ''default'' i to se ne može izmjeniti za trajno i tako je isto već više od godine dana!
Dok kod plaćanja s ''Balance'' računa konverzije su uvijek po njihovom i ako su veći iznosi i razlike su drastične eur-usd, usd-eur itd.,, Tada jedino reklamacije mogu pomoći da vrate ''preplaćeno''. Meni su se takve stvari dešavale, na ebay jedan iznos uplate u dolarima a uvećan na paypal, u primjeru kad je u balansu euro. Oštar email kroz ''Help desk'' i problem se riješava!

Zadnje uređivanje San Sui : 11.09.2017. at 12:19.
San Sui is offline  
Old 11.09.2017., 11:58   #9135
ok, paypal je posrednik kod plaćanja karticama, ali mislio sam da u tom slučaju s obzirom da nemam paypay account mi neće obračunati tečaj konverzije, nego će mi tečaj biti kao kad kupujem npr. na www.sportshoes.com

sad mi je jasnije, hvala na info
pearljam is offline  
Old 11.09.2017., 12:14   #9136
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
ok, paypal je posrednik kod plaćanja karticama, ali mislio sam da u tom slučaju s obzirom da nemam paypay account mi neće obračunati tečaj konverzije, nego će mi tečaj biti kao kad kupujem npr. na www.sportshoes.com

sad mi je jasnije, hvala na info
Da je posrednik i da nije potreban PP račun je trebalo stajati ispod osobnih podataka. Tečaj bi trebao biti obračunat po domaćoj banci.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2017-09-11_120722.jpg‎
Views:	27
Size:	3.8 KB
ID:	18923  
San Sui is offline  
Old 13.09.2017., 13:36   #9137
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
@daisy ako ti te 4 transakcije paypal ne riješi, piši amexu. ne ih zvati; piši! i priloži sve pisano između tebe i paypala. dužni su to riješiti s paypalom.
Evo danas se završila saga. Bile su upitne one "pending" transakcije i žalila sam se ebayu (jedva našla kontakt) i piše da se javljaju unutar 24 h....hm moš mislit, nakon 3 dana dobijem odgovor da oni s tim nemaju niš, nego da ja kontaktiram customer support od navedenog dućana di su izvršene neautorizirane transakcije i tražim njih da otkažu narudžbe, pa će se time poništiti sve ostalo. I onda nakon 2 dana su se oni javili da su otkazali narudžbe, jučer provjerila na paypalu i nestale su te transakcije. Ujutro zvala amex i provjerila još s njima, pa kad su oni dali zeleno svijetlo, odblokirali su mi karticu.
Sve se može kad se hoće...al nevjerojatno kako te lako otkantaju i loptaju s stobom...sad se javi ovome, sad se javi onome
Daisy28 is offline  
Old 14.09.2017., 09:25   #9138
Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
Ne, nisu ista firma, a ako su ikad i bili razdvojeni su već više od godinu dana.
A što se tiče konverzija - ne staviš ništa, već za svako plaćanje direktno s kartica treba izabrati tu opciju posebno. Konverzije (kod plaćanja s PayPal računa!) su prema njihovoj banci u Lux. to je ''default'' i to se ne može izmjeniti za trajno i tako je isto već više od godine dana!
Dok kod plaćanja s ''Balance'' računa konverzije su uvijek po njihovom i ako su veći iznosi i razlike su drastične eur-usd, usd-eur itd.,, Tada jedino reklamacije mogu pomoći da vrate ''preplaćeno''. Meni su se takve stvari dešavale, na ebay jedan iznos uplate u dolarima a uvećan na paypal, u primjeru kad je u balansu euro. Oštar email kroz ''Help desk'' i problem se riješava!
Ok, nisu ista firma 2-3 godine, ali su ko Ledo i Konzum, imaju istog gazdu. Ne znam kak je kod tebe, ali meni stoji kad stavim da konverziju radi po tecaju banke, maknulo mi se jednom kad je kartica istekla i nedavno su oni maknuli iz ne znam kojeg razloga. Od tad svaki put provjerim, ali stoji ono kaj sam stavio.

Pogledajte jel vam ovak namjesteno, za skuplje stvari izade dosta skuplje ako oni rade konverziju

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=CcVvvDgoqsw
ZeroW is offline  
Old 16.09.2017., 23:08   #9139
Ma, ja zaista ne mogu govoriti kako kome i kakve konverzije su u pitanju, da li to primjećujete, koje iznose plaćate,...itd. Ali mogu potvrditi ono što sam upravo sada dobio od PP, nakon plaćanja na ebay-u manjeg iznosa od $18.66, putem svoje VISA debit kartice u kunama.
I da, naravno da sam podesio da su plaćanja po tečaju banke koja je karticu i izdala!
Po RBA prodajnom tečaju 18.66 USD = 119.44 HRK
I dok je tu sad razlika zaista zanemariva - ipak postoji!

Dakle evo, na računu koji je stigao u email-u stoji;
From amount: 122.48 HRK
To amount: $18.66 USD
Exchange rate: 1 HRK = 0.152354 USD
....
Currency conversion: To complete this transaction, we converted the payment amount to the currency of your card based on our agreement with you. PayPal's currency conversion fee is added to the exchange rate, set by an external financial institution. For more information about fees, see our user agreement .

Tako, tko god što mislio, PayPal će sebe namiriti, na ovaj ili onaj način. Mrvica tu mrvica tamo i koka se najede
San Sui is offline  
Old 16.09.2017., 23:13   #9140
Ovu konverziju iz tvog primjera je radio Paypal. Jesi siguran da si podesio da ti konverziju radi tvoja banka? Ponavljam, to je potrebno raditi iznova prije svake transakcije.
Mephisto is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.