Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 18:59   #761
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
?
koliko znam, nema neke veće prednosti koja bi opravdala guranje obaveznih bezmetalnih krunica na stražnje zube. metalkeramičke zadovoljavaju sve estetske i uporabne zahtjeve stražnjih zuba, naravno, one korektno izrađene.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:49   #762
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pukao mi je zub (trica) pa sam odlučio konačno kompletno riješiti svoje probleme s zubima. Imam jednu metalkeramičku krunicu od prije s kojom nisam zadovoljan, a trebao bi stavit i mostove na stražnjim zubima 5-6+. Bio sam kod dva stomatologa (stomatološka centra, kako već) i cijene su nešto različte, jedni mi nude metalkeramičke što ne bih, kao "ne vidi se jer su stražnji zubi, a cijena je dosta niža". Eventualno bi prednje zube (iako govore da ne treba) stavio cirkon. Drugi je prihvatio moju ideju da sredim sve kad već mijenjam, jer mi ni ovi trenutačni nisu 100%, jedan je potamnio više, drugi manje, na trećem se vide radovi itd.. Taj drugi mi za 14 cirkona gore i 7 dole tj. 4 mosta, liječenje jednog granuloma i jedno komplicirano vađenje (6 ili 7, ostao je samo korjen) traži 30t kn. Jel to ok cijena ili da tražim dalje?

Čini mi se da jest za 21 cirkon, ali ipak nije se loše raspitati prije takvog zahvata. U ovom prvom dental centru mi predlažu da stavim metalne tamo gdje nije "estetska zona", postoji li još neka prednost cirkonkeramičke naspram metalkeramičke osim same estetike?
Cijena je teški dumping tako da budi zadovoljan Ako se radi po ps-u neće biti problema. Inače je metal keramika u stražnjoj regiji ipak funkcijski predvidljiviji i samim time malo bolji materijal, po meni
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:10   #763
Hvala, ako je cijena teški dumping, išao bi kod ovog koji mi želi stavit sve cirkone, da ne ispadne da se još dodatno đabarim.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:47   #764
Pozdrav!Molim za hitno mišljenje struke!Zbog nedostatka 4,5 i 6-tice na desnoj strani gornje vilice,a 4 na lijevoj,te zbog lošeg izgleda ostalih zubi,moram staviti krunice u cijeloj gornjoj vilici.Moja stomatologinja mi savjetuje metal keramiku,ja bih htjela cirkon keramiku.Ona misli da je to rizično,jer se 4,5 i 6-tica sa jedne strane vežu samo za 7-cu.
semanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:29   #765
Nisam stručnjak, ali ja bih rekao da nikak nebre biti dobro da sedmica nosi tri zuba
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:01   #766
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Nisam stručnjak, ali ja bih rekao da nikak nebre biti dobro da sedmica nosi tri zuba
Sa jedne strane bi se most vezao na krunice na 1,2 i 3,a sa druge na krunicu na 7.Isprika,nisam jasno napisala.
semanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:04   #767
Kužim sada.
Kolika je cijena takvog zahvata? Jesi se raspitala koliko bi te koštalo da ideš sa implantantima?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:59   #768
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Kužim sada.
Kolika je cijena takvog zahvata? Jesi se raspitala koliko bi te koštalo da ideš sa implantantima?
U privatnim klinikama su cijene puno vece,kod moje doktorice je puno povoljnije.Cijena 12 metal keramickih krunica bi bila oko 14000 kn,a cirkon keramickih oko 23000 kn.I ona je misljenja da bi jedan implatant omogucio cirkon most,ali iz drugih razloga,osim cijene(mislim da je jedan implatant oko 7000 kn),ne ide ta opcija.
semanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:42   #769
Quote:
semanta kaže: Pogledaj post
U privatnim klinikama su cijene puno vece,kod moje doktorice je puno povoljnije.Cijena 12 metal keramickih krunica bi bila oko 14000 kn,a cirkon keramickih oko 23000 kn.I ona je misljenja da bi jedan implatant omogucio cirkon most,ali iz drugih razloga,osim cijene(mislim da je jedan implatant oko 7000 kn),ne ide ta opcija.
Navedeni raspon je jako velik za oba materijala, ali ako se već ide u kompromise, onda treba izabrati metal keramiku. Estetika vjerojatno neće biti superiorna iz jednostavnog razloga što ti se na sredini susreću dvije različite konstrukcije - zub i keramika, a trajnost - nema pravila. Vidim i preporuku za implantat: jedan implantat se ne veže u takvu konstrukciju iz "statičkih" razloga (implantat je fiksno u kosti, vlastiti zubi su blago pomični, a most je isto tako kruta konstrukcija), to je mimo pravila struke, stoga tu sugestiju prekriži
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:59   #770
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Navedeni raspon je jako velik za oba materijala, ali ako se već ide u kompromise, onda treba izabrati metal keramiku. Estetika vjerojatno neće biti superiorna iz jednostavnog razloga što ti se na sredini susreću dvije različite konstrukcije - zub i keramika, a trajnost - nema pravila. Vidim i preporuku za implantat: jedan implantat se ne veže u takvu konstrukciju iz "statičkih" razloga (implantat je fiksno u kosti, vlastiti zubi su blago pomični, a most je isto tako kruta konstrukcija), to je mimo pravila struke, stoga tu sugestiju prekriži
Hvala Juji na odgovoru!U stvari,sugestija za implantant nije došla od moje stomatologinje,koja se zaista trudila pronaći najbolje rješenje,nego iz druge klinike u kojoj sam bila na procjeni.Odlučili smo se na metal keramiku za sve krunice i most,s tim da će fronta,odnosno prednje krunice(6 kom-od 3-ke do 3-ke) biti metal keramičke sa keramičkim rubom.
semanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:52   #771
nova sam na ovom forumu. Imala bi jedno pitanje. U fazi sam vađenja zubiju koji su u jako lošem stanju u donjoj čeljusti. Ostat će mi samo 3 i 4 desno i 3,4,5 lijevo.
Interesira me da li mogu na to staviti fiksni metal keramički most i okvirna cijena?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:21   #772
kaj ne bi za to bila bolja neka parcijalna proteza?
Nešto ovakvo: http://www.stomatologija-i-estetika....ijalna-proteza
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:33   #773
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
u donjoj čeljusti. Ostat će mi samo 3 i 4 desno i 3,4,5 lijevo.
samo dva zuba na jednoj strani i tri zuba na drugoj?
zvuči premalo zuba za nositi most..

nego, a što sa stražnjim zubima? ne bi imali zube poslije četvorke?
što kaže stomatolog, kako ste to zamislili? što će držati stražnje zube?
što sa 5, 6, 7, 8?
a zagriz?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:54   #774
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
nova sam na ovom forumu. Imala bi jedno pitanje. U fazi sam vađenja zubiju koji su u jako lošem stanju u donjoj čeljusti. Ostat će mi samo 3 i 4 desno i 3,4,5 lijevo.
Interesira me da li mogu na to staviti fiksni metal keramički most i okvirna cijena?

Imate dvije opcije:
1) parcijalna proteza - dio je fiksni (krunice na zubima), a dio koji fali je u jednoj finoj protezi koja sjeda na kopče i vrlo čvrsto drži (zapravo nitko ne vidi da imate protezu)
2) popunjavanje bezubih prostora implantatima
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:37   #775
Pozdrav svima. Trebam malu pomoc. Danas sam bila kod zubara i planira mi raditi 2 zuba. Desnu 1 i 6. I za ta dva zuba mi je cijena 3500kn. Za jednicu mi planira staviti keramiku,ali mi nije tocno rekao jel obicnu ili cirkonsku i cijena 2200kn.sad mi je prijateljica rekla da ima i obicna keramika koja je jeftinija. A za 6 mi je rekao metalnu.. jel to ustvarno takva cijena ili ima i neka jeftinija opcija..ovo me malo sokiralo ����
Saandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:31   #776
Pozdrav, cula sam da krunice smetaju na magnetskoj rezonanci, dakle da se ona ne moze raditi jednom kada se stave krunice. Moze li mi to netko strucan potvrditi/opovrgnuti?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:44   #777
Pa vjerojatno se misli na metal keramicke krunice. Bezmetalne ne bi trebale praviti neki problem.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:06   #778
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, cula sam da krunice smetaju na magnetskoj rezonanci, dakle da se ona ne moze raditi jednom kada se stave krunice. Moze li mi to netko strucan potvrditi/opovrgnuti?
Načelno ne smetaju, može se raditi
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:28   #779
Imam umjeto trojke implatant i na njemu cirkonsku krunicu, prvi put se otkrhnula 3 do 4 mjeseca nakon postavljanja tad su mi je popravili i rekli da je to kao normalno, da sigurno nisu dobro izbrusili zagriz pa je zbog trenja pukla.


Danas je ta ista krunica pukla na pola.
Sto mi je raditi? Da se zalim na materijal?
10 godina mi je namstvo al cini mi se na implatant, nisam jos pogledala.
Stavila sam krunicu oko 1 mjeseca 2016 znaci sad ce dvije godine.
Cini mi se da je to puno popravaka u dvije godine?
Ispravite me ako grijesim.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:03   #780
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Načelno ne smetaju, može se raditi
Hvala vam na odgovoru, tek sad sam vidjela da ste odgovorili.

Znači ja u biti ne mogu znati koja bi mogla smetati, a koja ne, dok ne dođem u situaciju da smetaju na pregledu?

Mislim nitko u ordinacijama ne kaže koje vrste i proizvođače krunica koristi, niti igdje na stranicama piše.
A ne bi htjela poslije imati problema zbog toga..
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.