Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 17:29   #4561
Quote:
zlocko2002 kaže: Pogledaj post
Elijah Craig 12 mi je pri kraju, bilo ga je u Metrou ali zadnji put ga nisam nasao

Sto bi preporucili za uzet?
Htio bih "dessert in a glass": slatko, vanila, karamela, hrast, zacini (za kolace, ne ljuti), intenzivnog i dugog okusa?

Najbolje sto sam probao je bio Four Roses OBSK Private Selection for Total Wine & More (do kojeg se nemoze doc) i neki Jim Besm (malo manjeg intenziteta, cini mi se single barel, ali nisam siguran).

Sent from my F5321 using Tapatalk
Nisam baš u toku glede ponude pića u našim trgovinama
jer sam se totalno prešaltao na web shoping (neka korist od EU)
ali sam prije 4 mjeseca bio u Rumeriji no.1 na Novoj Vesi i tamo je bilo
Jim Beama Signature craft (med,vanilija,karamela,marzipan...fino baš,meni
dosta bolje od Knob Creeka)
a vidio sam u kutu i Four Roses small batch o kojem sam čuo mnogo dobroga,
osobno mi sada otvoren Woodford reserve(dosta raži,slično kao i Bulleit ali manje spicy) koji isto preporučujem...
Ili JD single barrel...(nisam kušao ali kažu puno lipih stvari o njemu...iako manje sladak).
kompliciran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:46   #4562
Ja sam zadnje od burbona probao Jim Beam Choice ( green label) , dosta jednostavne i bazične arome ( vanilija, karamela, baš ti slatki začini, pečene naranče, krafne, marzipan ) ali ipak intenzivnije od White Labela, za cijenu od 120ak kuna dosta dobar burbon. T Kupio sam preko webshopa ecuga.com, koliko znam oni ga jedini uvoze u Hrvatsku.
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:49   #4563
Burboni nisu my cup of tea. Nisam jih puno probao, pa bi tražio preporuku za bourbon, koji nije samo sladak, nego ima kompleksnost i spicy kick.
Old 14.06.2017., 10:34   #4564
Wild Turkey 101 je ono što tražiš, on baš ima tu spicy notu. Ili Bulleit Bourbon.
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 08:39   #4565
Hvala na informaciji. Idem u potragu :-)
Old 19.06.2017., 10:19   #4566
dobio sam ovaj whisky (peated verzija) na poklon a kako nisam ljubitelj takvih whiskija možda bi se dao nagovorit na neki trade pa neka se jave ljubitelji peated-a sa ponudom.

http://wordsofwhisky.com/danica-whis...ome-the-danes/

Nose: Iodine, but not overwhelming. After distillation it is still supposedly peated at around 30 ppm, but it smells more mellow. Coastal, almost salty. Some licorice and cereals, and also damp wood and wet leaves. Pretty earthy.
Taste: Peat, rubber and dark cocoa, less oily than the unpeated version. Dry oak and salt, but also cloves and pepper.
Finish: Pepper with peat and sal ammoniac. Medium in length.
Myrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:06   #4567
Nije mi jasno zašto neki ljudi ne podnose Jack Daniels?
A ljepilo poput pelina im je bolje, koji je vrag njima?
Old 24.06.2017., 21:06   #4568
Znate li ima li cega zanimljivoga u Duty Free Shopu na Zagrebackom aerodromu? Kolege idu u ponedjeljak na put, pa da im dam listu za kupovinu?

zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:56   #4569
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Meni je JD No. 7 loš.
Travaricu na moru trgnem, JD ne bi.
Old 28.06.2017., 08:57   #4570
Quote:
Quote:
Meni je JD No7 loš.
Travaricu na moru trgnem, JD ne bi.
Old 28.06.2017., 15:34   #4571
Kakva su vasa iskustva s Black Ram whiskyjem? Iskreno, ja sam tek jucer cuo (mislim) i probao taj bugarski viski (Black Ram blended whisky) i to malo sto sam degustirao je bilo vrlo ugodno za popit pa zato pitam sta vi ostali koji ste ga probali mislite o njemu. Na brzaka sam pregledao po internetu i ako sam dobro vidio cijena mu se krece oko 15 eur.
Old 12.07.2017., 21:18   #4572
Meni je dugo JD No7 bio skroz OK. Zahvaljujući ovoj temi i prvom sajmu sam probao neke druge stvari, malo počeo istraživati i došao do toga da ima puno finijih kapljica. To je naravno osobni stav. Kak je rekao Darac ako se ne varam, nema ispravnog ispijanja whiskyja. Svatko pije kaj voli i kako voli. Tak da se nemoj opterećivati zakaj netko ne voli ili voli određene stvari. Nedavno sam probao JD Signle Barrel Select i bio je jako fin. Tak meni ne valja JW Red Label, ali nikako, a Black Label bi popio kad god ga ima.

Inače, ako se nađete u Zadru, kod Tonija (na četiri kantuna) sam prošlo ljeto pio po više nego pristojnim cijenama dobru kapljicu. Nadam se da nije mijenjao cijene. Ako ste već dole, provjerite cijene i zakaj ne uživati ako je i dalje OK.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:00   #4573
Gledam whiskysite.nl... imaju super izbor uzoraka od 0,06l... potrpam u kosaricu 8-9 komada... Cijena 38€, prezadovoljan...kad ono shiping 30+ € :-(
Sve pomnozio s nulom i odustao.
Koji je to klinac s shipingom za RH?

zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:03   #4574
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
Wild Turkey 101 je ono što tražiš, on baš ima tu spicy notu. Ili Bulleit Bourbon.
Odlučio sam se za Buffalo Trace.
Moram priznati, da me je pozitivno iznenadio.

Sa frendovima smo na testu imali:
Buffalo Trace
Four Roses Single Barrel
Wild Turkey Rare Breed
Woodford Reserve

WT Rare Breed je fenomenalan a bogami ni ostali nisu za bacanje :-) , tako da sam promenio mišljenje o bourbonima.
Old 30.08.2017., 00:48   #4575
Quote:
cstane kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se za Buffalo Trace.
Moram priznati, da me je pozitivno iznenadio.

Sa frendovima smo na testu imali:
Buffalo Trace
Four Roses Single Barrel
Wild Turkey Rare Breed
Woodford Reserve

WT Rare Breed je fenomenalan a bogami ni ostali nisu za bacanje :-)
Buffalo i Four Roses Single Barrel mi stoje neotvoreni na polici i nikako da se zaželim burbona, zadnjih 5-6 mjeseci samo ide Scotch.
Slažem se za Rare Breed, vrhunski.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:16   #4576
bok,

pitanje u vezi Jim Beam Devil's Cut. vele da taj viski što ostane u drvu nevalja izvlačit, evo što je jedan recenzer reko na the whisky exchange-u:

Pretty rough. I'm a cooper to trade and have a fair knowledge of the wood alcohol. It's pretty much the stuff that gets left behind and then they sweat it out.... brain damage but drinkable!

i ako i je za probat pitam vas dali vrijedi tih novaca ili je bolje za 200 kuna uzet Wild Turkey ili možda Maker's Mark?
alenjelenc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:27   #4577
Popio sam bocu tog Devils Cuta i definitivno bih uvijek prije odabrao Wild Turkey 101.
Ostao mi je u sjećanju kao dosta suh i drven.

A dali vrijedi probati... pa svaki viski vrijedi probati, tako da ako ga nisi nikad pio a Turkeya i Makers jesi, go for it.
U krajnjem slučaju ga možeš trpat gostima s ledom.
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:32   #4578
Da li je netko možda probao novi Teachers?
Hawkstorm86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:25   #4579

Jedan dućan vinima u Zg (nisam siguran da li se smije navoditi ime dućana) ima 20% popust na Ardbeg i Glenmorangie core range (ako kupite dvije boce). Frend i ja razmišljali da podijelimo jedan Uigeadail i jedan Nectar D'or ali na kraju odlučili da svatko uzme svoj Uigeadail. Mislim da se nismo prevarili.

Odležano u toj (ogromnoj) ardbeg čaši 15 min.

Boja
Zelena?

Nos
Treset, dim, šibice. Onda s par kapi vode: treset, drvo, dim, vanilija, slankasto kao more, malo kakao-a s kožom i duhanom.

Okus
Tresetna bomba, izrazito pun okus. Nakon toga papar, dim, sherry, tamna čokolada i slano more. Uljano. Napravio grešku dok sam kušao i disao kroz nos - izgleda da čaša koncentrira sav taj dim, treset i alkohol tamo gdje se nos nalazi u trenu kušanja.

Finiš
Inicijalno dim, onda drvo i sherry, srednje do dugačak finiš, suhoća zamjenjuje uljanost nakon 2-3 minute.

Vjerojatno i najbolji whisky koji sam do sad kušao (ruku na srce, nisam još probao whisky-e iznad nekakvih 80-90 eur). Finiš bi mogao biti dulji, ali reći to baš i nije fer jer je okus tako dobar da bi htio da traje satima.
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:51   #4580
Cijene? Koji ducan?

zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.