Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 23:38   #61
Kakav je 1.6 i-Dtec
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:32   #62
Quote:
Amarino kaže: Pogledaj post
Kakav je 1.6 i-Dtec
Sudeći po držanju cijena i suldosti istih, ovaj bi čak mogao proizvoditi više nafte nego vw tdi.
Jebote jači kult 100%
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:15   #63
Ma nit su danas japanci bezgrešni, a nit su talijani i francuzi nepouzdano smeće...više ulogu u svemu igra sreća.

Jedini novi auto koji sam kupio je Kia ceed (znam da nije tema), ali naglašavam čisto zbog činjenice da jedino što na tom auto mogu baš pohvaliti je korektan odnos prema riješavanju kojekakvih pizdarija pod garancijom.

Ali da me neko pita da li bi radije 5 godina garancije s pokojim sranjem koje se desi ili 7 pa da redovito još barem jednom godišnje osim redovnog, moram u servis, radije ću odabrati ovih 5.

Nema što mi nisu mijenjali...

Od amortizera, led štop svjetla pa sve do komandne table koja se raspucala na suncu, ulijevnog crijeva za gorivo, ključa koji se raspao i sl...

I čudom mi se čude kako sam naletio na pehljivi auto jerbo se na mom pokvarilo sve što se moglo pokvariti. Imali su oni u bazi reklamacija sve te pizdarije navedene, ali kod ni jednog vozila nisu bile baš sve...
Osim kod mojeg.

Drugi auto mi je stara Mazda Xedos 9, koju sam oduvijek želio, s njom se osjećam ko da sam starog psa spasio iz skloništa jer bi kod prijašnjeg vlasnika kroz godinu dvije propao sigurno.

S tom mazdom sam napravio 25000 i nisam imao nikakvih nepredviđenih sranja, jes da sam morao u nju uložit jer je bila groblje, troši ulje (ima 220 tisuća), a osjećaj kad sjednem u 17 godina stari auto je mnogo bolji nego 7 godina stari ceed. Cvrčci plastike su za ta kola nepoznat pojam...a o udobnosti i zvučnoj izolaciji da ne pričam.

Ta mazda je kod mene do preše i nema tog auta koji će mi dati bolji osjećaj (a da si ga mogu priuštiti )
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:15   #64
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Sudeći po držanju cijena i suldosti istih, ovaj bi čak mogao proizvoditi više nafte nego vw tdi.
Jebote jači kult 100%


Ogadi mi hondu , jebo li ih turbo , 1.8 140ks je zakon
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:54   #65
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Mazda 6 2008. 2.5, kupljena nova 2008. god do 280 tkm 3 puta slagan mjenjač , jednom glava motora i na cca. 240 tkm motor.
Auto vozi jedna u HR poznata osoba, znači redovni servisi, auto nije ubijan...

U obitelji Auris benzinac i Yaris, oba 2007. god. i nisu bez grijeha, ali većinom sitnice.
Od frenda tata ima Acord dizel 2,2 2007. i auto sad ima preko 400 tkm i samo pali i vozi.

Znači znam jednoga koji je kupio novu mazdu i auto je užasno loš sa tim motorom. Kad se k svemu tome doda cijena održavanja naspram EU auta...

Od svih njih većinom sam od vlasnika Honde čuo riječi hvale, a sad...

Po meni sve je to danas konfekcija i sve se izgubilo, nema više ovaj je super, ovaj nije, većinom je razlika samo o opremi, klasama i tu staje svaka priča. Više je danas sve stvar sreće pojedinca.
Ako pod poznatu osobu mislimo na mog prijatela iz Kr, nije li plin u toj Mazdi?
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:00   #66
Mazda 121, 1990. godina, do prodaje 2004. (?) godine imala je od kvarova svjećice, akumulator i ručicu svjetla na volanu.

Još uvijek vozi gradom, koliko znam.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:20   #67
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Od svih njih većinom sam od vlasnika Honde čuo riječi hvale, a sad...
Trenutno ne poznam niti jednog vlasnika Honde, a nije da mi je krug poznanika malen s toga vjerujem da ti raritetni vlasnici dotične marke automobila imaju samo riječi hvale o istoj.

Inače moj ćaća gastarbajter kupio novu Accord 2.0iS 1996god. i bio je Ok automobil dok se nešto ne pokvari, a kvarilo se niti više niti manje kao kod drugih automobila koje smo imali do tada i poslije u biti neka zlatna sredina.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:43   #68
Imao nekoliko Hondi, Acura, Toyotu Camry, Lancera, Miatu... i bio presretan s njima (najmanje s Lancerom, najviše s MDX-om). Trenutno - Lexus. Prezadovoljan Japancima i kod mene nema dvojbe, mislim da ću i u buduće kupovati Japance.

I možda, možda, možda ponekad kakvog Korejca.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:00   #69
U firmi di radim: Honda Accord 2.0, 2007, 250 tisuća okrenula prije neki dan. Mijenjana lamela, nekakav senzor na motoru (500 kn popravak) i blokirala zadnja kliješta (700 kn popravak).

Od bliže i dalje rodbine:
Mazda 6 2.0 CD, 2003. prodana 2010 nakon 220 tisuća. Bez kvara. Mijenjana lamela jednom i veliki servis (paprena cijena). Krenula hrđa na zadnjem blatobranu.
Mazda CX-7 2.3 turbo. 2008. Na cca 100 tisuća kvar 4x4 pogona (auto stao i nije mogao dalje), stavljen polovni pogon. Na 200 tisuća kvar turbine, nakon popravka abnormalno trošio ulje, prodan dalje.
Toyota Avensis 2005 2.0 d4d. 240 tisuća bez kvara, prodana dalje.

Svi auti su kupovani novi, na firmu. Gaženi ali i redovno održavani u ovlaštenom. Cijene ovlaštenog servisa poprilične. Prodani za kikiriki jer ih polovne nitko neće, unatoč korektnoj servisnoj povijesti.
Honda se još uvijek prodaje XD. Mislim da ćemo ju zadržati ipak.
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:34   #70
Ja sam 2008 Accorda 2.4at executive prodao dosta brzo i po ok cijeni, Honda inače drži cijenu i ide dobro prodaja.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:08   #71
Drže oni dobru cijenu, ali na njuškalu. U stvarnosti, nitko te ne zove mjesecima dok ne spustiš dobrano od idućeg najjeftinijeg.....

Navedena mazda 6 je prodana za 2000e nižu cijenu od oglašene. CX-7 je zbog kvara na motoru prodana u dijelove. Avensis je mijenjan za Voyager ključ za ključ.... Za Accord nitko ne zove.
Za velike benzince mi je jasno da se teško prodaju, ali dizeli....
Prije njih su bili Audi a6 c4 i passat B5 tdi koji su napravili preko 300 tisuća i kao takvi su prodani u roku keks.
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:22   #72
Toyota Avensis 2007, vožena cca 3 godine i 300 k km, službeni, lizing. 2.2 čađara. Gažen do daske, bez ijednog kvara. Full oprema. Trošila ulje cca 3 litre od servisa do servisa barem, od 0 km do kraja. Piše u manuals da je normalno do 0,5 l na 1000 km. Znalo je i po 5 litara od servisa do servisa. Ostalo toči i vozi (sa kanistrom castrol 5w40 ulja u gepeku).

Subjektivan osjećaj da je išla lošije od Passata. Razina materijala, završne obrade, solidnosti, luksuza, klasu ispod.
Oba full oprema. I trošila 1.5-2 l više od Passata. Ali bez ijednog kvara...samo nekakav lim otpao na Ac, Heat shield Ili tako nešto. Usred Bugarske iščupam kliještima iz gepeka i vožena idućih 100 k bez problema.
Ne bih kupio svojim parama. Neudobni sicevi za visoke ljude. Možda kepecima u Japanu bolji.
Ali razumijem zašto ljudi kupuju. Ako ti je automobil od točke A do B i ne trebaš dobre siceve, uzmi.
Ali sicevi iz 20 godina stare mečke ili Volva su space shuttle prema rižojedima. Ajde, Infiniti je bolji, ali nije kao mečka, Jaguar, Volvo.
Meni osobno su sicevi pola ukupnog dojma.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:27   #73
Koje motore točno uspoređuješ (Avensis vs Passat)?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:54   #74
2.2 d4d i 2.0 TDI bluemotion, Toyota prije cca 10 godina, Passat cca 6 (2011). Tu su negdje po snazi, cca 140 KS.
Možda je Toyota imala drugačije prijenosne omjere u finalu drive-u (ili turbina varijabilne geometrije) , ali oba manualac, kad volciku malo stisneš, ide odlično. 3-4 i deri, po gradu već 2. Razvučeš. Avensis se ne miče s mjesta. Oba užasno nepregledni. Klima užas u oba auta, dvozonska, ali istovremeno se kuhaš i dobiješ reumu.
Bolje mi je legao puno 2.2 čađara u x-trailu od stare. Vozi ga već cca 10 god (i 200 k) bez greške. Mijenjan auspuh i egr. Fino potegne, moment je tu, a ionako je bitno međuubrzanje. Preko 140 nema smisla i crossoveru. 8-9 l, Ali se i vozi nježnije. Đukela od 80 kg je stalno u gepeku.

Opet, to su sve auti loših siceva, jeftine plastike, dosadnog dizajna i bez imalo duše. Kao da jebeš trebu jer si na suhom, ali je sex loš. Onda ti skuha večeru i opegla košulje za sutra.
Hodam zgužvan, kuham sam, jebem dobro i zanimljivo ali se ne mogu baš pouzdati ni u aute ni u ženske. Poželjno je imati alternativu ako je prvi izbor problematičan
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:22   #75
Quote:
jackofalltrades kaže: Pogledaj post
Drže oni dobru cijenu, ali na njuškalu. U stvarnosti, nitko te ne zove mjesecima dok ne spustiš dobrano od idućeg najjeftinijeg.....

Navedena mazda 6 je prodana za 2000e nižu cijenu od oglašene. CX-7 je zbog kvara na motoru prodana u dijelove. Avensis je mijenjan za Voyager ključ za ključ.... Za Accord nitko ne zove.
Za velike benzince mi je jasno da se teško prodaju, ali dizeli....
Prije njih su bili Audi a6 c4 i passat B5 tdi koji su napravili preko 300 tisuća i kao takvi su prodani u roku keks.
Varas se sto se prodaje tice...
S vw prelazim na japanca-hondu i ne bi vjerovao kako mi npr neke pobjegnu da ga niti ne stignes pogledati a vec je prodana ;-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:00   #76
je, istina, ja sam tražio mazdu cca 10 mjeseci.
Pobjegle mi 3.
Dok se ja odlučim iz st u zg, dan, dva - nema je više.
Na kraju sam doslovno išao noćnim busem u zg i 07:00 bio na adresi s novcima.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:10   #77
Quote:
jackofalltrades kaže: Pogledaj post
Za velike benzince mi je jasno da se teško prodaju, ali dizeli....
Ma jasno jer benzinci puno trose....za tih prosjecnih 10km sto se dnevno ljudi voze. Jel trosi 5 ili 10 litara svejedno. No ekipa to ne kuzi jer kako ce se u birtiji hvaliti da im trosi 5.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:36   #78
Posjedovao dva japanaca, jedan od njih i sad vozim.
Toyota 2.0 d4d, 2004g, 115ks, kupio ga sa 100tkm vozio do 190tkm, nikakvih većih problema, čistio mu jednog EGR i klapnu usisa, zamijenio grijače u tih 90tkm.
Potrošnja je bila 6,5l...meni je taj auto ostao u tako dobrom sjećanju, uvijek s njim siguran na putu, čupala je samo tako kad god je trebalo.

Trenutno vozim Civica 1.8 2014g, 142ks...kupljen sa 20tkm sad ima skoro 60tkm, auto je znači skoro nov tako da nema problema što je za očekivati niti ih očekujem iskreno govoreći.
Potrošnja u ovih 40tkm je 7,5l, ide odlično, ako želiš da čupa moraš šaltati i voziti od 3500rpm pa na više, ako želiš kruzati onda u 6-oj i na 2000rpm (80km/h) ne čuješ motor troši sitno.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:34   #79
Quote:
jackofalltrades kaže: Pogledaj post
Drže oni dobru cijenu, ali na njuškalu. U stvarnosti, nitko te ne zove mjesecima dok ne spustiš dobrano od idućeg najjeftinijeg.....

Navedena mazda 6 je prodana za 2000e nižu cijenu od oglašene. CX-7 je zbog kvara na motoru prodana u dijelove. Avensis je mijenjan za Voyager ključ za ključ.... Za Accord nitko ne zove.
Za velike benzince mi je jasno da se teško prodaju, ali dizeli....
Prije njih su bili Audi a6 c4 i passat B5 tdi koji su napravili preko 300 tisuća i kao takvi su prodani u roku keks.
Moje iskustvo je drugačije... dva komada Accorda 2.4 sam imao i prodao bez problema za ok novce.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:43   #80
Accord 2.4 je top model. Vjerojatno su imale i nešto više opreme. Ne znam, za ovu našu 2.0 nitko ne zove...
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.