Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2004., 14:37   #1
Kakav je majcinski tip?

Bas se pitam spadam li u takve...

Sa 17 sam mislila da sve znam o odgoju djece, kolacima, cvjecu, spremanju kuce i slicnom. Onda su mi srednja i faks malo zavrtili glavom pa mi je postalo vazno jos kojesta drugo.

Jesam imala bebonju ali kolaci, cvjece i slicne 'mama-fore' su me pustile. Ne bas skroz ali ono, taman da ne znam spadam li u majcinski tip ili u karijeristicu.

Nekako mi se cini da sam postala mix, a kad pogledam dragog, ni on mi nije jasan. Nekako mi je sexy kad stavlja ves da se susi. Jos kad bi htio reckati povrce sa mnom...

Anyway, bas me zanima gdje sam na skali majcinski tip-karijeristica, xyxy (sta vec bude suprotno majcinskom tipu) pa zato dajte sve prijedloge da se definira to polje i odredi gdje spadamo.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:43   #2
Ja sam kao djevojchica/djevojka uvijek govorila kako NIKAD necu imati djecu...uzhasavala me pomisao na trudnocu, na porod, gadile mi se pelene i djechje bolesti. O odgoju nisam ni razmishljala, valjda...

Kad je doshao moj tik-tak, odjednom se sve preokrenulo...pozheljela sam dijete i pozheljela sam mu biti pravim roditeljem, maximalno koliko to bude moguce.

Ne mogu reci da sam mu podredila zhivot, jer nisam - chitavo vrijeme radim, imam i ostalih aktivnosti, ali uvijek i na prvom mjestu su njegove potrebe...bar josh neko vrijeme. Narochito zato shto zhivi i odrasta samo uz mene.

Nisam nikad pozheljela josh koje bioloshki moje dijete, chudim se kad netko pishe kako nije majchinski tip, ali istovremeno pishe i da pozheli opet radjati chim beba prestane mirisati na mlijeko.

Isto tako sa zadovoljstvom ishchekujem odrastanje moga Juniora i vrijeme kad cu se moci vishe posvetiti sebi.

U shto ja spadam?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 14:47   #3
ja spadam u karijeristicu s jako malo majcinskih osjecaja, koji su se dosad ocitovali u tome da sam cesto uzimala preko vikenda klince iz doma ili one od prijatelja i uzivala u tome.

Pitajte me kad klinci stignu ( cula sam x prica koji su te majcinske osjecaje dobili tek nakon sto su prvi put privili bebu na svoje grudi )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:06   #4
Ja nisam nikad maštala o tome da postanem majka i ništa u vezi djece i majčinstva nije me ni najmanje zanimalo.

Zapravo me i dalje ne zanima, osim što me nešto jače od mene tjera da se borim za dobrobit svoje djece.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:13   #5
WOW, koja tema...

meni se nekako čini da majčinski tip postaneš kad dobiješ dijete.
I ja sam prije udaje i trudnoće čuvala povremeno klince i igrala se s nećakinjama koje su od mene puuuno mlađe, djecom mojih sestrični i sl.
Istovremeno sam studirala, radila, putovala, provodila se i zadnja stvar na pameti mi je bila da sam "majčinski" tip.

Kad se rodila moja malena, svi su se čudili kako sam se promijenila, u smislu da mi neko vrijeme baš i nije bilo bitno izlaziti s frendicama, ugošćavati ljude i sl.
I strašno sam voljela šetati i pričati sa svojom bebom. To volim još i danas iako sam prilično uspješna na poslu, a radim i honorarno.
Valjda sam se spojila s "očinskim" tipom pa zajedno činimo dobru kombinaciju, i dijete nam je uvijek zbrinuto i sito.

Meni majčinstvo znači da mi je dijete uvijek na prvom mjestu, ispred svih i svega drugoga. Ali, to nije sve što mi je važno u životu, samo se prioriteti promijene .

Ne znam, čini mi se zbrkanim ovaj moj odgovor.
Ah, valjda ćete shvatit.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:15   #6
Blueberry djelujes mi jako slicno meni ( ili ja tebi ) A mislim da bi nam i zivot nakon bebe mogao sliciti poprilicno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:28   #7
Majčinski tip je moja majka. Najozbiljnije.
Ona je nježna i požrtvovna, previše brine o tome što će i koliko djeca pojesti i da li su psihički dobro. Izbjegava stogost. Živi za djecu. Povukla se iz mnogih sfera života zbog djece. Otišla je u prijevremenu zbog djece.
Nikada, ali baš nikada nije udarila dijete.



Možda jednom postanem majčinski tip, ali s obzirom da sam počela slati životopise okolo na adrese gdje se isključivo traže osobe za zanimljive, zahtjevne, te vrlo dinamične poslove, čini mi se da od mene neće ispasti neki jači majčinski tip.




Edited by Septy
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)

Zadnje uređivanje Septembar : 29.01.2004. at 00:05.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:12   #8
Quote:
VelmaX kaže:
Ja nisam nikad maštala o tome da postanem majka i ništa u vezi djece i majčinstva nije me ni najmanje zanimalo.
Ja bas suprotno
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 00:18   #9
zamoljavam da se drzite teme bez suvisnih fajtova

a glede teme
meni je taj "majcinski tip" dost ispran i izlizan kao pojam
nekad je to bila majka domacica koja je ostajal kuci i "servisirala" obitelj
ne kazem da ni danas nema takvih, ali puno manje
to sto su danasnje majke modernije, samosvjesnije, svestranije, uspjesnije u drugim sferama zivota- ne radi ih to manje "majcinskim tipovima"
dapace
majcinski tip je valjda neko ko svojoj djeci treba biti izvor ljubavi sigurnosti i srece, kao i UZOR!
a ako je ona zadovoljna sobom i svojim zivotom, a to postize i tim "vandjecijom" sferom, onda naravno to utjece na njen odnos sa djecom a time i njih usrecuje...
i tak u krug
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 09:25   #10
Quote:
Winona kaže:
Blueberry djelujes mi jako slicno meni ( ili ja tebi ) A mislim da bi nam i zivot nakon bebe mogao sliciti poprilicno.
A, da mi nisi neka daljnja rođaka ?!?

Šala mala!

kad dobiješ kikiće javi se, pa da razmijenimo iskustva.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 10:14   #11
Ja sam kao mala (2-3 god) izjavila "Ja cu roditi bebu cim se udam" na sta je moj tata brizno odvaratio "Samo nemoj pre toga, duso...."

Sada, sa svojih 26 bas mi i nije radjanje dece u glavi (a nisam ni udata ). Slatki su mi klinci, na po par sati, ali onda mogu da idu svojoj kuci....

Mada, po nekim moji reakciajam i razmisljanjima, cini mi se da ce mi dete postati centar sveta (kad i ako ga budem imala).

I slazem se sa onim da se definicija majcinskog tipa menja sa vremenom i definitivno je podrazumevala jedno pre 100 god a nesto sasvim drugo sada.... (mada nisam sasvim sigurna sta )
lyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 10:18   #12
Quote:
Blueberry kaže:
A, da mi nisi neka daljnja rođaka ?!?

Šala mala!

kad dobiješ kikiće javi se, pa da razmijenimo iskustva.
dogovoreno
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 11:03   #13
ja mogu reci sto nije majcinski tip (po meni)..

primjer iz zivota:

djecaku dijagnosticiran je poremecaj koncentracije i tek je poceo uzimati tabletice (rentolin, cini mi se, mada nije sigurno, ne znam sorry).. pomenute tabletice mogu utjecati na emocije djeteta... dakle.. tek par dana nakon sto ih je poceo uzimati treba otici na vikend k ocu, i ulazeci u ocev auto, oprasta se s mamom i pocinje neutjesno plakati... tata ga pita da sto mu je, a on odgovara da bi rado ostao vikend s majkom, sto je ocu ok. djecacic odlazi do vrata i moli majku da ostane s njom za vikend na sto ona odgovara : sorry, ali ja imam neke druge planove za vikend...

e to je meni tipicno nejmacisnki.... majcinske karakteristike jos istrazujem.. mislim da je to od osobe do osobe vrlo specificno. hocu zapravo reci da nismo svi mi jednako njezni, topli, dragi, koncentrirani na karijeru, prioriteti su nam drugaciji i tu su uglavnom najcesce razlike u poimanju majcinstva.. bar meni.
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 12:32   #14
Pa ja sam onda po svemu majcinski tip, eto jedino sto nisam ostavila posao.

Ali djeca su mi uvijek prva i uvijek na pameti, zovnem mamu, koja ih cuva, po nekoliko puta na dan da vidim sta se desava, slusaju li, jedu li, sto bi se reklo "ucestvujem preko zice". Doduse, malo sam tako i navikla svoju mamu da me zove na telefon zbog svakakvih trica s njima dvjema, koje bi definitivno i sama mogla rijesiti.

Takodjer, ocito da sam i jako popustljiva i da su me moje curice prokuzile - ne zarezuju me ni 1%.

Ali sta cu, tako je pa eto ti.

A djecu sam uvijek htjela imati, cak sam i vise nego je normalno razmisljala o tome, zaista. Znam da me je u ranim dvadesetim, dok se jos nisam bila ni udala, uzasavala pomisao "Sta ako ne mogu imati djecu?". Stvarno ne znam otkud mi to, ali to mi je dosta bilo na pameti. Valjda je sve to individualno.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 13:36   #15
Quote:
Rajna kaže:
Pa ja sam onda po svemu majcinski tip, eto jedino sto nisam ostavila posao.

Ali djeca su mi uvijek prva i uvijek na pameti, zovnem mamu, koja ih cuva, po nekoliko puta na dan da vidim sta se desava, slusaju li, jedu li, sto bi se reklo "ucestvujem preko zice". Doduse, malo sam tako i navikla svoju mamu da me zove na telefon zbog svakakvih trica s njima dvjema, koje bi definitivno i sama mogla rijesiti.

Takodjer, ocito da sam i jako popustljiva i da su me moje curice prokuzile - ne zarezuju me ni 1%.

... Znam da me je u ranim dvadesetim, dok se jos nisam bila ni udala, uzasavala pomisao "Sta ako ne mogu imati djecu?". Stvarno ne znam otkud mi to, ali to mi je dosta bilo na pameti. Valjda je sve to individualno.
joj moja best frendica "odozdo" je ista ti!
jebote od 18 me ubijala u pojam da sto ako ona nece moc imat djecu...

i sad kad je majka (2 curice isto ko ti), rade od nje kasicu i nist im ne moze... isto se zivka sa mamom 300 puta dnevno...
e ja to stvarno ne volim, tak da sam odvikla svoju majku
ak je nemres pricuvat bez da me zvrckas za svaku sitnicu i ne moras ju cuvat, organiziracu nes drugo...
osim tog nisam control freak, ne moram bas u svakom sekundu znat sta se desava
i ako sam otisla hocu da se posvetim tom zbog ceg sam otisla...
(ovo se neravno sve odnosi na normalni hod, a ne za izuzetne situacije/probleme)

obs, rajna nije uopce kriitka tebi da me ne bi pogresno shvatila
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 13:49   #16
Po ovome što je nebo opisao(la?), ja sam totalno majčinski tip, to jest djeca su mi u svakom trenutku na prvom mjestu.

Nema te stvari koja bi mi mogla biti važnija od osmjeha na licu mog djeteta... a njihove suze zbilja jako teško podnosim.

Ipak, iako sam trenutno svu energiju usmjerila prema djeci, to nije ono što osjećam kao svoju jedinu svrhu.

Kad oni postanu samostalni, rado ću ih poslati "u svijet" da si izgrade vlastite kućice... za zaklon od zločestog vuka.

Majčinstvo je za mene samo jedan (doduše podulji) PERIOD u mom životu, nije to moja trajna osobina.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 14:01   #17
Septy, nisam ni shvatila kao kritiku meni osobno, znam da govoris cisto generalno.

A daj boze da sam 2% control freak - vec rekoh da me djeca ne zarezuju skoro nimalo, dakle rijec control mi je mislena imenica, u svakom pogledu .
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 15:03   #18
Quote:
Septembar kaže:
zamoljavam da se drzite teme bez suvisnih fajtova

a glede teme
meni je taj "majcinski tip" dost ispran i izlizan kao pojam
nekad je to bila majka domacica koja je ostajal kuci i "servisirala" obitelj
ne kazem da ni danas nema takvih, ali puno manje
to sto su danasnje majke modernije, samosvjesnije, svestranije, uspjesnije u drugim sferama zivota- ne radi ih to manje "majcinskim tipovima"
dapace
majcinski tip je valjda neko ko svojoj djeci treba biti izvor ljubavi sigurnosti i srece, kao i UZOR!
a ako je ona zadovoljna sobom i svojim zivotom, a to postize i tim "vandjecijom" sferom, onda naravno to utjece na njen odnos sa djecom a time i njih usrecuje...
i tak u krug
S ovim se potpuno slazem! Ja smatram da nikad, ali nikad, ne bih mogla bez karijere koja me ispunjava. Nisam neka domacica niti me to posebno veseli, ali se unatoc tome smatram majcinskim tipom (i ja sam jedna od onih koja se sa 18 brinula hocu li moci imati djece - odgovor jos ne znam). Ne mogu zamisliti da bih zivot prozivjela bez djece; ako ne budem mogla imati svoju, a vjerojatno i ako budem, usvojit cu. Toliko djece treba paznju i ljubav...
Ako je majcin zivot ispunjen, a ljudi su po tome sto ih ispunjava razliciti, tu ce radost uspjeti usaditi i svojoj djeci.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 19:06   #19
Djeca i njihova dobrobit su mi na prvom mjestu ali ponekad volim "ukrasti" i nesto za sebe.
Npr. ako sam nabavila karte za koncert i muz i ja idemo nakon sto mjesecima nismo nigdje izasli, a nas trogodisnjak hoce sa nama i tuzno place, ipak cu ga ostaviti baki i otici na koncert. Ukoliko je to jutro dobio 40 fibru i povraca, nista od koncerta.
Sad kad su stariji ponekad namjenim sat-dva sebi - uglavnom kad imam dnevnog svjetla u zimskom periodu, za citanje. Onda sam egoisticna i velim ukoliko ne krvare obilato i treba zvati hitnu , neka me ne diraju sljedeca dva sata i neka se tise svadaju
Inace moja najbolja prijateljica , koja je sad majka troje djece , dok nije rodila prvo nije mogla smisliti djecu. Ono - drzala se dalje od njih, kad bi se kakav slatki klinjo provezao pokraj nje u kolicima ne bi ga ni registrirala, na plac djece bi joj se dizala kosa.. A sad mamai pol!!
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 00:04   #20
Nemam pojma jesam li ikad maštala o djeci , mislim da ne.
Čak i kad sam se udala od pomisli na djecu kosa mi se dizala.
E tada je došao sin, nisam se zaljubila na prvi pogled kao što mnoge majke pričaju, bila sam užasno zbunjena i uplašena. A onda smo se nakon kratkog vremena zaljubili pa sam počela maštati o curici.
Stigla je i ona
I sad zaključujem da sam pravi majčinski tip. Volim raditi, imam lijep posao, sve štima, ali ako na poslu 16 puta pogledam na sat i 16 puta nazovem mamu (ako je ona ta koja čuva bebu) onda nisam nikakva karijeristica a?
Nema toga što ne bi učinila za svoju djecu, a za ovu malu mislim da bi i zvjezde skidala. I Zakoniti isto razmišlja ko ja.
Kad smo jednom s Kori bili na vježbama, ona je počela neš kenjkati, on se namrgodio a teta kaže ' ma neka plače samo nek napravi vježbu' a zakoniti njoj ' svi vi možete plakati, ona bogami neće'
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.