Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 18:21   #1001
Quote:
pinelić kaže: Pogledaj post
Što je to "Beč ispod zemlje"?
Ne, nisam mislila na metro...
Vodič u Beču je nešto spomenuo o tome da U Beču postoji pod zemljom isto toliko kao nad zemljom - e sad to nisam ubrala što je rekao pa ću izvaliti glupost- valjda, prostora ( tipa, katovi, hodnici, tuneli...), spomenuo je i snimanje filma, a googlajući sam našla da se zaista snimao film sa Orsonom Welsom u tom podzemlju ( "Treći Čovjek")...riječ je o kanalizacijskim tunelima...
Mene zanima jel to i danas moguće postoji ili je to bilo u prošlosti, nakon II. sv. rata...Mislim da je bilo rečeno da neki lokali imaju i po nekoliko katova pod zemljom...Sve mi je ostalo nekako nejasno, a zaintrigiralo me...
pinelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:56   #1002
pozdrav
može par pitanja oko Beča
di čovjek parkira auto i kolko se naplaćuje?
kolko je sigurno ostavit auto na cesti?
do kad vozi gradski prijevoz, tj kakva je situacija po noći?
i ako je netko odsjeo u hostelu Ruthensteiner kak je bilo?

thank you
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:04   #1003
Quote:
hot hot week 3 kaže: Pogledaj post
hvala to je zaista stranica koja nam je trebala. sve smo već bukirali.
može još jedna zamolba za kraj?
prvi put u Beču - što vidjeti/učiniti prvo - od kuda krenuti?
hvala
ako te zanimaju muzeji svakako otidi u naturhistorisches preko puto njega ti je kunsthistorisches
eventualno albertina ili hundertwasserhaus
schönbrunn pod obavezno
maricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:15   #1004
Ja sam parkirao besplatno... U svakoj malo sporednijoj ulici, malo dalje od centra, se može parkirati besplatno. Plaća se samo na glavnim ulicama. Ovo moje parkiranje je bilo u 6-tom becirku.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:17   #1005
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja sam parkirao besplatno... U svakoj malo sporednijoj ulici, malo dalje od centra, se može parkirati besplatno. Plaća se samo na glavnim ulicama. Ovo moje parkiranje je bilo u 6-tom becirku.
aha
ma hostel nema parkirna mjesta i sad vele kao mozes ostaviti auto na cesti, a ne znam kolko je to sigurno
nevoljko ga ostavljam na cesti i u zagrebu
svasta mi se desavalo, od odvaljenih retrovizora (koji su bili uredno sklopljeni) do grebanja po autu itd
mislim nije neka mrnjola od auta ali je jedini koji imam
i inace sam panicar
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:17   #1006
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
pozdrav
može par pitanja oko Beča
di čovjek parkira auto i kolko se naplaćuje?
kolko je sigurno ostavit auto na cesti?
do kad vozi gradski prijevoz, tj kakva je situacija po noći?
i ako je netko odsjeo u hostelu Ruthensteiner kak je bilo?

thank you
ako parkiras negdje u garazi u gradu dosta je skupo po satu racunaj najmanje 3€ pa na vise, mozes parkirat i na ulici ali od 1-9 bez. je kurzparkzona pa se naplacuje isto po satu al mozes ostat max.2 sata(parkschein od 1,5h je 1,80€ 2h-2,20€)
ostavit auto na cesti je sigurnoo mislim nije da ce ti ga netko namjerno ogrebat, pokrast il napravit namjerno neku stetu
koliko vidim na karti taj tvoj hostel je u 15bez. znaci tamo nije kurzparkzona za cijeli bez. nego eventualno da postoji neka ulica zbog dostave da je ogranicenog parkiranja pa najbolje kad se parkiras da dobro pogledas dal ima znak tipa zabrana parkiranja i dolje max 2h tu moras imat parkschein.
na samoj mariahilferstr je kpzona do 18h, al u svakoj sporednoj nije tako da te to ne muci. al ima da se navozas dok nades parkplaz...
maricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:21   #1007
Quote:
maricica kaže: Pogledaj post
ako parkiras negdje u garazi u gradu dosta je skupo po satu racunaj najmanje 3€ pa na vise, mozes parkirat i na ulici ali od 1-9 bez. je kurzparkzona pa se naplacuje isto po satu al mozes ostat max.2 sata(parkschein od 1,5h je 1,80€ 2h-2,20€)
ostavit auto na cesti je sigurnoo mislim nije da ce ti ga netko namjerno ogrebat, pokrast il napravit namjerno neku stetu
koliko vidim na karti taj tvoj hostel je u 15bez. znaci tamo nije kurzparkzona za cijeli bez. nego eventualno da postoji neka ulica zbog dostave da je ogranicenog parkiranja pa najbolje kad se parkiras da dobro pogledas dal ima znak tipa zabrana parkiranja i dolje max 2h tu moras imat parkschein.
na samoj mariahilferstr je kpzona do 18h, al u svakoj sporednoj nije tako da te to ne muci. al ima da se navozas dok nades parkplaz...
hvalaaaaaaaa
nadam se da ćemo se snaći s parkingom
bit ćemo dosta kratko, svega 4 dana pa ne znam jer bolje onda ostaviti auto kod hostela pa ići razgledavati javnim prijevozom ili tražiti parking po centru
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:27   #1008
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
hvalaaaaaaaa
nadam se da ćemo se snaći s parkingom
bit ćemo dosta kratko, svega 4 dana pa ne znam jer bolje onda ostaviti auto kod hostela pa ići razgledavati javnim prijevozom ili tražiti parking po centru
ma ostavi kod hostela nista mu se nece desit
najbolje sa ubanom jer sa parkiranjem je ludnica previse auta premalo mijesta
a westbahnhof ti je odmah pod nosom a tam imas U3 koji vozi do stephansplatza (to je bas centar centra) a to ti je samo 5 stanica i tamo si za tren
maricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:33   #1009
Ni u ludilu nemoj u razgledavanje autom, po centu je u garažama i 4 eureka po satu. za 2 sata sam platio 12 eur, jer sam dođao 5 minuta kasnije...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:55   #1010
Javnim prijevozom naravno. Ako baš iz nekog razloga moraš autom do centra vodi računa da je vikendom parking besplatan pa uz malo sreće može se naći parking baš u strogom centru. Samo budite sigurni da je auto na parking mjestu unutar linija.
4 eura po satu su cijene za garaže, ako je na ulici onda je 1,2 eura ali si limitirana na max 2 sata. Ja sam uspio za advent parkati vikendom mukte ali moram reći da sam imao dosta sreće jer ima puno auta. Pored toga možeš lako uletjeti i u prometnu gužvu i 45minuta ćubiti zagušen u prometu.

Dakle ako možeš, javni prijevoz
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:30   #1011
e pa tak smo i mislili
ostaviti auto kod hostela i zujati javnim prijevozom


jel netko mozda zna di je Planet Bank Austria Halle Gasometer?
i kak je tam s parkingom?
sad sam prepisala tocno naziv koji mi pise na karti, idemo tamo na koncert Iamx-a
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:36   #1012
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e pa tak smo i mislili
ostaviti auto kod hostela i zujati javnim prijevozom


jel netko mozda zna di je Planet Bank Austria Halle Gasometer?
i kak je tam s parkingom?
sad sam prepisala tocno naziv koji mi pise na karti, idemo tamo na koncert Iamx-a
evo samo jedna paralale, ja sam u nedjelju platila garažu u 1 ringu za 6 sati, 21 €....s tim da na cesti nije bilo uopće mjesta za parkirati, a govorim o nedjelji, što je tek za radni dan...stoga auto van centra i do njega javnim prijevozom....
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:25   #1013
Garaže izbjegavati jer dok ostaviš kola i dođes ponovo ode vrijeme a svaki sledeci sat je skuplji(na centar mislim) ali ovi tiketi za parking su ok po meni -ima od pola sata 60 centi,sat vremena1,2€ i 2 sata 2,40€ i vaze za svaki dio grada
__________________
Za vas onaj Glembay drži u ruci crkvu, a za mene krvavi nož! Kako za koga!
podgoričanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:43   #1014
Uveče je slobodan parking svuda ali razlicito je vrijeme od ulice do ulice kad počinje besplatan parking-negdje ranije a negdje tek od 21 cini mi se.Pise na tablama u konkretnoj ulici kad dodjete kakav je rezim parkinga-uglavnom kad pocne besplatan parking traje do 8 ujutro,to je rekao bih pravilo za sve lokacije.
__________________
Za vas onaj Glembay drži u ruci crkvu, a za mene krvavi nož! Kako za koga!
podgoričanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 19:59   #1015
Quote:
pinelić kaže: Pogledaj post
Ne, nisam mislila na metro...
Vodič u Beču je nešto spomenuo o tome da U Beču postoji pod zemljom isto toliko kao nad zemljom - e sad to nisam ubrala što je rekao pa ću izvaliti glupost- valjda, prostora ( tipa, katovi, hodnici, tuneli...), spomenuo je i snimanje filma, a googlajući sam našla da se zaista snimao film sa Orsonom Welsom u tom podzemlju ( "Treći Čovjek")...riječ je o kanalizacijskim tunelima...
Mene zanima jel to i danas moguće postoji ili je to bilo u prošlosti, nakon II. sv. rata...Mislim da je bilo rečeno da neki lokali imaju i po nekoliko katova pod zemljom...Sve mi je ostalo nekako nejasno, a zaintrigiralo me...


http://www.drittemanntour.at/en/die-tour-kanal.html



http://www.youtube.com/watch?v=bh4id08PN4w


Romantični i "intrigantno", zar ne?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 23:14   #1016
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
evo samo jedna paralale, ja sam u nedjelju platila garažu u 1 ringu za 6 sati, 21 €....s tim da na cesti nije bilo uopće mjesta za parkirati, a govorim o nedjelji, što je tek za radni dan...stoga auto van centra i do njega javnim prijevozom....

Upravo to - postoji garaža izvan centra do koje vozi U-Bahn. opisivali smo je par stranica prije.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:55   #1017
Jel mi može netko pomoći oko prijevoza iz Beča za zagreb.

Postoji mogućnost da ću doći relativno kasno u Beč, oko 21h.

Da li postoji kakva linija autobus/vlak u kasnije večernje sate za Zagreb?
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:04   #1018
Koliko vidim nema neke prihvatljive opcije za prijevoz u kasnije sate.

Jel imate za preporučiti kakav povoljan hotel za prespavat, a da nije predaleko i da se može nešto i razgledati sljedeći dan prije vlaka?

Cijenim preporuke
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 20:59   #1019
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Koliko vidim nema neke prihvatljive opcije za prijevoz u kasnije sate.

Jel imate za preporučiti kakav povoljan hotel za prespavat, a da nije predaleko i da se može nešto i razgledati sljedeći dan prije vlaka?

Cijenim preporuke
Definiraj iznos povoljnosti.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:06   #1020
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Koliko vidim nema neke prihvatljive opcije za prijevoz u kasnije sate.

Jel imate za preporučiti kakav povoljan hotel za prespavat, a da nije predaleko i da se može nešto i razgledati sljedeći dan prije vlaka?

Cijenim preporuke
pikni neki hostel
ovisi kak dolazis u Beč
mi cemo biti u http://www.hostelruthensteiner.com/
jako blizu westbahnhofa
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.