Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 02:51   #21
A to ti je to najvjerojatnije. Žareća i probadajuća bol u stopalu koja se javlja bez razloga i bez obzira na položaj najčešće znači deformaciju lumbalnog dijela kralježnice i eventualnu protruziju diska. Ovisno o kliničkoj slici, liječnik će najvjerojatnije prepisati analgetike (npr. ketonal) i fizikalnu terapiju. Operativni zahvat se uvijek pokušava izbjeći i provodi se samo kod težih slučajeva. Ako ti to bude i dalje zadavalo probleme, reći ću ti samo da nije ništa strašno i da je oporavak relativno brz. U međuvremenu ti savjetujem da pripaziš na položaj tijela, da ne činiš nagle pokrete i ne podižeš prevelik teret, jer ti to može uzrokovat pojačanje upale živca (ako se u uopće radi o onome što pretpostvljam), a to za sobom povlači poprilične bolove koje često mogu smiriti jedino intravenski analgetici (injekcije). Eto, pa nam javi kako teče stvar. Držimo ti fige
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:03   #22
bol u stopalu

Na stopalu desne noge osijećam bol dok hodam
nekad me boli jako, a na dane stane
smeta mi dok hodam i zato šepam
znate li o čemu je rječ... je li kurje oko ili šta ???
nononame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:37   #23
s donje strane ili...? Kakva bol, oštra/tupa, na površini/unutra, koji dio stopala..?
Možda je grč?
kurje oko mi je frendica imala na ruci i mislim da bi znao da to imaš

Prikrpat ću se tvojoj temi - već par dana u desnom stopalu osjećam neke "nagle nalete" nekakve topline. Kao da mi vrela voda protiče kroz stopalo. Baš postane nekako vruće, odjednom i traje par sekundi. Se to komu kad desilo?
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:36   #24
Quote:
nononame kaže: Pogledaj post
znate li o čemu je rječ... je li kurje oko ili šta ???
Pošalji sliku stopala pa ću ti reć jel kurje oko
Pa znaš valjda kako kurje oko izgleda....

Mene je znalo bolit kad sam imala tenisice bez uloška.

Jel imaš možda spuštena stopala?
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 14:50   #25
točno po sredini stopala... to je mala izbočina bijelkaste boje
nekad zaboravim na to da imam
a nekad užasno boli i šepam koda sam retardiran
nononame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 14:50   #26
imam ravna stopala dosta
nononame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:16   #27
Onda te boli zbog ravnih stopala, neki dan sam pričala s frendom i žalio se na bol jer ima ravna stopala.
Ako te baš tolko smeta da šepaš najbolje da odeš ortopedu...
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 03:20   #28
prošlo kako je i došlo
kvasac matroška is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 16:49   #29
stopalo

sa unutranje stane desnog stopala mi se nes pojavilo, izgleda da mi je oteklo a neznam zbog cega. kako da to ublazim jer mi i malo boli kad hodam. sutra idem na more pa bi trebao to ublazit nekako
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 18:05   #30
?! kak da mi znamo, bez slike bez ičega, nešto mi se pojavilo! svašta!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 18:38   #31
a jbt, oteklo mi je, kaj nije to dovoljno. vece je nego ljevo stopalo. kaj da radim, jel ima neka krema ili nes da to smirim sto prije
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 22:49   #32
a da odeš doktoru sutra?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 00:07   #33
nemogu idem na more
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:55   #34
Quote:
bdevil kaže: Pogledaj post
nemogu idem na more
kaj je bitnije? more ili zdravlje?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:56   #35
pa daj stavi sliku tog stopala! ak ljudi mogu staviti sliku svog spolnog organa (ak imaju neki problem) onda bogme možeš i ti sliku stopala!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:57   #36
ne da se meni zajebavat sa slikanjem pa onda stavljanjem na komp pa uploadanjem na forum, a jebemu kaj nijie dovoljno to kaj je oteklo i kaj me boli kad hodam.uzeo sam si deep relief iz ljekarne
bdevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 01:06   #37
Oteklina može biti iz različitih razloga, mi to ne možemo pretpostaviti na temelju informacija koje si dala. Možda te nešto ugrizlo, možda je problem u nekom zglobu, tetivi...

Ako ništa drugo, probaj hodati po plićaku, moglo bi pomoći. A ako se pogoršava ili boli - ja bih ti preporučila da odeš liječniku.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 09:39   #38
joj ja sam imala neš slično prije par godina
isto mi se nije dalo ić do doktora pa sam se oboružala svim mogućim kremicama
meni je pomogao voltaren emulgel

to ti je gel ( nije skup ...oko 40 kn ) koji namažeš 3, 4 puta dnevno i koristi se za lokalno liječenje bolova i upala kod ozljeda tetiva, ligamenata, mišića i zglobova (zbog uganuća, iščašenja, udaraca)


e sad...netko stručniji bi trebao napisat jel postoji i kakva je razlika između toga i ovoga koji si ti kupio

ja samo pišem šta je meni pomoglo.....

mazuckaj se još par dana i ak ne prođe trk k doktoru....ima njih i na moru
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 08:19   #39
Javljam se sa jednim problemom na stopalu koje već imama gotovo 20 dana. Naime, nešto mi je pala teško na stopalo. Osjetila sam bol ali nastavil sa svojim aktivnostima. Ali imala sam nekih obveza koje su bila gotovo cijeli dan na nogama tak o da mi je stopalo nateklo, tamo gored kod drugog i trećeg prsta tu najviše. Otišla sam doktoru rekao je mirovanje, obloge i ketonal duo. Sve je lijepo dok ležim ali pola sata stajanja hoda odmah se oteklina pojavi. Boli me, ne mogu normalno hodati . Užas. Što bi to moglo biti u pitanju. Uglavnom dala sam se još na tjedan dana ležanja, ovog puta srogog. Vidjet ću. Ne vjerujem da je nešto strgane jer bi išla logikom da je odmah stopalo moglo buknuti. Pomoć!
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 23:31   #40
Otečeno i bolno stopalo

Da, znam, idem sutra ili ako ne prestane, preksutra kod doktora 100%, bez daljnjega.

Ali zanima me što napravit sad za prvu pomoć nekakvu. Jučer sam krivo stao i ujutro se probudio i nisam mogao stat na nogu, boli me desno stopalo s desne strane "unutra" ispod kosti (http://z.about.com/d/foothealth/1/0/...ntarflexed.jpg ovo nije moje stopalo, samo za ilustraciju, dakle s vanjske strane ne unutarnje, ali "unutra" ispod kosti pa unutra, bol je oštra i pojavljuje se samo na pritisak. Bez pritiska nema nikakve boli ni neugode).

Sad sam skužio da mi je otekao taj dio stopala, imate li kakve savjete? I da, ić ću kod doktora, naravno Samo ne noćas.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.