Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2009., 21:00   #201
pa eto... nije normalan, nego ga nekad taknem i tvrd je ko kamen
ko da je ogromna kost ispod kože, a ne organi i beba

ko da su mišići na trbuhu skroz stegnuti
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 12:12   #202
Braxton Hicks contractions, also known as false labour or practice contractions are sporadic uterine contractions that usually start around 6 weeks however are not usually felt until the second trimester or third trimester of pregnancy.

Moze bit
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 16:35   #203
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
Braxton Hicks contractions, also known as false labour or practice contractions are sporadic uterine contractions that usually start around 6 weeks however are not usually felt until the second trimester or third trimester of pregnancy.

Moze bit
oooo. ja sam negdje pročitala da se javljaju u trećem trimestru
onda može bit da je to.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:44   #204
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
mene nešto boli jako ispod lijevih rebara onako neka jaka peckajuća bol kad se hoću izravnati i kad duboko udahnem, kaj je to
to ti i mene boli samo s desne strane,i boli me 70 posto dana
ugl. rekli su mi da je to zato jer nosim visoko pa je i zeludac visoko(peckanje je od zelucane kiseline...) pomoci nema....
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:11   #205
mene od 16tj boli trtica kada sjedim ili duže hodam, a sada zadnjih par dana me ubija lijevi kuk,ko da je napuko, nesmijem uopce stati na lijevu nogu,jučer sam si nabavila onu kremu od encijana vražja kandža,namazala prije spavanja i ujutro mi se znatno poboljšalo,a usto sam i počela piti kalcij 600, pa sada što je pomoglo,ne znam, al dobro je za sad.boli al podnošljivo.
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:09   #206
i mene je trtica ubijala neko vrijeme
al kuk koji je radio probleme je bio desni.
sad je sve ok
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:24   #207
i mene strašno boli trtica ,noge za poluditi,križa rasturaju navečer sam kao zombi ,jedva čekam da idem spavati
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:23   #208
Ja sam još "mlada" trudnica, tek u 13. tjednu, ali već od 9. tjedna imala sam bolove u trtici... Nisam se skoro ništa udebljala, tako da nije od pretjerane težine. Boljelo me i kad ležim i kad se krećem, najviše ako se pokušam sagnuti u leđima. Budili su me bolovi po noći jer kako god bih se okrenula skoro jednako bi me boljelo.

Tjedan dana sam bila na bolovanju jer vozim do posla oko sat vremena, sva se ukočim u autu, i još uglavnom stojim dok radim većinu vremena. Taman su mi popustili bolovi kod kuće, i kad sam krenula ponovno raditi osjećam da se sve vraća na staro.

Ne mogu vjerovati da ću već sada morati na "komplikacije" i ostati kod kuće do kraja trudnoće zbog bolova u trtici! Ne radim puno radno vrijeme, samo nekoliko dana u tjednu, i opet me ta vožnja i stajanje toliko ukoči da po noći ne spavam kako treba. Baš bez veze... Računala sam s bolovima u leđima, ali tek kasnije...
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 15:28   #209
mene križa ubitačno bole
zglobovi su malo natečeni i bole ko sam vrag
a tek sam u 28 tjednu
__________________
09.05.2009. stigla nasa Ema
trešnjica.14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 10:48   #210
cure jel moguće da donji dio trbuha boli od težine bebe i maternice ,kad legnem malo se smiri,beba se koprca non stop,pojavio mi se iscjedak onako čisto bijeli,s tim da ga nisam imala od 15 tj,.skroz je prestao,danas idem popodne ginu.,da vidim kaj je to,bol podsjeća na menstrualnu?!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:35   #211
ja sam neki dan prvi put osjetila one kontrakcije (Braxton-Hicksove kontrakcije), ali jako slabo i samo s desne strane (kao stezanje u križima ili bubregu). zapravo mislim da se radi o tome, ali možda je i neka urinarna infekcija pa idem provjerit urin.
a ponekad osjećam i probadanje kao u desnom jajaniku, valjda je to zbog tog stezanja maternice...
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 20:06   #212
Ja sam u 10 tj. i križa su me počela boljet. Inače kroz cijelo ovo vrijeme imam lagana boluckanja i probadanja u trbuhu jer se maternica rasteže.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 09:49   #213
mene prošo kuk i trtica, al sad boli koljeno i zglob na lijevoj nozi...nekak me ta lijeva strana zeza, maternica pecka i boli kada ravno ležim na leđima, a trbuh svrbi pa ga stalno mackam kremom protiv strija...
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 09:54   #214
mene i dalje trtica zajebava.
i kukovi po novome ko da osjećam kako se zglobovi stružu s čašicama. užas
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 11:17   #215
imamo simptome ko stare babe ,još nam samo fali da se nađemo na placu pa da komentiramo,hahahha
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:19   #216
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
mene i dalje trtica zajebava.
i kukovi po novome ko da osjećam kako se zglobovi stružu s čašicama. užas
daaa,grozno jelda??? probaj pojačat kalcij, mislim da mi je to pomoglo.
to je od širenja, ja sam se proširila za 2 cm. al inče sam jako uska u bokovima pa mi je to super.
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:30   #217
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
imamo simptome ko stare babe ,još nam samo fali da se nađemo na placu pa da komentiramo,hahahha

da, fakat se kul osjećam kad me priklješti oko trtice i još onda kukovi pa hodam ko stara baba u polusagnutom položaju s čudno raširenim nogama gegavim hodom

što se klacija tiče, istina. od kad ne pijem litru nego pola litre na dan, pogoršalo se
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:32   #218
pa ja neznam meni je dr., u početku rekao kao nebi trebali imati nekih problema pošto je to 3 dijete ,al neznam meme kukovi i križa rasturaju a pijem sve moguće od kalcije mg., pa nadalje ,a neka kad rodimo prestat će....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:52   #219
mene to ništa ne boli (JOŠ), samo to povremeno stezanje s desne strane
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:16   #220
Evo, ipak je zatišje nastalo (iako i dalje vozim) nakon onih groznih bolova u trtici. Sad me samo tu i tamo boli s prednje strane, valjda to širenje i te stvari, ali podnošljivo je (i povremeno).

Uzela sam nekakav naslon za auto-sjedalo s drvenim kuglicama, ne mogu vjerovati da je to toliko pomoglo. Možda se samo poklopilo vrijeme, možda bi se i inače ta bol smanjila. A što se tiče vitamina i minerala, pijem tablete koje u sebi imaju sve i svašta, ne ciljaju samo na par ovih osnovnih nego imaju 20 vitamina i minerala zajedno. Pitam se je li bolje takvo nešto, ili uzeti npr. magnezij, kalcij i željezo odvojeno pa samo to piti. Meni je ovo doktorica preporučila, valjda su te količine onda dovoljne...

Mogu misliti kako je vama u 20+ Bolovi lijevo, bolovi desno... Sve to i mene čeka, nadam se da neće biti tako strašno... Iako... ne znam baš vrijedi li se nadati... dosta sam "kilava"...
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.