Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2003., 12:15   #21
Quote:
idy kaže:
... A bome i još nešto
A što to?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 12:15   #22
ND, samo jos jedan primjer muske ogranicenosti, nesigurnosti i straha (cast pravim deckima, koji su ipak u vecini...valjda...tako kazu...samo ja bas nemam srece).

carobnica
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 13:42   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Wataš- bacam ti rukavicu i kažem da si p e d e r

Pa što mi možeš!!!!!!!!!!
Ak si musko, mogu ti zabit stangu u oko i onda ti natrpat shupak tom jebenom rukavicom prije nek te bacim s vrha nebodera nakon cega bi te istim putem pratio klavir

Inace, nevezano za ovo, things you never hear: "zao mi je cure, al prepijane ste da udjete ovdje"
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 19:15   #24
Re: Seksizam

[QUOTE]Nemruth Dagi kaže:
[B]Između niz -izama koji nas okružuju, seksizam je možda najpodmukliji.
Djeluje tiho, ne ostavlja vidljiva traga, i teško ga se uočava jer je "uklopljeno" u očekivano i priželjkivano stereotipno ponašanje.

A kako boli, znaju to oni-one koji su ošinuti bičem seksističkih promišljanja.

Frendica, nadasve poslovno uspješna i samosvjesna žena, izgrađena kao samostalna i jaka ličnost, priča mi da je uvriježeno mišljenje u njenoj firmi, da su uspješne žene pritom i ružne i tu kreće priča.

Trebala je naime iz inozemstva doći žena koordinator poslovanja za ovaj dio Europe. Žena je sletjela, vozač i malena delegacija ide po nju na aerodrom, a ostatak čelnih ljudi čeka dolazak te osobe u konferencijskoj sali. I priča mi frendica što pričaju o njoj; da nitko nije vidi tu "babu",da se priča u centrali da je "opaka", da je zamjenila ovog i onog na njihovim pozicijama, potkopavala druge, ali da " baba" zna svoj posao pa sigurno je ružna, pa cijeli dan sjedi i radi umjesto da je doma sa djecom i mužem, a možda je i lezbača, jer samo one znaju se boriti takvom čvrstom rukom, i sijaset drugih seksističkih zamisli kao one žena sa brkovima i jajima, alapača željna seksa, frigidna iskompleskirana žena itd.

A onda je mojoj frendici sinulo; pa MENE ne prihvaćaju kao ženu već kao kolegu inače ne bi ti balkanezeri govorili tako o nepoznatoj ženi sa toliko predrasuda predamnom.


I konačno koordinatorica ulazi u konferencijsku sobu, a oni koji su bili u njoj ostali su utvorenih usta; ulazi fit žena svojih 40-tih
klasično obučena, i više nego ugodne vanjštine sa osmjehom na licu, sa vjenčanim prstenom na lijevoj ruci.

Pola od toga što su čuli od nje nisu percipirali mozgom, jer su im oči bile vezane za dekolte (koji je bio i više nego pristojan) a mašta je skidala dio po dio njene odjeće.

Frendica isto je slabo bila prisutna duhom, ne zato što je bila osupnuta pojavom nazočne, već što je shvatila da ženstvenost ne kotira u poslovnom svijetu seksističkih barbara.
__________________________________________________ __

Ima li jos kakvih idiotizama, koje ti nebi donio na filozofiju?
Ovo je samo neobligatno pitanje, pa se mozes i suzdrzati od obligatnog odgovora!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 07:56   #25
Re: Re: Seksizam

[QUOTE]Aganor kaže:
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
[B

Ima li jos kakvih idiotizama, koje ti nebi donio na filozofiju?
Ovo je samo neobligatno pitanje, pa se mozes i suzdrzati od obligatnog odgovora!
Odgovor si već dobio u obligatnoj formi,

blagoslovljen budi AGANORE, ali idi od mene!!!!!!

Neobavezno, želja mi je da nam se "puti nikad ne sretnu" , nema smisla davati značaj
ono što je po samoj prirodi stvari nevažno.

Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 10:31   #26
Nego vi koji se krecete u biznis svijetu (ja sam samo prosti student pa neznam).

Ali mi se nesto cini da jako uspijesne zene (oce reci visoke sefice) su uglavnom poznate da pokolju pola firme. Sto na kraju ispadne ko da imas muskog u suknji da radi sranje po firmi (imamo ovdje jednu koja se dovatila telie pa je bilo divota).

Nebili zene ipak trebale biti puno vise dugorocnog pogleda i a ne neandertalskog tipa sa toljagom????
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 11:10   #27
Quote:
AxMi-24 kaže:
Nego vi koji se krecete u biznis svijetu (ja sam samo prosti student pa neznam).

Ali mi se nesto cini da jako uspijesne zene (oce reci visoke sefice) su uglavnom poznate da pokolju pola firme. Sto na kraju ispadne ko da imas muskog u suknji da radi sranje po firmi (imamo ovdje jednu koja se dovatila telie pa je bilo divota).

Nebili zene ipak trebale biti puno vise dugorocnog pogleda i a ne neandertalskog tipa sa toljagom????
Pa poznato je da žene-šefice bolje "čiste" firmu od raznih nakupina neprofitnih pojava-višak radnika, smanjivanje zalaganja, gubitak efektivnog vremena rada, pa uvaljuju niz novih zaduženja i zadataka, uz neophodno struganje i gulenje plaća itd. Pa su onda ispadaju dežurni krivci, a iza njih stoji lukava strategija vlasnika i uprave.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 11:17   #28
Ha koliko sam ja vidio ovdje u svedskoj efikasno ciscenje porpalica i sl na sefovskim pozicijama NEMA.
Ko sto reko hpa svedskih firmi je otisla u Q i opet se te sefove hvali i svi sretni kad dodju u neku drugu firmu.

E sad neznam jel to sto sam ja priglup pa mislim da ako neko ocigledno nezna kako se treba voditi firmu da ga se treba sutnut ili sta je ali to se ne desava

Tako da ni te zenske nisu bas nes. Malo promjesala ali isti nesposobnjakovici su ipak zadrzani. Sem toga ludjacko cicscenje i sl nikada nije pomoglo nikome. Treba to polako dugorocno. Da se suradnici osjecaju ko doma da zele biti tu. A ne da svako malo mijenjaju posao zbog par kruna vece place. (uf fuk sad sam skroz otiso sa teme sorry prestat cu
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 21:29   #29
Quote:
AxMi-24 kaže:
Nego vi koji se krecete u biznis svijetu (ja sam samo prosti student pa neznam).

Ali mi se nesto cini da jako uspijesne zene (oce reci visoke sefice) su uglavnom poznate da pokolju pola firme. Sto na kraju ispadne ko da imas muskog u suknji da radi sranje po firmi (imamo ovdje jednu koja se dovatila telie pa je bilo divota).

Nebili zene ipak trebale biti puno vise dugorocnog pogleda i a ne neandertalskog tipa sa toljagom????
Dugorocan put na vrh je moguc samo onim nacinom koj si ti ovdje prozvo muskim. Drugog nema, osim sexom, a takve ne opstanu dugo.
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.