Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2010., 01:52   #1
Trtična kost (trtica) - problemi razni

ja bih vas molio ako mi netko moze rec sto je to? vec zadnjih par mjeseci mi se pojavljuje s vremena na vrijeme nabubrina na trtici koja je crvena i neugodno boli dok sjedim,kao upala zlijezde.. koristim steroide, dal je to mozda uzrok..hvala unaprijed
igyjekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:05   #2
Quote:
igyjekralj kaže: Pogledaj post
ja bih vas molio ako mi netko moze rec sto je to? vec zadnjih par mjeseci mi se pojavljuje s vremena na vrijeme nabubrina na trtici koja je crvena i neugodno boli dok sjedim,kao upala zlijezde.. koristim steroide, dal je to mozda uzrok..hvala unaprijed
Odi na topic pilodinalni sinus...

usput, suosjećam s tobom ako se o tome radi, a izgleda da se radi
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:49   #3
Bol u trtici

Pozdrav!
Već par dana (nekih 3, 4) osjećam užasnu bol na trtici... Prvo me bolilo samo kad bi bila u ležećem položaju i kad bi sjedila naslonjena negdje, a sad sam počela osjećat bol i kad hodam.
Jedini položaj u kojem me ne boli je kad sjedim a pogrbljena sam, tako da ne pritišćem trticu. Kad spavam, najčešće spavam na leđima il boku, i sinoć sam se budila svako malo od bolova.
Mislila sam da je možda ona urasla dlačica (jer mi je i sestra to imala) ali nemam nikakvu kvržicu, nego mi je prisutno crvenilo, i osjetim zadebljanu kost kad dirnem. Ni sagnut se ne mogu od bolova.
Da li to znači da mi je napukla, da je nagnječena?
Kupila sam maloprije deep relief pa ću probat s tim...Ali ako je netko imao slično iskustvo neka me savjetuje
lost_and_found is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:46   #4
Quote:
lost_and_found kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Već par dana (nekih 3, 4) osjećam užasnu bol na trtici... Prvo me bolilo samo kad bi bila u ležećem položaju i kad bi sjedila naslonjena negdje, a sad sam počela osjećat bol i kad hodam.
Jedini položaj u kojem me ne boli je kad sjedim a pogrbljena sam, tako da ne pritišćem trticu. Kad spavam, najčešće spavam na leđima il boku, i sinoć sam se budila svako malo od bolova.
Mislila sam da je možda ona urasla dlačica (jer mi je i sestra to imala) ali nemam nikakvu kvržicu, nego mi je prisutno crvenilo, i osjetim zadebljanu kost kad dirnem. Ni sagnut se ne mogu od bolova.
Da li to znači da mi je napukla, da je nagnječena?
Kupila sam maloprije deep relief pa ću probat s tim...Ali ako je netko imao slično iskustvo neka me savjetuje
Nisam imala takvo iskustvo, ali otišla bih što prije liječniku na tvom mjestu.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:49   #5
Ako nije bilo nikakve traume, teško da je fraktura. Crvenilo zaista može upućivati na neki upalni proces, najbolje da to pogleda liječnik. U tom slučaju deep relief nema apsolutno nikakve koristi, samo odgađaš pravovremeno liječenje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:33   #6
ova tema postoji? mrak!

help,
jučer ničim izazvano, pri ustajanju osjetila bol.
napipala sam pod kožom, odmah ispod trtice (koja riječ??!)
u kvržicu koja se mogla pomicati prstima....
šokirala sam se...

što da radim, što bi to bilo?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:52   #7
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
ova tema postoji? mrak!

help,
jučer ničim izazvano, pri ustajanju osjetila bol.
napipala sam pod kožom, odmah ispod trtice (koja riječ??!)
u kvržicu koja se mogla pomicati prstima....
šokirala sam se...

što da radim, što bi to bilo?
Možda ovo http://www.koah.rs.ba/default.aspx?o...lonidalis.html, ali po dijagnozu svakako moraš k liječniku.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:57   #8
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Možda ovo http://www.koah.rs.ba/default.aspx?o...lonidalis.html, ali po dijagnozu svakako moraš k liječniku.
issss, koma!
thnx....
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 14:25   #9
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
issss, koma!
thnx....
Imaš temu o tome ovdje: Pilonidalni sinus
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:35   #10
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Imaš temu o tome ovdje: Pilonidalni sinus
hvala
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:21   #11
Kad vec postoji ova tema...Prvo sam primijetila tu kvrzicu koja se pomicala i mislila da je pilonidalni sinus, ali nije bilo nikakvog iscjetka, a bolilo je ko vrag, nema sanse da sam mogla sjediti normalno. Na kraju su mi rekli da sam prilikom pada natukla kost koja sada srascuje plus spina bifida. Znam da nema pomoci i da moram cekati da sraste, ali evo traje vec 6 mj. da ne mogu sjedati kako treba (kupila sam specijalni jastuk na kraju), nocu se budim od bolova, do kada ovako?
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 10:45   #12
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Kad vec postoji ova tema...Prvo sam primijetila tu kvrzicu koja se pomicala i mislila da je pilonidalni sinus, ali nije bilo nikakvog iscjetka, a bolilo je ko vrag, nema sanse da sam mogla sjediti normalno. Na kraju su mi rekli da sam prilikom pada natukla kost koja sada srascuje plus spina bifida. Znam da nema pomoci i da moram cekati da sraste, ali evo traje vec 6 mj. da ne mogu sjedati kako treba (kupila sam specijalni jastuk na kraju), nocu se budim od bolova, do kada ovako?
Moja baka je slomila repić i dvije godine sjedila s jastukom, tako da - strpljenje.
A možda bi se isplatilo otići po više mišljenja. Meni se dogodilo da i tri, i šest i deset liječnika fulaju dijagnozu, neznanje i šlampavost u sustavu kod nas su danas, nažalost, padnemijskih razmjera. Nisam doktor, ali čini mi se da elementarna logika nalaže da bolna kvržica teško može doći od natučene kosti ili spine bifide. Molim da me ispravi netko stručan.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:09   #13
Definitivno preporučam pregled kirurga, po mogućnosti proktologa. Kvržica koja se miče, boli... sve upućuje na pilonidalni sinus, iako nema (još) sekreta.
Manic Miner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 13:34   #14
Bila sam kod tri razlicita lijecnika (kirurg, neurolog, ortoped), snimanju rendgenom i na magnetskoj koja je potvrdila napuknuce i spinu bifidu. Rekao mi je da kost srascuje te da zato boli. Malo mi je cudno sto je proslo toliko mjeseci, a nema ni upale ni sekreta tako da ne vjerujem da je pilonidalni sinus. Valjda treba samo cekati, ok je s jastukom sjediti, ali spavanje je vec veliki problem.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:00   #15
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Bila sam kod tri razlicita lijecnika (kirurg, neurolog, ortoped), snimanju rendgenom i na magnetskoj koja je potvrdila napuknuce i spinu bifidu. Rekao mi je da kost srascuje te da zato boli. Malo mi je cudno sto je proslo toliko mjeseci, a nema ni upale ni sekreta tako da ne vjerujem da je pilonidalni sinus. Valjda treba samo cekati, ok je s jastukom sjediti, ali spavanje je vec veliki problem.
Ja sam zbog bolova u nogama i zdjelici bila kod preko pedeset naših specijalista, a svi na glasu kao vrhunski (opća praksa, pa neurolozi, fizijatri, reumatolog, neurokirurzi, ginekolozi, proktolozi, urolozi, ortopedski kirurzi, četiri MR-a, pet RTG-a, pedeset pregleda) i nitko nije bio u stanju dijagnosticirati, pazi sad što - dvije preponske kile s vidljivim oteklinama u preponskoj/pubičnoj regiji koje su vršile kompresiju živaca. Na te otekline sam upozorila preko pedeset posto od tih uvaženih doktora za vrijeme pregleda i nitko nije reagirao na to. Koštali su me tri godine poluinvaliditeta (zasad) i gotovo polovicu vrijednosti kredita za stan. Dijagnoza mi je postavljena u Njemačkoj i liječnica nije mogla vjerovati da to nitko nije vidio toliko vremena.

Moj savjet: odi na pregled negdje izvan Hrvatske.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 22:32   #16
Trtična kost / žijezda - bol u gornjem dijelu guze

Prije par dana je počela bol, točno na sredini kralježnice, vrlo nisko, gdje se počinju spajai guzovi (na početku one crte).

Sorry ako nepristojno zvuči, ali ne znam kako da drugačije objasnim.

Nisam se udarila, niti istegnula, došlo je samo od sebe i bol se do danas toliko pojačala da ne mogu normalno hodati i teško mi je ležati u svim položajima.

Zna li netko o čemu se radi i kako da to izliječim?

Hvala vam
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 22:44   #17
Našla sam odličan link na tu temu:

http://www.fizio.org.rs/2012/05/anat...trticne-kosti/

No, ima li netko osobnih iskustava, uvijek su dobrodošla.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 09:53   #18
tak je i meni počelo pa se ispostavilo da imam Pilonidalni sinus (imaš temu)..
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:42   #19
problemi sa trticom

Ovako, imam ispod trtice, odnosno u stražnjici, iznad otvora, nekakvo crvenilo, na opip je nekakva kvržica, ali mene to boli samo kada sjednem, mogu normalno, hodati, trčati i sve. Zanima me što bi to moglo biti? Znam da hemoroidi sigurno nisu. Hvala
nebraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:30   #20
Quote:
nebraaa kaže: Pogledaj post
Ovako, imam ispod trtice, odnosno u stražnjici, iznad otvora, nekakvo crvenilo, na opip je nekakva kvržica, ali mene to boli samo kada sjednem, mogu normalno, hodati, trčati i sve. Zanima me što bi to moglo biti? Znam da hemoroidi sigurno nisu. Hvala
PILONIDALNI SINUS !!!!

imaš temu već !!!!!!!!!
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.