Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2015., 11:19   #1
osnovni elementi računa

Bok,

Zanimaju me osnovni elementi računa, znaci sta sve mora biti na racunu koji ja kao trgovac izdajem fizickim osobama u maloprodaji.

Primjetio sam da kad kupim nesto u drugim trgovinama na racunu uz sve podatke ima i OIB. Na mom racunu u maloprodaji nema OIB.

E sad firma od koje sam kupio program su jako ozbiljni i ne vjerujem da su napravili takav propust da mi nisu stavili OIB ako po zakonu mora biti. Sa druge strane me strah da mi doje porezna i ustanovi nepravilnosti na racunu.

Trazio sam na netu ali tocan podatak za maloprodaju nemogu naci.

Hvala,

LP
__________________
Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
natal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 12:42   #2
Na računu moraju biti svi tvoji podaci, tj. podaci tvoje firme: naziv, adresa, oib.
http://www.porezna-uprava.hr/PdviEu/....07.2013.).pdf
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 12:47   #3
Ok,

Hvala,
__________________
Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
natal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:13   #4
Hm, vidi u postavkama jel je unijet OIB. Mada trebalo bi sve biti tamo, inaće se ne bi mogli fiskalizirati računi.
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:07   #5
Mda, unesen je OIB bio samo se nije ispisovo na racunu. Ja sam postavljen kao operater i to sve stima samo gore na racunu u zaglavlju je bilo ime i firme i adresa. Nije bio OIB firme. Jer operater se moze promijenit pa se samim time i OIB se mjenja odnosno ne vidi se na racunu.

Uglavnom na zaglavlje sam stavio sve podatke sa pecata i to bi sada trebalo stimati. Ostali elementi stimaju.
__________________
Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
natal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.