Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 18:47   #1
Problem sa paljenjem kompjutera

Pozdrav,
Ovako imam jedan problem koji iskreno ne razumijem. Dakle pri paljenju kompa uvijek mi crkne (sekundu radi te se jednostavno ugasi) te poslije par sekundi se ponovno pali (sam od sebe).

Nakon toga, možda cca 2 od 3 puta bude sve normalno znači ponovno se boota i sve radi savršeno, no svako malo mi jednostavno odbija boot, znači samo crni ekran.

Isto se događa kad komp is sleep modea palim.

Nisam primjetio nikakva pregrijavanja niti išta.

Hvala
0rt0ni099 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:07   #2
Jesi pogledao temperature za svaki slučaj? procesora, matične itd.
probaj drugo napajenje(posudi od frenda) samo ne neko najslabije (ne znam koju konfiguraciju imaš)

možda je do grafičke, meni je nedavno isto tako slično bilo, nekad upali, nekad ne, spoji na integriranu ako već imaš grafičku u tom
kompu, pogledaj imaš li previše prašine u kućištu .. provjeri sve kabele i tak, idi sustavom eliminacije
hard disk skeniraj sa hd tune(ali ne na quick) instaliraj crystal disk info također, ili hard disk sentiel da vidiš stanje diska

napiši koju konfu imaš
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:04   #3
CORSAIR Power Supply, Builder Series CX 80+ Bronze, 430 Watt, ATX, EPS12V, PS/2, EU Version
XFX AMD HD7850 Graphic Card 2GB 860m PciEx
Memorija Transcend DDR3 2x4GB 1333MHz, JM1333KLH-4G
Asrock FM2 FM2A75M-HD
Procesor AMD Athlon II X4 740
0rt0ni099 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 20:47   #4
Upravo kak je kolega @Stranger napisao, moze biti milju stvari, probaj sa napajanjem za početak, kada si zadnji put instalirao windowse? Znaci formatiranje harda i instalacija friskih windowsa..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:04   #5
a gle ili je neko preopterecenje il je pregrijavanje.. moze biti svasta, imas ona speccy ili tako nešto koji će ti izbaciti temperature na gotovo svim dijelovima pc-a (mbo,hdd,cpu,ram,gpu - nism sad bas 100% siguran da ce na svem navedenoma li an vecini hoce). Cuo sam cak da ukoliko iams velik broj ventiralora da se moze pri paljenju gasiti zbog preopterecenja, ali nemoj em drzati za rijec
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 07:56   #6
Ja bih počeo od updatea BIOS-a i resetiranjem (load fail-safe defaults). Znaju bit mušićave te Asrock na FM2 platformi, i ja sam imao svakakvih gluposti.

Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
Cuo sam cak da ukoliko iams velik broj ventiralora da se moze pri paljenju gasiti zbog preopterecenja, ali nemoj em drzati za rijec
A kud baš ventilatora koji ne vuku ništa
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.