Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 07:07   #1
eksterni disk-ostecenje glave. ima li pomoći?

Pozdrav, poslala disk u help disc. Trebao bi danas stici ali ide vikend pa cu cekati na dijagnozu. Molim Vas iz iskustva jesu li Vam uspjeli spasiti podatke? Je li ostecenje glave moglo unistiti podatke? U momentu kad je prestao raditi je bio na radnom stolu. Ne sjecam se je li ranije padao ali u zadnje vrijeme je znao neku gresku javiti.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 15:02   #2
Help disk mi je već javio da će uspjeti spasiti podatke. Sve preporuke za ovu firmu, ljubazni i profesionalni.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 16:43   #3
forenzika hard diskova

...nekada davno, glave diska su se morale "parkirati" na određenu rubnu zonu magnetskih ploča, posebnom dos / unix komandom...prije pomicanja uređaja...
...glava diska lebdi na zračnom jastuku, koji se stvara rotacijom magnetskih ploča...ako glava iz nekog razloga udari u ploče, može "zaorati" po magnetskoj površini i otkinuti magnetski materijal...posebni hvatači love otkinute čestice...
...općenito, prilično je teško trajno "uništiti" magnetski zapis...cija i enEsEj drobe diskove u prešama zbog toga... i do 6 formatiranja unazad moguće je vratiti/rekonstruirat forenzic alatima...
...imam dobra iskustva sa getDataBack alatom za FAT32/ntfs datotečne sustave i photorec-om na GNU/Linux-u...
...tipično treba 7-8 sati bottomUp spašavanja, za disk od 4o GB, pri kojem se ne gleda ni masterBootRecord bootC0de i particijska tablica, ni strukture, nego se kreće od sectora/blockova od min 512 bytova svaki, koji se onda grupiraju u veće strukture (cluster, iNode,...), pa k rekonstrukciji datoteke koja je nekad postojala kao logička cjelina...zapravo nizovi blokova povezani pointerima...
...infoLab u sokolgradskoj bi vjerojatno bio moj izbor ako bi trebalo vadit magnetske ploče za spas, tipa za neke vrijednije podatke iz aktivizma...

http://tinyurl.com/h2n77jc

dGs
drGspot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.