Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 18:00   #5961
@Vikinze pa jos narodu pomazes, nemam rijeci apsolutno zasluzujes priznanje..

Nekad davno si mi preporucio Asus Nexus 7 2012 i uzeo ga.. zatim sam isao i na 2013 model.. prezadovoljan sam osim sto mi je postalo nekako malo tih 7'' incha display..

Procitao sam zadnjih 10-15 stranica.. Nitko ne spominje nekakav best buy izbor za 1500 eventualno 2000kn.. Ono da kazes mozes sve, pa pogurati i zahtjevniju igru..
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:24   #5962
pa to je i bit forma da si jedni drugima pomažemo, jel' tako!?

pa, iskreno, malo je tržište zaspalo. prošlogodišnji modeli se još drže, novi ne dolaze nešto previše, a ono što bi moglo izgurati još kojih dvije, tri godine je fajn iznad 2000kn. ja isto gledam štogod za malo se "obnoviti", ali ništa dok ne prodam nešto što momentalno imam, da pridodam za kupovinu.

samsung T585N je cca 2400. ali cijenu drži LTE modul. bez lte modula, model T580N je kakvih 1800kn. to je stepenica iznad (po meni) best buya 2015, modela a555.
od ostalih, lenovo se nešto pokušava gurati sa svojim yogama, recimo yoga tab3 8", i opet sa lte modulom. ako se uzme bez njega, onda je već pitanje isplati li se uštedjeti parsto kuna i dobiti uređaj sam samo 1gb rama. imho, ne.
acer ništa posebno nije napravio sa svojim iconiama, možda A3-A40, 10" model, no tu već može prevagnuti želiš li mtk čipset ili ne.

huawei mediapad M2 zvuči jako zanimljivo, no samo 8" model. 10" model naglo prestaje biti interesantan kada mu pročitaš cijenu! (cca 3000kn)

da sad ja ne nabrajam, malo vidi OVO, pa možemo iskomentirati ili nešto isfiltrirati.
no, što god uzeo, ostaje ista logika - što više rama i što duže jamstvo. sve ostalo nema nekog posebnog uticaja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 00:18   #5963
Tako je .. ali da tako netko ima strpljenja, observacije su ti opsirne, uvjerljive, nema sta svaka cast!

Hmm nekako mi je u ovom trenutku Samsung Galaxy tab A 10.1 T580 (WiFi only) najprimamljivi, nije mi potreban mobilan net odnosno LTE..

Ostalo pocevsi od velikog zaslona sa visokom rezolucijom, octa core cpu upareno sa 2gb RAM-a obecavajuce.

Ukoliko se ipak odlucim za ovaj Samsung i kupim ga napravit cu kratku recenziju kako bih Vam olaksao kupnju istog ili pak promjenili misljenje aa tebi @viking svako dobro
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:59   #5964
da, samo što mi nije jasno zašto su inzistirali na portrait načinu rada. moglo bi se dogoditi (pogotovo ako se upotrebljavaju non-stock widgeti) da se njihov prikaz izobliči. a što se uredno događa na 8" modelima.
to je 10" ekran, a sjećam se da je netko uzeo onaj model e560, 9.6" model i da je rekao da je to JAAAKO veliko za upotrebu. pa ako možeš negdje ga naći i vidjeti u živo, da vidiš paše li ti ili ne.
inače, lte nije toliko loša opcija (sim mogućnost, generalno), jer se nešto napokon počelo događati sa mobilnim internetom i konačno bismo mogli dobiti uslugu koju ćemo si moći priuštiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:27   #5965
zašto se ekipi ne preporučuje nešto ala Teclast x5 Pro...ili Tbook 16 Power?
best bang for d buck...ili će se početi kad ih počnu uvoziti Ronis ili Links?

uređaji su zvijeri, reviews isto....
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:09   #5966
zato što je uvoz u pravilu iz kine. transport, carina, hoće doći čitav ili neće. povratak na servis... jednostavno previše potencijalnih problema.
nadalje, modeli sa tipkovnicama su isključivo eng layout, i nisam do sada čuo da netko radi i ostale jezike (možda griješim). navedeni tableti su dual boot i to ne pretjerano jeftini i jednostavno potražnja za takvim modelima nije velika, odn. za dio tih modela možeš kod nas dobiti kvalitetni(ji) laptop.

ne, ni links ni ronis ih neće uvoziti. možda trgovine poput neutrina, wow shopa i slični koji su skoro pa specijalizirani za te modele.

uostalom, tko ti brani da ga naručiš?!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 20:09   #5967
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
za aspire postoji neslužbeni DIY dual boot sa windowsima i androidom, no pola toga ne radi. tako da, jednostavnije - ne.

iconiu sam ti i ja linkao, i u linksu je čak i nešto jeftinija.

tu ti nitko neće moći dati nekakav konkretniji odgovor jer se radi o dva različita os-a, hardvera... pa ih je prilično teško usporediti. morat ćeš sam sa sobom riješiti za što ti je točno potrebno. za casual korištenje ili da ipak nešto ozbiljnije odradiš kad si vani.

Hvala na svim informacijama. Odlučio sam se za Iconiu, bit će dovoljna za moje potrebe.
__________________
ugasi svoj TV.....zauvijek.
Evil tongue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:27   #5968
nema na čemu. i drugi put.
LP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:35   #5969
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
zato što je uvoz u pravilu iz kine. transport, carina, hoće doći čitav ili neće. povratak na servis... jednostavno previše potencijalnih problema.
nadalje, modeli sa tipkovnicama su isključivo eng layout, i nisam do sada čuo da netko radi i ostale jezike (možda griješim). navedeni tableti su dual boot i to ne pretjerano jeftini i jednostavno potražnja za takvim modelima nije velika, odn. za dio tih modela možeš kod nas dobiti kvalitetni(ji) laptop.

ne, ni links ni ronis ih neće uvoziti. možda trgovine poput neutrina, wow shopa i slični koji su skoro pa specijalizirani za te modele.

uostalom, tko ti brani da ga naručiš?!

kako krasno generalizirano...
1. ti shopovi imaju EU skladista, provjereno roba dođe bez problema
2. ne uopće, naši prodaju samo kvalitetnu ro bu kao Vivax
3. da, evo kod nas sve pljuste ponude za recimo 3GB rama, 64gb memorije i amoled ekranom za 2000kn... kako da ne... za 2000kn dobijes smeće sa 16gb memorije... smijesno....
4. svi prodaju ista sranja po istoj cijeni tako da navodit imena nasih ducana je smijesno... konkurencija nula...
5. zasto davat novce ikome ovdje ako smo vec u EU? (bez domoljubne patetike plz)
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:47   #5970
koliko si do sada imao narudžbi tablet računala iz kine? odn, kakva imaš iskustva? samo to.
obzirom na tvoj izbor modela, vidljivo je da si impresioniran hardverom i to je to. nema dalje. ako piše tako, onda mora da je i istina.

pogotovo ovo: "recimo 3GB rama, 64gb memorije i amoled ekranom za 2000kn" to je po tebi logično? nešto za (skoro) ništa. neće ići. ali, u svakom slučaju, nitko ne drži za rukav i nitko ti ne brani da kupiš taj amoled sa 3gb rama za 2000kn. (Y)
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:43   #5971
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
koliko si do sada imao narudžbi tablet računala iz kine? odn, kakva imaš iskustva? samo to.
obzirom na tvoj izbor modela, vidljivo je da si impresioniran hardverom i to je to. nema dalje. ako piše tako, onda mora da je i istina.

pogotovo ovo: "recimo 3GB rama, 64gb memorije i amoled ekranom za 2000kn" to je po tebi logično? nešto za (skoro) ništa. neće ići. ali, u svakom slučaju, nitko ne drži za rukav i nitko ti ne brani da kupiš taj amoled sa 3gb rama za 2000kn. (Y)

tako su hrvati i o Huaweiu govorili do prije niti 2 god...
htii sam reći zasto se ogranicit na preskupe samsunge i sl? velik je svijet i sve ide naprijed a pogotovo kinezi...
moj Teclast x5 radi ko sat, a o performansama da ne pričam...
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 20:02   #5972
ako iole pratiš ovih nekoliko foruma o tabletima, zbog stanja sa novcima u džepovima, malo je onih koji se odlučuju na kupovinu (pre)skupih uređaja, gdje se trećina cijene odnosi samo na ime proizvođača. što se samsunga tiče, barem na ovom forumu se "s" serija, kao skuplja serija uređaja, spomenula manje od 5 puta.

govorilo se o kineskim modelima jako puno dok ih je bilo u našim trgovinama. ne brojim tu generičke uređaje koje su vivax, quadro i slični samo rebrandirali. nego na onde, teclaste, pipo-e, ainole, cube-ove i slične. spomenuo bih i xiaomija, no on je klasa iznad spomenutih.

sve se svodi na odluku - platiti malo više, poznatiji brand kod nas i biti miran sa servisom, ili ušparati 50€ i kockati se, naručiti nešto iz kine (čak i da prođe bez troškova na carini) i nadati se da se neće pokvariti i da se neće morati slati natrag u neku od trgovina.

a onaj tko je spreman potrošiti 2500-3000kn na tablet, sumnjam da će gledati kineske modele.

btw, huawei nije ništa posebno dobar da bi ga se trebalo posebno isticati. mid range uređaji, konfekcijska roba.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:29   #5973
MEANIT PROMISE M759 znaci imam ovaj tablet, dobio, zakljucan pinom

kako da udjem u stock recovery??

ima power button i esc tipku i to je to, probo sam sve zive kombinacije i nece nist
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:48   #5974
koliko znam, on nema mogućnost ulaska u recovery, čak mislim da nema onaj klasični recovery mode kao drugi uređaji. ako nema tipke za zvuk, onda bez originalnog firmvera ili nekog čiji je tablet klon, nema pomoći. nazovi servis, možda ti mogu poslati fw ili pošalji tablet u servis/odi do servisa, pa nek ti ga oni reflashaju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:44   #5975
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
koliko znam, on nema mogućnost ulaska u recovery, čak mislim da nema onaj klasični recovery mode kao drugi uređaji. ako nema tipke za zvuk, onda bez originalnog firmvera ili nekog čiji je tablet klon, nema pomoći. nazovi servis, možda ti mogu poslati fw ili pošalji tablet u servis/odi do servisa, pa nek ti ga oni reflashaju.

nema da, probo sam svast nes, ne ocitava usb, totalno smece ono, al bi sluzio svrsi da radi

oni naplacuju gamad 80kn za popravak s tim da moram do zagreba otici, a iz Osijeka sam, tak da, zajeb, probat cu ih zvat rec da sam zaboravio pin, mozda daju neki master pin il nes
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:23   #5976
master može biti 0000, 1234, 6 nula, 123456, no ako je pin unio prethodni vlasnik, onda bez njega štanga.
80kn nije prevelika cijena za reflash, jer drugi uzimaju od 120 pa na gore. sad je samo pitanje vrijedi li ti tablet toliko da ga ideš spašavati ili ga prodati za dijelove, primarno baterija i ekran.

to što ne očitava usb nije nikakvo čudo, mnogi nemaju tu funkciju.

s obzirom da si van zg, onda im ga pošalji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:58   #5977
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
master može biti 0000, 1234, 6 nula, 123456, no ako je pin unio prethodni vlasnik, onda bez njega štanga.
80kn nije prevelika cijena za reflash, jer drugi uzimaju od 120 pa na gore. sad je samo pitanje vrijedi li ti tablet toliko da ga ideš spašavati ili ga prodati za dijelove, primarno baterija i ekran.

to što ne očitava usb nije nikakvo čudo, mnogi nemaju tu funkciju.

s obzirom da si van zg, onda im ga pošalji.
ma ne vriedi, baterija je u banani, kinesko smece, gore je android 4.2
mislio sam da cu uspjet ono sam doma otkljucat ga, al nis od toga..za djelove cu ga prodat
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:55   #5978
samo možeš po ugrađenom hardveru probati pronaći čiji je to klon. nema sumnje da se radi o nekom kineskom generičkom proizvodu. odeš na neki kineski webshop, i u ponudi tableta počneš unostiti filtere (veličina ekrana, procesor i eventualno gpu, memorija). vidiš postoje li poklapanja (čaki se može dogoditi da i vizuelno budu isti), i potražiš fw. ako ga nađeš, tad je pola posla odrađeno.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:58   #5979
uspio sam resetirat sifru, odlemio od baterije crvenu zicu, ceko 20 sec, i zalemio sad sljaka

moro sam ponovit proceduru jer je zapeoo u loop, mal mu se pobrckala clock memory kontam,radi ok
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:10   #5980
resetirao sam ga opet, zapne na robot logo, moram uskladit clock rate, to sam na strininom tabletu imo, pa svakake kombinacije, ustekat punjac, pa stisnit power, pa pali gasi, reset, proradio je, nadam se da cu na ovom to riesit
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.