Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2007., 11:51   #1
Privatno rodilište

Čula sam onako neformalno da će se u Zagrebu do kraja godine otvoriti privatno rodilište. Što mislite koliko će koštati porod??? Da li će to biti rodilište dostupno samo za bogate i slavne ili i za nas obične smrtnike???
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:54   #2
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Čula sam onako neformalno da će se u Zagrebu do kraja godine otvoriti privatno rodilište. Što mislite koliko će koštati porod??? Da li će to biti rodilište dostupno samo za bogate i slavne ili i za nas obične smrtnike???
...bit će mrak,ali će i koštati...otvara se sa 1.1.2008.....kao i vani-ako imaš platiš privat,ak ne državna....okrutno,al je tak...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:56   #3
A šta mi sad vrijedi kad mi je termin za mjesec dana?
Btw. ja bih platila - iako ne spadam u bogatune! Pa ne rađaš 100 puta u životu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:57   #4
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
A šta mi sad vrijedi kad mi je termin za mjesec dana?
Btw. ja bih platila - iako ne spadam u bogatune! Pa ne rađaš 100 puta u životu.
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:34   #5
he, i ja bih rado platila, li mislim da će to biti papreno...
osim ako im budem prva rodilja pa me počaste....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:23   #6
a jeli znate gdje će ono biti otvoreno ? i ime rodilišta, možda neki link jer ja evo prvi put čujem za to
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:33   #7
ja sam čula da je dan u sloveniji u takvom privatnom apartmanu oko 1000 kuna..
možda će i kod nas biti takva neka cifra...
al mene sad zanima da li će žene koje odluče platiti taj privatni dio-imati pravo birati i način poroda? jer šta ti vrijedi privatni apartman ako npr. u zagrebu nije u upotrebi kada za porod??da li će žena imati pravo na npr. porod u kadi ako općenito ta kada nije u upotrebi za ostale rodilje??

mislim..šta se uopće dobiva s tim privatnim rodilištem? jel to samo poseban apartman u sklopu jedne od bolnica (petrova, merkur..itd) ili je to nova zgrada , nova bolnica, novo rodilište-samo za one koji su spremni platiti??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:18   #8
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je dan u sloveniji u takvom privatnom apartmanu oko 1000 kuna..
možda će i kod nas biti takva neka cifra...
al mene sad zanima da li će žene koje odluče platiti taj privatni dio-imati pravo birati i način poroda? jer šta ti vrijedi privatni apartman ako npr. u zagrebu nije u upotrebi kada za porod??da li će žena imati pravo na npr. porod u kadi ako općenito ta kada nije u upotrebi za ostale rodilje??

mislim..šta se uopće dobiva s tim privatnim rodilištem? jel to samo poseban apartman u sklopu jedne od bolnica (petrova, merkur..itd) ili je to nova zgrada , nova bolnica, novo rodilište-samo za one koji su spremni platiti??

Čula sam da je to potpuno nova zgrada i potpuno novo rodilište, zasebno od ostalih bolnica. Ne znam baš da li postoje sve mogućnosti poroda.
Vjerovatno je to za onog tko to otvara velika investicija tako da vjerujem da će biti i velike cijene. Ali meni ne igra uloga toliko način na koji roditi, da li postoji stolac, kada itd. meni je puno važnije da je oko mene stručni tim doktora.
Ja sam isto razmišljala o stolcu ali sam se brzo predomislila kada mi je jedna prijateljica koja je rodila na taj način rekla da nju nakon poroda na stolcu nisu šivali (jer to niti ne rade, valjda). I sada je još uvijek sedam mjeseci nakon poroda toliko otvorena da je to strašno.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:03   #9
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
. Ali meni ne igra uloga toliko način na koji roditi, da li postoji stolac, kada itd. meni je puno važnije da je oko mene stručni tim doktora..
A u nasim bolnicama nije strucni tim doktora

Ja mislim da nema potrebe za odlazak u privat rodiliste, osim ako zelite privat apartman I sestre sa osmjehom na licu. Sve ostalo je isto kao I u nekoj dr.bolnici..
Nismo mi dosli jos do toga da su nam svi najbolji ginekolozi u privatnim rodilistima .. A za osmjeh I privat apartman mi se ne placaju neke bjesne cifre.. Radije uredim za to djecju sobicu

A sto se tice stolcica, kade,.. Ne vjerujem da ce mi ista puno pomoci osim epiduralne,.. Ili cu ko I vecina stisnuti zube I izdurati taj dan nekako
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:25   #10
Ja koliko znam to rodilište otvara dr. Podobnik
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:12   #11
Ovo sam našla na netu:

Naime, ginekolog prof. dr. Mario Podobnik, koji je dugo godina radio kao ginekolog u KB-u Merkur, odlučio se za privatni biznis. Na više od 2000 četvornih metara uz ginekološku polikliniku dr. Podobnik, koji ne želi govoriti o detaljima te pozamašne investicije, gradit će se i rodilište, operacijske dvorane te stacionar za pacijentice.

Za ovaj projekt dr. Podobnik je dobio potporu čelništva Grada Zagreba, a početni radovi su u tijeku. Projekt ovog medicinskog centra predviđa nekoliko povezanih zgrada jer prema urbanističkom planu u tom dijelu Zagreba zabranjena je gradnje kuća većih od 600 četvornih metra. Prema nekim procjenama, projekt je vrijedan više milijuna eura.

Osim dr. Podobnika, u ginekološkom centru vjerojatno će raditi i članovi njegove obitelji, liječnici po struci. S obzirom na nezadovoljstvo dijela ginekologa radnom atmosferom u zagrebačkim bolnicama u kojima su zaposleni, dr. Podobnik vjerojatno neće imati većih problema s popunjavanje radnih mjesta, tim više što bi im i primanja trebala biti veća.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:48   #12
Ajd,vidjet ćemo i to.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:57   #13
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
meni je puno važnije da je oko mene stručni tim doktora.
a u javnim bolnicama te porađaju vodoinstalateri i računovotkinje?

jooooooooooj!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:24   #14
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a u javnim bolnicama te porađaju vodoinstalateri i računovotkinje?

jooooooooooj!
Pa ne porađaju te gore navedeni likovi, ali te cijenjeno osoblje često ostavi u trudovima samu, bez nadzora po cijelu noć ili dok ne dođe druga smjena, ili te babica porodi s rukom kojom je do maločas mobitelirala pa ti dijete dobije sepsu, ili te liječnik ne želi primjetiti jer ti je trudnoću vodio privatnik, ili ti nakon jako teškog poroda koji si jedva preživjela odmah "uvale" bebu, a ti ne znaš za sebe, pa kad zamoliš da ju odnesu, sestre ti prijete socijalnim radnikom i oduzimanjem djeteta jer se ne želiš brinuti za njega, pa te nakon poroda vrate u sobu i nitko ti ne pomogne dići se i oprati nego do sutra ležiš sva u krvi i sluzi u skorenoj spavaćici, ili se tuširaš u kupaoni koja nema ključ niti zastor pa ti npr. uđe majstor koji boji zid u hodniku da opere kantu i četku!!!!.....
To si u privatnom rodilištu sigurno neće priuštiti, osim toga, moći ćeš birati način poroda, moći će obitelj biti s tobom - što se sada može u vrlo malo rodilišta.
Smatram da je sam porod, ti trenuci prije i poslije njega, dovoljno stresan za svaku trudnicu i da se niti jedna ne bi trebala zamarati bilo čime drugim, već se opustiti, dozvoliti da se to stručno osoblje brine o tebi i bebi, a ovako sve u rodilište odlazimo u panici zbog svega onoga ranije navedenog. Dovoljan je strah za zdravlje i dobrobit novorođenčeta, o ovim drugim stvarima bi trebao brinuti netko drugi - u ovom slučaju osoblje u privatnom rodilištu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:37   #15
ixi, znam da su uvjeti u javnim bolnicama loši
ali, to znači da tamo rade nemarni ili ljudi koji loše obavljaju svoj posao, a ne da su nestručni
znam da nijedna bolnica sigurno ne bi zaposlila nikog s neadekvatnim obrazovanjem
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:44   #16
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ixi, znam da su uvjeti u javnim bolnicama loši
ali, to znači da tamo rade nemarni ili ljudi koji loše obavljaju svoj posao, a ne da su nestručni
znam da nijedna bolnica sigurno ne bi zaposlila nikog s neadekvatnim obrazovanjem
I zato je najbolje kad postoji konkurencija (u bilo kojoj djelatnosti),a za korisnike/kupce/ rodilje... mogućnost izbora.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:48   #17
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
1. .....te cijenjeno osoblje često ostavi u trudovima samu, bez nadzora po cijelu noć ili dok ne dođe druga smjena, ili te babica porodi s rukom kojom je do maločas mobitelirala pa ti dijete dobije sepsu, ili te liječnik ne želi primjetiti jer ti je trudnoću vodio privatnik, ili ti nakon jako teškog poroda koji si jedva preživjela odmah "uvale" bebu, a ti ne znaš za sebe, pa kad zamoliš da ju odnesu, sestre ti prijete socijalnim radnikom i oduzimanjem djeteta jer se ne želiš brinuti za njega, pa te nakon poroda vrate u sobu i nitko ti ne pomogne dići se i oprati nego do sutra ležiš sva u krvi i sluzi u skorenoj spavaćici, ili se tuširaš u kupaoni koja nema ključ niti zastor pa ti npr. uđe majstor koji boji zid u hodniku da opere kantu i četku!!!!.....
To si u privatnom rodilištu sigurno neće priuštiti,
osim toga, moći ćeš birati način poroda, moći će obitelj biti s tobom - što se sada može u vrlo malo rodilišta.
2. Smatram da je sam porod, ti trenuci prije i poslije njega, dovoljno stresan za svaku trudnicu i da se niti jedna ne bi trebala zamarati bilo čime drugim, već se opustiti, dozvoliti da se to stručno osoblje brine o tebi i bebi, a ovako sve u rodilište odlazimo u panici zbog svega onoga ranije navedenog. Dovoljan je strah za zdravlje i dobrobit novorođenčeta, o ovim drugim stvarima bi trebao brinuti netko drugi - u ovom slučaju osoblje u privatnom rodilištu.
1. Strasno je da moras platiti da bi te tretirali kao ljudsko bice, oni koji su studirali da bi se bavili jednim od najhumanijih poslova. I to debelo platiti, nesto sto smo ionako vec platili, kad pogledam samo listu od place, pa tako vec x godina.
2. Slazem se u potpunosti. U trenucima, najvaznijim za svaku zenu, majku, umjesto da bude skoncentrirana islkljucivo i samo na porod i kako to sto uspjesnije i bolje i lakse i ne znam kako jos odraditi, mora se baviti s osobljem i razmisljati na koju se nogu digla koja babica ili doktor taj dan. Da ne pricam opcenito o tretmanu i tim famoznim spavacicama ko u koncentracijskom logoru i kupaonama i svemu ostalome. Ko kaznjenicka bojna, a ne najljepsi i najvazniji dogadjaj u zivotu svake zene i majke.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:59   #18
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Pa ne porađaju te gore navedeni likovi, ali te cijenjeno osoblje često ostavi u trudovima samu, bez nadzora po cijelu noć ili dok ne dođe druga smjena, ili te babica porodi s rukom kojom je do maločas mobitelirala pa ti dijete dobije sepsu, ili te liječnik ne želi primjetiti jer ti je trudnoću vodio privatnik, ili ti nakon jako teškog poroda koji si jedva preživjela odmah "uvale" bebu, a ti ne znaš za sebe, pa kad zamoliš da ju odnesu, sestre ti prijete socijalnim radnikom i oduzimanjem djeteta jer se ne želiš brinuti za njega, pa te nakon poroda vrate u sobu i nitko ti ne pomogne dići se i oprati nego do sutra ležiš sva u krvi i sluzi u skorenoj spavaćici, ili se tuširaš u kupaoni koja nema ključ niti zastor pa ti npr. uđe majstor koji boji zid u hodniku da opere kantu i četku!!!!.....
ixi, a koliko si ti puta do sad rodila da znas sve ovo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 00:03   #19
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
ixi, a koliko si ti puta do sad rodila da znas sve ovo
Nisam pisala napamet, ovo su konkretni primjeri iz našeg rodilišta! U to isto se ja,po prvi puta, spremam kroz mjesec dana, a u metropolu mi se ne ide jer vidim da ni tamo nije puno bolje! Tu bar imam poznatih i 300 m od kuće mi je pa se nadam da će sve dobro proći.

Ti?
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 00:07   #20
A u kojoj je bolnici takvo katastrofalno stanje??
Kako to da ta bolnica ima dozvolu za rad kad se takve stvari događaju?!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.