Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2011., 08:10   #1
Thumbs down Instar informatika

Evo, imam potrebu se malo potužiti na njih....

upio sam laptop u iznosu od preko 7000 kn u Instar informatici (Heinzelova, Zagreb), te otputovao u inozemstvo na studij. Nakon 2 tjedna primjetio sam da na hard disku postoje datoteke koje nisu moje, već je riječ o programu za kliničko-bolničke sustave. Program je bio na računalu od 2009. godine - u prijevodu prodali su mi rabljeno računalo.

Nakon što sam se na jednom forumu potužio po tom pitanju, predstavnik Instar informatike je obećao zamjenu i kao poklon torbu za laptop (koja mi nije ni trebala). Zbog situacije sam se vratio u Zagreb (karta je došla 300 kn) i odnio laptop na zamjenu. Torba mi nije ponuđena, ali ja sam tražio popust na kupnju dodatnog proizvoda kod njih. Popust je obećan, a laptop zamijenjen. Kada sam se idući vikend vratio po taj proizvod rečeno mi je da mi se nudi po dobavljačkoj cijeni (popust 10%). Cijena proizvoda "po dobavljačkoj cijeni" je bila 60 kuna veća nego u susjednom dućanu bez ikakvog popusta, u slobodnoj prodaji.

Instar infromatika mi je nudila proizvod (popust, plaćanje u kešu i slično uračunato): cca 980 kn
Susjedni dućan nudio isti proizvod (bez ikakvih popusta gotovina ili kartica): cca 920 kn

Dakle - dobio sam rabljeni laptop koji je korišten 2 godine (zamijenjen, ali tko zna, možda je i ovaj rabljen, pa prebrisan), nakon 2 tjedna instalacija programa (instalirano oko 250 GB) i plaćanja karte da vratim laptop nisam dobio nikakvu naknadu već su pokušali zaradit na meni.
asterion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 10:44   #2
Dobro da nisi iša kupit auto, moga si dobit Renaulta 5 Campus za 12.000 Eur...
Pa kako nisi vidija koji model si kupija? Aj molin te napiši koji laptop si kupija...
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 11:24   #3
lenovo y560p. A mislim, izvana je izgledao ok - valjda je ociscen, usminkan i poslan na prodaju....
asterion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 11:32   #4
Quote:
asterion kaže: Pogledaj post
lenovo y560p. A mislim, izvana je izgledao ok - valjda je ociscen, usminkan i poslan na prodaju....
a jebemu miša.. stvarno su šupci
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 12:31   #5
Quote:
asterion kaže: Pogledaj post
lenovo y560p. A mislim, izvana je izgledao ok - valjda je ociscen, usminkan i poslan na prodaju....
Odi na Lenovov web i obavi registraciju proizvoda, ako je stari laptop u pitnaju onda ti vrlo vjerojatno neće proći registracija.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 19:26   #6
jel ima netko pozitivna iskustva s njima, mislim tamo kupit plocu (a kakve sam ja srece nece radit)? Nazalost je to jedan od rijetkih ducana koji ju ima pa da ne zvisim.
Nacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 20:47   #7
Kak to misliš da zvisiš?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:17   #8
da mi u nekom slucaju na uvaze garanciju.
Nacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 15:37   #9
Ako je kvar nastao uslijed uzroka koje garancija pokriva ne vidim razlog zašto ti je ne bi priznali.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 15:44   #10
Kupio laptop od 10,000kn kod njih, najskuplji bezicni joystick i MS cooler od 90kn sve unutar 1mj.

Ms cooler sam vratio 3 puta, treci put mi je voditelj ducana obecao da cu dobit skuplji za zamjenu sto sam dolazio 4 puta u ducan , trosio benzin, itd. .

Danas ih zovem u servis, kazu "odobreno ti je" . Dodjem u ducan oni traze novcanu nadoplatu za cooler. Ja trazim voditelja smjene. Dolazi isti lik koji mi je prije obecao zamjenu i pravi se lud kaze da nije.

Trazio sam povrat novca, dobio ga i otiso.

Od 89kn kolko kosta cooler, 4 puta ic iz sesveta do heinzelove i onda da te tako obrade ko mladog majmuna, nije zabavno.

Nit imam svoje novce, nit imam svoj cooler a laptop od 10.000kn takodjer kupljen od njih se bez coolera pregrijava.

Kolko covjek mora novaca potrosit u tom ducanu a da mu se malo izadje u susret? Ocito nema granice

Napravili su budalu od mene. Potrosili moje novce jer nezanju poslovat.

Zadnji put da sam lipe potrosio u njihovim ducanima ili ikome savjetovao da tamo kupuje
Vermillion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:06   #11
Situacija i kritika sljedeća: kriju se detalji od kupaca oko 5-godišnje garancije na računala.

Na web-stranicama sa specifikacijama računala piše samo "Jamstvo 60 mjeseci". Niti u telefonskom razgovoru, niti prilikom kupovanja računala nitko nas ne upozorava da je 5 godina garancije uz uvjet da se godišnje servisira računalo kod njih (i taj servis plaća). Tu informaciju saznajem doma kad raspakiravam računalo i čitam jamstveni list. Ako se računalo ne nosi na servis, onda vrijedi 2 godine garancije.

Istini za volju, ponudili su mi povrat novaca uz vraćanje računala, ali osobno nemam vremena se vozikat okolo i opet tražiti dalje (i moje vrijeme nešto vrijedi).
I nije problem u tome što imaju koncept servisiranja računala za dugotrajnu garanciju, nego što tu informaciju kriju od kupaca.

Zbog takvog, "skrivam informacije" pristupa, stvaraju sumnju u poštenost prema kupcima i zbog tog ih osobno ne bih preporučio nikome.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:11   #12
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Situacija i kritika sljedeća: kriju se detalji od kupaca oko 5-godišnje garancije na računala.

Na web-stranicama sa specifikacijama računala piše samo "Jamstvo 60 mjeseci". Niti u telefonskom razgovoru, niti prilikom kupovanja računala nitko nas ne upozorava da je 5 godina garancije uz uvjet da se godišnje servisira računalo kod njih (i taj servis plaća). Tu informaciju saznajem doma kad raspakiravam računalo i čitam jamstveni list. Ako se računalo ne nosi na servis, onda vrijedi 2 godine garancije.

Istini za volju, ponudili su mi povrat novaca uz vraćanje računala, ali osobno nemam vremena se vozikat okolo i opet tražiti dalje (i moje vrijeme nešto vrijedi).
I nije problem u tome što imaju koncept servisiranja računala za dugotrajnu garanciju, nego što tu informaciju kriju od kupaca.

Zbog takvog, "skrivam informacije" pristupa, stvaraju sumnju u poštenost prema kupcima i zbog tog ih osobno ne bih preporučio nikome.
sve ovo piše po forumima, za Instar i njihovu "famoznu" 5 godina garanciju, raspitati se ubuduće prije kupnje
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:57   #13
Quote:
Vermillion kaže: Pogledaj post
Kupio laptop od 10,000kn kod njih, najskuplji bezicni joystick i MS cooler od 90kn sve unutar 1mj.

Ms cooler sam vratio 3 puta, treci put mi je voditelj ducana obecao da cu dobit skuplji za zamjenu sto sam dolazio 4 puta u ducan , trosio benzin, itd. .

Danas ih zovem u servis, kazu "odobreno ti je" . Dodjem u ducan oni traze novcanu nadoplatu za cooler. Ja trazim voditelja smjene. Dolazi isti lik koji mi je prije obecao zamjenu i pravi se lud kaze da nije.

Trazio sam povrat novca, dobio ga i otiso.
.....
Sorry na malom kašnjenju za odgovor, ali postoji rješenje u vidu aplikacije "phone record" koja lijepo snima razgovore. Lijepo snimiš razgovor dok se dogovaraš sa servisom i lijepo se dotični više neće praviti tupav.

Ja sam kod njih išao radi popravke tableta. Uzeli su ga i nakon dva tjedna sam zvao opet provjeriti o čemu se radi. Ispalo je da je tablet (prestigio, dakle ne "no name") u nekom "originalnom" servisu. Nakon tri dana sam zvao opet i tražio da ukoliko unutar tri dana tablet ne bude vraćen imam pravo na novi. U 24sata su se javili da je "samo malo razlokan kontakt punjenja" i da je sad sve ok. Pred njima sam ga upalio i našao PRAZAN tablet, bez ičega gore, bez aplikacija, bez podataka. Objašnjenje je bilo da se moralo "sve formatirati" (a ko fol razlokan kontakt punjača).
Zatražio sam bacup svega na tabletu ili nadoknadu za izgubljene podatke do kojeg nije došlo mojom pogreškom (niti mi je rečeno da će se podaci skidati). Naravno da to nije želio prodavač prihvatiti ali...pustio sam mu snimku na kojoj čovjek iz servisa jasno i glasno kaže da je bio razlokan utikač punjača i da su oni to sad malo učvrstili i da bi sad trebalo sve biti ok. Znači čisti hardverski, mehanički problem. Nakon što sam odbio preuzeti takav tablet i tražio razgovor sa šefom servisa, on je obavio razgovor preko telefona s nekim i servis je ispao besplatan. Iako nisam dobio podatke nazad. Od tada su svi podaci na SD-kartici, a Instar na žalost više ne mogu preporučiti bilo kome.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:39   #14
Quote:
lav1000 kaže: Pogledaj post
sve ovo piše po forumima, za Instar i njihovu "famoznu" 5 godina garanciju, raspitati se ubuduće prije kupnje
Nije da sam tražio, ali vidim da na ovoj “njihovoj“ temi prije nije pisalo.
I ne znam kakav Instar inače ima rast/pad prometa, ali s ovakvim stavom bi po meni trebali propast (inače, dao sam im šansu da naprave jedino pravno i moralno ispravno - izdaju mi jamstveni list na 5 godina bez uvjeta). Samo trebate vi koji znate da muljaju to jasnije artikulirati (velim, npr. napisat na dedicated temi).
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:34   #15
A gle,nije baš da lažu,samo prešute. I tehnički nije neistina da imaš 5 g garancije. Ako svi uvijeti pišu u jamstvenom listu,onda nisu ništa lagali,može ti prodavač reći što god želi,samo ono na papiru se broji. To je marketing. Ima i Kia 7 godina garancije. A onda pogledaš da to ne pokriva pola stvari i da vrijedi samo ako auto servisiraš u ovlaštenom servisu i to se plaća naravno. Očito su pokupili foru. 2 g su na konfu kao takvu? Jer neki djelovi imaju i dužu garanciju (npr diskovi imaju 3g često).

Kupio komp tamo,doduše,uzeo sam ga u komponentama i sam složio tako da imam garancije onoliko koliko proizvođač daje na komponentu.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:39   #16
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
A gle,nije baš da lažu,samo prešute. I tehnički nije neistina da imaš 5 g garancije. Ako svi uvijeti pišu u jamstvenom listu,onda nisu ništa lagali,može ti prodavač reći što god želi,samo ono na papiru se broji.
Reklo bi se: nije govno nego se pas posr'o
Prešutiti je zavaravanje potrošača.
Pitao sam prije kupnje eksplicitno pitanje - "Znači, garancija je 5 godina?" i nisam dobio nikakvo upozorenje ni detalje, samo "Da!"

Baš sam išao nazvat HGSpot za neko slično računalo za koje isto piše 5 godina garancije, pa mi tamo kažu da imaju obavezan godišnji servis, da bi se održalo to jamstvo, ali BESPLATAN.

Bilo kako bilo, pristup Instar informatike mi se ne čini kao pametan poslovni model. Evo, upravo za firmu radim veliku narudžbu opreme. Zvat ću ih za ponudu nikad. A i upozorit ću svoj krug poznatih o dotičnima.
Ako to i hoćeš zvat marketingom, rekao bih da će im takav stvorit pad prometa, a ne rast.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:40   #17
ne znam za Kiu, ali obično ne gubiš garanciju ako ne servisiraš u ovlaštenom servisu

a ovo za Instar je prijevara ako oglašavaju 5 godina garancije bez da posebno napomenu što to povlači sa sobom (a to ne piše vidljivo)
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:22   #18
Ako pise u garantnom listu,vidljivo je. I nije prevara po zakonu. Cak ni lazno reklamiranje. Imas li 5 g garancije? Pa imas. Ako ispunis uvjete koji pisu u garantnom listu. Kazem ti,marketinska pizdarija. Da bi bilo fer unaprijed ti rec-2 g bez servisa,5 sa servisom koji se placa,bi.

Za kiu znam sigurno. Reklamiraju svugdje tih 7 godina garancije. Onda ti kazu kad kupujes- 7 g ili 150000 km i ne odnosi se na potrosne djelove. Pa procitas garanciju i vidis da ni na lak ne ide 7 nego 5 i da ne pokriva navigaciju,multimediju,dodatnu opremu i jos neke sitnice. Tako da tehnicki imas 7 g garancije,samo ne na cijeli auto. Ne gubis,ali ima caka da moraju bit original ili djelovi jednake kvalitete i mora bit radjeno po uputama proizvodjaca. Pa te uvijek mogu guzit oko gluposti. De iure,ne moras u ovlasteni,de facto moras jer se ne zelis natezat oko garancije. Uostalom,ako si ikad citao garancije,znas da vise toga ne pokrivaju nego sto pokrivaju,ali i dalje nitko ne smatra da je to prevara. Da su skroz iskreni,za mobitele bi pisali- 2 g garancije iskljucivo na tvornicke propuste.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:45   #19
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ako pise u garantnom listu,vidljivo je. I nije prevara po zakonu. Cak ni lazno reklamiranje. Imas li 5 g garancije? Pa imas. Ako ispunis uvjete koji pisu u garantnom listu. Kazem ti,marketinska pizdarija. Da bi bilo fer unaprijed ti rec-2 g bez servisa,5 sa servisom koji se placa,bi.
Garantni list je bio u kutiji zapakiran sa selotejpom. Pitao sam i kod preuzimanja "Je l moram raspakiravati, što moram znati, ak ima neko iznenađenje?". Rekli su samo: "Nikad nemamo nikakvih pritužbi".

Ja im nemam namjeru slat odvjetnika, ali niti sebe, niti nove kupce. Tko nije fer prema kupcima, to i zaslužuje. Reputacija može napraviti veliki plus ili minus, ne znam zašto se oko tog uopće sporimo.

Računalo je na kraju bilo presitna vrijednost (2.500 kn) za daljnje zezanje, ali najgore je bilo to što je ono u biti za punicu, i ona ga platila, a ja joj obećao 5 godina garancije
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:46   #20
Meni su u instaru bili korektni kad nisam bio zadovoljan sa zvučnicima i htio sam zamjenu (ništa ne pitaju, ništa ne provjeravaju, samo daju nove), ali sam isto tako zaključio da ne znaju puno o tome šta prodaju. Pitaš nešto o nekom artiklu i prodavač/ica dođe, pogleda kutiju i pročita šta piše na kutiji, ko da ja sam nisam znao pročitat. A najdublja analiza je tipa "Pa, Logitech je dobra firma".
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.