Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 16:10   #1
Cijena izgradnje kuće u Hrvatskoj

Molim sve upućene da navedu u kojem kraju Hrvatske žive i kolika je realna srednja cijena izgradnje kuće iz cigle (koliko Eur/m2 BRUTO površine)?
Postavljam ovu temu jer sam primjetila da cijene variraju od 400-800 Eur/m2 bruto površine. Koliko plaćate?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 16:34   #2
ov sam saznao ovih dana:

Armirač Sesvete, YTONG "ključ u ruke " ( sve sa temeljima, grijanje, kao kad kupiš stan) 670 EUR/ netto m2 ( 550 EUR/m2 BRP)

Xella Ytong (njeni izvodjači partneri) 740 Eur/m2 netto ( znači kuća od 100 m2 netto kvadrata, košta ključ u ruke oko 74.000 eura....skupo za mene

Gradjevinci 500-600 E/m2

Krivaja montažne kuće cca 300 eur/m2 roh bau, 400-450 E/m2 ključ u ruke

Ako netko zna pouzdanog izvodjača i njegove cijene, volio bih da napiše adresu ( npr. kljuič u ruke , s Porotherm Wienerbergerom blokom i stiropor izolacijom )
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 20:42   #3
Hvala što si naveo konkretne izvođače.
Sviđa mi se ponuda Armirača, ali znam da oni rade samo na području ZGB županije.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:36   #4
Imaš li ti kojeg konkretnog možda?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 09:35   #5
nemam konkretne ponuđače radova. mene u biti zanima koliko ću novaca trebati za izgradnju kuće, do visokog roh-bau sistema (znači bez podova, pločica i malarije)
primjetila sam da cijene neprestano rastu. prije godinu dana se moglo izgraditi za 400Eur/m2 bruto. čini mi se da je sad minimalno 500Eur/m2 bruto

s time da me montažne kuće uopće ne zanimaju. idem na klasiku ili ytong, makar je ytong zapravo vrlo skup
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:15   #6
Hm da, danas sam saznao da se može dobit Ytong kuća oko 450-500 eur /m2 bruto, što mi je ok ( ključ u ruke).
Armirač me malo razočarao danas jer sam ih zvao da mi pojasne cijenu 550 eur po m2 ključ u ruke za Ytong kuću.
I pojasnili su: 550 eur + PDV bruto = 671 eur/m2 bruto, što znači da kuća 115 m2 bruto (94 m2 neto) košta 77165 eur , što ispada 820 eura po neto kvadratu. Mislim da kad to malo izračunaš da je to puno previše, pa onda sam mogao prošle godine kupiti stan za te novce u okolici ZG.
77100 eura za kuću od 94 m2 , hm ,pa neki sazidaju 250 m2 za te novce...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 22:15   #7
Hm da, danas sam saznao da se može dobit Ytong kuća oko 450-500 eur /m2 bruto, što mi je ok ( ključ u ruke).
Armirač me malo razočarao danas jer sam ih zvao da mi pojasne cijenu 550 eur po m2 ključ u ruke za Ytong kuću.
I pojasnili su: 550 eur + PDV bruto = 671 eur/m2 bruto, što znači da kuća 115 m2 bruto (94 m2 neto) košta 77165 eur , što ispada 820 eura po neto kvadratu. Mislim da kad to malo izračunaš da je to puno previše, pa onda sam mogao prošle godine kupiti stan za te novce u okolici ZG.
77100 eura za kuću od 94 m2 , hm ,pa neki sazidaju 250 m2 za te novce...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 11:28   #8
Quote:
Hm da, danas sam saznao da se može dobit Ytong kuća oko 450-500 eur /m2 bruto, što mi je ok ( ključ u ruke).
Možeš li objasnit ovo. I mene zanima izgradnja sa Ytong-om pa gledam naravno proći jeftinije.
joskona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 10:41   #9
Pozdrav,

Nedavno sam nakon godinu dana traženja kupio zemljište u Samoboru da bi prošli tjedan bio zaveden u gruntovnici i katastru kao jedini vlasnik parcele. Dakle slijedi prikupljanje dokumentacije za dobijanje lokacijske i građevinske dozvole, a onda i početak gradnje.

Tek sam počeo s planovima oko izgleda kuće budući da sam čekao na upis vlasništva, a i nisam se još ni upoznao s protokolom koje sve korake moram napravit i koju dokumentaciju pripravit da bi podnio zahtjev za izdavanje lokacijske dozvole pa bi molio Renatu i ostale ako znaju što mi slijedi da mi kažu ili me upute gdje se može pročitat.

Također bi zamolio Sky_Cruisera da kaže gdje je to saznao da se Ytong kuća može dobit za oko 450-500 eur /m2 bruto?
Inače ja sam pred nešto više od godinu dana razgovarao s jednim građevinarom koji preferira Ytong izgradnju da vidim isplati li se uopće zezati s gradnjom i tad mi je rekao da njegova građevinska firma gradi za 450E/m2 ključ u ruke. Nažalost izgubio sam negdje njegove podatke u moru drugih brojeva i oglasa dok sam tražio i konačno pronašao zemljište koje na nešto liči i da ima uredne papire.
polu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 00:42   #10
Quote:
polu kaže:
Nedavno sam nakon godinu dana traženja kupio zemljište u Samoboru
You lucky SOB
Mi tražimo grunt po Samoboru mjesecima (ok vidim da si se i ti natražio) pa niš pošteno nema (imperativ je blizina škole). Već pomišljamo odustat jer je sve manja ponuda, a cijene lete u nebo. Ajd pliz napiši gdje si točno kupio, kolka je veličina i pošto (može i na pm ak ti je bed tu).
Thanks!
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:35   #11
Kupio sam u Domaslovcu, u selu pokraj Samobora udaljenom oko 3km. Međutim tamo gdje mi je parcela uopće ne izgleda ko selo nego kao naselje s tek izgrađenim kućama s dosta prirode okolo. Meni su imperativi bili cijena do 30000E, uredni papiri, parcela koja nije strma skakaonica, gabariti da nisu 10x100m i još 100 drugih detalja koje sam otkrio da su bitni dok sam tražio. Škola mi je bila zadnji imperativ kako se broj lokacija smanjivao, a na kraju je ispalo da do škole ima 300m

Na kraju sam pristao kupiti 750m2 za 35000E jer više nisam mogao trpjeti glupost prodavača i bio sam na pragu odustajanja, a sve je bilo rješeno u 7 dana jer čovjek je imao uredne papire i parcelu koja je zadovoljavala većinu mojih imperativa. Kažem, tražeći parcelu sam skoro poludio na kakve sam prodavače nailazio, npr. jedan mi je prodavao parcelu s 14 vlasnika, drugi mi je donio dokumentaciju parcele iz Jugoslavije, treći je htio radit parcelizaciju parcele kako bi sebi ostavio 3m širine za puteljak uz parcelu, pa jedan što je nudio parcelu na elitnoj lokaciji sa izvrsnim pogledom da bi se ispostavilo da je to na vrhu brda usred šume i ničega. Ne sjećam se da je ijedan prodavač bio normalan osim ovog zadnjeg.

Inače točno kažeš da je ponuda sve manja, to smo i mi primijetili i već polako odustajali, a cijene luđačke za ono što nude tako da ako misliš kupit onda kupi čim prije!

Elitne lokacije po Gizniku su od 100-150E/m2 a kad dođeš uopće nisu elitne, kod novog SuperKonzuma je oko 120E al onda gledaš u hale, Rakovica je oko 70-90E, Kladje oko 50E s tim da se veće parcele od preko 1000m2 mogu naći i po 35-40E, Hrastina oko 60-80E, Farkaševac i Domaslovec 50-60E, Vrhovčak oko 70E pa naviše. Uglavnom luđačke cijene, a uopće ne vrijedi tolko jer svaka parcela ima neke nedostatke i treba imati sreće s mnogo detalja. Također cjenkaj se s luđacima, kritiziraj parcelu i reci prodavaču svaki nedostatak koji uočiš jer to može spustit cijenu ako je prodavač malo normalniji (što najvjerovatnije nije), mi smo tako spustili za 10000E inače ne bi kupio.
polu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 13:59   #12
Bravo majstore! Hvala puno na odgovoru. Slažem se sa svim šta si rekao, ali evo mali update onoga šta smo mi do sada vidjeli.

Gledali smo u Domaslovcu "Lucićevu aleju" ali je to onaj dio lijevo od ceste kad ideš prema Samoboru), navodno ima i novo naselje desno od ceste, ali ga nismo tražili.

Šta se tiče cijena, stvari su sad otprilike ovakve: Domaslovec je već oko 70, isto kao i Rakovica (ne u centru, tamo je skoro 100). Giznik ide sad od 200 do vrtoglavih 300 (čak smo naletjeli i na 350 da traže). Naravno, sve su to cijene koje se traže i upitno je koliko dobivaju na kraju, ali mogu reći da se sve vrlo brzo proda. Gledali smo i jedan plac iza Konzuma na ulazu u grad, ali je parcela bila jako knap (385m2) po 120 €/m2.

Inače, osnovna škola je u Farkaševcu, ali samo od 1-4 razreda, a ti si očito na kraju Domaslovca prema Farkaševcu, pa ti je ta škola blizu (prek polja). Dobra je stvar da samoborska OŠ ima školski bus koji skuplja klince okolo i vozi ih u školu.

Kladje baš i nismo gledali, to mi je ipak dost daleko od grada.

Interesantno je da konstantno dajemo (plaćeni) oglas da kupujemo grunt, započetu gradnju ili kuću (poslali smo upit na 10-tak agencija također), ali se skoro nitko ne javlja (samo par poziva).

Ljudi iz agencija po Samoboru i okolici nam govore da je bliže gradu gotovo nemoguće pronać nekaj da je čisto s papirima i po normalnijoj cijeni. Mi bi pristali i na 80-100 €/m2 ali onda da je manja parcela (do 50k€ ukupno). Naročito su tražene manje kuće (100-150 m2) i to plane odmah ili je preskupo (180k€).

Vrhovčak smo gledali, ali tamo je problem po zimi jer je grdi breg i šuma. Također, Stražnik dižu u nebo (straćare s malo grunta po 150k€).

Perivoj skoro pa nema grunta, osim parcela po par tisuća m2 koje misle uvalit za stambene zgrade. Bilo je par kuća, opet skupo.

Ideja je bila čak i kupit s nekim od frendova veću parcelu pa gradit dvojni objekt, a to nam je još uvijek opcija.

Breganu još trebamo prečešljat, možda nije loša solucija. Viđao sam ponude grunta blizu centra Bregane po 60-tak €/m2.

Vile (a i tzv "vile") po Gizniku da ne spominjem, to su cifre od 250k€ na više.

Eto, tebi je uspjelo i sretno u svakom slučaju a mi tražimo dalje Svakako javi kako napreduje papirologija dalje.
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:03   #13
zvao sam MS PLAN projektantski biro, imaju na internetu stranice..U istoj zgradi su gdje i Xella , a i rade i za njih , samoborska 266 I kat. Kazu da ako uzmes kod njih projekt, kupiš materijal Ytong, da imaju i svoje kooperante s kojima se da dogovorit i ključ u ruke, i da se može proći sa 450-500 e/m2 bruto.

Nasao sam i reklamu od firme iz D.Sela, Dom-projekt Draga promet ( imaju prodaju materijala, gradnju , i čak i ključ u ruke-klasična gradnja ). tel 01 2751 046, ne znam cijene. kuće na prospektu im izgledaju vrlo korektno sagradjene.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:15   #14
Quote:
sky cruiser kaže:
zvao sam MS PLAN projektantski biro, imaju na internetu stranice..U istoj zgradi su gdje i Xella , a i rade i za njih , samoborska 266 I kat. Kazu da ako uzmes kod njih projekt, kupiš materijal Ytong, da imaju i svoje kooperante s kojima se da dogovorit i ključ u ruke, i da se može proći sa 450-500 e/m2 bruto.
jako mi se sviđa ideja 450-500E/m2 bruto za ključ u ruke. pogotovo za ytong, jer sam pretpostavljala da je ytong gradnja skuplja. ali opet, ako i jest materijal skuplji, ljudski rad bi trebao biti jefitniji jer se puno brže zida nego sa ciglom.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:24   #15
Da usput i ja nešto kažem za moje zemljište. U krugu mojeg grada, mogla sam birati: kupiti za 30000 Eur na najvišem brdu sa pogledom na moj grad, mjesto koje zovu Beverly Hills, ili gradilište koje sam i kupila, uzvisina uz brijeg, odmah ispod tog "Beverly Hillsa" za 15000 Eur. Mislim da je i pametnije kupiti jefitnije, jer ionako neću provesti život gledajući kroz prozor na pogled. Važnije je kako si uredim kuću i okućnicu.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:01   #16
ovo ti je pametno, bolje 15k jureka uložit u uređenje i gradnju (solarno, toplinska pumpa i slično), ili se manje zadužit (u lučaju kredita)
btw koji je grad?
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 02:03   #17
A ovo 450-500 eur treba provjeriti još , ali bi to moglo biti točno , jer Ytong kao materijal je skuplji od cigle, ali u konačnici izadje jeftiniji 15% od klasične gradnje (nema stiropora, krovište, brzina gradnje , manje betona ), a ako klasika ide za 500 eur onda bi Ytong morao ići samo za manje...no pošto ima manje osposobljenih majstora, mislim da dodješ na isto...a onda radje Ytong, jer koliko čujem svi ga hvale na sva usta!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 08:17   #18
Evo ja sam isto kupio vrhunsko ravno zemljiste na malom brijegu kojih 6 km od samobora u galgovu, mjesto je na tromedi pa mi tako treba do luckog kojih 10 min ili centra grada 20 km. Inace nasao sam parcelu vozeci se okolo jer ovo u oglasniku je katastrofa. a prosao sam i jako jeftino. Inace sad trazim gradevinare a imam i neke jako povoljne ponude za klasicnu gradnju pa cu jos vidjet.
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 10:07   #19
Quote:
sky cruiser kaže:
A ovo 450-500 eur treba provjeriti još , ali bi to moglo biti točno , jer Ytong kao materijal je skuplji od cigle, ali u konačnici izadje jeftiniji 15% od klasične gradnje (nema stiropora, krovište, brzina gradnje , manje betona ), a ako klasika ide za 500 eur onda bi Ytong morao ići samo za manje...no pošto ima manje osposobljenih majstora, mislim da dodješ na isto...a onda radje Ytong, jer koliko čujem svi ga hvale na sva usta!
pretpostavljam da misliš na stiropor za fasadu. E tu ja ne bi tako rekla. Fasadu svejedno trebaš i najbolje je imati ju, bez obzira na materijal za izgradnju. Pa što kad je zima i zapušu jaki vjetrovi? Ytong onda nije dosta. Pa i sami iz Xelle "preporučaju" fasadu.
Da li za izgradnju ytongom treba arhitekt znati nešto o tom materijalu? Da li kuća treba biti baš zamišljena za gradnju s ytongom? Pretpostavljam da se za sada malo arhitekata bavi s ytongom...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 12:40   #20
Quote:
babolatpro kaže:
galgovu


Dobar odabir. Puno potencijala. Ali bez auta smrt smail-age čengića
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.