Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 14:39   #1
USB problem

Kupio sam si novi USB 3.0 u Mulleru, neka firma nepoznata (FNY).

Lijepo ga stavio u komp, lampica na njemu blinka stalno, ali u My Computer, tj. u This PC mi ga uopće ne prikazuje, kao da ga nema. Imam Win10, a probao sam i na drugom kompjuteru gdje imam Win7, ista stvar.

U Disk Managementu ga vidi kao 'Disk 1', Removable, No media (ne prikazuje uopće koliko GB). Na Properties ga vidi kao Innostor NAND Usb Device. (Ista stvar i kad idem preko Device Managera.) Ako idem na Uninstall, makne se s popisa uređaja i prestane mi blinkati plava lampica. Onda kad ga opet stavim unutra opet ga automatski instalira u pozadini i počne opet blinkati plavo svjetlo.

Uglavnom ne mogu ništa s njim, vidim da reagira i da ga prepoznaje, kaže 'Device is working properly', ali meni ne worka properly.

Što da radim?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 15:23   #2
Moguće je da je usb ispravan, ali problem je vjerojatno u automatskom detectanju koje win očito moraju obaviti. Recimo imao sam sličan problem sa novim mišom ne tako davno, na desktopu ne reagira ništa, a na laptopu ga detecta i radi (oboje win7). Promjenio usb utor i proradilo

Također dali si spojen za net? Jučer sam utako novi usb 3.0 od 64 gige, isto ništa dok mi se wireless nije spojio na net i win detectao usb.

BTW vjerojatno se radi o PNY (ne fny) i to je OK firma (inače rade i nvidia grafičke)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:07   #3
Da, probao sam sve utore na oba laptopa sa w7 i w10, spojen na net probao Update driver kaze imam najnoviji.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:23   #4
Link 1 Link 2 Tu si pogledaj kako provjeriti dali ti ga prepoznaje diskpart u cmd-u, te nadalje imaš detaljno napisane korake kako formatirati disk. Nadam se da će ti pomoći
__________________
You have to trust someone to be betrayed!
dxdydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:04   #5
hvala ti dxdydz. probao sam s diskpart i ne želi:

Quote:
C:\WINDOWS\system32>diskpart

Microsoft DiskPart version 10.0.10586

Copyright (C) 1999-2013 Microsoft Corporation.

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 698 GB 0 B
Disk 1 No Media 0 B 0 B

DISKPART> select disk 1

Disk 1 is now the selected disk.

DISKPART> clean

Virtual Disk Service error:
There is no media in the device.
mislim da ću morat reklamirat.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 16:26   #6
Mjesec dana kasnije, opet imam sličan problem. Samo što je onaj bio bezazlen jer je bio novi i prazan USB, a ovdje su u pitanju svi dokumenti, fotke, videi, snimke što imam spremljeno od 2005. nadalje!

Radi se o eksternom hard disku TRANSCEND. Dok sam prebacivao datoteke s njega na komp, bilo je nešto zaštekalo, onda sam ga izvadio van i od tada ga više ne prepoznaje.

Niti diskpart u cmd-u ga ne kuži, dakle kao da nije ništa uštekano. Probao sam s različitim USB utorima i na sestrinom laptopu, ništa.

Ima li nade da vratim podatke? Ne znam možete li zamisliti osjećaj kad vam deset godina digitalnog života nestane u sekundi. Dakle, sve. Na tom hard disku je doslovno bilo sve.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 16:47   #7
Ako imaš sreće, možda je crkla samo elektronika diska (ona koja pretvara SATA/IDE suučelje u USB). Možeš pokušati izvaditi disk disk iz kućišta, te ako je sata spojiti ga normalno u pc preko sata kabela i sata napajanja (sve paše). Ako je disk stariji IDE (ima hrpu iglica) onda je malo veća zafrkancija i treba ti adapter.

Sve u svemu, vjerojatno se to da spasiti u jednoj od firmi koja spašava podatke, ali to će onda i koštati
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 13:47   #8
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, vjerojatno se to da spasiti u jednoj od firmi koja spašava podatke, ali to će onda i koštati
Točno, na svu sreću mislim da se spominjali nekakvih 200kn spašavanje podataka. Nije strašna cijena ako su podaci bitni.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:50   #9
Ja imam još bizarniji problem.Sd 64gb, no name, nova, pribacim podatke, sutra ih nema.Više puta tako.Bude grešaka u kopiranju pa fali djelova slika i skenova.
Nekih.
Neki drugi uredno ostaju i opstaju.
Sd je spor ka blato, nevidi se koja je klasa ,presitno piše.
Jel bi problem moga bit prevelik kapacitet, i može li se android natjerat da radi s particijama, pa karticu podijeliti?
Bi li radila uredno s pola prostora, ili je nepopravljiv slučaj.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:43   #10
Odakle i za koliko para?

Znaju podvalit kartice od 2/4/8gb pod 64gb. Formatiraju je tako da izgleda kao da ima 64, a zapravo ima puno manje. Probaj je testirati s ovim programom:
https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:50   #11
Thumbs down

iz irske, ebay, 10 eura.
gpared i još nekoliko programa za linux i android pokazuju 62 i tako nešto.

Hvala, probat ću ga čim se dočepam windows kompa.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:26   #12
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Odakle i za koliko para?

Znaju podvalit kartice od 2/4/8gb pod 64gb. Formatiraju je tako da izgleda kao da ima 64, a zapravo ima puno manje. Probaj je testirati s ovim programom:
https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539
Jesam, vrtija je cilu noć, izbacilo mi je da su 3 i po gige ok, i da je još 55 giga corupt., a odma na početku da nemože analizirat 64, nego samo 60.
Ima sam 3-4 gige podataka.
jel to korumpirano može rješit formatiranjem?
ili je podvaljena manja?
jel se da tu karticu ubrzat ako je manjeg kapaciteta?
mislija sam da je spora zbog drugačijeg protoka podataka većih kartica od 32 gige...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:36   #13
Nešto sas.ah...
Nema kartice ni u tragovima, nevide ju ni android ni linux, wxp vidi ali kad mu rečem da ju formatira, napiše da nema kartice...
negdi pročitah da sam tu sdxc karticu triba formatirat nekim drugim fat 32 sustavom, mislim ext. fat.
Onaj program mi je za rezultat da 59 datoteka od gigabajta, pa pretpostavljam da nije manja nego šta piše na njoj.clas 10 piše, a vrlo je spora bila...
E sad čime ju dobit da ju se "vidi", da ju probam formatirat tim dat. sustavom, na njoj više nema onog fajla koji ju identificira, sve je obrisano...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:57   #14
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Jesam, vrtija je cilu noć, izbacilo mi je da su 3 i po gige ok, i da je još 55 giga corupt., a odma na početku da nemože analizirat 64, nego samo 60.
Ima sam 3-4 gige podataka.
Sve ti to govori, karticu od 4gb su ti podvalili pod 64gb i to još vjerojatno neka spora. Možeš eventualno je formatirati tako da ima 4gb, ili je koristiti kao podstavu za nogu od stola...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:12   #15
Trakavica se nastavlja...
Jutros donesoh na posal sd, u ljusci i zaštekam ju u laptop, s w7, i laptop mi izbaci da je oštećena i da ju triba formatirat.
I jel ju želim formatirat.
kliknem yes, ponudi datotečne sustave, za izbor, i botun tvornički postav..
kliknem na taj botun, on ponudi exfat kao tvornički.
Formatira ju, i prikaže kao 62.4, čini mi se.
Da ju probam, kliknem odma na foldere sa slikama muzikom, itd, kopy\pejstam, pribacija je nekih7,8,9 giga, i pokaza još mašala praznog..
ako je kartica manja od 64gb, veća je od 8...
Proba onim programom nije dala točan rezultat.
Ostaje mi vidit oće podatci bit obrisani ili će ostat na kartici.
naša sam u bespućima gugl pleja program exfat checker, i u objašnjenju šta program radi, ispod botuna za instalaciju, ima link na šira objašnjenja problematike velikih kartica i njihovog čitanja.
nezgodno mi je s moba to pejstat ovdi, koga zanima tamo je.
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:26   #16
Rezime, trenutno je pola kartice formatirano na fat32, radi sporije nego na exfat, možda i 4-5 puta, a pola se nevidi.
Sa kartice nestaju folderi.
Trenutno je na njoj 13 giga podataka, fali giga i po koja je bila kopirana, i stajala je nekoliko dana.
Zbog čega ove priče nema po internetu, i zbog čega kartica po zakonu nemora bit reklamirana, kao "microsoft only", neman pojma, ali bi tribala bit.
Di su antimonopolistički zakoni eu? U praksi nigdi.
Mikrosoftu niko nebi smija branit naplaćivat njegov datotečni sustav, ali kartice koje ne mogu radit, sa ext3 ili nekim drugim slobodnim sustavom, ili rade s greškom, nikako nebi smile bit u prodaji u uniji.
Tako da vlasnici androida pripaze...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 21:06   #17
Kakva vražja "microsoft only" kartica, riječ je o krivotvorenoj kartici, koja s nijednim sustavom neće raditi dobro.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:59   #18
Neko vrime je radila koliko toliko ok, danas ju provučem kroz isti program i neda mi ona 3 i po gigabajta ok a ostalo corupt, danas je 7.8 gb ok, a ostalo corupt...
Otvorim je kroz my comp, pa "D", u njoj si 62ikonice kojima u propertisima od svake ikonice stoji da su 1.gb "teške", i zadnja ikonica kojoj je u propertisima 480mb..

Kako znat jel ovaj program H2testw radi ok, i može li radit na wxp, koji ne čita taj exfat?
Još se sićam koliko je na w7 kompjuteru bila brža od ostalih kartica, pa možda i nije krivotvorena...
Jesu li ovakva očitanja, koja sam dobija, normalna, kad se testira krivotvorena kartica?
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:14   #19
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Jesam, vrtija je cilu noć, izbacilo mi je da su 3 i po gige ok, i da je još 55 giga corupt., a odma na početku da nemože analizirat 64, nego samo 60.
Dao si sam sebi odgovor još davnih dana, ne znam zašto je nisi bacio do sad
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 14:50   #20
Jer nekako ipak radi, a nada je qrva...
Probat ću ju formatirat na 8gb, ili ostavit za microsoftove uredjaje...
Sad me zanima oće li mi druga koju sam naručija radit iste probleme..
Naručija sam s ebaya Netac3 64gb., a na preporuku jednog forumaša na jednoj drugoj temi.
Znam, triba sam uzet 32gb, i klonit se sdxc kartica, ali me privukla brzina i kapacitet...
Tribala bi ić u tv box umisto ove...
Još me bune 62 ikonice od gigabajta koje je onaj program ispisa..
Ako nije pisa po istih 8 giga, jer je ovaj put napisa da je 8 urednih...
Bolje bi mu virova da je oba puta da isti rezultat...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.