Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2002., 11:33   #1
Talking Najbolji crtici, najsmjesnije scene!

Evo ovdje bi mogli razglabati o crticima svake vrste osim anime-a. Oni imaju i previse tema na televiziji.
Ovdje mozemo pricati koje su nam najsmjesnije scene, najdrazi crtici itd...

1. Kratki crtici:
Tom and Jerry - crtic kada Tom dolazi iz nocnog zivota i uzasno mu se spava, ali mora loviti misa. Jerry mu cijelo vrijeme namjesta krevet i pozu za spavanje. Na kraju si nacrta oci na kapke i spava dok gazdarica misli da strazari. Jedan dobar stari klasik.

Silvestar - kad lovi onog baby klokana misleci da je ogroman mis, a njegov sin ga se stidi pa stavi vrecicu na glavu.

Ima jos, al cu kasnije...

2. Dugometrazni crtici:
Ice Age - super mi je scena kad ljenjivac Sid bjezi od nosoroga pa dodje do Diega i kao da ga je ovaj uhvatio stavi se u njegova usta i visi kao mrtav.

Ima jos, al cu i to kasnije...

Da cujem vas, mozda me podsjetite
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:43   #2
Ja obozavam crtice. Zadnji sto sam vidila je bio Lilo & Stitch i onda mi je poslije bilo zao sto Stitch zaista ne postoji jer bi bio zakon ljubimac.
Plus, sto sam plakala ko krava kad je Stitch gledao onu porodicu patki.
Najbolja scena: kad Stitch stavi nokat na gramofonsku plocu i otvori usta, a muzika pocne izlazit van ko kroz zvucnik.
Moram se pohvalit da imam i plisanog Stitcha obucenog ko Elvis, a imam bome i Lilo&Stitch surf case.
Bas sam djetinjasta. Uf.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 12:25   #3
Dugometrazni: Ljubav nilske kobile i krokodila u Fantaziji.
Kratki: Svi kojotovi izumi u ptici trkacici. Najbolja scena je u zadnjem dijelu kad ju je uhvatio
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 12:26   #4
Osim legendarnog South Parka, obožavam Cow&Chicken.
(Poslije se vratim pa malo više toga napišem ).
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 12:58   #5
Eh, da ne zaboravim:
2 stupid dogs
- toliko su glupi da su genijalni
Scena:
Mali pas se boji mačke koja mu je na putu do velikog psa koji spava. Smislio je kako će otjerati mačku, pa je stavio lutku s likom mačke na ruku i priča toj mački na putu:
"Hi, I'm your friend. I'm a cat. I'm not a puppet. And I'm not a dog. I'm a cat. Hey, there is so many food in this other street."
(Odjednom izviri glavu i okrene lutku prema sebi)
"Food? Where is the food? In the other street?"
I brzo otrči u tu drugu ulicu.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 13:04   #6
Emperor new groove je ZAKON

Najbolja je scena taman pred vodopad kad lama kaze "bring it on"

Znam ga napamet. Daleko najbolji crtic ikada.

A od kratkih je johny bravo dosta dobar.
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 13:05   #7
Najjaca scena mi je kad patak pada a zec komentira: "Bas me zanima da li ce se sjetiti da zna letjeti... TRAS! ...ne, nije se sjetio!"
__________________
ISMELLURINE
It's just a ride...
kF is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 13:24   #8
Quote:
Originally posted by AxMi-24
Najbolja je scena taman pred vodopad kad lama kaze "bring it on"
Potpisujem... Bas sam ga jucer ponovo pogledal s dragom i umiral od smijeha... ma bolestina luda...

Noooo touchy!!!

SP, Futurama... kaj volim skupim... oh yes...

Omiljena scena iz crtica (sorry, kaj izlazim iz zadanih okvira, ali jelte...) mi je iz Blood: The last vampire (anime)... Opening credits.. pravi film.. ma uff, najezim se kad vidim onaj telefon i onaj tube kako pici tracnicama, a 'kamera' se trese... ufff

Daklem, preporucujem to (makar je manga).. e da, i Ghost in a Shell... uff...

hm... ispadam neki manga lover... al nisam, nisam... ne volem ja to..
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 15:47   #9
The SIMPSONS.

Tocnije:homer simpson
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 16:25   #10
eh

znam da je ovo vec treci glas za film ali GROOVE je PREdobar da nesto ne kazem. dakle, osim one dvije fore i osim vise manje CITAVOG filma, vrijedno je spomenuti trenutak kad kuzco gleda potenicjalne carice-to-be i kritizira ih, hehehe. kraj je genijalan, ma SVE je dobro, da ne idem kvarit ljudima iskustvo gledanja...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 18:35   #11
Thumbs up aha super tema

crtići

Ma tko ce ih samo sve nabrojat!

Od ovih kracih svi sa Silvestrom, Dachom, Zekoslavom, Jurom

Jura i oni brkovi koma
Tom i Jerry ofkors
a, od novijih sa cartoona 2 stupid dogs, Bravo, Cow & Chicken.

Dva koja me uzasno nerviraju pa ih izbjegavam su Ptica trkacica[onaj kojot uvijek spusi mislim bezveze]
Scooby Do koje njesra

A, da ne zaboravim Pink Panthera, Gustava i onog prascica sto bude sa Zekoslavom
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:07   #12
Thumbs up

LJUDI... PA KAKO ZABORAVISTE!

SHREK



Naj naj crtić ikad snimljen. Eddy Murphey je zaslužio bloody Oscara za ulogu magarca! Pogledah ga jedno 20 miliona puta.

Naj dio 1: shreka ubode strijela.....magarac trči uznemiren po lijek i viče shreku ' and if you see a long dark tunel.. STAY AWAY FROM THE LIGHT...I repeat, stay away from the light


naj dio 2... nije citat nemojte pilit po detaljima
jadnog magarca dakle šalju po lijek i traži 'blue rose with a red thorns.....blue rose with a red thorns.....blue rose with a red thorns.....this would all be prefectly clear to me if I wasn't color blind!'

MRAK FILM
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:15   #13
Quote:
Evo ovdje bi mogli razglabati o crticima svake vrste osim anime-a.
Vidi se da nisi ljubitelj animiranih filmova ako negiraš anime...bolji su od bilo čega što su ameri ikad napravili jer nije anime samo Sailor Moon ili Dragonball....neopisivo je visse od toga...ali dobro sad.

Od kratkih crtića:

Pink Panther, Baltazar, bilo što od WB-a (Bugs Bunny i ekipa)

Od serijala:

Američki:

1) Rakuni
2) The Simpsons
3) Futurama
4) South Park
5) Ewoksi


Anime:

1) Cowboy Bebop
2) Slayers
3) Love Hina
4) Neon Genesis Evangelion
5) Serial Experiments Lain

Od dugometražnih:

Američki: Lion King

Europski: Asterix i Obelix protiv Cezara - i to DUBiran na hrvatski.

Anime: Metropolis


Najbolji animirani uopće je Metropolis.

Najbolju scena mi je iz Metropolisa, naravno, ali ju ne mogu opisati da ne spojlam ali opisati ću drugu najbolju iz istog filma.

To je dijalog Time i Rocka kad Rock govori Timi da je ona robot....treba samo uočiti kretanja kamere, kao u pravom filmu.

Quote:
Omiljena scena iz crtica (sorry, kaj izlazim iz zadanih okvira, ali jelte...) mi je iz Blood: The last vampire (anime)... Opening credits.. pravi film.. ma uff, najezim se kad vidim onaj telefon i onaj tube kako pici tracnicama, a 'kamera' se trese... ufff
Znam koji je feeling.


Quote:
Daklem, preporucujem to (makar je manga).. e da, i Ghost in a Shell... uff...
Kako i ne bi kad su Matrix radili po tome.

I nije manga vecc anime. Manga su stripovi a anime crtići. Iako postoji GitS manga.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:20   #14
Dame i gospodo, sreća se opet okrenula nama. Nakon suše i gubljenja nade kroz Disneyevo smeće tijekom sredine devedestih, pojavio se - Toy Story. On je bio povod za novi val super animacija u novom na prijelazu stoljeća:

predstavljam vam trio fantastikus: Shrek, Monsters Inc. i Ice Age!
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:51   #15
Quote:
Vidi se da nisi ljubitelj animiranih filmova ako negiraš anime...bolji su od bilo čega što su ameri ikad napravili jer nije anime samo Sailor Moon ili Dragonball....neopisivo je visse od toga...ali dobro sad.
Gle, ne negiram ja anime, već sam namjerno napisala da se ovdje priča o drugim crtićima jer o anime-u je bilo već jako puno posebnih tema, a ako bi se počelo i ovdje razglabati o Pokemonu, Dragonballu itd., ne bi ostalo mjesta ni za što drugo.

Nemam ništa protiv da se spomene neki stvarno dobar anime kao što ti kažeš da je Metropolis ili taj po kojem je Matrix napravljen, koji bi zbilja voljela pogledati, iako nisam ljubitelj anime-a.

Quote:
Naj dio 1: shreka ubode strijela.....magarac trči uznemiren po lijek i viče shreku ' and if you see a long dark tunel.. STAY AWAY FROM THE LIGHT...I repeat, stay away from the light
Da, zaboravih tog magarca, zbilja je zakon, a kao da su ga i crtali po Eddie Murphy-u.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 20:04   #16
Quote:
Originally posted by Nastassja
Gle, ne negiram ja anime, već sam namjerno napisala da se ovdje priča o drugim crtićima jer o anime-u je bilo već jako puno posebnih tema, a ako bi se počelo i ovdje razglabati o Pokemonu, Dragonballu itd., ne bi ostalo mjesta ni za što drugo.

Nemam ništa protiv da se spomene neki stvarno dobar anime kao što ti kažeš da je Metropolis ili taj po kojem je Matrix napravljen, koji bi zbilja voljela pogledati, iako nisam ljubitelj anime-a.

'Gomennasai' (jap. izvini). Mislio sam da je ovo jedan od onih postova o omalovažavanju 'kineskih crtića'.

Da previše je bilo postova o DBZ-u i slično...ali oni uglavnom spamiraju Televiziju...a nitko ih ne čita. Pokemoni skoro i da ne spadaju pod anime.

Matrix je rađen po Ghost in the Shell. Inače upravo se radi novi projekt zvan "Animatrix"....tj. priča Matrixa ali u animiranom filmu. Bit će dva stila animacije....čisti CGI (kao Final Fantasy The Spirits Within) kad su u matrixu, a anime kad su u stvarnom svijetu. (ili je možda obrnuto...ma nije ni bitno).

Inače, vidio sam trailere i izgleda predobro.

Eh da...piše najsmješnija scena ja napisao najbolju....my bad.

Hmh....teško mi se sjetiti baš najsmješnije, a bogme i teško izdvojiti jednu....uglavnom je neka u kojoj liku glas daje Eddie Murphy (bilo da je iz Aladdina, Mulan, Shreka i sl.)
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 22:24   #17
itchy & scratchy
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 00:11   #18
Evo...upravo sam nabavio "Ice Age" ('upravo' as in ten minutes ago).

Kvaliteta slike je zavidno dobra.

Baš me zanima je li film tako dobar kao što svi tvrde.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 00:15   #19
Nekuzim ja bas sta vidite u tom ice age:u ja ga gledo pola sata i izgasio jer sam skoro zaspo
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 00:57   #20
naravno, Tom i Jerry i sve od Chuck Jones (iako njegove verzije Toma i Jerry ne volim bas previse, al ostalo je divno)
Courage the Cowardly Dog
2 Stupid Dogs
Johnny Bravo
The wrong trouseres - Wallace & Gromit (sve od Nick Parka...)
South Park
Futurama
Ice Age (i to ona sirota vjeverica)
Shrek je predivan!
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.