Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2004., 15:29   #61
Nema seksa izmedju muskaraca...
Koji bed...
__________________
„Budite oprezni. Nemojte nikog da povredite. Ljubavne rane ostaju najdublje urezane u duši. I nemojte da vam literatura zameni ljubav. I literatura je opasna. Život se ne može zameniti ničim.” - Danilo Kiš
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 16:09   #62
Ja sam jučer gledao novog Almodovara - pa mi je homo-seksa dosta za ovu godinu.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 16:14   #63
Iako Alexander ima neke već viđene fore i scene iz Brejvharta i nešto sitno iz Gladijatora, te čudan izbor naglasaka, bitke mi se sviđaju, to i dosta diže ugođaj filma, ima krvi.

Oliver Stone je, bar sudeći po prijašnjim radovima mogao napraviti još bolji film, ali i ovako solidna četvorka.
Koliko je to objektivno, ne znam, jer su mi Stoneovi filmovi opčenito dobri.




p.s.
kozz, onda se Loš odgoj treba zaobići?
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 02:06   #64
Re: Vezano uz film ali oped zanimljivo

Quote:
Amidala kaže:
Jeste li znali da su Greci tuzili Stonea zbog toga jer je u filmu Aleksandra prikazao kao homoseksualca?
A kad je Ahilej prikazan kao heteroseksualac nisu se bunili?

Hm, gledat il ne gledat pitanje je sad... Ako ne računamo LOTR, holivudski superspektakl nisam u kino išla pogledati godinama. Ali Farell & Jolie + O. Stone (moj prvi najdraži redatelj), hmm, zvuči ok.
Pričekat ću još koji komentar prije no što pljunem 20-30 kn.

Quote:
kozz kaže:
Ja sam jučer gledao novog Almodovara - pa mi je homo-seksa dosta za ovu godinu.
Nismo te pitali što si radio poslije filma

EDIT (za Grejpa) - ne, odi pogledati.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 02:55   #65
Kritičari su poprilično nemilosrdni prema filmu.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 07:36   #66
Quote:
kozz kaže:
Kritičari su poprilično nemilosrdni prema filmu.

Da?
Nikaj čudnog, navikli su na bolje od Olivera.


Al i kritičari neki puta preseru u svojim 'objektivnim' mišljenjima.
Dobro, ovaj put imaju dosta materijala.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 08:11   #67
Quote:
Grejp kaže:
U četvrtak počinje redovna distribucija u Hrvatskoj- autor teksta živi u Hrvatskoj Gospon Pes.


Kod vas pocne prije igrati nego kod nas? Jebo, idem Svabe tuziti!

OK, hvala.
Moze i tako. Cak jos bolje...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 12:03   #68
Sad sam procitala recenziju na vip.movies.
Ajme, kako su ga popljuvali, to nije za ljude
I dali mu ocjenu 1,5
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 12:18   #69
Re: Vezano uz film ali oped zanimljivo

Quote:
Amidala kaže:
Mislim on i nije Grcki heroj makar su ga oni prisvojili...
Aleksandar Makedonski nije Grk
A što je, Makedonac možda
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 12:22   #70
Re: Re: Vezano uz film ali oped zanimljivo

Quote:
banderas kaže:
Aleksandar Makedonski nije Grk
A što je, Makedonac možda
Možda je građanin Bivše Jugoslavenske Države Zvane Makedonija?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 12:25   #71
FYRM
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 12:38   #72
Re: Re: Vezano uz film ali oped zanimljivo

Quote:
banderas kaže:
Aleksandar Makedonski nije Grk
A što je, Makedonac možda
Zapravo, da. Isto kao i njegov otac, Filip.

Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 13:13   #73
A i vi ga lupate, narod koji sebe danas naziva Makedoncima je slavenskog porijekla, kada su ono slaveni dosli na ove prostore?

Vidim povijest vam je jaca strana

A i geografija Solun je najveca makedonska luka, a kako ako je u Grckoj
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 14:01   #74
Alexandar je najveci sin nasih naroda i narodnosti. Nakon druga Tita, that is.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 19:33   #75
Re: Vezano uz film ali oped zanimljivo

Quote:
Amidala kaže:
Jeste li znali da su Greci tuzili Stonea zbog toga jer je u filmu Aleksandra prikazao kao homoseksualca? Mislim on i nije Grcki heroj makar su ga oni prisvojili...


Hm, hm....netko ne zna povijest, a misli da je nasljednik stare Grčke.


Mislim, ono homoseksualizam je tada njima bila normalna pojava, da ne spominjem da se i odnosilo na "više" krugove. Dapače, bilo je poželjno imati mlade (muške) ljubavnike. . Statusni simbol!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 19:47   #76
Žene su tu bile samo zbog reproduktivnih kvaliteta, a muškarci za pravu ljubav.

Btw, upravo traje pravi rat između ex-Yu Makedonaca i Grka oko toga čiji je Aleksandar.
Naravno nitko iole pametan nebu Acu proglasio slavenskim junakom, a povijesni spisi pak Makedonce ne tretiraju kao Grke.

...pa sad ti skuži.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 19:54   #77
Svatko ima svoje mitove iz kojih uzima samo ono što im se čini pozitivno.


Pa i Mussolini se zanosio Rimskim carstvom.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 21:21   #78
Quote:
kozz kaže:
Žene su tu bile samo zbog reproduktivnih kvaliteta, a muškarci za pravu ljubav.

Btw, upravo traje pravi rat između ex-Yu Makedonaca i Grka oko toga čiji je Aleksandar.
Naravno nitko iole pametan nebu Acu proglasio slavenskim junakom, a povijesni spisi pak Makedonce ne tretiraju kao Grke.

...pa sad ti skuži.
Tko zna mozda budemo vidjeli negdje u medijma da je Aco bio zapravo hrvati , ako ne onda barem to da slavni Hrvatski narod potjece od tog velikana...Kuzis ono slucajno je napumpo neku muskobanjastu siroticu jer mu je na prvi pogled licila na muskaca.
Osorkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 03:33   #79
Grci ni Tesalce nisu smatrali Grcima - kud će onda Makedonce koji su im bili samo malo bolji od ostalih barbara.

Solun je DANAS u Grčkoj, u antici nije bio.


Pogledao sam film i mogu reći da mi se svidio. Shvaćam zašto je dobio loše kritike - većina ljudi je očekivala film o Aleksandru vojskovođi a dobili su film o Aleksandru - čovjeku. Stone je odlučio razotkriti ličnost iza mita, otkriti što je pokretalo Aleksandra u njegovim pohodima.

Stone je dosta hrabro i bez skurpula odlučio prikazati stvari onakve kakve jesu - Aco je peder i to se uopće ne skriva za razliku od Troje gdje je radi tko zna čega promijenjen odnos Ahil - Patroklo. Bitke (prikazane su dvije - kod Gaugamela i kod Inda) su jako realne, Aleksandra nije nikakav Rambo a i njegov vojni genij je prikazan onakav kakav je bio - u šatoru je to sve lijepo zamislio ali na bojnom polju stvari nisu tako jednostavne. U borbi nije OMA (one men army) već ratnik sa svojim prednostima i manama te mu njegovi vojnici u par navrata moraju spašavati život.

Jako mi se dopala karakterizacija sporednijih likova koji su povijesno bitni jer su njihovi potomci drmali poviješću tih krajeva sve do uspona Rima.

Ono što mi se ne sviđa su tri stvari - muzika, naracija kampanje do Gaugamela i tempo filma.

Muzika je potpuno bledunjava - ni jedanput mi se nije dogodilo da sam sebi kažem wow, kako dobro paše ova stvar ovdje - moram si nabaviti soundtrack. Muziku nisam ni primjetio u filmu - u ovakvom epskom spektaklu to je veliki minus.
Naracija kampanje koju govori Ptolomej (Hopkins) je dosta loša. On stoji kraj karte na kojoj je označena Aleksandrova ruta osvajanja i uopće ne spominje 2 vrlo važne bitke, Gordijski čvor, opsadu Tira već uz minimalni uvod skače na sam Gaugamel. Malo opširnija obrada ovog dijela Aleksandrovog života ne bi bila loša.
Tempo filma je do Acinog ulaska u Babilon odličan, nabrijan, brz a onda sve stane. Iako mi se sviđa što se pokazuje politička pozadina i zakulisne igre nakon frenetičnog početka stvarno loše sjeda razvlačenje radnje.

Ocjenu ne bi davao jer mi se još moraju slegnuti dojmovi ali moram napomenuti da je iznimna pažnja posvećena povijesnim detaljima. Ja sam kao student povijesti velika picajzla što se toga tiče a vidio sam samo jednu ''grešku'' koju su u današnje vrijeme naprosto morali staviti. Naime, na početku filma kada se Aleksandar i njegovi budući suborci hrvaju oni to čine u nekakvom donjem rublju koje poprilično podsjeća na pelene (takve su gače nosili tada). U antici su se te vježbe izvodile bez ikakve krpice na sebi ali sumnjam da bi scena puna golih desetogodišnjaka kako se hrvaju po pijesku prošla čak i najblažu cenzuru.



A što vi mislite o filmu?
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 03:39   #80
Quote:
Amidala kaže:
Nema seksa izmedju muskaraca...
Koji bed...
Ali zato mu Hephaistion u jednoj sceni kaže da ga totalno napali kada nekako zabaci glavu i da ima lijepe oči...



A i zažvali se jednom svjetski sa jednim tipom kojeg je skupio Dariju iz harema i kojeg onda vuče okolo sa sobom do kraja filma.

Jeste li ubrali Briana Blesseda kao učitelja hrvanja? Ja sam se tako počeo smijati kada sam ga vidio da me cijeli red čudno gledao. Ja njega ne mogu gledati ozbiljno, ona njegova faca mi je prekomična.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.