Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 02:04   #21
Quote:
ras-na kaže: Pogledaj post
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.
Meni rekla doktorica prije propisivanja seroxata da ću se zdebljat i da je dobro da se puno krečem.Poslušo sam je i sve je u redu. Uopće ne kužimm pitanje, seroxat pomaže u liječenju bulimije??
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 09:35   #22
ma ne lijeci osnovni problem,al bi kao trebao pomoci u reguliranju potrebe za riganjem i apetita.te podizanjem samopouzdanja.a ovo kaj si mi napiso bas mi i ne zvuci nekak pozitivno.debljanje? hm...to nikak neide uz moje stanje.no uglavnom ti se nisi zdebljo?
jos jedno pitanje.seroxat i alkohol? ne mislim sad na neke ogromne kolicine ili svakodnevno,al rodjendan ce mi uskoro...
znam da ova moja pitanja zvuce glupo,al bolje pitat neg skitat
ras-na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:14   #23
Bila sam šest mjeseci na seroxatu. Ti si počela prenaglo, njega treba prvih 8-10 dana uzimati pola tablete, aonda cijelu. isto tako sa skidanjem, osam do deset dana pola, onda isto toliko svaki drugi dan pola. Onda nema tih jakih nuspojava.
Ja sam se u početku jače znojila, i imala tako žestoku seksualnu disfunkciju da sam i u samostan mogla. Ali sve u svemu, bil sam dosta jača, nisam toliko plakala, imala sam više snage se nositi sa problemima koji su me tištili. Pri kraju me je počeo smetati, nisam mogla spavati pa sam se skinula sa njega iako je dr. rekao da ne još. Sad mi fali ta snaga koju mi je davao, ali pokušavam sa heleksom ( o,25 po potrebi- ne svaki dan) umiriti tjeskobu i guram nekako.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 14:33   #24
imao sam iste simptome iz prvoga posta,"loši speed",ništa drugo,sada mi je jasno zašto je psihič rekao strogo ujutro piti,jer ekscitira,podizač je,ma fuuj od lijeka,više ga ne pijem na svoju ruku.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:57   #25
evo ja dobio seroxat da uzimam svako jutro, e sad me zanima jel tu bitna satnica, znaci ako uzmem prvi u 8 da li svaki sljedeci moram uzimat u 8 ujutro ili je bitno samo da je ujutro?
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:57   #26
seroxat

Molim vas pomoć onih koji su koristili Seroxat, nakon kioliko vremena je počeo djelovati da ste se osjećali bolje i kako vam je pomogao? JA koristim evo mjesec dana, nakon 2 tjedna mi sr činilo da je bolje, ali onda opet naglo mi je splasnulo oduševljenje i sad nema pomaka. Da li možda ne djeluje ili trebam još čekati?
A da lij je Prozac bolji, i koja je razlika između ta dva AD-a?
Hvala vam
katja123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 13:04   #27
Quote:
katja123 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć onih koji su koristili Seroxat, nakon kioliko vremena je počeo djelovati da ste se osjećali bolje i kako vam je pomogao? JA koristim evo mjesec dana, nakon 2 tjedna mi sr činilo da je bolje, ali onda opet naglo mi je splasnulo oduševljenje i sad nema pomaka. Da li možda ne djeluje ili trebam još čekati?
A da lij je Prozac bolji, i koja je razlika između ta dva AD-a?
Hvala vam
Nisam koristila navedeni antidepresiv, no Prozac jesam...Na njega sam imala grdnu reakciju...u svakom slučaju mislim da se trebate prije svega posavjetovati sa psihijatrom. Osobno vjerujem da ga koristite prekratko da bi počeo djelovati, a možda su vam se i prilike ...u životu promjenile na gore?
bipolarna? is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 10:32   #28
ja pijem seroxat(deprozel) 4 mjeseca, prva 2-3 tjedna mi je pomogao, poslije sve isto...po starom
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 13:12   #29
ja ga pijem evo mjesec dana i ne osjecam nikakav pomak osim nuspojava, proljev, jos veca tupoca u glavi, pad potencije
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 13:19   #30
tja, toliko o serotoninskim teorijama...
ali kaže se, ako je bar jednoj osobi pomogao, onda super
a jednoj sigurno je
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:17   #31
Quote:
katja123 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć onih koji su koristili Seroxat, nakon kioliko vremena je počeo djelovati da ste se osjećali bolje i kako vam je pomogao? JA koristim evo mjesec dana, nakon 2 tjedna mi sr činilo da je bolje, ali onda opet naglo mi je splasnulo oduševljenje i sad nema pomaka. Da li možda ne djeluje ili trebam još čekati?
A da lij je Prozac bolji, i koja je razlika između ta dva AD-a?
Hvala vam
Xeroxat je PLACEBO.. vjerovali ili ne
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:21   #32
seroxat je šit.imam još 10 kutija doma,niti ih ne gledam..baš su sranje a i to da su placebo,bogami jesu ful
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:23   #33
pa recite onda koji je dobar antidepresiv....
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 05:52   #34
ja ga koristim već nekoliko godina.
poboljšanje sam osjetio nakon dvadeseetak dana.
ovisi koju dozu uzimaš?
možda treba pojačati
dep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 06:55   #35
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
pa recite onda koji je dobar antidepresiv....
Pa nisi na placu da biraš rotkvice, pa da ti kumica kaže koje su bolje.

Individualno je. Ono što nekome djeluje, drugome neće.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:14   #36
??

Ja seroxat pijem 2 god.... od nijednog ad-a nemogu se ocekivati cuda, uz svaki lijek ima uspona i padova, a i velika stvar je u tome koliko si mi sami zelimo pomoci...ako ne zelimo ni lijek nam nece pomoci...
eSeF is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:26   #37
Quote:
katja123 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć onih koji su koristili Seroxat, nakon kioliko vremena je počeo djelovati da ste se osjećali bolje i kako vam je pomogao? JA koristim evo mjesec dana, nakon 2 tjedna mi sr činilo da je bolje, ali onda opet naglo mi je splasnulo oduševljenje i sad nema pomaka. Da li možda ne djeluje ili trebam još čekati?
A da lij je Prozac bolji, i koja je razlika između ta dva AD-a?
Hvala vam

Ja sam pila seroxat i sad sam na citalonu. To je već deseti antidepresiv koji sam isprobala i sve je to isto. Nisi jedina kojoj lijek ne pomaže. Morat ćeš sama isprobavati niz lijekova dok ne nađeš onaj koji ti u potpunosti odgovara jer to je posve individualno.
Čula sam puno priča o prozacu, osobno ga nisam koristila ali on ima razne nuspojave( kao i ostali lijekovi), a jedna od njih je suicidalne misli.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:46   #38
Quote:
ras-na kaže: Pogledaj post
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.
seroxat moze izazvati anoreksiju....lijepo pise u uputstvima....
__________________
Smeta li vas buka u mojoj glavi???
eSeF is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:40   #39
Ako ti ne odgovara seroxat, promijeni ga za neki drugi lijek. Ako ti ne odgovara liječnik, promijeni ga.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:42   #40
Quote:
ishvara kaže: Pogledaj post
Ako ti ne odgovara seroxat, promijeni ga za neki drugi lijek. Ako ti ne odgovara liječnik, promijeni ga.

Sori, odgovorila sam krivoj osobi.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.