Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 11:27   #41
Pa mislila sam na onaj od 6%, moja greška.
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 11:40   #42
Quote:
jagodica-bobica kaže: Pogledaj post
U pravu su pantera i mililica. Preljev je samo boja za kosu sa razrjedejnim hidrogenom. A i ono od palette je preljev. To sto nekome frizerka kaze da to nije to, a da oni u salonu prave neke posebne preljeve, to je samo bezobrazluk. naravno da ce ti ispricat pricicu kako oni rade nesto posebno, jer zasto bi ti to kupila u DM-u u kesici za 10 kuna ili jednako povoljno napravila sama od boje, kada ti ona moze to staviti i naplatiti 150 kuna
pa i nisu to iste stvari, onaj preljev iz dm-a mi se isprao za 2 tjedna, a ovaj što mi je frizerka stavila nije se isprao već dva mjeseca. jel itko zna koliko dugo vremena treba da se ispere taj vrag?
Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 11:46   #43
Stavljam bakreno-narančasti preljev kod frizerke otprilike svakih pola godine pa mogu reć da je odlično. Kosa mi ima super sjaj a nije oštećena, meni treba stvarno 3-4 mjeseca da primjetim da se počinje ispirati al mislim da krajnje drži do pol godine jer primjetim kad stavim regenerator/masku za obojenu kosu nakon pranja da se boja još vidi
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 11:56   #44
Quote:
nanina kaže: Pogledaj post
Stavljam bakreno-narančasti preljev kod frizerke otprilike svakih pola godine pa mogu reć da je odlično. Kosa mi ima super sjaj a nije oštećena, meni treba stvarno 3-4 mjeseca da primjetim da se počinje ispirati al mislim da krajnje drži do pol godine jer primjetim kad stavim regenerator/masku za obojenu kosu nakon pranja da se boja još vidi
U jebemu.
Ja stavljala preljev i umjesto klasične smeđe dobila smeđu sa crvenkastim odsjajem.
A naglasila sam frizerki da mi je takva kosa i da svaka smeđa povuce na crvenkasto. i veli ona ne ne, ova neće bez brige. aha. figu. tamno smeđa je,al na suncu sjaj crvenkast. neznam kad ce se to malo isprat?? Jooj meni.
Miss Poison A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 12:06   #45
Quote:
jagodica-bobica kaže: Pogledaj post
U pravu su pantera i mililica. Preljev je samo boja za kosu sa razrjedejnim hidrogenom. A i ono od palette je preljev. To sto nekome frizerka kaze da to nije to, a da oni u salonu prave neke posebne preljeve, to je samo bezobrazluk. naravno da ce ti ispricat pricicu kako oni rade nesto posebno, jer zasto bi ti to kupila u DM-u u kesici za 10 kuna ili jednako povoljno napravila sama od boje, kada ti ona moze to staviti i naplatiti 150 kuna
Ali ipak je razlika u tom preljevu od 10 kn jer mi se čini da nema hidrogen u sebi i zato se brzo ispere. Ako se već misli raditi preljev kod kuće najbolje je uzeti boju u tubi i pomješati sa 3% hidrogena i onda se neće isprati za dva pranja
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 12:12   #46
Quote:
Miss Poison A. kaže: Pogledaj post
U jebemu.
Ja stavljala preljev i umjesto klasične smeđe dobila smeđu sa crvenkastim odsjajem.
A naglasila sam frizerki da mi je takva kosa i da svaka smeđa povuce na crvenkasto. i veli ona ne ne, ova neće bez brige. aha. figu. tamno smeđa je,al na suncu sjaj crvenkast. neznam kad ce se to malo isprat?? Jooj meni.
Ali postoji razlika između zlatnog i crvenkastog sjaja,vjerovatno ti je izmješala zlatno smeđu boju i čini ti se da je to crveni odsjaj ali u principu niti jedna smeđa boja ne sadrži u sebi crvenu nijansu nego zlatnu,a crveni odsjaj ti može bit jedin ako ti je u tu smeđu dodala malo crvene boje. Znam kad tako i meni govore "neću da mi baca na crveno" pa im onda tako sve lijepo objasnim, i pokažem im koja je boja u nijanseru i šta piše ispod nje
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:01   #47
znam jedino da kad sam prvi put stavljala preljev rekla frizerki da neću crvenu već bakrenu. Moja je kosa tamno smeđa pa mi je rekla da ćemo napraviti tanke posvijetljene pramenove jer mi se onda boja neće vidjet neg će biti samo blagi odsjaj. I istina je da mi se na prirodnoj boji ne vidi puno, samo odsjaj na suncu.
Mislim da treba samo izabrat nijansu koja neme crvenog već vuče na zlatno, ali i kosa utjeće- na tamnom se zlatno možda neće primjetiti
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:19   #48
Quote:
crna pantera x kaže: Pogledaj post
Ali postoji razlika između zlatnog i crvenkastog sjaja,vjerovatno ti je izmješala zlatno smeđu boju i čini ti se da je to crveni odsjaj ali u principu niti jedna smeđa boja ne sadrži u sebi crvenu nijansu nego zlatnu,a crveni odsjaj ti može bit jedin ako ti je u tu smeđu dodala malo crvene boje. Znam kad tako i meni govore "neću da mi baca na crveno" pa im onda tako sve lijepo objasnim, i pokažem im koja je boja u nijanseru i šta piše ispod nje
Ma sad sam ju zvala i na kraju cu se još posvađat sa njom. Stvar je u tome da na keuene katalogu je nijansa dobra i ona je izmješala smeđu sa smeđom sa zlatnim odsjajem. ali ona je ništa drugo nego ČISTA CRVENA na suncu. i majčicu mu poljubim, pa nisam slijepa. svi me pitaju jer sam se farbala u crveno.
Ja sam htjela normalno tamnos među BEZ crvenog odsjaja. i to sam naglasila.
ovak nešt.

Mislim šta stvarno frizerke nemogu dobit tu boju? Ja ne vjerujem. A platila 200 kn. Mogla sam onda kupit boju u dm-u i bok. nevjerojatno.
Miss Poison A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:21   #49
Reci mi pantero, za kolko se taj keune preljev ispire? Barem malo da se ne crvenim tolko.
Miss Poison A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:31   #50
kupi boju 5.35 ili 4.35 koja to se više sviđa,vidi u nijanseru i pomješaj s 3%,nebi trebala se brzo isprat,drži 20 min
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:44   #51
Quote:
crna pantera x kaže: Pogledaj post
kupi boju 5.35 ili 4.35 koja to se više sviđa,vidi u nijanseru i pomješaj s 3%,nebi trebala se brzo isprat,drži 20 min
joj ma neznam ni di da to kupim a nije ni da mi je povoljna novčana situacija.
Mislim da je ona meni mješala 5 sa 6 kolko se sjecam.

mislim da dok ne skupim lovu mogu sjedit i plakat.
nisi mi rekla, za kolko se ispire?
Miss Poison A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 14:24   #52
Bila sam sad kod frizerke i rekla mi je da pričekam dva pranja da se sjaj i taj ton malo ispere, pa ako mi se ne sviđa da ce me ona prefgarbat u normalnu smeđu bez ikakvog sjaja. Tako da cu sad vidjet nakon dva pranja jer ce me ponovo farbat ili ne.
Miss Poison A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:44   #53
imaš za kupit u DM-u boja košta oko 35 kn,a hidrogen oko 10-15 kn
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:00   #54
PRELJEVI ZA KOSU

Ciao!
Htjela bi stavit preljev na kosu...nikakvu specijalnu boju, samo malo presvježit i zasjajit svoju prirodnu smeđu. Zapravo imam več dosta veliki izrast, pa me zanima dal ga je uopče moguče prekrit sa samo smeđim preljevom?
Koliko je to trajno i gdje se može kupit? Gledala sam u Dm-u, al nigdje nema baš preljeva, nego mi se čini da su to sve baš farbe za kosu?
Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:26   #55
Imaš već topic na tu temu pa malo pogledaj https://www.forum.hr/showthread.php?t=190743
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:08   #56
Jel mi može neko objasnit kak se preljev stavlja? Uvijek me farbala frizerka, tak da nemam pojma o tome.
Čitam prijašnje postove, pa mi je nekak onaj Keuneov direct «zapeo za oko»...al on je u tubici, pa se nemre samo našamponirat. S kistom? Jel treba kaj dodat u njega? Na suhu ili mokru kosu? Jel dovoljno samo «zalizat» kosu i onda premazat ili se baš trebaju odvajat pamenovi ko kod pravog farbanja?
Jel postoji u paleti neka lijepa zlatno smeđa boja koju mi možete preporučit?
Imam kosu duljine do ramena, stepenasto podšišanu, al je jako gusta...pa ne znam dal bi mi bila jedna tubica dosta?
Il je stvarno bolje mješat boju s 3%-tnim hidrogenom? Kolko ide tog hidrogena? Cijela bočica?
Il je bolje da se nakon ovolko pitanja ipak prepustim frizerki...hihihi?
Pliiiiiz?
Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 20:26   #57
Dakle prvo jedanput opereš kosu,i staviš regenerator,zatim je obrišeš ručnikom (dobro je obriši) izmješaš npr. keune boju (kupi koja ti se sviđa) sa 3% hidrogena (znači 60 ml boje-60 ml hidrogena) uzmi si dvi tube i dvi bočice hidrogena da ti ne prifali i namaži na kosu kao kad se farbaš (nemoraš skroz detaljno) i kad sve staviš na kosu sve si dobro premaži rukama kao da pereš kosu (obavezno si stavi rukavice), drži 20 min i normalno operi i to je cijela mudrost.

Sa 3% se samo miješaju boje koje se koriste za preljeve,a 6% se koristi za normalno farbanje.
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:20   #58
Hahaha, ja se najljepše zahvaljujem na detaljnom pojašnjenju...al ja ti se baš ne kužim u te stvari.
Al još mi nije jasan onaj dio s hidrogenom...ok, ide cijela bočica iz DM-a-60ml, al na njemu piše da je to 3% hidrogen? Sorry, nikad nisam vidla kak to izgleda, pa da ne kupim krivo.

I kad sve to konačno završim (ako uspijem privest kraju...hihi), onda tu farbu isperem i kosu ponovo operem sa običnim šamponom i regeneratorom?

I znaš kaj me još zanima? Ja bi neku «umjereno» smeđu boju,da ima zlatni odsjaj...znači da nebude jako tamna niti jako svjetla jer sve farbe koje sam imala su se s vremenom (nakon 2-3mj) isprale skoro do plavog...a kad vidim sve one farbe u DM-u, izgubim se među njima i više neznam koju bi odabrala. Jel mi možeš neš pametno preporučit?
Inače sam dosta dugo farbala kosu, al sam prije jedno 6mj. odlučila prestat...tak da mi je sad izrast moje prirodne kose neka više pepeljasta boja, a ofarbani dio je svjetlija nijansa smeđe (več isprana, tak da su neki pramenovi čak več i «poplavili» al se na opranoj kosi i ne kuži tolko ta razlika)...tak da bi sad to probala spojit u neku normalnu farbu. I taj preljev će se s vremenom skroz isprat?
Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:31   #59
da piše ti da je 3%. A ako kažeš da ti je kosa tako šarena onda se rađe ofarbaj (znači boja i 6% hidrogen i neće ti se isprat) Kupi boju od keune 5.35
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 23:48   #60
tu sam vidjela da piše da se preljev radi sa 3%tnim hidrogenom.. ja sam radila preljev u jednom salonu i ta mi je boja bila genijalna(tj mješala mi je dvije boje). zanima me da li ako zamolim frizerku da mi stavi 6%tni hidrogen ili više da li će onda to biti farba? tipa da mi se neće isprati nakon 2 puta?
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.